برخی مشکلات پزشکی کشور به این دولت مربوط نیست ۳۰ مرداد ۱۳۹۴

برخی مشکلات پزشکی کشور به این دولت مربوط نیست


دکتر شهریاری در صحن علنی امروز مجلس گفت: با مقایسه ایران با کشورهای دیگر گفت فکر نکنیم پول زیادی به حوزه سلامت اختصاص داده‌ایم.

دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس امروز در دفاع از عملکرد وزارت بهداشت دولت یازدهم سخن گفت. وی با تشکر از زحمات دکتر هاشمی و همکاران ایشان از خدمات ارزنده‌ای که خصوصا در مناطق محروم ارائه شده است، تقدیر کرد.

دکتر شهریاری که پس از صحبت‌های انتقادی دکتر پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس سخن می‌گفت، افزود: برخی مسائل و مشکلاتی که مطرح شد وجود دارد اما همه‌ی آنها که مربوط به این دولت نیست.

وی با اشاره به انتظارات پیش‌بینی شده در قانون برنامه توسعه گفت: انتظار نداشته باشید خدماتی که در 12 سال در قانون مطالبه شده و اجرا نکردیم همه در 2 سال اجرایی شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اینکه امروز در روستاها و مناطق دوردست کشور در مراکز بهداشتی پزشک وجود دارد نکته مثبتی است. اینکه مردم به بیمارستان‌ها می‌روند و هزینه نمی‌دهند نکته مثبتی است. وی افزود: سابقا در بیمارستان‌های مناطق محروم به مردم لیست می‌دادند که این تجهیزات را خریداری کن و بعد مراجعه کن که این باعث می‌شد مردم برای دریافت خدمات پزشکی مراجعه نمی‌کردند و این آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به مردم وارد می‌کرد.

شهریاری ضمن اشاره به اینکه وزارت بهداشت هنوز کارهای زیادی را باید انجام دهد گفت: باید کمک کنیم مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود. وی افزود: انصاف آن است که نکات مثبت و منفی را با هم ببینیم.

وی گفت: نمایندگان شاهد هستند که از زمان اجرای طرح، مراجعاتی که به دفتر نمایندگان می‌شد و از زیاد بودن هزینه‌های بستری و ناتوانی در پرداخت شکایت می‌کردند، کاهش چشمگیر یافته است.

دکتر شهریاری با آوردن این مثال که در کشور گویا 13 درصد بودجه ناخالص ملی این کشور مربوط به حوزه بهداشت و درمان است گفت: در حال حاضر در ایران این عدد هنوز به 6 نرسیده است. حتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری که صحبت می‌شد گفتند این را به 8 درصد برسانیم. وی با این مقدمه افزود: فکر نکنیم پول زیادی به حوزه بهداشت و درمان دادیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد که دو مسئله امنیت و سلامت مردم بسیار مهم است و باید به این دو به شکل جدی رسیدگی کنیم.


Tags: مجلس شورای اسلامی, وزارت بهداشت
منبع:  وب دا
مطالب مرتبط:  هیچ‌وقت «نقد سازنده» را به حساب خصومت و تخریب نگذاریم
اولویت طرح تحول سلامت «بهداشت» بود اما مغفول واقع شده است
سلامت مردم را نباید فدای مصالح و مسائل اقتصادی کرد
پرداخت هزینه‌های پرسنلی و اداری از محل بودجه سلامت ممنوع است
باید در جهت ساماندهی وضعیت جامعه پزشکی به ویژه پزشکان عمومی تلاش کرد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر