مالیات پزشکان؛ بی‌حساب و کتاب اخذ می‌شود ۴ اسفند ۱۳۹۴

مالیات پزشکان؛ بی‌حساب و کتاب اخذ می‌شود

عبدالرحمان رستمیان، نماینده مردم دامغان و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: "امروزه از دغدغه‌های جامعه پزشکی بحث مالیات و رشد مالیاتی است. در حوزه پزشکی باید مالیات بر حسب درآمد پزشکان اخذ شود، گفت: هم اکنون شاهد اخذ مالیات بی‌حساب و کتاب از پزشکان هستیم."

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه در حوزه پزشکی باید مالیات بر حسب درآمد پزشکان اخذ شود، گفت: هم اکنون شاهد اخذ مالیات بی‌حساب و کتاب از پزشکان هستیم.

عبدالرحمان رستمیان با بیان اینکه امروزه از دغدغه‌های جامعه پزشکی بحث مالیات و رشد مالیاتی است، افزود: با انجام مطالعه تطبیقی در زمینه میزان درآمد گروه های مختلف در سایر کشورها متوجه خواهیم شد که فاصله درآمدی بین اقشار مختلف تفاوت چشمگیری ندارد چراکه این کشورها تعادل درآمدی ایجاد کرده‌اند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، یکی از راهکارهای ایجاد تعادل درآمدی بین ثروتمندان و فقرا را اخذ مالیات پلکانی خواند وادامه داد: مالیات پلکانی به آن معنا است که درآمد هرچه کمتر باشد به تبع آن مالیات کمتری نیز باید پرداخته شود این درحالی است که در برخی از کشورها تعدادی از افراد مانند کسانی که مراقبت از بیمار در منزل دارند، از معافیت مالیاتی خوبی نیز برخوردار هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: از سویی دیگر هرچه درآمد بیشتر شود مالیات نیز افزایش می‌یابد، درکشور سوییس قانونی وضع شده که اگر درآمد از میزان مشخص شده‌ای بیشتر شود 85 درصد آن باید به صورت مالیات پرداخت شود.

وی با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن سیستم منطقی برای اخذ مالیات بر درآمد از پزشکان، یادآور شد: اگر مالیات به صورت پلکانی اخذ می‌‌شد تعادل درآمدی شکل می‌گرفت و پزشکی که نمی‌توانست درآمد مناسبی داشته باشد مکلف به پرداخت مالیات سنگین نمی‌شد، واقعیت آن اباید همه درآمدها را به گونه‌ای ثبت کنیم تا بر اساس آن بتوانیم مالیات اخذ کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید تلاش کرد که در سطوح پایین‌تر معافیت‌های مالیاتی لحاظ شود، تصریح کرد: اکنون مالیات یکسانی را برای پزشکان فوق تخصص درنظر می‌گیرند درحالی که فوق تخصص رشته داخلی با جراحی بسیار متفاوت است لذا باید بر اساس درآمدها، مالیات را تعیین کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون اگر بر حسب درآمد پزشکان مالیات اخذ می‌شد نارضایتی وجود نداشت؛ به نظر می رسد باید سامان‌دهی در این زمینه صورت گیرد تا ظلمی به قشر پزشکان و دیگر گروه‌های جامعه نشود.


Tags: مالیات پزشکان, کمیسیون بهداشت و درمان مجلس, جامعه پزشکی
منبع:  ایردن | خانه ملت
مطالب مرتبط:  دفاتر مالیاتی دندان پزشکان؛ واقعی تنظیم و تقدیم شود

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر