یک درصد مالیات برارزش افزوده برای بهبود سطح بیمه است ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

یک درصد مالیات برارزش افزوده برای بهبود سطح بیمه است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه مدیریت بیمه سلامت منوط به تجمیع بیمه هاست، گفت: عدم تامین منابع بیمه ها اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت را با مشکل روبه رو می کند.

دکتر محمدحسین قربانی در خصوص اینکه موفقیت نظام سلامت در کشور منوط به انباشت منابع با ساز و کار بیمه ای است، گفت: با توجه به انتظارات و شعارهای مطرح شده و استراتژی ها در خصوص بیمه سلامت، برای مدیریت کردن بیمه سلامت باید به تجمیع بیمه ها و بیمه پایه توجه کرد.
وی افزود: بنابراین اگرنتوان منابع بیمه ها را پرداخت کرد به طور حتم مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد که می توان به مواردی نظیر جابه جایی منابع، عدم عملیاتی شدن طرح های حوزه سلامت و افزایش پرداختی ها از جیب مردم و ایجاد مشکلاتی نظیر رانت برای بیمه های تکمیلی اشاره کرد، همچنین همه این موارد دست به دست هم خواهد داد که طرح تحول نظام سلامت با موفقیت اجرا نشود.
قربانی با تاکید بر اینکه با شکست طرح تحول نظام سلامت مشکلات جدی برای حوزه سلامت ایجاد خواهد شد، تاکید کرد: باید اساس کار پرداختی ها در حوزه سلامت از طریق بیمه ها صورت گیرد بنابراین باید منابع بیمه ها تامین شود تا سهم بیمه ها در اجرای تعهداتشان به مراکز درمانی نیز پرداخت شود، البته همه این موارد منطبق بر مصوبات قانونی است که انجام شده و اگر قانون اجرا شود مشکلات حل خواهد شد.
وی با اشاره به تامین و مدیریت منابع بیمه ها، تصریح کرد: تامین منابع در قانون لحاظ شده به ویژه یک درصد مالیات برارزش افزوده درجهت ارتقاء سطح بیمه است، البته بعد دیگر تامین منابع تخصیص اعتبارات ازسوی دولت است؛ اما آن چیزی که در حال حاضر مشکل ساز شده شده عدم تامین اعتبار ازسوی دولت است، همچنین مهم ترین چالش امروز هزینه کرد منابع در محل تعیین شده است.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: متاسفانه برای جلوگیری از بحران در بیمه ها به ناچار باید جابه جایی منابع صورت گیرد که این موضوع نیز خود مشکلات بسیاری به وجود می آورد؛ از این رو طبق نظر مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران، موفقیت نظام سلامت در کشور ما منوط به انباشت منابع با ساز و کار بیمه ای است.


Tags: بیمه, نظام سلامت, مالیات
منبع:  مهر

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر