اخبار علمی دندان‌پزشکی اخبار صنفی دندانپزشکی
اخبار دندان پزشکی جهان اخبار همایش های دندان‌پزشکی اخبار نشریات دندانپزشکی خبرگزاری ایردن حوادث

دومین جشنواره رسانه‌های تصویری و دیجیتال سلامت ۱۴ شهریور ۱۳۹۰

دومین جشنواره رسانه‌های تصویری و دیجیتال سلامت

دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت با شعار"زندگی سالم، کلید سعادت"
ایردن - پایگاه دندان پزشکی ایرانیان، دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت، دهم دیماه امسال به همت دفتر کل آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد. دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، به مدیریت دکتر فاطمه رخشانی -متخصص آموزش بهداشت- تاکنون توانسته قدم های مؤثری در زمینه حمایت از سایت های حوزه سلامت بردارد.


اولین جشنواره زمینه بسیار خوبی برای آشنایی جامعه با فعالان عرصه سلامت و همچنین آشنایی این افراد با یکدیگر شد که می تواند نقش بسزایی در رشد فعالیت های این حوزه داشته باشد. دفتر آموزش و ارتقاء سلامت با تشکیل جلسات مداوم با مدیران سایت های سلامت و نیز ارتباط تنگاتنگ با دوایر مربوطه در وزارت ارشاد اسلامی و قوه قضائیه، درصدد کاهش محدودیت های این گونه سایت ها می باشد.

جشنواره 2 ملی رسانه های سلامت | دی ماه 1390

عناوین جشنواره شامل سلامت معنوی، بهداشت حرفه ای ، بهداشت فردی، بهداشت فردی، بهداشت روان، بیماری های واگیر، بیماری های غیر واگیر، اعتیاد، بهداشت مدارس، بهداشت مادران، تغذیه، فعالیت بدنی، سلامت میانسالان، سلامت سالمندان، کمک های اولیه، مسائل بهداشتی نوزادان و کودکان، حوادث، بهداشت نوجوانان و جوانان، درمان بيماريها، سلامت غذا و دارو و با اولويت فعاليت بدني، تغذيه، پيشگيري از اعتياد (مصرف مواد مخدر و سيگار)، افسردگي، استرس و سلامت معنوي می باشد.

زمان دریافت اثار: از اوايل شهريورماه ماه لغایت 30 آبانماه
جدول زمانبندی جشنواره به صورت زیر می باشد:
فراخوان جشنواره و کنفرانس خبری: 15 مردادماه 1390
زمان دریافت اثار: از اول شهريورماه ماه لغایت 30 آبانماه
داوری آثار : از زمان دریافت آثار تا 20 آذرماه
زمان برگزاری جشنواره ملی: 10 دیماه شب میلاد امام موسی کاظم
دبیرخانه نخستین جشنواره آماده پاسخگویی به کلیه پرسش های شما می باشد.

آدرس دبیرخانه : تهران, خیابان حافظ, تقاطع جمهوری, وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی, معاونت سلامت, طبقه پنجم, اداره آموزش و ارتقای سلامت.

دومین جشنواره ملی رسانه های حوزه سلامت
درباره جشنواره 
آموزش سلامت با هدف ترغيب مردم به اينكه بخواهند سالم باشند، بدانند چگونه سالم بمانند، براي حفظ سلامت فردي و اجتماعي اقدام نمايند و در موقع لزوم طلب كمك كنند؛ جزء لاينفك سيستم ارائه خدمات بهداشتي به شمار مي رود.
در اين ميان با استفاده از ابزارها و سيستمهاي آموزشي مناسب، يادگيري سريعتر و مؤثر تر مي گردد و بخشي از اين سيستمها مربوط به انتخاب رسانه هاي آموزشي مناسب است.
رسانه های جمعی یا عمومی و به تعبیـر دیگر وسایل ارتباط جمعی اصطلاح فارسی شده واژه لاتین«Medium» است که جمع آن«Media» می باشد. رسانه به معنی هر وسیله ای است که انتقال دهنده فرهنگ ها و افکار عده ای باشد و اکنون آن چه مصداق این تعریف است وسایلی همانند: روزنامه ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، CDها، ویدئو و... می باشند. بطور كلي رسانه به كليه امكاناتي اطلاق مي گردد كه مي توانند شرايطي را در محيط آموزشي به وجود آورند كه تحت آن شرايط يادگيرندگان قادر باشند اطلاعات ، رفتار و مهارتهاي جديد را با درك كامل بدست آورند. بعبارت ديگر رسانه ها، افراد، ابزار يا موقعيت هايي هستند كه بوسيله آنها پيام ارائه مي شود.
در دو دهه اخير، فناوري نوين ارتباطات و اطلاعات با دگرگون ساختن ابزارها و شيوه هاي توليد و انتشار اطلاعات و همچنين فراهم آوردن بستر تبادل و نشر آسان و گسترده اطلاعات موجب تحولات بنيادين در رسانه ها و آثار مختلف گرديده است. ابزارهاي حاصل از اين فناوري نوين، از سويي شيوه هاي پديد آوردن و نشر بسياري از آثار علمی، فرهنگی و فناوری را دگرگون ساخته و از سوي ديگر رسانه ها و اشکال تازه اي از آثار علمی، فرهنگي و هنري راپديد آورده است که تا سال هاي پاياني قرن گذشته ميلادي، سرعت و وسعت دامنه انتشار، جذابيت، تنوع و حجم محتواي قابل انتشار توسط آنها در تخيل ارباب رسانه ها نيز نمي­گنجيده است.
بدين ترتيب امروزه نه تنها رسانه هاي جديدي همچون رسانه هاي اينترنتي (پايگاه هاي اطلاع رساني اينترنتي، خدمات و بستر هاي مختلف اينترنتي ) و بسته هاي نرم افزاري رسانه اي در مدت زماني کوتاه، گوي سبقت را از سينما، کتاب و مطبوعات ربوده و در رقابت با راديو و تلويزيون فراگير ترين و مؤثر ترين ابزار نشر محتوا، اطلاع رساني و اطلاع يابي به شمار مي­آيند، بلکه با فراگير شدن پديده هاي نوظهوري چون پيامک، گفتگوي برخط (CHAT)، اجتماعات مجازي برخط و بازي ها و سرگرمي هاي ديجيتال، وسعت و عمق اثر ابزارهاي ارتباطي و اطلاعاتي بر شئون مختلف زندگي بشر صد چندان شده است.
نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه های تصویری و دیجیتال سلامت با رویکرد بستر سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر سلامت و با اهداف آموزش همگانی با تاکید بر ترویج شیوه زندگی سالم، ایجاد جایگاهی برای عرضه و ارزیابی رسانه های تصويري و دیجیتال سلامت و فراهم کردن محیطی به منظور ‌ایجاد همدلی و هم افزایی بین پدید آورندگان آثار حوزه سلامت برگزار گردید.
تجربه ی حاصل از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه های تصویری و دیجیتال سلامت و استفاده از مستندات گرداوری شده در این زمینه، مسیر را برای برگزاری دومین جشنواره رسانه های تصویری و دیجیتال سلامت هموار نمود. این جشنواره می تواند بصورت پایگاهی مستمر، نسبت به جمع آوری آثار و هدایت جشنواره های مختلف سلامت کشور اقدام و جایگاهی جهت هدایت و راهبری تولیدکنندگان و ارائه شاخصها و الگوهای ارزیابی آثار باشد
پنجشنبه, 3 شهریور 1390
توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،
احکام اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت  صادر شد.
متن این احکام به شرح زیر است:  آقای دکتر امامی رضوی، آقای دکتر محققی، اقای دکتر محسن پور، آقای دکتر مصداقی نیا، آقای  دکتر شریعتی، آقای مهندس اسدی، آقای دکتر شیبانی، آقای دکتر قانعی، آقای دکتر حسنی، آقای دکتر آقاجانی، آقای دکتر ناصحی (رئیس دانشگاه مازندران)، آقای دکتر کارگر معاون  اجتماعی ناجا، آقای دکتر توکلی، آقای دکتر حسینی ، آقای دکتر مهدی پور،آقای  دکتر گلمکانی، آقای دکتر ضیاءالدینی، آقای مهندس زارع  پور، آقای مهندس قدمی  (سرپرست سازمان مدیریت بحران)، آقای افشار (معاون اجتماعی وزیر کشور) ، آقای  ذوالقدر (معاونت پیشگیری قوه قضائی)ه، جناب آقای دکتر مرندی فرهنگستان علوم پزشکی)، دکتر علی محمدی (مدیرکل توانمندسازی  وزارت  رفاه)،
خانم دکتر ترکستانی، خانم دکتر رخشانی
با سلام و تحیات، نظر به اهمیت و نقش رسانه های مختلف در فرهنگ سازی سلامت و ضرورت بستر سازی مناسب برای تولید انبوه انواع مختلف محصولات رسانه ای در این زمینه و با توجه به تجارب ارزشمند جنابعالی در این حوزه، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری «دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت» منصوب می شوید. امید است تا با  حضور موثر در جلسات شورا، ارائه طرح های نوین و برنامه ریزی های دقیق، شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر  این رویداد عظیم سلامت کشور باشیم
.دکتر فاطمه رخشانی, مدیرکل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت, Fatemeh Rakhshani,

دبیر دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت تعیین شد

پنجشنبه, 3 شهریور 1390

توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر فاطمه رخشانی، مدیرکل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، به عنوان دبیر دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت منصوب شد

سرکارخانم دکتر رخشانی  مدیر کل محترم آموزش و ارتقای سلامت
با سلام نظر به تجارب ارزشمند شما در حوزه آموزش و ارتقای سلامت و با عنایت به نقش رسانه های سلامت محور در فرهنگسازی سلامت جامعه، به عنوان دبیر ((دومین جشنواره ملی رسانه های سلامت)) منصوب می شوید. امید است تا با برنامه ریزی دقیق، منسجم، هدفمند و تعامل فعال با مدیریت های مختلف وزارتخانه و سایر سازمان های دولتی و غیردولتی نسبت به برگزاری دومین جشنواره با هدف بستر سازی علمی و فناورانه مناسب برای تولید انبوه رسانه های سلامت در جهت بالا بردن سواد سلامت عموم مردم اقدام گردد.


Tags: جشنواره سلامت, رسانه های دیجیتال, دفتر آموزش سلامت و ارتقای سلامت, وزارت بهداشت, دکتر فاطمه رخشانی
تعداد نمایش ها: 3077
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
مطالب مرتبط:  برگزاری اولین جشنواره رسانه‌های تصویری و دیجیتال سلامت
ایجاد «کارگروه حمایت از وبگاه های حوزه سلامت» در وزارت بهداشت
وب سايت های سلامت كشور ساماندهی می شوند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر
 

برای امکان اظهارنظر، باید به ایردن وارد شده باشید
اخبار علمی دندان‌پزشکی
اخبار صنفی دندانپزشکی
اخبار دندان پزشکی جهانایمیل خود را اینجا وارد کنید:

ایردن، پایگاه دندان پزشکی اشتراک اخبار با فید برنر