وزیر بهداشت منتظر حمایت بیمه‌ها از درمان دندان‌پزشکی است ۱۳ آبان ۱۳۹۴

وزیر بهداشت منتظر حمایت بیمه‌ها از درمان دندان‌پزشکی است

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد با تلاش‌هایی که صورت خواهد گرفت مقدمات اتمام بیمارستان 160 تختخوابی امام حسین (ع) شهرستان فسا تا پایان سال 95 فراهم شود.

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح بخش سی.سی.یو بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان فسا، با بیان اینکه "روند درمانی در این بیمارستان با توجه به استانداردهای پزشکی از جمله تعداد پزشکان متخصص و تخت‌های بیمارستانی خوب است"، گفت: نکته قابل توجه در این بیمارستان تغییر چشمگیر فضای بیمارستان پس از اجرای هتلینگ است که منجر به حفظ کرامت بیماران و همراهان آنها شده است.

وی با تاکید بر اینکه "با وجود تمام این موارد، رضایت مردم شرط است"، اظهار کرد: با توجه به آنچه که در گفت‌وگو با بیماران متوجه شدیم، رضایت مردمی از ارائه خدمات در این بیمارستان در سطح خوبی ارزیابی می‌شود و وضعیت ارائه خدمات با گذشته قابل مقایسه نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز امیدواری از تسریع در ساخت بیمارستان 160 تخت خوابی امام حسین (ع) به عنوان جایگزین بیمارستان دکتر علی شریعتی، عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط وزارت بهداشت و مجری طرح از سوی وزارت راه و شهرسازی و نیز اعتبارهای در نظر گرفته شده، امیدواریم ساخت این بیمارستان تا پایان سال 1395 پایان یابد.

هاشمی افزود: در این صورت تصور می‌شود شهرستان فسا و توابع آن از نظر تعداد تخت‌های بیمارستانی به نقطه مطلوبی دست یابد. اگرچه بیمارستان دکتر شریعتی نیز قابلیت این را دارد که با بازسازی و نوسازی بخش‌هایی همانند روانپزشکی و سوختگی امکان ارائه خدمات به مردم این بخش از منطقه فارس را داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اقدامات دانشگاه علوم پزشکی فسا در ارتقاء خدمات و تأمین نیروی تخصصی و فوق تخصصی مؤثر بوده است، اظهار کرد: این شهرستان یکی از قطب‌های خوب بهداشتی درمانی در کشور است.

بر اساس این گزارش، در قالب بسته هتلینگ طرح تحول نظام سلامت، تعداد هفت بخش بیمارستان ولیعصر شهرستان فسا در استان فارس بازسازی و تعداد پنج بخش بهسازی شده است. همچنین پس از اجرای این طرح، تعداد تخت‌های بیمارستانی در بخش سی.سی.یو در این بیمارستان از هشت تخت به 11 تخت افزایش یافته است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت‌هایش، با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در رابطه با طرح‌های ارتقاء سلامت بهداشت دهان و دندان در سراسر کشور، گفت: بهداشت دهان و دندان در کشور عمدتاً بر امور پیشگیری از پوسیدگی دندان متمرکز است. در این راستا، معاونت بهداشتی وزارت بهداشت برنامه مفصلی را در دست اجرا دارد.

هاشمی افزود: برای پیشگیری از پوسیدگی دندان با استفاده از فلورایدتراپی برای افراد در مقطع دبستان طی یک سال و نیم آینده برنامه‌های مناسبی اجرا خواهد شد.

وی از اقدامات صداوسیما در معرفی طرح‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان که با استفاده از گزارش‌های متعدد در این رسانه انجام شده است، تشکر کرد و گفت: در بخش درمان نیز منتظر حمایت جدی بیمه‌ها هستیم زیرا بخش عمده‌ای از هزینه‌های درمانی مردم در حوزه دهان و دندان است.

هاشمی ادامه داد: خدمات دولت در بخش دهان و دندان با بخش بستری قابل مقایسه نیست زیرا در این بخش بیشتر حوزه خصوصی به صورت فعال به ارائه خدمات می‌پردازد و از همین رو نیز برای تأمین و حمایت هزینه‌های بالای دندانپزشکی حمایت بیمه‌ها امری ضروری است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در بخش دهان و دندان بالغان نیز حمایت بیمه‌ها را شاهد باشیم، اظهار کرد: وظیفه ما کاهش پوسیدگی دندان‌هاست که سن مورد توجه ما در حال حاضر دبستان است. در مقاطع بعد نیز تا دوران دبیرستان را تحت پوشش قرار خواهیم داد و امید داریم در سال‌های آینده شیوع پوسیدگی دهان و دندان را کاهش دهیم.


Tags: بهداشت دهان, بیمه دندان پزشکی, وزیر بهداشت
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  بیمه‌ها ارتباط مالی بین دکتر و بیمار را کم می‌کنند
مراقبت دندان دانش آموزان، بی دفترچه و رایگان انجام می‌شود
وزیر بهداشت خبر از «افزایش پوشش بیمه دندان پزشکی» داد
خدمات دندان پزشکی جدید مشمول تعهدات بیمه پایه قرار گرفت
تمامی بیمه ها در «بیمه سلامت ایرانیان» ادغام می شوند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر