پژوهش پزشکی ایران؛ در منطقه حرف اول را می‌زنیم ۱ اسفند ۱۳۹۴

پژوهش پزشکی ایران؛ در منطقه حرف اول را می‌زنیم

دکتر علی اکبر ولایتی رئیس کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت گفت: ایران در منطقه در موضوع تحقیقات پزشکی حرف اول را می‌زند، با این شرایط ما می‌توانیم به کشورهای جهان سوم کمک زیادی کنیم.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

رئیس کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت، از تاسیس مرکز گردشگری توسعه سلامت زیر نظر مجمع تقریب مذاهب خبر داد.

دکتر علی اکبر ولایتی در کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی که با حضور نمایندگان ۱۰۰ کشور و نمایندگانی از سفارتخانه‌های ۴۰ کشور اسلامی برگزار شد، افزود: این کنگره زیر نظر مجمع تقریب مذاهب برگزار می‌شود و اهدافی از قبیل توسعه فضای تعامل و شبکه‌سازی بهداشت و درمان، معرفی دستاوردها، فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها و بررسی چالش‌های پیش رو در اقتصاد سلامت دارد.

وی با اشاره به تفرقه افکنی دشمنان در جوامع اسلامی ادامه داد: باید گفت امروز که مسیر دشمن تفرقه‌افکنی میان امت اسلامی است رمز پیروزی این امت وحدت است.

رئیس کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت به تشکیل مجمع تقریب مذاهب بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری تقریب در امت اسلامی ضرورت دارد. چرا که آن چه در میان این امت می‌گذرد در جهت تفرقه است. آمریکا و عوامل آن در سوریه، عراق، لیبی، فلسطین و سایر کشورها در این جهت حرکت می‌کند.

ولایتی تاکید کرد: هر روز یک گروه به ظاهر مذهبی علیه گروه دیگر اقداماتی می‌کند. سابقه مردم یمن در اسلام از بدو اسلام است اما امروز می‌بینید چگونه در محاصره دشمن گرفتار شده است.

وی اضافه کرد: کافر خطاب کردن بقیه فرقه های اسلامی ثمره‌ای جز باطل ندارد و در این میان عده‌ای ساده‌لوح تصور می‌کنند که اختلاف شیعه و سنی سبب به وجود آمدن این تفرقه شده است. در حالی که برای گروهی مانند داعش شیعه و سنی تفاوتی ندارد.

وی ادامه داد: امروز اگر یک داعشی مجروح شود او را در خاک اشغالی فلسطین درمان می‌کنند اما برای این داعشی سر بریدن شیعه و سنی تفاوتی ندارد. اینها اوباش امت اسلامی هستند که برای بدنام کردن اسلام نام خود را حکومت اسلامی گذاشتند.

ولایتی با بیان اینکه تقریب تنها در حرف نیست، بلکه عمل می‌خواهد، گفت: هیچ دینی مانند اسلام میان فرق مذهبی‌اش وجوه مشترک ندارد.

وی ادامه داد: از زمان مدیریت آیت‌الله اراکی اقدامات مناسبی در مجمع تقریب مذاهب صورت گرفته، که از جمله آنها مسائل اقتصادی و همینطور موضوع سلامت است.

ولایتی سلامت را مانند نان و غذا برای مردم ضروری دانست و گفت: متاسفانه به علت غرض دشمنان، مسلمانان با وجود مواهب طبیعی از آنها محروم هستند.

رئیس کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت افزود: سلامت مسلمانان تحت تاثیر جنگ‌های تفرقه‌افکنانه به خطر افتاده است.

اکنون شبکه بهداشتی ما در دنیا نمونه است

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری به فعالیت‌های وزارت بهداشت و هلال احمر در ایران در جهت افزایش سلامت اشاره کرد و گفت: بعد از انقلاب در تمام حوزه‌های مختلف سلامت مانند کاهش مرگ و میر نوزادان و مادران و غیره پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و اکنون شبکه بهداشتی ما در دنیا نمونه است.

ولایتی به وضعیت کشور یمن و مردم آن اشاره کرد و گفت:‌ در اوایل محاصره یمن هلال احمر تلاش کرد کمک‌هایی به این کشور برساند. این امکان هنوز هم باقی است. در عین حال مشاهده می‌کنید که هلال احمر ایران درمانگاه‌های متعددی در کشورهای آفریقایی دارد.

وی با بیان اینکه ایران در منطقه در موضوع تحقیقات پزشکی حرف اول را می‌زند، گفت: با این شرایط ما می‌توانیم به کشورهای جهان سوم کمک زیادی کنیم. همچنان که ترکیه و مصر نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند.

ولایتی تقریب قلوب را حاصل وحدت دانست و گفت: اینکه یک پزشک شیعه بیمار سنی را درمان کند و یا برعکس، چیزی جز تقریب قلوب نیست.

رئیس کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی در پایان تاکید کرد: مرکز گردشگری توسعه سلامت زیر نظر مجمع تقریب مذاهب تاسیس خواهد شد تا شاهد افزایش سلامت میان امت اسلامی باشیم.


Tags: گردشگری سلامت, تحقیقات پزشکی, توسعه سلامت
منبع:  ایردن | مهر
مطالب مرتبط:  گردشگری سلامت؛ استراتژی مناسبی ندارد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر