سلامت جوانان؛ عقلانیت و نشاط  این قشر درخطر است ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

سلامت جوانان؛ عقلانیت و نشاط این قشر درخطر است

دکتر سیاری اعلام کرد: آسیب های اجتماعی همچون مواد روانگردان و قلیان عقلانیت و نشاط جوانان و دانشگاهیان را هدف قرار داده است.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویان سلامت جسمی٬ روانی٬ اجتماعی و‌ معنوی مردم به ویژه دانشجویان و جوانان جزو اولویت های برنامه های وزارت بهداشت برشمرد و گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که ۲۰ میلیون نفر از جمعیت آن را جوانان تشکیل می دهند و این یعنی یک چهارم کل جمعیت کشور؛ پس باید برای ارتقای سلامت این جمعیت بزرگ راهکارهایی پیدا کنیم تا جامعه ما سالم بماند.
دکتر سیاری با اشاره به قدرت بالقوه نیروی جوان کشور خاطرنشان کرد: موتور محرکه کشور در جهت پیشرفت٬ توسعه٬ امنیت٬ نشاط٬ تولیدکنندگان قدرت٬ ثروت٬ منزلت اجتماعی٬ کالا و خدمت و حتی خلاقان سلامت جوانان و دانشگاهیان هستند بنابراین باید هر چه بیشتر در جهت آموزش سلامت و ‌توانمندسازی آنان گام برداشت.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: چهار الزام در این خصوص وجود دارد که آنها حضور و مشارکت مردمی٬ همکاری بین بخشی٬ عدالت در سلامت و بهره گیری از تکنولوژی برای کاهش هزینه ها هستند.
وی در مورد آسیب های در کمین جوانان و دانشگاهیان خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی ای مانند مواد روانگردان و قلیان، عقلانیت و نشاط این قشر را هدف قرار داده است و همه دستگاه های بین بخشی و مرتبط باید در راه کنترل و مهار این وضعیت گام بردارند.
دکتر سیاری در پایان تحرک و تغذیه سالم را به عنوان دو‌ اولویت برنامه های تحول سلامت برای جوانان و دانشگاهیان دانست و یادآور شد: کاهش رفتارهای جنسی پرخطر٬ جلوگیری از استرس٬ ناامیدی و افسردگی٬ ارتقای سلامت اجتماعی و خلق منابعی مانند امنیت و ثروت موجب سرافرازی جوانان می شود.


Tags: سلامت روان
منبع:  ایردن | وبدا
مطالب مرتبط:  حوزه سلامت روان؛ عزم وزارت بهداشت جدی است
مشکلات روانی؛ خیلی‌ها مقاومت می کنند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر