دولت آمادگی دادن تسهیلات به سرمایه‌گذاران سلامت را دارد ۳ بهمن ۱۳۹۴

دولت آمادگی دادن تسهیلات به سرمایه‌گذاران سلامت را دارد

دکتر نوبخت ضمن تاکید بر لزوم منعکس کردن انتظارات سرمایه گذاران به دبیرخانه شورای اقتصاد بیان داشت: شورای اقتصاد آمادگی این را دارد که در قالب ماده 27 قانون رفع موانع تولید، تسهیلات لازم را به سرمایه گذاران ارائه دهد تا موجب تشویق و ترغیب سرمایه گذاری در حوزه سلامت شود.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی و مدیریت کشور و سخنگوی دولت در اولین همایش ملی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت که صبح امروز در تهران برگزار شد با اشاره به تقدیم برنامه ششم توسعه و همچنین بودجه سال 95 به مجلس اظهار داشت: تقدیم این برنامه ها به مجلس با اولین روز پاره شدن زنجیر ظالمانه ای که سال ها به دور اقتصاد کشور بود و ملت ما صبورانه مقاومت کردند، همزمان شددرخصوص برنامه ششم توسعه خاطر نشان کرد: در این برنامه تمام اهداف، راهبردها ، اقدامات و سیاست هایی که قرار است از سال 94 تا سال 99 در کشور و در عرصه های مختلف اجرا شود پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه و به منظور رسیدن به اهداف سند چشم انداز 20 ساله و باتوجه به اسناد بالا دستی موجود باید به رشد 8 درصدی برسیم و برای رسیدن به این هدف لازم بود که بین بخش های مختلف اقتصادی کشور نوعی تقسیم کار صورت گیرد.
سخنگوی دولت افزود: براساس اقتصاد سنجی که انجام شد باید مشخص می کردیم که به چه میزان منابع مالی در حد رسیدن به رشد 8 درصدی نیازمندیم. بنابر این اقتصاد سنجی که انجام شد به ما نشان داد که برای تامین این میزان رشد، به سالانه 5 هزار و800 میلیارد تومان نیازمندیم و دولت نیز توان تامین این منابع را ندارد و از سوی دیگر عقل سلیم نیز در این شرایط ، اقتصاد دولتی را نمی پذیرد.
دکتر نوبخت با بیان اینکه به منظور تحقق منابع مورد نیاز بخش های دولتی، تسهیلات بانکی، صندوق توسعه و سرمایه گذاری داخلی و خارجی به تفکیک مشخص شد، ادامه داد: حدود 24 هزار میلیارد تومان منابع نیاز است تا بخش خصوصی در تحقق رشد 8 درصدی به ما کمک کند و این یک انتخاب نیست بلکه یک التزام است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه بسترسازی های لازم برای تامین 24 هزار میلیارد تومان از بخش خصوصی برای تحقق رشد 8 درصدی در همان ابتدا مورد توجه دولت بود، افزود: دولت یازدهم در اولین ماههای فعالیت خود و در 17 شهریور سال 92 اولین مصوبه را که شامل 35 ماده بود را در جهت رفع موانع تولید به تصویب رساند و پس از آن به مجلس ارائه و مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.
دکتر نوبخت با اشاره به ماده 27 قانون رفع موانع تولید گفت: به منظور تحقق سرمایه گذاری ها نیاز به دستورالعمل هایی بود که این روند را تسریع و تسهیل کند که خوشبختانه در قالب طرح نحوه واگذاری پروژه ها در شورای اقتصاد با جزئیات تشریح شد.
سخنگوی دولت ضمن تاکید بر ضرورت اجرای برنامه ششم توسعه بر صبوری مردم در برابر مشکلات و دشواری ها اشاره کرد و گفت: طبق این برنامه و همچنین سند چشم انداز 20 ساله ایران باید به جایگاه واقعی خود در منطقه یعنی جایگاه نخست علم و فناوری که خاص مردم نیز می باشد، برسد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه بسترهای سیاسی و اجتماعی لازم در داخل و خارج از کشور مهیا شده است ، تاکید کرد: ضروری است که گروه های مختلف داخلی و همچنین سنای امریکا به نوع دیگری بیندیشند و اجرای برجام یکی از تدبیرهای دولت تدبیر و امید است.
دکترنوبخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف دولت در جهت رسیدن به رشد 8 درصدی و رفع موانع سیاسی، اجتماعی و تحریم ها اظهار داشت: همانگونه که دولت در حوزه سیاست خارجی مورد حمایت مردم بود در حوزه اجتماعی و رسیدن به این میزان رشد به مردم دلبسته است چرا که بخشی از مشارکت مردم می تواند از طریق سرمایه گذاری محقق شود و ضروری است که انتظار سرمایه گذار و فضای کسب و کار نیز مهیا شود.
وی تصریح کرد: در همایش ملی معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت نیازها و تقاضاهای هریک از حوزه های سلامت بیان می شود که باید در کنار آن به تسهیلات و امتیازاتی که برای جذب سرمایه گذار با توجه به مصوبات شورای اقتصاد توجه شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در حوزه سلامت را دارند نیز امکانات و تسهیلات موجود را ارزیابی و خواسته هایشان را اعلام کنند تا فاصله بین انتظارات آنها و تسهیلات موجود بررسی شود.
دکتر نوبخت خاطرنشان کرد: دبیر خانه شورای اقتصاد در سازمان مدیریت و برنامه ریزی مستقر است و بنده آمادگی سازمان مدیریت و شورای اقتصاد را جهت بررسی فاصله انتظارات بین سرمایه گذار و وزارت بهداشت را اعلام می کنم تا هرجا که نیاز باشد دستورالعمل موجود را اصلاح کنیم زیرا اراده دولت بر مشارکت مردم است. بنابر این ما بسترسازی های لازم را انجام می دهیم و از هرگونه جزمیت و غیر منعطف بودن با سرمایه گذاران پرهیز می کنیم.
سخنگوی دولت ضمن تاکید بر لزوم منعکس کردن انتظارات سرمایه گذاران به دبیرخانه شورای اقتصاد بیان داشت: شورای اقتصاد آمادگی این را دارد که در قالب ماده 27 قانون رفع موانع تولید، تسهیلات لازم را به سرمایه گذاران ارائه دهد تا موجب تشویق و ترغیب سرمایه گذاری در حوزه سلامت شود.
به گفته رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، همانگونه که اختلافات ما با کشورهای 1+5 با مذاکرات حل شد آمادگی داریم تا سنگ های موجود بین سرمایه گذاران و دولت را یکی پس از دیگری برداریم.
دکتر نوبخت جدا کردن همایش فرصت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را بسیار مناسب دانست و اضافه کرد: برای اولین بار پس از رفع تحریم ها این فضا به وجود آمده که اعتماد مردم به دولت افزایش یافته است.
وی گفت: پیام این همایش به سرمایه گذاران خارجی اینست که می توانند بخوبی در ایران سرمایه گذاری کنند اما وقتی سرمایه گذار خارجی عدم استقبال سرمایه گذاران داخلی را می بیند امیدی برای سرمایه گذاری ندارد و ترجیح می دهد به جای ایران در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کند.
دکتر نوبخت با اشاره به تهیه برنامه ششم توسعه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مشارکت حوزه سلامت در تدوین این برنامه را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یکی از بخش هایی که به دقت و با صراحت اهداف کلی، راهبردها و سیاست های خود را مشخص کرد، حوزه سلامت بود .


Tags: نظام سلامت, سرمایه گذاری سلامت, سازمان مدیریت و برنامه ریزی, اقتصاد سلامت
منبع:  ایردن | وبدا
مطالب مرتبط:  شرکت‌های دانش‌ و سلامت، سود قابل‌قبولی ایجاد می‌کند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر