اختراع دکتر سعید عسگری در امریکا ثبت شد ۱۰ خرداد ۱۳۹۰

اختراع دکتر سعید عسگری در امریکا ثبت شد

اختراع دکتر سعید عسگری در حوزه معالجه ریشه دندان که در مراجع داخل کشور پذیرفته شده، از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به عنوان یک طرح ملی پیشگیری از گسترش پوسیدگی و کشیدن دندان ها مورد استفاده قرار گرفته است.  درخواست ثبت این ایده در تاریخ July 16, 2007 به آن مؤسسه داده شده و در تاریخ May 17, 2011 با آن موافقت شده است.
تصویر سند ثبت این اختراع در مرکز ثبت اختراعات و ابداعات امریکا در زیر مشاهده می شود و برای دیدن نسخه کامل آن که در سایت "دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده " وجود دارد اینجا کلیک کنید.

دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده
The USPTO
Who We Are
The United States Patent and Trademark Office (USPTO) is the Federal agency for granting U.S. patents and registering trademarks. In doing this, the USPTO fulfills the mandate of Article I, Section 8, Clause 8, of the Constitution that the Executive branch "promote the progress of science and the useful arts by securing for limited times to inventors the exclusive right to their respective discoveries." The USPTO registers trademarks based on the Commerce Clause of the Constitution (Article 1, Section 8, Clause 3). Under this system of protection, American industry has flourished. New products have been invented, new uses for old ones discovered, and employment opportunities created for millions of Americans. The strength and vitality of the U.S. economy depends directly on effective mechanisms that protect new ideas and investments in innovation and creativity. The continued demand for patents and trademarks underscores the ingenuity of American inventors and entrepreneurs. The USPTO is at the cutting edge of the Nation's technological progress and achievement.
The USPTO advises the President of the United States, the Secretary of Commerce, and U.S. Government agencies on intellectual property (IP) policy, protection, and enforcement; and promotes the stronger and more effective IP protection around the world. The USPTO furthers effective IP protection for U.S. innovators and entrepreneurs worldwide by working with other agencies to secure strong IP provisions in free trade and other international agreements. It also provides training, education, and capacity building programs designed to foster respect for IP and encourage the development of strong IP enforcement regimes by U.S. trading partners.

ثبت اختراع دکتر سعید عسگری در امریکا


خلاصه طرح:
اختراع حاضر یک ماده فعال‌زیستی (Bioactive) اندودنتیک است که از آن برای پر کردن دندان و حفره استخوانی استفاده می شود. در این اختراع، نمک کلسیم ، اکسید کلسیم، کلسیم سیلیکات و ترکیبات فسفات کلسیم به عنوان ترکیبات ضروری، با یک محلول آب پایه (Water Base Solution) مخلوط شده و یک ماده بیواکتیو غنی شده ی کلسیم و فسفات را فراهم می کند. مواد غنی شده (سیمان) شامل غلظت بالایی از محلول آبی کلسیم و فسفات است که بلافاصله در طی شکل گیری و پس از آن، تشکیل هیدروکسی آپاتایت می دهد. این سِمان، زیست سازگار (Biocompatible)،  ضد باکتری، قادر به مهر و موم (Seal) کردن مؤثر در برابر ورود مجدد میکروارگانیسم ها به حفره  پر شده، سازگار برای به کارگیری و عمل در یک محیط مرطوب، و قادر به تحریک ترمیم بافت سخت است.


ایردن - این موفقیت را به همکارمان دکتر سعید عسگری تبریک می گوییم

Tags: دکتر سعید عسگری, CEM, مواد دندانی, معالجه ریشه, اندو
مطالب مرتبط:  طرح ملی" درمان پالپ زنده در دندان پزشکی"
تولید ماده معالجه ریشه دندان در کشور
مرور تحولات دندان پزشکی درسال 86
کاهش هزینه درمان ریشه دندان با استفاده از ماده ایرانی
ماده ترمیم ریشه دندان، جدید ترین دستاورد پزشکی محققان ایرانی

بازگشت به فهرست


احمد باقری ثانی | Bagheri sani
تبریک عرض می کنیم به جناب آقای دکتر عسگری این موفقیت بزرگ را و یک خواهش ما هم این است که در مقام دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی به خواسته های همکارانشان نیز کمی توجه مبذول دارند. بنده رزیدنت سال آخر ارتودنسی بودم که به دلیل مشکلات انصراف دادم و بعد از رفع مشکلات، دوبار از جناب دکتر عسگری تقاضای برگشت به دانشگاه کردم تا دوره را تکمیل کنم ولی متاسفانه قبول نکردند.
یک سوال از جناب دکتر عسگری دارم: اگر حضرتعالی در طی تحصیل تخصصی مشکلی مثل بنده پیدا میکردید چه انتظاری از مسئولین داشتید؟

با تشکر
نام گفتاورد
دبیرخانه شورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی
همكار محترم جناب آقاي دكتر احمد باقري ثاني

باسلام؛
درخصوص درخواست جنابعالي مبني بر بازگشت به تحصيل، بدينوسيله موارد ذيل كه شما نيز به آن اشراف داريد، جهت مزيد اطلاع اعلام مي‌گردد.

جنابعالي در سال 1378 پذيرفته شديد.

در سال 1381 مأموريت آموزشي شما توسط دانشگاه مربوطه لغو شد.

سال 1384 مأموريت آموزشي شما توسط دانشگاه مجدد برقرار و دبير وقت دبيرخانه موافقت نمود.

در سال 1387 به دليل مشكلات شخصي از ادامه تحصيل انصراف داديد.

يك‌بار در سال 1390 (سه ‌سال بعد) و براي بار دوم در سال 1392 (5 سال بعد) متقاضي بازگشت به تحصيل گرديديد كه در كميسيون‌هاي موارد خاص وقت و كنوني، مراتب بررسي و با عنايت به "تبصره 1 ماده 31 آيين‌نامه دوره‌هاي دستياري دندانپزشكي"-به شرح ذيل- با تقاضاي شما موافقت نگرديد:

"دستيار منصرف از تحصيل مي‌تواند در طي دوره آموزشي فقط يك‌بار و حداكثر ظرف مدت يك ماه پس از انصراف قطعي (كه جزء سقف سنوات محاسبه خواهد شد) به تحصيل بازگشت نمايد و بازگشت به تحصيل دستيار، تابع مقررات آموزشي دانشگاه و نظر شوراي تخصصي دانشكده خواهد بود."

با عنايت به كليه موارد پيش‌گفت، آيا جنابعالي انتظار داريد بر خلاف ضوابط و آيين‌نامه‌هاي مصوب اقدام گردد؟

در خاتمه پيشنهاد مي‌گردد چنانچه تمايل به ورود به دوره‌هاي دستياري داريد، مجدداً در آزمون دستياري دندانپزشكي شركت نماييد.
كارشناس دبيرخانه شوراي‌ آموزش دندانپزشكي و تخصصي

ایردن: نظرات مشروح کارشناس دبیرخانه، با حفظ چارچوب اصلی و با رعایت حقوق طرفین تلخیص و اصل مکاتبه برای مخاطب ایمیل گردید.
نام گفتاورد
احمد باقری ثانی | Bagheri sani
با سلام خدمت کارشناس محترم دبیرخانه آموزش دندانپزشکی،

از پاسخ کارشناسانه و سریع شما به پیام من در این تریبون آزاد تشکر می کنم. متاسفانه تا کنون به بنده در مورد این ضوابط و مصوبه ها اطلاعاتی داده نشده بود وعلت عدم موافقت را نمی دانستم.
حال که با توجه به شرایط خود دچار چنین مشکلی شده ام و آن دبیرخانه نیز بر اساس ضوابط جاری امکان مساعدت ندارند، امیدوار هستم با شرکت مجدد در آزمون، بتوانم در رشته مورد علاقه ام پذیرفته شوم.

با سپاس و احترام،
دکتر باقری ثانی
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر