مراقبت دندان دانش آموزان، بی دفترچه و رایگان انجام می‌شود ۲۳ مرداد ۱۳۹۴

مراقبت دندان دانش آموزان، بی دفترچه و رایگان انجام می‌شود


 معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، از حمایت همه جانبه این سازمان در تامین سلامت دندان های دانش آموزان خبر داد و گفت: بر اساس ساز و کارهای پیش بینی شده در بیمه سلامت، دندان های تمام دانش آموزان مدارس ابتدایی کشور بدون هزینه درمان می شوند.

دکتر کوروش اعتماد در نشست کشوری برنامه «ارتقاء سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی» که در تبریز برگزار شد، اجرای طرح سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی کشور را ضروری دانست و تصریح کرد: بر اساس رویکرد جدیدی که در سازمان بیمه سلامت وجود دارد، کارشناسی های لازم انجام شده است تا سلامت دندان های دانش آموزان در حد امکان بدون دفترچه و رایگان انجام پذیرد، بنابراین نگرانی خاصی از سوی این سازمان در اجرای آن وجود ندارد.

معاونخدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه در زمینه اجرای طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی افزود: اهداف وپیگیری و نظارت بر اجرای طرح از طریق سامانه مشترک فی مابین سازمان های اجرا کننده، از جمله اتفاقات بسیار خوب صورت گرفته در این تفاهم نامه است که می تواند مشارکت فعال بیمه را در این زمینه در پی داشته باشد.

اعتماد تاکید کرد: تمام خدماتی که در قالب برنامه ارتقاء سلامت دهان و دندان به دانش آموزان ارائه می شود، تحت پوشش بیمه سلامت هستند، به این ترتیب درمان هرگونه خدمات دهان و دندان این دانش ‏آموزان رایگان و یا با کمترین هزینه پرداختی صورت می گیرد.

وی همچنین به سیاست های جدید سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: سیاست های جدید سازمان، این است که بر اساس اسناد بالادستی حرکت به سمت پیشگیری و یا تشخیص زودرس بیماری های مختلف داشته باشد. وی تصریح کرد: در بحث جمعیت عمومی هم سیاستهای جدیدی اتخاذ شده است تا بتوانیم رویکردهای متفاوتی را در ارائه خدمات به بیمه شدگان داشته باشیم.

معاون خدمات سلامت بیمه سلامت ایران در پایان یاد آور شد: توجه ویژه به بیمه سلامت دختران و زنان قالیباف که مشکلات جدی دهان و دندان دارند، نیز این سازمان درخواست شده که در صورت امکان، در سرفصل برنامه‌های آتی سازمان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است؛ نشست کشوری برنامه «ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدای» با حضور معاونان و مدیران کل سازمان بیمه سلامت ایران، در هتل شهریار تبریز برگزار شد.


Tags: سلامت دهان, بیمه دندان پزشکی, بیمه سلامت
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  ارزیابی بهداشت دهان دانش‌آموزان در بدو ورود انجام می شود
حتی هزینه درمان دندان کودک زیر ۱۰سال را هم بیمه تقبل نمی کند
اولین بارقه «بیمه دندان پزشکی» جدید با هدف پیشگیری، آشکار شد
خدمات دندان پزشکی جدید مشمول تعهدات بیمه پایه قرار گرفت
پنج خدمت دندان پزشکی جزو تعهدات بیمه قرار گرفت
ارائه خدمات بیمه دندان پزشکی کودکان در مطب های شخصی
هدف حفظ دندان اما پوشش بیمه برای حذف دندان

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر