واحدهای پزشکی، دارو و دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تجمیع می‌شوند ۱۵ دی ۱۳۹۴

واحدهای پزشکی، دارو و دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تجمیع می‌شوند

مهندس هاشمی از تاسیس پردیس پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف تجمیع واحدهای علوم پزشکی در مجاورت سازمان مرکزی خبر داد.

مهندس محسن هاشمی با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش سرانه فضای آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پیرو تاکیدهای رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اصلاح سرانه فضای آموزشی، از ابتدای پاییز طرح تجمیع واحدهای تهران در دستور کار قرار گرفت تا به استاندارد فضای آموزشی نزدیک شویم.

وی درباره اهداف طرح تجمیع واحدهای علوم پزشکی گفت: طرح تجمیع واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارتقای کیفی و کمی سطوح آموزشی و از طریق انتقال واحدهای پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از محل استقرار فعلی آنها در زرگنده، قلهک و پاسداران به یک پردیس متمرکز در اراضی پونک و در مجاورت واحد علوم و تحقیقات انجام گرفته است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: بر همین اساس تهیه طرح تجمیع واحدهای علوم پزشکی در اراضی پونک به گروه مشاوران صفامنش و همکاران محول شد و در حال حاضر طراحی فاز اول این سایت به اتمام رسیده است.

مهندس هاشمی با بیان اینکه سایت پزشکی در اراضی پونک با مساحتی حدود 6 هکتار واقع در شمال میدان دانشجو واقع شده، گفت: با توجه به کمبود مساحت در نظرگرفته شده(6 هکتار) با دستور رییس دانشگاه آزاد اسلامی زمین ضلع غربی نیز در حال خرید و الصاق به زمین فعلی است که بدین ترتیب مساحت در نظر گرفته شده به 12هکتار افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون عمرانی دانشگاه درباره ویژگی های معماری ساختمان های این سایت گفت: تمامی ساختمان ها با بهره گیری از المان های معماری ایرانی-اسلامی طراحی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به اتمام ساخت و شروع به تجهیز بیمارستان و امکان تامین فضاهای بالینی واحدهای پزشکی در مجاورت فضاهای آموزشی و علوم پایه، امکان بسیار مناسبی برای توسعه و تجمیع واحدهای علوم پزشکی در این اراضی فراهم شده است.

مهندس هاشمی خاطر نشان کرد: در این طرح براساس رایزنی های متعدد صورت گرفته با مسئولان دانشگاه و روسای واحدها، برای جمعیت دانشجویی حدود 20 هزار نفر در نظر گرفته شده و سیاست توسعه در جهت افزایش دوره های تحصیلات تکمیلی پایه گذاری شده که ملاک عمل برنامه ریزی فیزیکی و فضایابی طرح قرار گرفته است.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده سطوح آموزشی و پژوهشی مورد نیاز واحدها 180 هزار مترمربع و سطوح مورد نیاز برای فضاهای وابسته آموزشی، رفاهی، پشتیبانی و پارکینگ 60 هزار مترمربع پیش بینی شده، که در مجموع فضایی بالغ بر 240 هزار مترمربع را شامل می شود. جواز احداث این تراز توسط شهرداری صادر شده است.

مهندس هاشمی ادامه داد: در این میان نکته حائز اهمیت آن است که جانمایی و تجمیع سه واحد مجزا ( پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی ) در یک پردیس مشترک و هم‌نشینی آنها نیازمند یک ساختار قدرتمند است که کلیه واحدها را به گونه‌ای در خود جای دهد که علاوه بر حفظ استقلال، بتوانند از همجواری یکدیگر بهره برده و خدمات عمومی را به اشتراک گذارند.

وی درباره ویژگی های معماری این سایت گفت: موقعیت قرارگیری پردیس در ارتباط با سایر واحدها و همچنین توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاب می کند که طرح تجمیع، پاسخگوی مسائل متعددی در حوزه طراحی و معماری ‌باشد که از آن جمله می‌توان توجه به ایجاد یک معماری شاخص، سهولت در امر آموزش از طریق ایجاد فضاهای منعطف، افزایش فضاهای جمعی و ایجاد تعاملات بین دانشجویان و اساتید و طراحی نسل جدیدی از دانشگاه (که امروزه مورد توجه فضاهای آموزش عالی است)، اشاره کرد.

مهندس هاشمی با بیان اینکه طراحی فاز یک این سایت به پایان رسیده و منتظر تصویب در شورای عالی معماری دانشگاه است، گفت: پس از برگزاری مناقصه برای احداث اولین ساختمان این سایت، کلنگ احداث آن تا اواخر سال جاری زده می شود.


Tags: دانشکده دندان پزشکی آزاد تهران, دانشجویان دندان پزشکی
منبع:  روابط عمومی دانشگاه آزاد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر