صورت كامل یک آتش‌نشان با جراحی پیوند بازسازی شد ۲۰ آبان ۱۳۹۴

صورت كامل یک آتش‌نشان با جراحی پیوند بازسازی شد

 گروهی از پزشکان در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک، طی یک عمل پیچیده جراحی، کل صورت «پاتریک هاردیسون» 41 ساله که یک آتش‌نشان بوده و حین انجام وظیفه در سال 2001 دچار حادثه سوختگی عمیق شده بود را با پیوند، بازسازی کردند.


این گروه از پزشکان، پوست سر پاتریک، گوش و کانال گوش، قطعات استخوان در چانه و گونه و کل بینی او را جایگزین کردند. او همچنین اکنون دارای پلک‌های جدید و ماهیچه‌هایی است که آنها را کنترل می‌کنند.

این عمل جراحی که به رهبری دکتر ادواردو دی رودریگوز و یک گروه با بیش از 100 پزشک، پرستار، کارکنان فنی و پشتیبانی در دانشکده جراحی پلاستیک هانسژورگ ویس انجام شد، 26ساعت متوالی به طول انجامید. فراهم کردن بستر‌های اولیه برای انجام این عمل جراحی حدود یک سال طول کشید و در نهایت پاتریک که قبلا 70 بار عمل شده بود، تحت این عمل جراحی قرار گرفت.

بر اثر یک آتش سوزی عظیم و وحشتناک ،تمام چهره، سر، گردن و نیم تنه بالایی پاتریک سوخته بود و حتی حرارت شدید باعث شده بود که او همچنین پلک ها، گوش ها، لب ها، مو، ابرو و کل بینی خود را از دست بدهد.

از آن جا که پاتریک تقریبا تمام اعضای صورت خود را از دست داده بود پزشکان الگویی برای ترمیم مجدد چهره او نداشتند و همین امر کار را برای پزشکان دشوار می‌کرد.

این آتش‌نشان 41 ساله در طول این سال‌ها تحت 70 عمل جراحی قرار گرفته بود که پزشکان در نتیجه این تلاشها فقط توانسته بودند بخشی از پوست وی را بازسازی کنند. در نهایت، روش‌های پزشکی استاندارد توانست کار‌های بیشتری برای پاتریک انجام دهد و پاتریک به دکتر رودریگوز معرفی شد که تجربه بسیار زیادی در زمینه عمل جراحی صورت دارد.

دکتر رودریگوز برای حمایت جامع از پاتریک و جراحی وی، توسط دانشگاه لانگون نیویورک کاندید شد تا رهبری یک گروه جراحی، توسعه برنامه پیوند صورت و آماده‌سازی یک گروه از متخصصان پزشکی که او را در این عمل پیشگامانه همراهی می‌کردند، را بر عهده گیرد.

این عمل به شبیه‌سازی پیشرفته سه بعدی رایانه‌ای و راهنماهای طراحی شده از برش چاپ سه‌بعدی از سی‌تی اسکن پاتریک و فرد دهنده اعضا، به منظور مطابقت و متناسب‌سازی دقیق با اسکلت استخوان‌ها، نیاز داشت.

دیوید پی رودبو، فرد اهدا کننده، یک هنرمند 26 ساله بروکلینی از اوهایو بود که علاقه‌ زیادی به دوچرخه سواری داشت و به علت صدمات ناشی از یک تصادف در دوچرخه سواری در خیابان بروکلین در ماه ژوئیه درگذشت و اعضایش اهدا شد. علاوه بر این که صورت وی به پاتریک اهدا شد، قلب ، کبد و کلیه او نیز به افراد دیگر اهدا شد و در زمینه تحقیقات مورد استفاده قرار گرفت.

در حال حاضر حدود سه ماه از عمل جراحی پاتریک می‌گذرد و او می‌تواند به خوبی و با سرعت امور روزمره عادی خود را انجام دهد. وی برای جلوگیری از رد پیوند، باید تا پایان عمر دارو مصرف کند و همچنین برای بازیابی قدرت بدنی و بهبود قدرت تکلم به انجام مداوم درمانهای توانبخشی نیاز دارد.


Tags: جراحی فک و صورت
منبع:  ایسنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر