کنترل نرخ ارز در دندان‌پزشکی بسیار اثرگذار است ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

کنترل نرخ ارز در دندان‌پزشکی بسیار اثرگذار است

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، از ارائه خدمات رایگان دندان‌پزشکی برای اقشار کم درآمد و محروم جامعه خبر داد.

دکتر باقر شهنی زاده اظهار داشت: آنچه در بحث سلامت دهان و دندان می بایست مورد توجه قرار گیرد، این است که اگر بتوانیم یک ثبات اقتصادی داشته باشیم که قیمت تمامی خدمات در بخش های مختلف مشخص باشد و نرخ ارز نیز ثبات داشته باشد، و بتوانیم قیمت کالاها را به طور میانگین ثابت نگه داریم، طبعا برای خدمات دندانپزشکی هم می توانیم چنین شرایطی ایجاد کنیم.

وی افزود: وقتی قدرت کنترل نرخ ارز به خصوص در دندانپزشکی که بسیار اثرگذار است، نداشته باشیم، مشکل ایجاد می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، تاکید کرد: آنچه مسلم است، در طرح تحول نظام سلامت دندانپزشکی یکی از مبانی است که باید خیلی خوب دیده شود و قطعا بعد از گذر از دوران پسا تحریم، خدمات دندانپزشکی هم دچار تغییر و تحول خواهد شد.

شهنی زاده در خصوص ارائه خدمان رایگان دندانپزشکی به اقشار کم درآمد و محروم جامعه، گفت: دولت برنامه ای را در شبکه های بهداشتی و درمانی کشور طراحی کرده است که این قبیل اقشار جامعه می توانند با در دست داشتن دفترچه بیمه به این شبکه ها مراجعه و از خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان، شامل کشیدن دندان، فیشور سیلانت، رادیوگرافی و جرم گیری، بهره مند شود.


Tags: سلامت دهان, خدمات دندان پزشکی, نرخ ارز
منبع:  مهر

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر