زیرساخت‌های سلامت؛ در دهه‌های گذشته توسعه نیافته است ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

زیرساخت‌های سلامت؛ در دهه‌های گذشته توسعه نیافته است

سید محمدهادی ایازی، قایم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی گفت: «متاسفانه زیرساخت های نظام سلامت با توجه به محدودیت های دهه های گذشته آنچنان که باید، توسعه نیافته است. دولت‌های گذشته نتوانستند آنچنان که باید در نظام سلامت سرمایه گذاری کنند و دولت فعلی نیز با مشکلات بیشتری روبه رو است.»

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت کشور گفت : هرچه جامعه به سمت میانسالی و سالمندی پیش می رود و هرچه امید به زندگی ، افزایش می یابد، نیاز به خدمات پزشکی و توانبخشی بیشتر می شود.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر" سید محمدهادی ایازی " روز گذشته در مراسم بهره برداری از کلینیک ویژه و مرکز درمانی – توانبخشی نظام مافی افزود: متاسفانه زیرساخت های نظام سلامت با توجه به محدودیت های دهه های گذشته آنچنان که باید، توسعه نیافته است.

وی ادامه داد: دولت های گذشته به علت محدودیت ها نتوانستند آنچنان که باید در نظام سلامت سرمایه گذاری کنند و دولت فعلی نیز با مشکلات بیشتری روبه رو است؛ بنابراین باید زمینه مشارکت مردم در حوزه سلامت را فراهم کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به آمار رو به افزایش برخی از گروههای بیماران در کشور و هزینه های زیادی که از این بابت ، به سیستم سلامت کشور تحمیل می شود، گفت : هم اکنون 350 هزار بیمار سرطانی داریم که سالانه 90 هزار بیمار ، به آنان اضافه می شود .

به گفته دکتر ایازی، در سال 1356 ، فقط 26 هزار بیمار مبتلا به " ام . اس " داشتیم ، اما در حال حاضر ، این رقم به 60 هزار بیمار افزایش یافته است .

وی همچنین ضمن اشاره به آمار 800 هزار بیمار آلزایمری در کشور، اظهارداشت : پنج درصد از آحاد جامعه ، یعنی حدود 3.5 میلیون نفر از جامعه ، احتیاج به نوعی از خدمات درمانی دارند که دولت به تنهایی ، قادر به حل مشکلات آنان نیست.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت کشور تصریح کرد: نظام تعرفه ای برای خدمات توانبخشی به دلیل محدودیت هایی که وجود داشته، تعریف نشده است، بنابر این باید زمینه مشارکت مردم در کارهای خیر سلامت را فراهم کنیم.

وی از بزرگ خاندان نظام مافی برای مشارکت های خیرخواهانه ایشان در ساخت مجموعه یک صد تختخوابی در مرکز درمانی و آموزشی روانپزشکی رازی (امین آباد) تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و هم اکنون در راه اندازی اولین کلینیک ویژه و مرکز درمانی – توانبخشی ، تشکر و قدردانی کرد و این نوع فعالیت های خیر را توفیق الهی دانست.

گفتنی است: کلینیک ویژه و مرکز درمانی – توانبخشی نظام مافی توسط دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با مشارکت موسسه خیریه شادروان دکتر رضاقلی نظام مافی در خیابان آیت ا... کاشانی ، بعد از سه راه جنت آباد ، جنب مسجد نظام مافی ، راه اندازی شده است.


Tags: وزارت بهداشت, نظام سلامت
منبع:  ایردن | وبدا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر