تصمیم داریم در حوزه بهداشت دهان نیروهای میانی تربیت کنیم ۲۰ دی ۱۳۹۴

تصمیم داریم در حوزه بهداشت دهان نیروهای میانی تربیت کنیم

معاون بهداشتی وزارت بهداشت از اقدام بی نظیری که امسال در خصوص بهداشت دهان انجام شده است، قدردانی کرد و از راه اندازی نظام ارجاع برای 23 میلیون روستایی در گام نخست خبر داد.

دکتر علی اکبر سیاری با بیان این که اقدامات انجام شده در بخش بهداشت دهان انقلابی در این عرصه محسوب می شود، گفت: طی سال های گذشته به رغم افزایش دانشکده های دندان‌پزشکی و تعداد دانشجویان این دانشکده ها، وضعیت بهداشت دهان وضعیت مطلوبی نداشته است و ما می خواهیم با کمک از دانش، تخصص و تجربه کارشناسان و کاردانان بهداشت دهان که در شبکه بهداشت حضور دارند، به این وضعیت سروسامان دهیم.

وی افزود: لازم است دندانپزشکان هم مثل پزشکان ، بهورز ، کاردان و کارشناس در کنار خود داشته باشند تا بتوانند در سیستم ،خدمات ارائه کنند.

دکتر سیاری با تاکید بر این که یک نفر که تحصیلات بالا دارد نمی تواند به تنهایی برای توسعه بهداشت دهان و دندان، کاری از پیش ببرد و باید کمکش کنیم، گفت: بنابراین تصمیم داریم نیروهای میانی در حوزه بهداشت دهان را در بدنه شبکه بازسازی و تربیت کنیم.

وی گفت: باید مثل آموزش بهورزی، یک عده نیروی میانی هم برای ارتقای بهداشت دهان تربیت کنیم. مجوز این کار با حمایت وزیر بهداشت صادر شده است و امیدواریم با کمک اداره بهداشت دهان و دندان این اقدام مهم محقق شود.

دکتر سیاری افزود: در دوره هایی که خواهیم گذاشت این نیروها را به صورت عملی و تئوری آموزش می دهیم تا در یکسال یا دو سال آینده تعدادی نیروداشته باشیم که بتوانیم از آنها درسیستم استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: در خصوص طرح بزرگی که در بخش بهداشت دهان انجام شده است،لازم است از ده دانشگاه اول قدردانی کنیم و به ده دانشگاه آخر که هنوز موفق به انجام این طرح نشده اند نیز کمک کنیم تا طرح ارتقای بهداشت دهان را پیاده کنند.
معاون بهداشت در پایان تاکید کرد: هدف ما اینست که نظام ارجاع را برای 23 میلیون روستایی راه اندازی کنیم و سپس به سراغ شهرها برویم.


Tags: بهداشت دهان, پرستار دندان پزشک, بهداشتکار دهان, دانشکده های دندان پزشکی
منبع:  وزارت بهداشت
مطالب مرتبط:  دستورالعمل به‌کارگیری تکنیسین‌های دهان به دانشگاه‌ها ارسال شد
طرح یکی کردن "پرستار دندان پزشک" با "بهداشتکار دهان" رد شد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر