جراحی فک بدون داروی بیهوشی و یا بی‌حسی در مشهد انجام شد ۳ بهمن ۱۳۹۴

جراحی فک بدون داروی بیهوشی و یا بی‌حسی در مشهد انجام شد

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار موفق به انجام عمل جراحی فک با روش بی دردی القایی و استفاده از هیپنوتیزم شدند.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه گزارش داد: این عمل جراحی با همکاری دکتر 'مهدی فتحی' دانشیار بیهوشی و دکتر 'مجید عشق پور' دانشیار جراحی فک این دانشگاه بدون استفاده از داروی بیهوشی یا بی حسی، در محل دانشکده دندانپزشکی مشهد انجام شد.
دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: عمل جراحی فک با استفاده از روش هیپنوتیزم و با القای تصویرسازی ذهنی بی دردی، بدون دارو بر روی بیمار صورت گرفت.
دکتر مهدی فتحی افزود: در تمام مراحل عمل جراحی بیمار بی دردی کامل داشت و در پیگیری 24 ساعت بعد از عمل نیز علامتی از درد از سوی بیمار ابراز نشد.
وی ادامه داد: این روش در بیمارانی که به هر دلیلی امکان استفاده از داروهای بیحس کننده را ندارند یا به دلیل ترس مفرط از اعمال دندانپزشکی، با مشکل بهداشت دهان و دندان مواجه هستند بسیار کارآمد است.
دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ایران از جایگاه بالایی در کاربرد علم هیپنوتیزم در درمان بیماریها در سطح آسیا برخوردار است.
گروه هیپنوتیزم دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون به موفقیتهای زیادی در زمینه کاربرد هیپنوتیزم در درمان بیماریهای مختلف دست یافته است.
همچنین نخستین کنگره بین المللی 'هیپنودونتیک' با محور کاربرد هیپنوتیزم در دندانپزشکی با همکاری انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مهر ماه سال آتی برگزار خواهد شد.


Tags: جراحی فک, دانشکده دندان پزشکی مشهد, هیپنوتیزم در دندان پزشکی
منبع:  ایردن | ایرنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر