تولید ماده معالجه ریشه دندان در کشور ۷ فروردین ۱۳۸۸

تولید ماده معالجه ریشه دندان در کشور

دکتر سعید عسگری محقق تولید این ماده جدید دندانی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در یک نشست خبری در وزارت بهداشت با بیان این مطلب افزود: این ماده جدید دندانی دارای خواص مناسب مهر و موم کنندگی ، ضد میکروبی ، زیست سازگاری و از همه مهم تر تولید هیدروکسی آپاتیت است.
وی ، کاربردهای این ماده را پوشانندگی مستقیم و غیرمستقیم پالپ ، مهر و موم کننده مجرای ریشه ، پرکننده انتهای ریشه و عامل ترمیم استخوان دندان عنوان کرد.
دکتر سعید عسگری با اشاره به اینکه این ماده روش نوینی برای درمان استاندارد ایجاد کرده است ،اظهار داشت: از این ماده در ترمیم پوسیدگی های دندان که شایع ترین بیماری بعد از سرماخوردگی است ، استفاده می شود.
به گفته وی ، بسیاری از افراد با افزایش سن دندان های خود را از دست می دهند و بر اساس آمارهای موجود در وزارت بهداشت، پوسیدگی دندان در کودکان ۲/۱ است و در ۱۲ سالگی ۰۶/۰ دندان خود را از دست می دهند.
دکتر عسگری با بیان اینکه مردم کشور وقتی به ۳۵سالگی می رسند تقریبا هفت دندان خود را از دست می دهند گفت :یکی از نتایج مهم تولید این ماده جدید دندانی این است که در کاهش شدت و مدت درد دندان موثر است و با استفاده از آن می توان براحتی ریشه دندان را معالجه کرد.
وی،معالجه ریشه دندان با استفاده از این ماده را ساده، کم هزینه دانست و اظهار داشت : قیمت این ماده گران نخواهد بود و اکنون برای ثبت بین المللی این ماده اقدام شده است که امیدواریم مالکیت معنوی ایران در مورد این ماده در بین ۱۰۰ کشور محفوظ باشد.
به گفته دکتر عسگری: اکنون این ماده جدید دندانی برای بیش از ۶۰۰ بیمار داوطلب استفاده شده و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی بهشتی ، ایران ، مشهد ، شیراز و شهید صدوقی یزد قرار گرفته است.
شبکه خبر- 21 اسفند87

Tags: CEM, دکتر سعید عسکری, اختراع دکتر عسکری
مطالب مرتبط:  طرح ملی" درمان پالپ زنده در دندان پزشکی"
اختراع دکتر سعید عسگری در امریکا ثبت شد
ماده ترمیم ریشه دندان، جدید ترین دستاورد پزشکی محققان ایرانی
کاهش هزینه درمان ریشه دندان با استفاده از ماده ایرانی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر