دستورالعمل به‌کارگیری تکنیسین‌های دهان به دانشگاه‌ها ارسال شد ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

دستورالعمل به‌کارگیری تکنیسین‌های دهان به دانشگاه‌ها ارسال شد

معاون آموزشی وزیر بهداشت در افتتاحیه بخش دوم اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور راه اندازی برنامه پزشک خانواده و تربیت نیروهای حد واسط را از برنامه های چندماه آتی معاونت آموزشی بیان کرد.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور، بسته توسعه راهبردی، هدفمند و ماموریت گرای برنامه های آموزش عالی سلامت را معرفی کرد و گفت: اقداماتی در راستای اجرایی سازی این بسته صورت گرفته است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه تخصص پزشک خانواده نهایی شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم کوریکولوم این رشته را از نیمه دوم سال جاری اجرایی نماییم.

وی افزود: دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، تهران و مازندران سه منطقه ای هستند که برای آموزش پزشک خانواده در نظر گرفته شده و اگر سایر دانشگاه‌ها نیز علاقمند باشند و بستر لازم برای کار را داشته باشند می توانیم برای راه اندازی تخصص پزشک خانواده برنامه ریزی نماییم.

دکتر لاریجانی در ادامه گفت: جلسات متعددی در زمینه راه اندازی تخصص پزشک خانواده با متخصصین سایر کشورها برگزار شده و دوره مربوطه نیز طراحی گردیده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم دوره اول تخصص پزشک خانواده را از بین نخبگان جذب کنیم تا بعدا بتوانند در همان دانشگاه‌ها به توسعه این رشته کمک کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، تربیت نیروهای حد واسط را یکی دیگر از زمینه های توسعه آموزش علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: اخیرا دستورالعمل بکارگیری تکنسین های دهان و دندان برای دانشگاه‌ها ارسال گردیده است و بی شک این نیروها تاثیر مثبتی در بهداشت و پیشگیری دهان و دندان خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی اظهار داشت: راه اندازی رشته های میان رشته ای و حد واسط می بایست در دانشگاه‌ها به صورت بومی و در مجتمع‌های آموزشی راه اندازی شود. امیدواریم دانشگاه‌ها نیازهایشان را در این زمینه رصد کنند و با هماهنگی معاونت آموزشی وزارت بهداشت این رشته ها را راه اندازی نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه طی ماههای آتی برنامه پزشک خانواده در سه دانشگاه علوم پزشکی اجرایی و دستورالعمل تربیت نیروهای حد واسط در حیطه‌های موردنیاز ابلاغ خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری این امر در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گامی در جهت رفع نیازهای کشور برداشته شود.


Tags: بهداشتکار دهان, پرستار دندان پزشک, بهداشت دهان, دانشکده های دندان پزشکی
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  طرح یکی کردن "پرستار دندان پزشک" با "بهداشتکار دهان" رد شد
تصمیم داریم در حوزه بهداشت دهان نیروهای میانی تربیت کنیم

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر