دکتر سامانی دندان‌پزشک رئیس بازرسی انتخابات مجلس شد ۱ آبان ۱۳۹۴

دکتر سامانی دندان‌پزشک رئیس بازرسی انتخابات مجلس شد

دکتر سلمان سامانی دندان پزشک 35 ساله فارغ التحصیل سال 1384 دانشکده دندان پزشکی مشهد  به عنوان رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات مجلس پنجم خبرگان و مجلس دهم شورای اسلامی منصوب شد. ایشان پس از اخذ دکترا در فاروج به حرفه دندان پزشکی مشغول گردید و با انتخاب به عنوان شورای شهر وارد عرصه سیاست شد و پس از چندی در دفتر دکتر علی لاریجانی و سپس آقای رحمانی فضلی در دیوان محاسبات و وزارت کشور به همکاری پرداخت. مسوولیت او در وزارت کشور ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی می باشد که برای انتخابات پیش رو -با حفظ سمت- امور بازرسی حوزه دولت به ایشان واگذار شده است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، وزیر کشور در حکمی سید سلمان سامانی را به عنوان رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در حکم وزیر کشور خطاب به سامانی آمده است:
با عنایت به عزم و اراده و تأکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری هرچه باشکوه تر و قانونمدار انتخابات و به منظور اطمینان از حُسن اجرای کلیه مراحل آن، به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.
رحمانی فضلی در این حکم؛ انتخاب و انتصاب اعضای هیأت مرکزی و هیأت‌های بازرسی در سراسر کشور، برنامه‌‎ریزی برای آموزش بازرسین و اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم برای کنترل جریان انتخابات را به عنوان مأموریت‌های رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات بر شمرده و از سامانی خواسته است؛ با استعانت از پروردگار متعال و بهره گیری از کلیه امکانات موجود، مستقیماً تحت نظر وزیر کشور نسبت به انجام شایسته و مطلوب آن اهتمام نماید.
وزیر کشور در فراز دیگری از این حکم انتصاب، از کلیه معاونین، استانداران، مدیران و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت کشور و سایر دستگاه‌های اجرایی خواست؛ وفق ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 77 آیین نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، کمال همکاری و اشتراک مساعی را با رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بعمل آورند.
گفتنی است سید سلمان سامانی، ریاست مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور را در دولت یازدهم بر عهده دارد و عضو شورای معاونین وزارت کشور است.


Tags: مجلس شورای اسلامی, دانشکده دندان پزشکی مشهد
منبع:  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور
مطالب مرتبط:  Samani, Salman | دکتر سلمان سامانی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر