شکایت از دندان‌پزشکان؛ تعداد کم‌تر اما محکومیت بیش‌تر است ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

شکایت از دندان‌پزشکان؛ تعداد کم‌تر اما محکومیت بیش‌تر است

مسعود قادی پاشا مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از بررسی 2749 پرونده قصور پزشکی طی سال گذشته خبر داد و گفت: "قصور در دندان‌پزشکی شکایات کمتری را به خود اختصاص داده ولی بیشترین محکومیت‌ها را از آن خود کرده است و بالای 60 درصد از این پرونده‌ها قصور محرز شده است."

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از بررسی 2749 پرونده قصور پزشکی طی سال گذشته خبر داد و گفت:‌ در 41.5 درصد از این پرونده‌ها قصور رخ داده بود و 58.5 درصد نیز تبرئه شدند.

مسعود قادی پاشا در نشست خبری اظهار داشت: در سال 94، 5 هزار و 656 پرونده ورودی در کمیسیون پزشکی قانونی استان تهران داشتیم که این میزان نسبت به سال 93، 13 درصد افزایش داشت.

وی افزود: همچنین 2749 پرونده مربوط به قصور پزشکی در این کمیسیون‌ها بررسی شد که در 41.5 درصد از این پرونده‌ها قصور رخ داده بود و 58.5 درصد از این پرونده‌ها نیز منجر به تبرئه شدن پزشکان شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: بیشترین شکایات در رابطه با پرونده‌های قصور پزشکی مربوط به جراحی زنان و زایمان، جراحی پلاستیک، جراحی ارتوپدی و جراحی عمومی بوده است ولی بیشتری محکومیت‌ها مربوط به جراحی پلاستیک، عمومی، دندانپزشکی، زنان و زایمان بوده است.

قادی پاشا با اشاره به اینکه علیرغم اینکه قصور در دندانپزشکی شکایات کمتری را به خود اختصاص داده ولی بیشترین محکومیت‌ها را از آن خود کرده است و بالای 60 درصد از این پرونده‌ها قصور محرز شده است.


Tags: تخلف پزشکی, قصور پزشکی, پزشکی قانونی
منبع:  ایردن | فارس

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر