تأسیس دانشکده دندان پزشکی شهرکرد در بیمارستان چالشتر ۱ دی ۱۳۹۱

تأسیس دانشکده دندان پزشکی شهرکرد در بیمارستان چالشتر

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: با تاسیس دانشکده دندان پزشکی در شهرکرد موافقت اصولی به عمل آمد.
دکتر جعفر نصیری افزود: به استناد رای صادره در دویست و بیستمین جلسه شورای گسترش در دانشگاه‌های علوم پزشکی با تاسیس دانشکده دندانپزشکی در شهرکرد موافقت اصولی به عمل آمد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر پنج دانشکده پزشکی، پرستاری شهرکرد، پرستاری بروجن، پیراپزشکی و بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در حال تربیت نزدیک به ۲ هزار دانشجو در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی هستند.
نصیری تصریح کرد: دانشکده دندان پزشکی در ساختمان بیمارستان رسالت چالشتر مستقر خواهد شد و از مهر ماه ۱۳۹۲ طبق ظرفیت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و جذب هیات علمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

احداث دانشکده دندان پزشکی استان چهارمحال و بختیاری

نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، از احداث دانشکده دندانپزشکی این استان در سال جاری خبر داد.
حمیدرضا عزیزی از احداث دانشکده دندان پزشکی در این استان خبر داد و ابراز داشت: در پی تعاملاتی که با وزارت بهداشت انجام گرفت، این مرکز در سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی استان کلنگ‌زنی می‌شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توسعه مراکز بهداشتی این استان تاکید کرد و گفت: از دیگر برنامه‌های مهمی که در دستور کار قرار دارد، توسعه مراکز بهداشتی و تامین بهداشت و سلامت مردم است.
وی گفت: توسعه و آبادانی استان چهارمحال و بختیاری در همه عرصه‌ها و بخش‌ها، به شدت مورد توجه نمایندگان این استان است و برنامه‌‌ریزی‌ها در این راستا پیگیری می‌شود.
عزیزی افزود: ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار، از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های حوزه انتخابیه است که در این راستا، برنامه‌‌های ویژه‌ای در نظر داریم.
وی، توسعه مراکز ورزشی را از مهم‌ترین اولویت‌های حوزه انتخابیه خود برشمرد و گفت: شهرستان‌های اردل، کیار، فارسان و کوهرنگ، دارای سرانه ورزشی بسیار پایینی هستند که تلاش بر این است که با توسعه مراکز ورزشی، این سرانه را ارتقا دهیم.
نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، توجه به وضعیت روستاها و جاده‌های روستایی را از دیگر برنامه‌های مورد نظر خود در این حوزه انتخابیه برشمرد و افزود: بسیاری از روستاها و جاده‌های روستایی در وضعیت بسیار بدی قرار دارند که لازم است در بهبود این وضعیت و ارتقای شاخص‌های توسعه در این مناطق، بیش از پیش اقدام کرد.
عزیزی، همدلی و وحدت در پیشبرد برنامه‌ها را ضروری دانست و گفت: با وحدت و همدلی مسئولان و مردم، می‌توان در راستای پیشبرد بهتر برنامه‌ها اقدام و مشکلات و موانع فراروی استان را برطرف کرد.


Tags: دانشکده دندان پزشکی شهرکرد, افزایش دانشکده های دندان پزشکی
منبع:  ایسنا | باشگاه خبرنگاران شهرکرد
مطالب مرتبط:  وجود۵۰ دانشکده دندان پزشکی در کشور، می‌تواند برای آینده نگران کننده باشد
نمی‌توان امروز دندان پزشک آموزش داد و گفت فردا برای اشتغال آن ها فکر می کنیم
اثر افزایش تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی بر وضعیت سلامت دهان جامعه
باز کردن این همه دانشکده آنهم بی معلم، اشتباهی فاحش است
عدم ارتباط بهبود سلامت دهان با افزایش تعداد دندان پزشکان

بازگشت به فهرست


مهدی مشفقی
باسلام،

مگه دانشکده دندان پزشکی می تونه در بیمارستان باشه؟! یک دانشکده تجهیزات و ملزومات تخصصی و مرتبط با کار خود رو داره که باید دارای محل خاصی باشه. حتی برگزاری کلاس های آموزشی هم در محیط بیمارستان که محیط درمانی هست مناسبت نداره. امیدواریم دبیرخانه شورای آموزشی تخصصی فکر اساسی برای دانشکده های اضافی بکنه و این دانشکده هم سروسامان بگیره.
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر