آزمون تخصصی؛ پرسش‌ها بودجه‌بندی و وزن‌گذاری شد ۱۱ اسفند ۱۳۹۴

آزمون تخصصی؛ پرسش‌ها بودجه‌بندی و وزن‌گذاری شد

دبير شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي وزارت بهداشت از جزئیات دوره سی ام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی خبر داد.
دكتر سعيد عسگري گفت: در اين دوره مشابه با سالهاي قبل، ثبت نام و ارسال مدارک داوطلبان به صورت اينترنتي بوده و در روزهای ۹ الي ۲۰ اسفندماه ۹۴ انجام می گیرد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

وي بيان داشت: مهم ترين تفاوت شكلي اين آزمون با دوره قبل به بودجه بندی سؤالات آزمون دستیاری دندانپزشکی مربوط است كه در آزمون 1395 در مجموع ۲۵۰ سئوال به شرح زير طرح می شود: ۳۰ سئوال از درس پروتزهای دندانی، ۲۰ سؤال از هر یک از دروس آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سوال از دروس دندانپزشکی جامعه نگر و مواد دندانی طرح می شود.

دبير شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي وزارت بهداشت افزود: تفاوت مهم ديگر نيز در اعمال ضرایب دروس در هر رشته انتخابی است كه منجر به افزايش وزن امتيازات مربوط به سوالات مطروحه در رشته اصلي و در رشته هاي كه ارتباط بيشتري با رشته تخصصي مورد درخواست داوطلب دارند، نسبت به ساير سوالات خواهد شد.

عسگري افزود: مطابق با مصوبه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي، به افرادي كه موفق به كسب حداقل 50 درصد نمره خام اين آزمون (بدون اعمال ضرايب) گردند اجازه انتخاب 25 رشته-محل داده خواهد شد.

گفتنی است: آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۷ مردادماه ۹۵ به طور همزمان در كشور برگزار خواهد شد.


Tags: آزمون دستیاری دندان پزشکی, دبیرخانه شورای آموزش دندان پزشکی
منبع:  ایردن | وبدا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر