شرکت دارویی سانوفی؛ با وزیربهداشت تفاهم‌نامه امضاکرد ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

شرکت دارویی سانوفی؛ با وزیربهداشت تفاهم‌نامه امضاکرد

همزمان با سفر رئیس جمهوری اسلامی به فرانسه، تفاهم‌نامه همکاری فیمابین شرکت «سانوفی» بزرگترین شرکت دارویی اروپا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران امضا شد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

«ونبرگ» رئیس هیئت مدیره شرکت سانوفی همزمان با امضای این تفاهم‌نامه که در حضور روحانی، هاشمی، ظریف و سایر مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه امضا شد، گفت: «بی‌تردید همزمان با رفع تحریم‌ها علیه ایران، فصل نوینی در روابط ایران و فرانسه آغاز شده است.» وی افزود: «شرکت سانوفی با حضور بلندمدت در ایران به عنوان بزرگترین شرکت دارویی چند ملیتی در این کشور، متعهد به ارائه راه حل های نوآورانه و نیز راهکارهای درمانی جدید خواهد بود.»

به گفته رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی، همکاری‌های بالقوه این تفاهم‌نامه شامل سه بخش است. نخست اینکه سانوفی در جستجوی راه‌هایی است تا از این طریق بتواند مشارکت کنونی خود با تولیدکنندگان داخلی ایرانی را گسترش داده و از این طریق بتواند تجربه‌های خود در زمینه استانداردهای کیفی صنعت دارویی، تکنولوژی و دانش تولید داروهای بیماری‌های مزمن و غیرواگیردار با کیفیت بالا را در اختیار تولیدکنندگان به نام و معتبر ایرانی قرار دهد.

دوم اینکه سانوفی در نظر دارد در پروژه‌های پیشگیری و کنترل برخی از بیماریهای مزمن و غیرواگیردار و نیز مدیریت ریسک فاکتورهای مرتبط با این بیماری‌ها به ویژه بیماری دیابت با وزارت بهداشت ایران همکاری جدی و دائمی کند.

بخش سوم این تفاهم نامه نیز درخصوص ارزیابی همکاری‌های آتی در جهت پیشبرد امکانات ثبت و مطالعات دقیق و معتبر اپیدمیولوژیک است.»

ونبرگ خاطرنشان کرد: «هدف عمده این همکاری‌ها بهبود مدیریت بیماری‌های مزمن و غیر‌واگیردار از جمله دیابت، بیماری های قلبی، ام اس و بیماری های خاص است. حال آنکه همه ارزیابی‌ها منطبق با قوانین اجرایی از جمله قوانین مربوط به محدودیت‌های مبادلات بازرگانی خواهد بود.» بنابراین گزارش، شرکت سانوفی از سال 2006 با تاسیس دفتر نمایندگی در ایران به طور رسمی فعالیت‌هایش را آغاز کرد. همچنین از سال 2009 در پی همکاری با شرکای کلیدی ایرانی در زمینه تولید برخی از محصولات دارویی اصلی و مهم این شرکت و نیز انتقال دانش و تکنولوژی، حضور خود را در این صنعت گسترش داد. در نتیجه امروز بیش از 55 درصد فروش سانوفی در ایران به محصولات تولید داخل اختصاص دارد.


Tags: وزارت بهداشت, وزیر بهداشت
منبع:  سپید

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر