قریب ٩ درصد دندان پزشکان تهران در انتخابات نظام پزشکی شرکت کردند ۸ اسفند ۱۳۹۱

قریب ٩ درصد دندان پزشکان تهران در انتخابات نظام پزشکی شرکت کردند

روز جمعه، چهارم اسفند ماه پزشکان، دندان پزشکان، داروسازان و سایر گروه های حرفه ای عضو نظام پزشکی، در مجموعه همایش‌های رازی تهران، در انتخابات نظام پزشکی، برای برگزیدن نماینده خود شرکت کردند.

    انتخابات هیئت مدیره نظام پزشکی در تهران و ۱۸۵ شهر دیگر، در ۶ گروه مجزا شامل گروه پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، ماما‌ها، متخصصان علوم آزمایشگاهی و گروه‌های پروانه دار (شامل فیزیوتراپ‌ها، شنوایی سنج‌ها، گفتار درمان‌ها، بینایی سنج‌ها و متخصصان اروتز وپروتز) برگزار گردید. نتایج به دست آمده از حضور و آرای دندان پزشکان حاکی از مشارکت 8.9 درصدی این گروه بوده و لیست تعداد آرای 12 کاندیدای دندان پزشک به شرح زیر بوده است. دکتر عباس دلورانی و دکتر رضا حسین‌پور قبل از انتخابات، انصراف خود را به نفع کاندیداهای مورد حمایت انجمن‌های تخصصی دندان‌پزشکی اعلام نمودند.

    1- دکتر کاوه سیدان ۴۰۳ رای
    2- دکتر علی یزدانی ۲۵۶ رای
    3- دکتر سعید ساعی ۲۴۶ رای
    4- دکتر بهزاد فرخ زاد ۲۰۲ رای
    5- دکتر مرتضی نشان دار ۱۴۲ رای
    6- دکتر آخوندان ۸۰ رای
    7- دکتر ویدا دولتی ۵۷ رای
    8- دکتر مهدی جوان ۴۰ رای
    9- دکتر مهدی ۲۷ رای
    10- دکتر عبدالرضا معادی ۲۱ رای
    11- دکتر نگهبانی ۱۵ رای
    12- دکتر زنده روح ۴ رای

تعداد شرکت کنندگان ششمین انتخابات نظام پزشکی تهران در مجموع ۶۵۱۰ نفر شامل حدود ۳۵۰۰ نفر پزشک، هزار و ۶۷ نفر داروساز، ۸۲۳ نفر دندان‌پزشک، ۵۴۶ نفر ماما و ۲۷۰ نفر متخصص علوم آزمایشگاهی بوده اند. در شهر تهران ۱۷ نفر شامل ۱۰ پزشک، ۲دندان‌پزشک، ۲ داروساز، یک ماما، یک متخصص علوم آزمایشگاهی و یک نفر از بین گروه های پروانه دار انتخاب شدند.

    مجمع عمومی نظام پزشکی رئیس کل سازمان نظام پزشکی را انتخاب خواهد کرد یا اختیار انتخاب رئیس کل را به شورای عالی نظام پزشکی تفویض می کند.حکم رئیس کل سازمان نظام پزشکی باید توسط رئیس جمهور امضا شود.

    سازمان نظام پزشکی بزرگ‌ترین سازمان غیر دولتی کشور با بیش از ۲۰۰هزار عضو و حدود ۵۰سال سابقه است که یکی از ارکان تعیین تعرفه‌های پزشکی بوده و اختیار رسیدگی به تخلفات و صدور یا لغو مجوز مطب پزشکان را دارد.

 ایردن:

     با مشارکت کافی همکاران است که نمایندگان واقعی دندان پزشکان به مراکز تصمیم گیری راه یافته و با رای بالای خود، مقتدرانه در کنار نمایندگانِ دیگر گروه های حرفه ای، امکان دفاع از حقوق دندان پزشکان و دندان پزشکی فراهم می گردد. عدم رای آوریِ کاندایداهای معرفی شده از سوی انجمن های دندان پزشکی، زنگ اخطاری است در اهمیت نزدیکی بیشتر انجمن ها به اعضا و همچنین حضور دقیق تر ایشان در فعالیت های مربوط به حرفه است. این که هیچ یک از افراد تایید شده از سوی انجمن مادر مورد اقبال شرکت کنندگان قرار نمی گیرند، شائبه ی استفاده ی نابجا از امکانات و اعتبار انجمن در جهت سلیقه های فردی مدیران و دور بودن این اقدامات از نظر اکثریت دندان پزشکان مطرح می شود.

به امید فراهم شدن زمینه های مشارکت فعال و موثر دندان پزشکان در مسائل مهم حرفه و رشد و گسترش خردمندانه ی دندان پزشکی کشور در حوزه های مختلف صنفی و علمی، ایردن با احترام به منتخبین دندان پزشک، برای همه همکارانی که به عنوان کاندیدا در این انتخابات حضور یافتند نهایت احترام و قدردانی را ابراز نموده و برای این عزیزان آرزوی موفقیت در فعالیت های آتی را دارد. در زمانه ای که هرکس ناچار به پرداختن به مسایل شخصی است، حضور برخی از این افراد، از خود گذشتگی است که ایشان را شایسته احترام می کند.Tags: انتخابات نظام پزشکی, تعرفه پزشکی, حقوق پزشکی
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
مطالب مرتبط:  امكان فعالیت و نقش آفرینی زیاد نظام پزشکی در مدیریت و تصدی نظام سلامت
اعتراض احمدی نژاد به رد صلاحیت 120 نامزد نظام پزشکی
رئیس جمهور نگران دوستان رد صلاحیت شده خود در نظام پزشکی است
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی توصیه قبول نمی کند
نامه رئيس جمهور درخصوص انتخابات نظام پزشکی، نظرشخصي بوده است
ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی ایران

بازگشت به فهرست


کیان
در انتخابات نظام پزشکی 14 دندان پزشک گزینش شدند. دو نفر (دکتر رضا حسین پور و دکتر عباس دلورانی) پیش از شروع رای گیری به نفع کاندیداهای انجمن دندان پزشکی ایران کنار رفتند.
بنا به اعلام رسمی، 823 دندان پزشک تهرانی در رای گیری شرکت کردند. (حدود 25% کم تر از انتخابات قبلی).
تعداد رای 6 نفر نخست (از 12 نفر) نشان داد که گرایش به سوی نامزدهای انتخاباتی مستقل در بین دندان پزشکان شروع شده است:
1- دکتر کاوه سیدان، نفر اول – مستقل (با اختلاف حدود 150 رای نسبت به نفر دوم)
2- دکتر علی یزدانی – مستقل در پیامک ولی نامزد « انجمن بیمارستان های خصوصی تهران» و انجمن دندان پزشکان عمومی ایران . با اختلاف 10 رای نسبت به نفر سوم.
3- دکتر ساعی: نامزد شورای هماهنگی انجمن های علمی گروه دندان پزشکی و انجمن جراحان فک و صورت و پریو و اندو و پاتولوژی.
4- دکتر فرخ زاد: نامزد شورای هماهنگی انجمن های علمی گروه دندان پزشکی و ...
5- دکتر نشان دار: مستقل
6- دکتر آخوندان: نامزد انجمن دندان پزشکان عمومی ایران .
*در انتخابات سال 1387 همه انتخاب شدگان از ائتلاف ها بودند .
نام گفتاورد
محمود
سلام،

نظام پزشکی که 50 سال است فعالیت می کند، چطور این انتخاباتش ششمین است؟! یعنی در 50 سال تنها 5 تا انتخابات برگزار شده است؟ :?: :o
نام گفتاورد
پویا | Pouya
با مشارکت فراگیر و وسیع همکاران است که نمایندگان واقعی دندان پزشکان به مراکز تصمیم گیری راه یافته و با رای بالای خود، مقتدرانه در کنار نمایندگانِ دیگر گروه های حرفه ای، امکان دفاع از حقوق دندان پزشکان و دندان پزشکی را خواهند داشت. عدم رای آوریِ کاندایداهای معرفی شده از سوی انجمن های دندان پزشکی، زنگ اخطاری است در اهمیت حضور دقیق تر ایشان در فعالیت های مربوط به حرفه و همچنین ضرورت نزدیک شدن بیشتر انجمن ها به اعضا.
زمانی که هیچ یک از افراد تایید شده از سوی تعدادی انجمن معتبر دندان پزشکی مورد اقبال شرکت کنندگان قرار نمی گیرند، شائبه ی استفاده ی نابجا از امکانات و اعتبار انجمن ها در جهت سلیقه های فردی مدیران و دور بودن این اقدامات از نظر اکثریت دندان پزشکان مطرح شده و این سوالات جدی به ذهن می آید:
- چرا باید یک انجمن صنفی و یا علمی، بی طرفی را کنار گذاشته و بر اساس نظر شخصی محدود، اقدام به پشتیبانی از افرادی خاص کند؟
- وقتی که همه کاندیداها عضو انجمن مادر هستند، چرا باید این انجمن روی دو نفر انگشت تایید بگذارد؟
- آیا بهتر نیست که انجمن ها، به جای فرد گرایی، به سوی تدوین استانداردها، شناسایی نیازهای واقعی، ایجاد ارتباط موثر با مراجع و مدیران مرتبط، نقد و کارشناسی وقایع و خلاصه کلام، یاددادن ماهیگیری به جای اعطای دو ماهی به اعضا و جامعه باشند؟
با امید به خردگرایی بیشتر مدیران، حضور فعالانه تر و موثر دندان پزشکان و جایگزینی رفتارهای حرفه ای به جای سیاسی کاری در حوزه های مختلف صنفی و علمی، ایردن با احترام به منتخبین دندان پزشک سازمان نظام پزشکی، برای همه همکارانی که به عنوان کاندیدا در این انتخابات حضور یافتند نهایت احترام و قدردانی را ابراز نموده و برای این عزیزان آرزوی موفقیت در فعالیت های آتی را دارد. در زمانه ای که هرکس ناچار به پرداختن به مسایل شخصی است، اعلام آمادگی این افراد، نوعی از خود گذشتگی و شایسته ی قدرشناسی دندان پزشکان است. تعداد آرا هرگز تعیین کننده میزان عزت و ارزش این بزرگواران نزد دندان پزشکان نیست.
نام گفتاورد
دکتر مهدی
شبکه ایران / رئیس جمهور امروز در میان خبرنگاران حاضر شدو به سوالات آنان پاسخ داد؛ پاسخ هایی متفاوت که حاوی هشداری شدید و بی سابقه به برخی نهاد های امنیتی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بود. دکتر احمدی نژاد در جمع خبرنگاران درباره انتخابات نظام پزشکی و ابطال این انتخابات، اظهارداشت: «من فکر می‌کنم که همه چیز در کشور باید براساس قانون باشد و اگر افرادی بخواهند از قانون عبور کنند، کارشان اعتباری ندارد و اگر دستگاه‌ها و یا نهادهایی هم بخواهند در مسائل قانونی فراقانونی عمل کنند، درست نیست و این اعتباری ندارد.»
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه نظام پزشکی دارای قانون است و قانون کاملا مشخص کرده که باید از چه نهادهایی در مورد کاندیداهای آن استعلام شود، افزود: «نظام پزشکی یک نهاد صنفی است و متعلق به جامعه پزشکی و درمانی است و نباید نهادهایی که مسوول نیستند، به خصوص نهادهای امنیتی، اطلاعاتی سپاه و غیر اطلاعاتی سپاه در آن دخالت کنند. این یک تشکلی است مربوط به جامعه پزشکی و باید نمایندگان واقعی خودشان در آن قرار بگیرند .باید گزارش انتخابات آن بیاید و بعد درمورد آن تصمیم گیری کرد.»
ذقایقی قبل سردار رمضان شریف، معاون روابط عمومی سپاه پاسداران در گفت و گو با خبرگزاری فارس دخالت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در انتخابات نظام پزشکی را تایید کرد. سردار شریف گفت: «اقدام اطلاعات سپاه در روند بررسی صلاحیت ها در انتخابات نظام پزشکی به درخواست مراجع قانونی صورت پذیرفته است.» آقای شریف تاکید کرد: «بدیهی است عدم اقدام سپاه در پاسخ به استعلام مراجع قانونی در زمینه انتخابات نظام پزشکی، یک کار خلاف قانون محسوب می شد.»
رئیس جمهور طی روزهای گذشته واکنش های جدی به اظهارنظرهای برخی شخصیت های نظامی پیرامون مدیریت انتخابات ها در کشور از خود نشان داده است. چندی پیش حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران مهندسی معقول و منطقی انتخابات ریاست جمهوری را وظیفه ذاتی سپاه پاسداران اعلام کرده بود. رئیس جمهور در واکنش به این اظهارات تاکید کرد: «تجربه نشان داده هرکس بخواهد مردم را مدیریت کند، مردم به بهترین وجه او را مدیریت خواهند کرد.» دکتر احمدی نژاد در سخنرانی مراسم 22 بهمن نیز با انتقاد شدید از کسانی که از مهندسی انتخابات سخن گفته اند، اظهار داشت: « ملت باید در انتخابات حرف آخر را بزند. احدی هم نباید تاثیری در رای مردم بگذارد. بعضی فکر می‌کنند باید جای مردم تصمیم بگیرند.» آقای سعیدی پس از واکنش رئیس جمهور تاکید کرد که منظورش مهندسی انتخابات در حوزه جغرافیاست اما چندی بعد از لزوم صحنه آرایی انتخابات سخن گفت.
رئیس جمهور تاکید کرده است که برای تصمیم گیری درباره انتخابات نظام پزشکی منتظر گزارشاتی است که قرار است به دست وی برسد.
نام گفتاورد
دکتر مهدی
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی:
نتایج انتخابات نظام پزشکی تأیید شد
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی گفت: نتایج انتخابات نظام پزشکی در ۱۸۶ شهر از جمله تهران تأیید شد؛ سخنان رئیس‌جمهور درباره این انتخابات نیز جایگاه قانونی ندارد و پاسخ به وی وقت تلف کردن است.
به گزارش پارس، مراد هاشم‌زهی در گفت و گو با فارس افزود: درست است که آقای احمدی نژاد دوباره درباره انتخابات نظام پزشکی اظهاراتی داشته است اما قرار نیست وی مرتباً در این مورد حرف بزند و ما هم به او جواب بدهیم و با این کار وقت خودمان و وقت مردم را تلف کنیم.
وی ادامه داد: انتخابات نظام پزشکی بر اساس ضوابط قانونی و در کمال صحت برگزار شد و اکنون پس از بازشماری آرای صندوقها در جاهایی که شکایتهایی بوده، نتایج این انتخابات در 186 شهر از جمله تهران تأیید شد و بازشماری آرا نتایج را در هیچ شهری نسبت به نتایج اولیه تغییر نداد.
وی ادامه داد: انتخابات نظام پزشکی در 187شهر برگزار شد و فقط در شهر میاندوآب به علت اینکه تعداد نامزدهای انتخابات از حد نصاب لازم کمتر شد، انتخابات به مرحله میاندوره ای رسید و غیر از آن نتیجه انتخابات در تمام شهرهای کشور تأیید نهایی شد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی اضافه کرد: مرحله بعدی این انتخابات تشکیل هیئت مدیره های جدید نظام پزشکی در 186 شهر است که 27 اسفند انجام می شود و بعد از آن با تشکیل مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تا دو هفته بعد از تشکیل هیئت مدیره ها ، مجمع عمومی این سازمان 25 نفر اعضای شورای عالی و رئیس کل سازمان نظام پزشکی را انتخاب می کنند.
هاشم زهی گفت: بر خلاف اینکه عده ای می گفتند به علت لغو حق تعرفه گذاری نظام پزشکی تعداد شرکت کنندگان در این دوره از انتخابات نظام پزشکی نسبت به دوره قبل کمتر می شود. این اتفاق نیفتاد و تعداد شرکت کنندگان این دوره بیش از 6 هزار نفر از دور قبل بیشتر بودند و با حدود 18 درصد رشد نسبت به دور قبل 47 هزار و 910 نفر در این انتخابات شرکت کردند.
وی ادامه داد: در برخی صندوقها از جمله صندوق داروسازی تهران میزان مشارکت حدود 2 برابر دور قبل بود و شکایتی که یکی از نامزدها در این صندوق داشت نیز بعد از بررسی هیچ تغییری در نتیجه به وجود نیامد و در این صندوق نیز انتخاب خیرالله غلامی و حمید خویی تأیید شد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظم پزشکی گفت: این هیئت بالاترین نهاد بررسی و نظارت بر انتخابات نظام پزشکی است و اکنون نتیجه این انتخابات را تأیید کرده است بنابراین صحبت های آقای رئیس جمهور در این زمینه غیر قانونی است و وی هیچ جایگاه قانونی برای اظهار نظر در این مورد ندارد.
هاشم زهی ادامه داد: استعلام از اطلاعات سپاه نیز در مورد نامزدهای این انتخابات طبق قانون انجام شده و سخنگوی سپاه پاسداران نیز پاسخ لازم را به رئیس جمهور داده است و دیگر لازم نیست ما وارد عرصه جواب دادن به رئیس جمهوری شویم.
وی گفت: آقای احمدی نژاد چون رئیس جمهور است و قدرت دارد فکر می کند می تواند در هر زمینه ای صحبت کند اما نیازی نیست که ما به او پاسخ دهیم.
وی افزود: اگر آقای احمدی نژاد بخواهد حکم رئیس کل سازمان نظام پزشکی را امضا نکند نیز مشکل مهمی نیست و در آن صورت برای حل این مسئله نیز یک فکر بکر خواهیم کرد.
نام گفتاورد
دکتر حمید عادلی نجفی | Adelinadjafi

Proud announcement to all Honorable Fellows,
s
On the recent internal elections among those whom carried votes of confidence for serving in the Medical Council of Islamic Republic of Iran, Dr. Kaveh Seyedan, the Secretary General and formal candidate of ICD to this Region, attained the rank of Vice chairman for this term of supervision and management for this official Organization.
Board of Directors of our of ICD to this Region is convincing that Dr. Syedan is a qualified and competent colleague for this position and he is a resourceful, determined, faithful, and trustworthy person in our Dental profession and in the field of Medicine.
We all congratulate him for his success, and wishing that his achievement accordingly, carries along the deserved credits and promoted values, particularly in Dentistry and in Medicine as a whole.

Respectfully yours,
Dr. Hamid Adeli-Nadjafi,
The President.
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر