خانه‌های سلامت برای ارتقای بهداشت‌ دهان مؤثر هستند ۲۸ دی ۱۳۹۴

خانه‌های سلامت برای ارتقای بهداشت‌ دهان مؤثر هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 50 خانه سلامت و مرکز راست قامتی و حرکات اصلاحی برای ارتقا وضعیت سلامت دانش آموزان در شهرهای بزرگ کشور راه اندازی می شود.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

مهرزاد حمیدی شامگاه چهارشنبه در آیین گشایش خانه سلامت دانش آموزان در شیراز افزود: موضوع اول در بحث راه اندازی خانه های سلامت درسایر استان ها و شهرها نیروی انسانی است که خوشبختانه در وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون مربوطه مجوز راه اندازی 50 مرکز راست قامتی و حرکات اصلاحی برای سلامت جسمی دانش آموزان صادر شده است.
وی گفت: راه اندازی خانه های سلامت از سال 93 شروع شده و تاکنون 9 مرکز راه اندازی شده است و شروع کار در شهرهای بزرگ و فازهای بعدی در شهرستان ها خواهد بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خانه سلامت در شهر شیراز از نظر توسعه و ماموریت های مختلفی که برای آن پیش بینی شده به لحاظ کمیت و کیفیت در کشور بی نظیر است و می تواند الگوی سایر استان ها باشد.
حمیدی افزود: ماموریت خانه های سلامت آموزش مهارت های بهداشت فردی به دانش آموزان است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: خانه های سلامت با رویکرد کاملا آموزشی پیش بینی شده و مراحل غربالگری در مراکز دیگر انجام می شود و این مرکز برای ارتقا و آموزش بهداشت فردی بهداشت بلوغ و مسائل مربوط به بهداشت آنها و مواردی که برای بهداشت فردی مثل دندانپزشکی و حفظ و سلامت دهان و دندان دانش آموزان می تواند موثر باشد .
بنا بر اعلام اداره کل آموزش و پرورش فارس، خانه سلامت دانش آموزان شیراز با صرف هزینه 10 میلیارد ریال در ساختمانی به وسعت دو هزار متر مربع زیر بنا برای آموزش سلامت به دانش آموزان و فرهنگیان و خانواده های آنها راه اندازی شده است و در این مرکز چهار کارگاه آموزش و کتابخانه وجود دارد.
این مرکز می تواند روزانه پذیرای 200 دانش آموز باشد.


Tags: خانه سلامت, بهداشت دهان, پوسیدگی دندان
منبع:  ایردن | ایرنا
مطالب مرتبط:  خدمات بهداشت دهان که تعطیل شده بود، مجدد برقرار شد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر