نسل جدید صندلی‌های کار، مانند یونیت دندان‌پزشکی ساخته شد ۶ آذر ۱۳۹۴

نسل جدید صندلی‌های کار، مانند یونیت دندان‌پزشکی ساخته شد

میزکار ۳۸۵۰ پوندی Altwork، مدل های نشسته و ایستاده را ارتقاء داده و به کارمند امکان می دهد در حالت های مختلفی با کامپیوترش کار کند. تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد نشستن طولانی مدت پشت میز، احتمال کاهش طول عمر، چاقی، ابتلاء به مشکلات ستون فقرات و انواع مختلف سرطان ها را افزایش می دهد.

نگرانی ها درخصوص سبک زندگی کم تحرک و نشستن طولانی مدت افراد، باعث شده کارشناسان به دنبال طراحی مدل های دیگر صندلی های اداری، میزهای ایستاده و حتی میزهای تردمیلی باشند. در این گیرودار یکی از کمپانی های کالیفرنیائی قدم فراتر گذاشته و میزکارهایی طراحی کرده که به کارمند امکان می دهد در حالت افقی کار کند. میزکارهای افقی Altwork، که تلفیقی از صندلی، میزکار و صفحه نمایش هستند، در پیش فروش محصول، با قیمت شاهانه ۳۹۰۰ دلار (۲۵۵۰ پوند) و در فروش عادی با قیمت ۵۹۰۰ دلار (۳۸۵۰ پوند) عرضه می شوند. کمپانی نوپای کالیفرنیائی Altwork معتقد است این میزکار برای کاربران کامپیوتر که ساعت های طولانی کار می کنند مناسب است و برای ساختش هم نزدیک به پنج سال وقت صرف شده است؛ صفحه مانیتور دستگاه منحنی وار است، میزش هم حالت مغناطیسی دارد تا المان های کناری آن حتی در حالت عمودی هم به دستگاه متصل بمانند.

معایب نشستن های طولانی مدت باعث شده بود اخیرا در دفاتر گوشه و کنار جهان، میزهای ایستاده نصب شود، با این حال تحقیقات پژوهشگران نشان دادند میزهای ایستاده هم معایب خاص خودشان را دارند. Altwork معتقد است هرچند نتایج پژوهش ها دقیقا مشخص نیست، اما درهرحال بنابر اظهارات بیشتر متخصصان، نشستن های طولانی برای سلامتی مضر است و کارمندان باید در طول روز هر از گاهی حالت بدنشان را تغییر بدهند.

پنل کنترلی تعبیه شده در کنار میزکار به کارمند امکان می دهد حالت قرارگیری بخش های خاصی از دستگاه را تغییر بدهد و در طول روز حالت بدنش را عوض کند. مقامات کمپانی Altwork می گویند: “میز کارمون به کارمند امکان میده هرطور که مایله بنشینه و به جای اینکه خودش رو با کامپیوتر وفق بده، کامپیوتر رو با حالت بدنش وفق بده.”


سل جدید صندلی های کار، مانند یونیت دندان پزشکی


نسل جدید صندلی های کار مانند یونیت دندان پزشکی


Tags: یونیت دندان پزشکی, ارگونومی
منبع:  میهن بنا | محمدمیلاد خسروی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر