به حاشیه نشینان شهرها خدمات رایگان بهداشتی درمانی ارایه می شود ۶ آذر ۱۳۹۴

به حاشیه نشینان شهرها خدمات رایگان بهداشتی درمانی ارایه می شود

معاون بهداشت وزارت بهداشت در سفر به زاهدان ازسه پایگاه سلامت حاشیه شهر در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بازدید کرد.

  دکتر سیاری در این بازدید گفت: گام سوم برنامه بزرگ طرح تحول نظام سلامت تحول در حوزه بهداشت می باشد که در این طرح با ایجاد پایگاههای سلامت در حاشیه شهرها به حاشیه نشینان خدمات رایگان بهداشتی و درمانی ارایه خواهدشد.

وی با ابراز رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از راه اندازی پایگاههای سلامت در حاشیه شهر افزود: دراین پایگاه ها کارشناسان سلامت مراقبت، شناسایی جمعیت تحت پوشش هر ناحیه و اقدامات اولیه مراقبت های بهداشتی را انجام خواهند داد.

دکتر سیاری ادامه داد: بعد ازمرحله پایش وشناسایی اقدامات فعال پیشگیری و مراقبت های فعالانه در خصوص کنترل بیماریهای واگیر و غیر واگیر بیماریهای مزمن درحاشیه شهرها در سیستم سلامت جامعه هدف رصد خواهد شد.

وی بابیان اینکه خدماتی که از قبل این طرح بصورت رایگان در اختیار هموطنان قرار می گیرد بی سابقه است گفت: استمرار این خدمات نیازمند مشارکت مردم است و اگردر اجرای این طرح هموطنان بتوانند در زمان های تعیین شده به پایگا ه های سلامت مراجعه نمایند ما شاهد ارتقاء بسیاری از شاخص های بهداشتی درمانی در کشور خواهیم بود.

‌معاون بهداشت وزارت بهداشت هدف از سفر به استان را بررسی روند اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت ، بررسی روند اجرای واکسیناسیون سرخک وسرخچه و برنامه کشوری سلامت دندان در مدارس عنوان کرد.


Tags: نظام سلامت, طرح تحول نظام سلامت, خدمات بهداشتی
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  آنقدر ثروتمند نیستیم که خط اول درمان، پزشک باشد
تحریم، اعتبارمحدود و نارضایتی، طرح سلامت را با نگرانی همراه می‌کند
نرخ گذاری خدمات دندان‌پزشکی جزو وظایف هیأت وزیران است
در صورت عدم توجه به بهداشت و درمان دهان، طرح تحول سلامت ناقص است
هیچ‌وقت «نقد سازنده» را به حساب خصومت و تخریب نگذاریم
اولویت طرح تحول سلامت «بهداشت» بود اما مغفول واقع شده است

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر