حق تعرفه گذاری بخش خصوصی به نظام پزشکی بازگردانده شود ۲۴ دی ۱۳۹۴

حق تعرفه گذاری بخش خصوصی به نظام پزشکی بازگردانده شود

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی درباره بازگردانده شدن حق تعرفه گذاری بخش های خصوصی در سال آینده به سازمان نظام پزشکی گفت: اگر می خواهیم نظام سلامت کشور به جایگاه واقعی خودش نزدیک و خدمات با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد باید حق تعرفه گذاری به متولی واقعی آن یعنی نظام پزشکی بازگردانده شود.

محمدرضا خردمند، درخصوص سهم بیمه از پرداخت ویزیت اظهار داشت: باید اقدامات در حوزه سلامت به گونه ای باشد که سهم بیمه از پرداخت ویزیت به سمت واقعی شدن پیش برود.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: نباید برنامه ای طراحی شود که در آن ساختار بخش خصوصی در حوزه سلامت آسیب ببیند چرا که این مساله با قانون اساسی مغایرت دارد و هر روز بخش خصوصی آسیب بیشتری می بیند.

وی با بیان اینکه بیمارستان هایی که در شهرهای کوچک راه اندازی می شوند خدمات درمانگاهی ارائه می دهند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این بیمارستان ها خدمات بستری ارائه نمی دهند کارکردشان نیز توجیه اقتصادی ندارد و ضریب اشغال آن ها ناچیز و هزینه نگهداری نیز بالاست که در نهایت بخش خصوصی آسیب می بیند.

این عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی ضمن ابراز امیدواری از اینکه در برنامه ششم توسعه تعیین تعرفه به نظام پزشکی واگذار شود، خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی و کمیسیون تعرفه های شورای عالی به طور علمی و حرفه ای قیمت واقعی خدمات را نظارت می کنند و اگر در این مسیر به سمتی برویم تا شورای عالی بیمه متقاعد شود که سهم پرداخت از جیب مردم کاهش و در نهایت درصد پرداخت بیمه ها افزایش یابد.

خردمند با بیان اینکه شورای عالی نظام پزشکی به عنوان مهم ترین و بالاترین مرجع تصمیم گیری در نظام پزشکی باید از جایگاه کارشناسی به رصد تحولات حوزه سلامت بپردازد، تأکید کرد: حضور نخبگان و چهره های برجسته جامعه پزشکی در شواری عالی موجب استحکام نظریات این شورا شده و بدون تردید تأثیرگذاری نظام پزشکی را در تصمیمات اتخاذ شده توسط مدیران حوزه سلامت نیز افزایش می دهد.


وی همچنین خواستار شد تا حق تعرفه گذاری بخش های خصوصی سال آینده به متولی واقعی آن یعنی سازمان نظام پزشکی بازگردانده شود.


Tags: نظام سلامت, نظام پزشکی, تعرفه پزشکی
منبع:  پانا
مطالب مرتبط:  برای سال آینده، ارایه وسیع خدمات دندان‌پزشکی را در نظر داریم
ایمپلنت‌های دندانی باید تحت حمایت بیمه ها قرار گیرد
ارزش گذاری خدمات دندانی سال۹۵ انجام شد
ارزش نسبى همه خدمات دندان‌پزشكى ايران احصا می‌شود
در کاهش هزینه خدمات دندان‌پزشکی اتفاق مهمی رخ نداده است

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر