دانشگاه آزاد در گلبهار مشهد دانشکده دندان‌پزشکی دایر می‌کند ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

دانشگاه آزاد در گلبهار مشهد دانشکده دندان‌پزشکی دایر می‌کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دکتر سید علی ابطحی در جلسه ای که با حضور دکتر ابراهیمی مدیر کل امور بین الملل و واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اشرف زاده معاون آموزشی و دکتر ملک نژاد معاون علوم پزشکی واحد مشهد، دکتر بهاری ریاست مجتمع بین الملل گلبهار واحد مشهد، دکتر وطن پرست ریاست واحد قوچان، دکتر طاهری معاون اداری مالی واحد مشهد و دکتر سرافراز یزدی ریاست دانشکده پزشکی و دکتر قیطاقی مدیریت بیمارستان آریا واحد مشهد در محل بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار گردید، در رابطه با سیاست های آینده آموزشی مجتمع بین الملل گلبهار دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در حوزه علوم پزشکی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

دکتر ابطحی درابتدای این نشست با بیان اینکه با موافقت وزارت بهداشت وعلوم پزشکی و دبیر حوزه دندانپزشکی موافقت اصولی دایر نمودن رشته دندانپزشکی بین الملل واحد مشهد صادر شده است، افزود : برای ایجاد این دانشکده مقدماتی لازم است که امروز در این جلسه به تفسیر در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در راستای فعال نمودن مجتمع بین المللی گلبهار واحد مشهد در آموزش دانشجویان حوزه علوم پزشکی تفاهمات خوبی صورت پذیرفت .

ابطحی با اشاره به نگرانی مسئولین از کمبود شهریه در حوزه علوم پزشکی دانشگاه خاطر نشان کرد: واحدهای پزشکی دانشگاه از سال گذشته به دلیل پایین بودن شهریه رشته های پزشکی با کسری اعتبار مواجه شده اند که امیدواریم بتوانیم در سال جدید وضعیت بهتری نسبت به گذشته فراهم نمائیم .

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه عنوان کرد: براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه موظف شده شهریه علوم پزشکی را 40 درصد کمتر از شهریه های پردیس بین الملل دانشگاه‌های دولتی دریافت نماید بطوریکه در این راستا تعهدات لازم برای اجرای این مصوبه نیز وجود دارد .

دکتر ابطحی با اشاره به اینکه فعالیت های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی همسو با الزمات وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: تمامی رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز است و به منظور امتیاز دهی و مشخص شدن جایگاه آنها در ابتدا ارزیابی درونی و سپس ارزیابی بیرونی شدند و در این رابطه با وزارت بهداشت مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه کارشناسی پرستاری از رشته های مورد نیاز کشور است ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی وزارت بهداشت علاوه بر رشته کارشناسی پرستاری در حیطه کارشناسی ارشد و دکتری نیز در شهرستان های واجد شرایط این رشته ها را راه اندازی کنیم.

دکتر ابطحی با بیان اینکه هدف ما در ایجاد رشته ها کمک به تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور است، افزود: براساس برنامه های وزارت بهداشت این امر موجب ارتقاء سلامت کشور می گردد.

وی از بازسازی بیمارستانهای دانشگاه ازاد اسلامی در سراسر کشور خبر داد و گفت : این امر از سال گذشته آغاز گردیده و به خوبی در حال اجرا است .

وی از فعالیت دفتر EDC و EDO در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه خبر داد و گفت: در راستای توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر آموزش پرسنل و توانمند سازی آنها، بیمارستان ها و دانشکده های دانشگاه بطور مرتب ممیزی درونی و بیرونی انجام می شود .

در این نشست معاونین واحد مشهد ضمن خیر مقدم به دکتر ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر ابراهیمی مدیر کل امور بین الملل و واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی توانمندیها و تجهیزات واحد مشهد و همچنین همجواری مشهد با کشورهای همسایه پرداختند و اظهار داشتند واحد مشهد توانایی جذب و پذیرش دانشجوی داخلی و خارجی در رشته های علوم پزشکی را داراست و آمادگی خود را جهت پذیرش دانشجو در این زمینه اعلام می دارد .

دکتر حسین ابراهیمی مدیر کل امور بین الملل و واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در خصوص با پذیرش دانشجو در واحد بین الملل گلبهار واحد مشهد توضیحاتی ارائه داد.

بنا براین گزارش؛ تاسیس پردیس بین الملل علوم پزشکی در مجتمع بین الملل گلبهار واحد مشهد و تاسیس دانشکده دندانپزشکی مشهد، پیگیری جذب دانشجویان بهداشت دهان و دندان و دندان پزشکی بین الملل از وزارت بهداشت درسال جاری، استفاده حداکثری از توان واحدهای استان خراسان جهت پذیرش حداکثری دانشجویان خارجی با محوریت واحد مشهد و مجتمع بین الملل گلبهار واحد مشهد و ... از مصوبات این جلسه بود .

در پایان این نشست دکتر ابطحی از بخش های مختلف بیمارستان آریا از جمله سی سی یو ، بخش مغز و اعصاب و ... بازدید نمود .


Tags: دانشکده دندان پزشکی آزاد مشهد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر