هر روز شاهد مشکلات جدیدی در نظام سلامت هستیم ۲۲ دی ۱۳۹۲

هر روز شاهد مشکلات جدیدی در نظام سلامت هستیم

محمد جواد نظری مهر، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیشرفت‌های چشم گیر کشور در زمینه بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی در کشور از بعد از انقلاب تا کنون گفت: «از بعد از انقلاب تا کنون تمامی تلاش مسئولین معطوف بر امر در دسترس بودن امکانات بهداشت و درمان برای تمامی آحاد جامعه بوده است. اما با در نظر گرفتن این مسئله که جمعیت کشور نسبت به زمان انقلاب چندین برابر شده، این مسئله به‌‌ همان نسبت موجب شده است تا میزان نیاز مردم به خدمات درمانی نیز افزایش پیدا کند.»
وی افزود:«در کنار افزایش جمعیت، وسعت و پهناور کشور عزیزمان، باعث شده است تا دولت سالیانه مبلغ بسیاری را برای راه اندازی مراکز جدید درمانی هزینه کند که البته کمبود منابع لازم در این زمینه نیز موجب می‌شود تا هر روز شاهد مشکلات جدیدی باشیم که در این زمینه گریبانگیر نظام سلامت در کشور می‌شود.»
به گفته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تغییر در ماهیت بیماری‌های امروزی، در کنار شیوه زندگی شهرنشینی، را از دیگر دلایل ایجاد اختلال در خدمت رسانی به مردم اعلام کرد.
وی ضمن اعلام رقم ۱۱ میلیون نفری برای افرادی که هنوز تحت هیچ پوشش بیمه‌ای نیستند، ادامه داد:«مستقر شدن سیستم بیمه‌ای استاندارد در کشور نیز با مشکلاتی مواجه است. هنوز عده زیادی از افراد در جامعه با کوچک‌ترین واقعه غیرمترقبه‌ای با هزینه‌های بسیار بالای درمان دست به گریبان شده و دچار مشکلات بسیار زیادی در زمینه پرداخت‌ها می‌شوند. همین مسئله موجب شده است تا از میزان رضایتمندی افراد در بلند مدت کاسته شود.»
این نماینده مجلس نهم اظهار داشت:«در بسیاری از شاخصه‌های درمان از کشور‌های همسایه و کشور‌های منطقه جلو هستیم. اما در کل، باید تمهیدات اساسی برای وضعیت فعلی بهداشت و درمان در کشور اندیشیده شود. افزایش بودجه در سال ۹۳ می‌تواند موقعیت مناسبی برای اجاد تغییرات سازنده باشد.»
دکتر نظری مهر در پایان گفت: «هزینه‌های درمان در کشورمان تا حدود ۷۰ درصد از جیب مردم پرداخت می‌شود. ادامه چنین وضعیتی تاثیر مستقیم بر سطح کیفی زندگی مردم داشته و خانواده‌هایی که بیمار دارند را در سطح نا‌مناسبی از وضعیت مالی قرار می‌دهد. مسئولین وزارت بهداشت به این موضوع باید توجه ویژه‌ای بکنند.»

Tags: نظام سلامت, مجلس شورای اسلامی
منبع:  سینانیوز

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر