امریکا | سیسیل شیر مشهور آفریقایی توسط دندان‌پزشک امریکایی شکار شد ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

امریکا | سیسیل شیر مشهور آفریقایی توسط دندان‌پزشک امریکایی شکار شدوالتر پالمر دندان‌پزشک آمریکایی سیسیل شیر آفریقایی را کشت. سیسیل شیر نر 13 ساله ای بود که در پارک ملی زیمبابوه زندگی می کرد و به دلیل یال سیاه رنگ خود شهرت داشت و هر ساله حدود 50 هزار نفر (که نیمی از آنها توریست بودند) برای بازدید از پارک و دیدن سیسیل به این منطقه سفر می کردند. این شیر در برخورد با انسانها تقریباً نیمه اهلی بود.


سیسیل شیر نر آفریقا


والتر پالمر که ساکن ایالت مینه‌سوتای آمریکاست، به عنوان شکارچی با تیروکمان شهرت دارد و برای شکار حیواناتی مانند پلنگ، گاومیش، کرگدن و سایر پستانداران بزرگ به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند. وی گفته است که با اعتماد به اظهارات راهنماهای محلی، معتقد بود که شکار این شیر قانونی است.


دکتر والتر پالمر – دندانپزشکی که شیر آفریقا را کشت


والتر پالمر در حدود 55 هزار دلار خرج کرد تا مقدمات شکار را فراهم سازد. سپس از محل زندگی خود به زیمباوه سفر می کند. در آنجا به کمک دو آفریقایی (یک زمین دار محلی و یک شکارچی حرفه ای) به پارک ملی “هوانگه” رفته و برای شکار شیر آفریقایی از یک آهوی کشته شده به عنوان طعمه استفاده می کنند؛ به این شکل که آهوی کشته شده که خون از بدنش جاری بوده را به پشت خودروی خود بسته و شروع به حرکت می کنند. شیر نر داستان (سیسیل) رد خونها را دنبال می کند تا اینکه از محدوده پارک ملی خارج می شود. در اینجا پالمر دست به کار شده و با تیر و کمان شیر نر را مورد هدف قرار می دهد. اما شیر کشته نمی شود و از محل فرار می کند.

پالمر و دستیارانش به مدت 40 ساعت شیر را تعقیب می کنند (!) تا سرانجام شیر را به ضرب گلوله از پای در می آورند و او را می کشند. پالمر طبق عادت سابق خود بر بالای شیر کشته شده نشسته و عکس آن را در فیـسبوک خود منتشر می کند. از اینجا سیل اعتراضات مردم به این عمل پالمر بالا می گیرد تا اینکه از روز چهارشنبه 07 مرداد 94 به دلیل کثرت پیام های سرزنش آمیز و سیل ناسزا، اکانت تـوئیتر، فیـسبوک و همچنین وبسایت کلینیک این دندانپزشک بسته شده است.

مقامات زیمباوه دو دستیار پالمر را دستگیر کردند و آن دو اعتراف کردند که حدود 50 هزار دلار برای فراهم آوردن مقدمات شکار دریافت کرده اند. در زیمباوه کشتن پستانداران در پارک ملی ممنوع است و شکار شیر و پستانداران بزرگ فقط با کسب مجوز و شرایط خاص امکان پذیر است. از این رو زیمباوه خواهان این شده که آمریکا، دندان پزشک شکارچی را به زیمباوه تحویل دهد تا در دادگاه های زیمباوه محاکمه شود. به گفته یکی از مقامات زیمبابوه‌، اکنون آن‌ها به عنوان افرادی شناخته می‌شوند که به حقوق حیوانات احترام نمی‌گذارند و نمی‌توانند از حیات‌وحش حفاظت‌شده‌شان مراقبت کنند.

پالمر گفته که هرگز تصور نمی کرده که سیسل تا این حد مشهور و محبوب باشد و به بیمارانی که به دندانپزشکی وی مراجعه کرده اند، گفته است که به خاطر کشتن شیر آفریقایی (سیسیل) عذرخواهی می کند. او گفته که یک شکارچی با سابقه است و شکار او ربطی به مسائل پزشکی وی ندارد و تا حالا سابقه شکارش را با بیماران خود در میان نگذاشته، زیرا عقیده دارد ممکن است موضوع شکار، بر روی احساسات بیماران تاثیر بگذارد.

گویا شیر نر شش توله دارد که گمان می رفت رهبر جدید گله شیرها، توله ها را بکشد. اما بر طبق آخرین خبرها فعلاً برادر سیسیل رهبری گروه شیرهای را در دست گرفته و آسیبی به توله ها وارد نشده است.

تصویر اعتراض به اقدام کشته شیر مشهور آفریقا روبروی کلینیک دکتر والتر پالمر:


اعتراض به دندان پزشک شکارچی


تصویری از شکارهای قبلی دکتر پالمر والتر


شکارهای قبلی دکتر پالمر والتر  What we know about Cecil the lion and how his killing could affect his pride
  An American dentist is wanted by police in Zimbabwe after a well-known protected lion was killed.

  Walter James Palmer reportedly paid $50,000 (£32,000) to shoot Cecil the lion in Zimbabwe earlier this month.
  In a statement, Mr Palmer, from Minnesota, said: "I had no idea that the lion I took was a known, local favourite, was collared and part of a study until the end of the hunt."
  He says that he'd believed the hunt had been legal.


  So what happened?

  The Zimbabwe Conservation Task Force (ZCTF) says James Palmer and two other men, a professional hunter and a farm owner, tied a dead animal to a car to lure Cecil the lion out of a national park in the middle of the night.
  He was then shot with a crossbow.
  The wounded lion was found 40 hours later and had been shot dead with a gun.
  The lion, which was being studied by researchers at Oxford University, was then skinned and beheaded.
  Attempts were made to destroy its collar, which was fitted with a tracking device.
  Cecil was a major tourist attraction in Hwange National Park - Zimbabwe's largest game reserve - and the 13-year-old animal had a reputation for being friendly towards visitors.
  Hwange attracted 50,000 visitors last year, about half of them from abroad.


  Was the killing illegal?

  Killing the lion was illegal because the farm owner didn't have a hunting permit, says the ZCTF - a local charity.
  The men say they didn't know the lion was protected.
  Professional Zimbabwean hunter Theo Bronkhorst and local landowner Honest Ndlovu will appear in court in Victoria Falls on Wednesday to face poaching charges.
  "Both the professional hunter and land owner had no permit or quota to justify the offtake of the lion and therefore are liable for the illegal hunt," the Zimbabwean Parks Authority said in a statement.

  "[They] are being jointly charged for illegally hunting the lion."

  Bronkhorst's son Zane is also wanted for questioning.
  Hunting lions is legal in several countries in southern Africa, including Zimbabwe, but groups must obtain a valid permit from authorities.


  What will happen to Cecil's pride?


  Cecil was the head of two prides, including six lionesses, 12 cubs and another male called Jericho.
  ZCTF chairman Johnny Rodrigues said: "The saddest part of all is that now that Cecil is dead, the next lion in the hierarchy, Jericho, will most likely kill all Cecil's cubs."
  Professor David Macdonald, who founded the Wildlife Conservation Research Unit at Oxford University, agreed Cecil's death would lead to a "cascade" of other deaths.
  "The death of one lion is not just the death of one lion - it is a cascade. It has consequences," he said.
  "Cecil was the only male so it is highly likely that the incoming males will kill his offspring."

  There are reported to be 30,000 lions left across the whole of Africa, but the professor warned that the figure was likely to be an overestimate.

  He said that he hoped there would be a "silver-lining" to Cecil's death with an increase in support for his research.


  What's the reaction been like?

  The reaction has been fierce, especially on social media sites.

  The Twitter and Facebook accounts and website of James Palmer's dental practice, River Bluff Dental in a suburb of Minneapolis, Minnesota, have been shut down after being flooded with negative comments.


  source  Tags: دندان پزشک شکارچی, شیر آفریقایی, شکار حیوانات
  منبع:  بی بی سی | اخبار گردشگری

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر