کنگره8 انجمن اندودنتیست های ایران_شیراز، بهمن1383 ۲۴ بهمن ۱۳۸۳

کنگره8 انجمن اندودنتیست های ایران_شیراز، بهمن1383

    هشتمين همايش اندو از تاريخ 21 بهمن 1383 در شيراز و با همكاري دانشگاه علوم پزشكي در محل سالن‌هاي صدرا و سينا با شعار دستيابي به موفقيت (Access to success) برگزار گرديد.
    برنامه‌هاي علمي اين كنگره بدنبال مراسم افتتاحيه در روز اول كه با حضور جمعي از مقامات دانشگاه و مسئولين استان انجام گرفت آغاز شد.
    از فعاليت‌هاي علمي اين كنگره حضور اساتيد به‌نام خارجي دكتر محمود ترابي نژاد، دكتر ريچارد والتون، دكتر پول آبوت و حضور دكتر نمازيخواه بود كه همراه با حضور فعال دهها نفر از اساتيد محترم دانشكده‌هاي دندانپزشكي ايران با ارائه مقالات خود پيرامون مسائل مهم رشته اندودانتيكس بحث و تبادل نظر نمودند. از ديگر فعاليت‌هاي علمي اين همايش برگزاري نشست‌هاي علمي رو در رو با تعداد محدود شركت كننده (LAS) بود كه اجازه و امكان تبادل نظر بين همكاران دندانپزشك و متخصصين اساتيد رشته اندودانتيكس را فراهم مي‌نمود.
     در اين همايش بيش از يكصد مقاله‌ي علمي در قالب سخنراني و پوستر ارائه گرديد كه مورد توجه شركت كنندگان قرار گرفت. عنوان مقالات عمدتاً در زمينه تشخيص، طرح درمان، تكنيك‌هاي مختلف درمان،
    درمان دندانهاي تروما ديده و با آپكس باز، تجديد درمان و نتايج حاصله از درمان، جراحي‌هاي اندودانتيكس، رابطه اندودانتيكس با ديگر رشته‌هاي وابسته و كاربرد تكنولوژي جديد از جمله روش‌هاي چرخشي و كاربرد ليزر و بررسي مواد و وسايل جديد در رشته اندودانتيكس بود.
    عليرغم اوضاع نامساعد جوي، شركت بيش از 800 نفر از همكاران دندانپزشك در اين همايش نشانگر توجه همكاران بزرگوار دندانپزشك به اين رشته تخصصي بود كه موجبات تشويق و دلگرمي مسئولين اجرايي و اعضاي هيئت مديره انجمن اندودانتيست‌هاي ايران را در بر داشت.همایش هشتم
    در بخش پوستر مقالات، به هفت پوستر كه منتخب هيئت داوران بودند به عنوان پوسترهاي برتر جوايزي اهدا گرديد.
    در بخش مسابقه دانشجويي هشتمين همايش سالانه انجمن اندودانتيستهاي ايران در شيراز تعداد 18 نفر از دانشجويان دورة دكتري دندانپزشكي از دانشكده‌هاي دندانپزشكي سراسر كشور حضور يافتند كه با برگزاري امتحان كتبي نفرات برتر انتخاب شدند و مسابقه شفاهي با حضور نفرات برتر در سه گروه سه نفره برگزار گرديد و در انتهاي مسابقه خانمها سميه حيدري از دانشگاه شيراز، مريم رباني از دانشگاه اهواز و رها كوثري از دانشگاه آزاد خوراسگان به مقام اول مسابقه دانشجويي دست يافتند مقام دومي توسط آقايان سيد اميد ديانت از دانشگاه شهيد بهشتي و عباس شكري از دانشگاه اهواز و وحيد ملاباشي از دانشگاه همدان و مقام سومي توسط آقايان محمد رستگار خسروي از دانشگاه تهران و امين فراغت از دانشگاه شيراز و كاوه يغمايي از دانشگاه شهيد بهشتي كسب گرديد. همایش هشتم
    لازم به ذكر است كه به تمامي عزيزان دانشجوي شركت كننده در همايش از طرف همايش و انجمن اندودانتيستهاي ايران جوايز و هدايايي به رسم يادبود اهدا گرديد موفقيت تمامي اين عزيزان را آرزومنديم.
    همزمان با برگزاري همايش، نمايشگاه مواد و تجهيزات دندانپزشكي نيز دائر بود كه خوشبختانه با استقبال شركت‌ها و همچنين دندانپزشكان عزيز روبرو گرديد و آن فرصتي بود كه وسايل و ابزار جديد دندانپزشكي در معرض ديد همكاران اين رشته قرار گيرد.
    تشكيل تورهاي زيارتي ـ سياحتي، برپايي جلسات شب شعر و مراسم شام از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين چند روز بود كه فرصتي جهت آشنايي هر چه بهتر همكاران با مفاخر فرهنگي و ديدار دوستان قديمي و آشنايي با همكاران جديد را ميسر ساخت. نظر به اختتام دوره هيئت مديره انجمن اندودانتيست‌هاي ايران و حضور اكثريت همكاران اندودانتيست، انتخابات هيئت مديره جديد در شيراز برگزار گرديد كه اميد موفقيت هر چه بيشتر اعضاي هيئت مديره را در پيشبرد اهداف انجمن از جمله برگزاري با شكوه‌تر چنين كنگره‌هايي را داريم.


Tags: انجمن اندودنتیست های ایران
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
AV: 

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر