برگزاری دوره های اخلاق پزشکی اساتید از برنامه‌های معاونت آموزشی است ۲۸ شهریور ۱۳۹۴

برگزاری دوره های اخلاق پزشکی اساتید از برنامه‌های معاونت آموزشی است

 معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: انجام اعتباربخشی دانشگاهها براساس ملاک های اخلاقی به زودی اجرایی خواهد شد و شورای اخلاق پزشکی در دانشگاهها از ابتدای سال تحصیلی جدید جهت رصد فعالیت های اخلاقی در دانشگاهها تشکیل می گردد.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به چالش هایی که در حوزه اخلاق پزشکی وجود دارد تاکید کرد: اعتلای اخلاق حرفه ای یکی از نکاتی است که می بایست در آموزش علوم پزشکی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ضروری است شورای اخلاق پزشکی دانشگاهها راه اندازی شود خاطرنشان کرد: اعتلای اخلاق حرفه ای و راه اندازی کمیته های اخلاق حرفه ای در بیمارستان های آموزشی یکی از اقدامات مهمی است که باید در دانشگاههای علوم پزشکی کشور سامان دهی شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشتدر ادامه اظهار داشت: جلسات شورای عالی اخلاق پزشکی کشور در حال برگزاری است و دبیرخانه این شورا نیز فعال بوده و برنامه راهبردی اخلاق پزشکی کشور در دست تدوین است.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی با اشاره به ارسال دستورالعمل شورای عالی اخلاق پزشکی و سایر اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته گفت: هدف اصلی نهادینه سازی اخلاق حرفه ای در صحنه عمل می باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت برگزاری دوره های کوتاه مدت اخلاق پزشکی برای اساتید دانشگاهها را از دیگر برنامه های معاونت آموزشی در این زمینه بیان کرد و ابراز امیدواری کرد: کلیه این اقدامات زمینه ساز اعتلای اخلاق حرفه ای در کشور گردد.


Tags: اخلاق پزشکی, وزارت بهداشت
منبع:  ایسنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر