RSS
 

دکتر سامانی دندان‌پزشک رئیس بازرسی انتخابات مجلس شد ۱ آبان ۹۴ دکتر سامانی دندان‌پزشک رئیس بازرسی انتخابات مجلس شد

دندان پزشک جوان خراسانی شایستگی کسب مسوولیت هیأت مرکزی بازرسی انتخابات را پیدا کرد. وزیر کشور دکتر سلمان سامانی را به این سمت منصوب نمود.

بیمه‌ها ارتباط مالی بین دکتر و بیمار را کم می‌کنند ۲۹ مهر ۹۴ بیمه‌ها ارتباط مالی بین دکتر و بیمار را کم می‌کنند

دکتر علیرضا زردادی، مسئول فنی کلینیک دندان‌پزشکی جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی درباره لزوم ورود بیمه‌ها به حوزه درمان‌های دندانی گفت: این موضوع مورد استقبال دندان‌پزشکان قرار می‌گیرد؛ چرا که ارتباط مالی بین دکتر و بیمار را کم کرده و حتی به صفر می‌رساند.

با چاپ سه بعدی، دندان مصنوعی ضدباکتری ساخته شد ۲۹ مهر ۹۴ با چاپ سه بعدی، دندان مصنوعی ضدباکتری ساخته شد

محققان هلندی با استفاده از چاپ سه‌بعدی، نوعی دندان مصنوعی ساخته‌اند که ضدباکتری بوده و از آن‌ها در برابر پوسیدگی احتمالی در آینده محافظت می‌کند.

چین | ۴۷ دندان به قدمت ۸۰ هزار سال کشف شد ۲۸ مهر ۹۴ چین | ۴۷ دندان به قدمت ۸۰ هزار سال کشف شد

اخیرا مجموعه‌ای از ۴۷ فسیل دندان انسان در غاری در چین پیدا شده که نشان می‌دهد اجداد ما آفریقا را به مقصد اروپا ترک کردند و سپس راهی آسیا شده‌اند.

جشن سی‌امین سال تأسیس واحد دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد برگزار شد ۱۵ مهر ۹۴ جشن سی‌امین سال تأسیس واحد دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد برگزار شد

دکتر افشین حراجی، رئیس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم سی‌امین سال تأسیس این دانشکده در مورد برنامه‌های آینده این واحد اعلام کرد: «اهدافی نظیر عملیاتی شدن نقشه توسعه علوم پزشکی، کاهش تعداد پذیرش دانشجویان دندان‌پزشکی، راه‌اندازی دوره‌های فوق تخصصی و برنامه‌ریزی جهت اجرای سایت جدید واحد از برنامه‌های مهمی است که این واحد قصد دارد اجرایی کند.»

حادثه | جراحی دندان دختربچه در قم به مرگ او انجامید ۱ مهر ۹۴ حادثه | جراحی دندان دختربچه در قم به مرگ او انجامید

دختربچه چهارساله اهل شهرستان آران که دچار ریزش زودرس دندانی بود، طبق نظر برخی متخصصین، در بیمارستانی در قم بستری شد تا تحت جراحی فک قرار گیرد ولی در اثر آمبولی درگذشت.

دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تهران سی‌ساله شد ۳۱ شهریور ۹۴ دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تهران سی‌ساله شد

دکتر افشین حراجی، رئیس دانشکده دندان پزشکی آزاد تهران با اعلام خبر بزرگداشت سی امین سال تأسیس دانشکده دندان پزشکی آزاد اسلامی گفت:  این مراسم نمادی از سی سال تلاش خستگی‌ناپذیر اعضای هیات علمی، مدیران، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌­های دندان‌پزشکی، پرستاری دندان‌پزشکی و پروتزهای دندانی در ارتقای کیفیت ارائه خدمات دندان‌پزشکی است.

دانشگاه آزاد در تبریز دانشکده دندان‌پزشکی دایر‌ می کند ۳۰ شهریور ۹۴ دانشگاه آزاد در تبریز دانشکده دندان‌پزشکی دایر‌ می کند

دكتر احمد عليزاده مسئول راه اندازي رشته و دانشكده دندان‌پزشكي دانشگاه آزاد اسلامی تبریز  از كسب موافقت قطعي و اخذ مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي براي پذيرش 30 نفر دانشجو در دانشكده دندان‌پزشكي واحد تبريز خبر داد.

دانشگاه آزاد در گلبهار مشهد دانشکده دندان‌پزشکی دایر می‌کند ۲۹ شهریور ۹۴ دانشگاه آزاد در گلبهار مشهد دانشکده دندان‌پزشکی دایر می‌کند

دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از موافقت اصولی با تأسیس دانشکده دندان‌پزشکی بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در این واحد دانشگاهی خبر داد.

برگزاری دوره های اخلاق پزشکی اساتید از برنامه‌های معاونت آموزشی است ۲۸ شهریور ۹۴ برگزاری دوره های اخلاق پزشکی اساتید از برنامه‌های معاونت آموزشی است

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به چالش های موجود در حوزه اخلاق پزشکی، برگزاری دوره های کوتاه مدت اخلاق پزشکی برای اساتید دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه های معاونت آموزشی در این زمینه بیان کرد و ابراز امیدواری کرد: کلیه این اقدامات زمینه ساز اعتلای اخلاق حرفه ای در کشور گردد.


از روی دندان باقیمانده به سن مجرم پی می‌برند ۱۸ شهریور ۹۴ از روی دندان باقیمانده به سن مجرم پی می‌برند

گروهی از پژوهشگران بلژیکی موفق به طراحی شیوه‌ای برای تعیین سن تبهکاران با استفاده از نمونه خون و دندان بر جای مانده در صحنه جرم شدند.

دستورالعمل به‌کارگیری تکنیسین‌های دهان به دانشگاه‌ها ارسال شد ۱۷ شهریور ۹۴ دستورالعمل به‌کارگیری تکنیسین‌های دهان به دانشگاه‌ها ارسال شد

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تربیت نیروهای حد واسط را یکی دیگر از زمینه های توسعه آموزش علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: اخیرا دستورالعمل بکارگیری تکنسین ها برای دانشگاه‌ها ارسال گردیده است و بی شک این نیروها تاثیر مثبتی در بهداشت و پیشگیری دهان خواهند داشت.

کنترل نرخ ارز در دندان‌پزشکی بسیار اثرگذار است ۱۶ شهریور ۹۴ کنترل نرخ ارز در دندان‌پزشکی بسیار اثرگذار است

دکتر باقر شهنی زاده رئیس هیأت مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: آنچه در بحث سلامت دهان می بایست مورد توجه قرار گیرد، این است که اگر بتوانیم یک ثبات اقتصادی داشته باشیم که قیمت تمامی خدمات در بخش های مختلف مشخص باشد و نرخ ارز نیز ثبات داشته باشد. قدرت کنترل نرخ ارز به خصوص در دندان‌پزشکی بسیار اثرگذار است.

بیماران اورژانس دندانی در یافتن مرکز درمانی سرگردان می‌شوند ۱۵ شهریور ۹۴ بیماران اورژانس دندانی در یافتن مرکز درمانی سرگردان می‌شوند

دکتر مهشید شیخ نظامی دبیر علمی اولین همایش صدمات دندانی گفت: معمولا دندان‌پزشکان از درمان صدمات دندانی اورژانسی امتناع می‌کنند، این مساله به این جهت است که بیمار به صورت سرزده و ناگهانی به پزشک مراجعه می‌کند و نه پزشک و نه بیمار آمادگی درمان را ندارد. این بیماران برای پیدا کردن یک مرکز درمانی مناسب دچار سرگردانی می‌شوند و اکثرا به دانشکده‌های دندان‌پزشکی مراجعه می‌کنند.

کشیدن و خدمات اولیه دندان دانش آموزان، رایگان است ۱۴ شهریور ۹۴ کشیدن و خدمات اولیه دندان دانش آموزان، رایگان است

حسن ضیاءالدینی مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش و پرورش از برپایی کلینیک‌های سیار دندان‌پزشکی در مدارس سراسر کشور در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: وارنیش تراپی، کشیدن دندان و سایر خدمات اولیه در این کلینیک‌ها به صورت رایگان ارائه می شوند و این طرح ویژه مدارس مقطع ابتدایی است.

استانداردهای ارائه خدمات دندان‌پزشکی نهایی شد ۱۳ شهریور ۹۴ استانداردهای ارائه خدمات دندان‌پزشکی نهایی شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارگاه تخصصی نهایی سازی استانداردهای ارائه خدمات دندان‌پزشکی توسط دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت، معاونت درمان با حضور کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، نمایندگان انجمن های علمی دندان‌پزشکی و سازمان نظام پزشکی و سایر ذینفعان در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

یک داروی خوراکی برای هپاتیت سی در كرمانشاه در حال تولید است ۶ شهریور ۹۴ یک داروی خوراکی برای هپاتیت سی در كرمانشاه در حال تولید است

دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در افتتاحیه خط تولید داروهای خاص در شرکت داروسازی عبیدی خبر از تولید دارویی به صورت خوراکی براي بيماران هپاتيت C مزمن در كرمانشاه ظرف يك هفته آينده داد.

آزمون دانشنامه تخصصی دندان‌پزشکی ۱۳۹۳ و ۹۴ آنالیز علمی می‌شود ۵ شهریور ۹۴ آزمون دانشنامه تخصصی دندان‌پزشکی ۱۳۹۳ و ۹۴ آنالیز علمی می‌شود

دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندان پزشکی گفت: دبیرخانه، آنالیز علمی کاملی در مقایسه طراحی سئوالات سال ۹۳ و ۹۴ آزمون دانشنامه تخصصی دندان پزشکی انجام خواهد داد.

روند ارزیابی دانشجو درآیین نامه انتقال از خارج به داخل، تغییر می‌کند ۴ شهریور ۹۴ روند ارزیابی دانشجو درآیین نامه انتقال از خارج به داخل، تغییر می‌کند

دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن اشاره به مصوبات قبلی شرکت در آزمون سنجش داخلی از ملزومات انتقال از خارج به داخل کشور گفت: ممکن است در آیین نامه جدید با ساز و کارهای خاصی تغییراتی در روند ارزیابی دانشجویان صورت پذیرد که به محض تصویب قطعی اطلاع رسانی خواهد شد.

بیش از یک‌سوم دانشجویان پزشکی، در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هستند ۳ شهریور ۹۴ بیش از یک‌سوم دانشجویان پزشکی، در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هستند

دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی  در دومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم دانشگاه آزاد گفت: در کشور 200 هزار دانشجوی پزشکی وجود دارد که 70 هزار نفر آنها در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

رییس پلیس کشور اوگاندا از دانشکده دندان‌پزشکی خوراسگان بازدید کرد ۲ شهریور ۹۴ رییس پلیس کشور اوگاندا از دانشکده دندان‌پزشکی خوراسگان بازدید کرد

دانشکده دندان‌پزشکی آزاد خوراسگان اصفهان مسوولیت اداره یک کلینیک دندان پزشکی در کشور آفریقایی اوگاندا را برعهده گرفت. قرارداد این همکاری پس از بازدید صبح سه شنبه رییس پلیس، رییس بهداشت و درمان و سفیر اوگاندا از دانشگاه آزاد خوراسگان به امضا رسید.

در روز پزشک، عضو شورای شهر از موزه تاریخ پزشکی بازدید کرد ۱ شهریور ۹۴ در روز پزشک، عضو شورای شهر از موزه تاریخ پزشکی بازدید کرد

دکتر احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، در روز پزشک با حضور در یک تور بازدید از موزه تاریخ پزشکی و همچنین دانشکده پزشکی تهران -که با همراهی جمعی از خبرنگاران انجام شد- وعده هایی داد.

ناسپاسان، مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند ۳۱ مرداد ۹۴ ناسپاسان، مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند

دكتر عليرضا زالي رييس كل سازمان نظام پزشكي ضمن گرامیداشت روز پزشک گفت: باید یاد کرد از کسانی که با همه‌ی مصائب و سختی ها در زندگانی شخصی در مکان‌های صعب‌العبور و محروم این کشور پناهگاه و ملجاء درماندگانند و چه فیض عظیمی از این بالاتر که نجات جانی برابر نجات همه جان‌هاست. هر چند این روزها قدرناشناسان و ناسپاسان مساعی عظیم سپیدپوشان را نادیده گرفته‌اند.

برخی مشکلات پزشکی کشور به این دولت مربوط نیست ۳۰ مرداد ۹۴ برخی مشکلات پزشکی کشور به این دولت مربوط نیست

دکتر حسین‌علی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس پس از صحبت‌های انتقادی دکتر پزشکیان، نماینده مردم تبریز، در دفاع از عملکرد وزارت بهداشت دولت یازدهم گفت: برخی مسائل و مشکلاتی که مطرح شد وجود دارد اما همه‌ی آنها که مربوط به این دولت نیست.

نگذاریم اعتماد بین جامعه پزشکی و دولت آسیب بخورد ۲۹ مرداد ۹۴ نگذاریم اعتماد بین جامعه پزشکی و دولت آسیب بخورد

دکتر علیرضا زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی، در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد اظهار داشت: «بناي‌مان بر اين باشد كه هرگونه حركت تعاملي، مقرون به صرفه‌تر از هرگونه حركت تقابلي است. بناي اين دولت هم بر ترويج تقابل بين دستگاه‌ها نيست. اين اختلافات هم راه‌حل دارد. جامعه پزشكي و دولت به يكديگر اعتماد كرده‌اند. نگذاريم اين اعتماد آسيب بخورد.»

قیمت ایمپلنت های دندانی تا ۴۶ درصد کاهش یافت ۲۸ مرداد ۹۴ قیمت ایمپلنت های دندانی تا ۴۶ درصد کاهش یافت

دکتر محمد مهدی گلابگیران رئیس اداره تجهیزات دندان‌پزشکی سازمان غذا و دارو، درباره کاهش قیمت ایمپلنت های دندانی گفت: قیمت های مصوب به تمامی مراکز درمانی و مطب دندان‌پزشکان ارسال و اعلام شده است و قیمت های اعلام شده در سایت این اداره نسبت به قیمت بازار حدود ۲۱ تا ۴۶ درصد کاهش قیمت داشته است.

در کردستان ۱۹۳هزار دانش‌آموز، وارنیش فلوراید گرفتند ۲۷ مرداد ۹۴ در کردستان ۱۹۳هزار دانش‌آموز، وارنیش فلوراید گرفتند

افشین خوشگوار معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت:  استان کردستان با تحت پوشش قرار دادن 193 هزار دانش‌آموز مقاطع پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول در اجرای طرح بهداشت دهان (وارنیش فلوراید) بالاترین رتبه کشوری را به خود اختصاص داده است.

آنقدر ثروتمند نیستیم که خط اول درمان، پزشک باشد ۲۶ مرداد ۹۴ آنقدر ثروتمند نیستیم که خط اول درمان، پزشک باشد

 دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در قالب طرح تحول نظام سلامت گفت: به نظر نمی‌رسد که ما تعداد زیادی پزشک داشته باشیم. ما کشور ثروتمندی به این معنا نیستیم که خط اول درمان را به پزشک اختصاص دهیم.

دانشجوی دندان‌پزشکی که تا ترم آخر درس خواند ولی دکترا نگرفت ۲۶ مرداد ۹۴ دانشجوی دندان‌پزشکی که تا ترم آخر درس خواند ولی دکترا نگرفت

شهرام جزایری می گوید در سال 70 وارد دانشگاه کرمان شدم تا ترم آخر درس خواندم ولی دکتری دندان‌پزشکی را نگرفتم. در این مدت در مسیر تهران-کرمان در تردد بودم تا اینکه 13 سال مهمان زندان شدم.

یک فارغ‌التحصیل ۴۰۰ میلیون دلار به دانشگاه خود کمک کرد ۲۵ مرداد ۹۴ یک فارغ‌التحصیل ۴۰۰ میلیون دلار به دانشگاه خود کمک کرد

دکتر محمد رعایایی‌ اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به کاهش شتاب تولید علم در کشور، تفاوت فاحش بودجه پژوهشی در کشورهای صنعتی پیشرفته با کشورمان را یادآور شد و گفت: یک نمونه آن همین دانشگاه هاروارد است که برای پنج سال اخیر پیش‌بینی جذب شش میلیارد دلار تنها از محل کمک فارغ‌التحصیلان خود داشته‌است و آخرین فارغ‌التحصیل آن که 400 میلیون دلار به دانشگاه کمک کرده‌بود یکی از کارآفرینان معروف آمریکا است.


برخی افراد به گونه غلوآمیز اقدام به جذب بیماران می‌کنند ۲۴ مرداد ۹۴ برخی افراد به گونه غلوآمیز اقدام به جذب بیماران می‌کنند

دکتر محسن نوری مدیر گروه ارتودنسی دانشکده دندان‌پزشکی شاهد در حاشیه برگزاری اولین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست‌های ایران گفت: گاهی اوقات در تبلیغات غیرعلمی و ماهواره‌ای مشاهده می‌شود که حریم پیشرفت دانش شکسته شده و برخی افراد به گونه‌ای غلوآمیز اقدام به جذب بیماران می‌کنند.

مراقبت دندان دانش آموزان، بی دفترچه و رایگان انجام می‌شود ۲۳ مرداد ۹۴ مراقبت دندان دانش آموزان، بی دفترچه و رایگان انجام می‌شود

دکتر کوروش اعتماد معاون بیمه خدمات سازمان بیمه سلامت ایران، در نشست کشوری برنامه «ارتقاء سلامت دهان دانش آموزان ابتدایی» که در تبریز برگزار شد، گفت: بر اساس رویکرد جدیدی که در سازمان بیمه سلامت وجود دارد، کارشناسی های لازم انجام شده است تا سلامت دندان های دانش آموزان در حد امکان بدون دفترچه و رایگان انجام پذیرد.

حادثه | دختر دانشجو در محله بی‌خانمان‌ها، در چاه سازمان آب افتاد ۲۲ مرداد ۹۴ حادثه | دختر دانشجو در محله بی‌خانمان‌ها، در چاه سازمان آب افتاد

پدر ساناز که پس از گذشت کمتر از یک هفته از حادثه سقوط دخترش در چاه فاضلاب، در شوک بود گفت: آن شب ساناز مثل هر چهارشنبه با دوستانش در اقدامی خودجوش و انساندوستانه برای توزیع غذا به مستمندان رفته بود.

دانشگاه شهرکرد مجوز پذیرش دانشجوی دندان‌پزشکی گرفت ۲۱ مرداد ۹۴ دانشگاه شهرکرد مجوز پذیرش دانشجوی دندان‌پزشکی گرفت

دکتر مرتضی هاشم زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اعلام موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پذیرش دانشجو در رشته های دکتری عمومی دندان پزشکی و اپیدمیولوژی در این دانشگاه خبر داد.

هلند | یک پرستار به ضرب گلوله کشته شد ۲۰ مرداد ۹۴ هلند | یک پرستار به ضرب گلوله کشته شد

به گزارش سروش هلند، پلیس آمستردام هلند در حال بررسی حادثه ای است که طی آن یک پرستار ۲۸ ساله پس از خروج از بیمارستان محل خدمت خود، هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

یک درصد مالیات برارزش افزوده برای بهبود سطح بیمه است ۱۸ مرداد ۹۴ یک درصد مالیات برارزش افزوده برای بهبود سطح بیمه است

دکتر محمدحسین قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تامین و مدیریت منابع بیمه ها، گفت: تامین منابع در قانون لحاظ شده به ویژه یک درصد مالیات برارزش افزوده درجهت ارتقاء سطح بیمه است، اما آن چیزی که در حال حاضر مشکل ساز شده شده عدم تامین اعتبار ازسوی دولت است،

گروه پزشکی بر اساس کارکرد دستمزد خواهند گرفت ۱۳ مرداد ۹۴ گروه پزشکی بر اساس کارکرد دستمزد خواهند گرفت

دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان بوعلی مازندران و در جمع خبرنگاران از تغییر در نظام پرداخت وزارت بهداشت بعد از 30 سال خبر داد و گفت: معتقدیم این طرح به عدالت نزدیک تر است که هر کس که کار بیشتری کند دریافتی بیشتری دارد. 

 امریکا | سیسیل شیر مشهور آفریقایی توسط دندان‌پزشک امریکایی شکار شد ۱۲ مرداد ۹۴ امریکا | سیسیل شیر مشهور آفریقایی توسط دندان‌پزشک امریکایی شکار شد

«سیسیل» شیر مشهور آفریقایی که در پارک ملی «هوانگه» زیمبابوه نگهداری می‌شد، توسط  والتر پالمر یک دندان پزشک آمریکایی شکار و پس از 40 ساعت زجر دادن، به ضرب گلوله کشته شد.

فرانسه | یک دندان۵۶۰ هزارساله در فرانسه کشف شد ۱۱ مرداد ۹۴ فرانسه | یک دندان۵۶۰ هزارساله در فرانسه کشف شد

دانشجوی باستان‌شناسی دندان یک انسان به قدمت 560 هزار سال را در جنوب‌غرب فرانسه پیدا کرد.


خیرین به بهداشت دهان معلولین کمک کنند ۱۰ مرداد ۹۴ خیرین به بهداشت دهان معلولین کمک کنند

مریم اسعدی مدیر یک مرکز توانبخشی معلولین ویژه اختلالات بلع و تغذیه گفت: بازدهی مالی این مراکز نیز به حد کافی نیست، به همین دلیل همواره این مراکز به پشتوانه‌های حمایتی قوی چون بیمه‌های کارآمد، کمک‌های دولتی، خیرین و غیره نیاز دارند تا بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه بدهند.


هم‌پوشانی موج دوم وسوم همه‌گیری ایدز دیده می‌شود ۹ مرداد ۹۴ هم‌پوشانی موج دوم وسوم همه‌گیری ایدز دیده می‌شود

دکتر عباس صداقت رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت درباره خطر بازگشت موج دوم و وقوع موج سوم ایدز در کشور در اواخر دهه 90 هشدار داد.

افزایش و ایجاد رشته‌های دانشگاه آزاد باید با مجوز شورای گسترش باشد ۸ مرداد ۹۴ افزایش و ایجاد رشته‌های دانشگاه آزاد باید با مجوز شورای گسترش باشد

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در اساسنامه دانشگاه آزاد صراحت دارد که افزایش و ایجاد رشته‌های دانشگاه آزاد باید با مجوز شورای گسترش باشد.


دستورالعمل حفظ کرامت اجساد در آموزش پزشکی تهیه خواهد شد ۷ مرداد ۹۴ دستورالعمل حفظ کرامت اجساد در آموزش پزشکی تهیه خواهد شد

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نایب رئیس شورای عالی اخلاق پزشکی طی نامه ای کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را ملزم به نهادینه سازی اخلاق حرفه‌ای و حفظ کرامت اجساد در آموزش‌های بالینی نمود.


کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان غیرایرانی داخل تعلق می‌گیرد ۶ مرداد ۹۴ کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان غیرایرانی داخل تعلق می‌گیرد

دکتر صمد حاج‌جباری مدیرکل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم درمورد ارائه کمک هزینه تحصیلی بلاعوض به دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه اظهار کرد: اگر دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه از وضعیت علمی خوبی برخوردار باشند از کمک هزینه برخوردار می شوند. 


توافق هسته‌ای بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبت دارد ۲۲ تیر ۹۴ توافق هسته‌ای بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبت دارد

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ،گفت: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته توسط دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای می توان پیش بینی کرد که رفتارهای بین المللی بعد از انجام توافق نسبت به ایران تغییر خواهد کرد واین تغییر رفتار موجب رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران شده و تاثیر مثبت بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی خواهد داشت.

در  هفده دانشگاه علوم پزشکی کشور طب سنتی تدریس می شود ۲۱ تیر ۹۴ در هفده دانشگاه علوم پزشکی کشور طب سنتی تدریس می شود

دکتر محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت، در بازدید از سلامتکده طب سنتی و داروخانه گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی فسا بیان داشت: در حال حاضر در کشور هفت دانشکده طب سنتی فعال است و در  هفده دانشگاه علوم پزشکی کشور رشته طب سنتی تدریس می شود.

مراجعه پزشکان به اداره دارایی برای اظهارنامه کاغذی لازم نیست ۲۰ تیر ۹۴ مراجعه پزشکان به اداره دارایی برای اظهارنامه کاغذی لازم نیست

نظر به اینکه در سال جاری، ارائه اظهار نامه مالیاتی به صورت الکترونیکی از طریق مراجعه به بخش اظهار نامه الکترونیکی سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی www.tax.gov.ir کفایت دارد، لزومی به مراجعه مودیان به واحد مالیاتی جهت تسلیم اظهارنامه کاغذی نمی باشد.

توافق مالیاتی پزشکان از سوی سازمان امور مالیاتی میسر نیست ۱۹ تیر ۹۴ توافق مالیاتی پزشکان از سوی سازمان امور مالیاتی میسر نیست

طبق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، توافق سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی، غیر قانونی شمرده شد و توافق مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی میسر نیست و این مسئله جامعه پزشکی و صنوف مشابه را دچار مشکل برای ارائه اظهار نامه در فرصت باقیمانده کرده است.

مسواک برقی جدیدی با باطری و امکانات متفاوت عرضه شد ۱۱ تیر ۹۴ مسواک برقی جدیدی با باطری و امکانات متفاوت عرضه شد

مسواک‌های برقی روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند و حالا نسل جدیدی از این فناوری کاربردی با به روزرسانی های متنوع ارایه شده است. این محصول جدید T.brush نام دارد و می توان آن را پیشرفته ترین مسواک برقی جهان به شمار آورد که در مقایسه با نمونه های قبلی تغییرات زیادی در قسمت باتری آن انجام شده است.

 انگلیس | زنی از ترس دندان پزشکی، به دندان هایش چسب می زد ۱۰ تیر ۹۴ انگلیس | زنی از ترس دندان پزشکی، به دندان هایش چسب می زد

آنجی‌بارلو از مراجعه به دندان‌پزشک‌ها برای درمان یا ترمیم دندان‌های خراب و شکسته‌اش ترس شدیدی داشت. ۱۰ سال تمام به دندان‌هایش سوپر چسب می‌زد تا این که نهایتا مجبور شد به دندان‌پزشک مراجعه کند.

اصلاح خودمان نیاز به هیاهو و سر و صدا ندارد ۹ تیر ۹۴ اصلاح خودمان نیاز به هیاهو و سر و صدا ندارد

دکتر علی تاحرنیا عضو هیأت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران در نشست انجمن های علمی گروه پزشکی خطاب به وزیر بهداشت گفت: «آقای دکتر خواهش می‌کنم که روی شاخه ننشینیم و بن ببریم. این بحث‌ها را به عرصه عمومی نباید کشاند. شما امروز یک مقام دولتی و دلسوز هستید و من در این ذره‌ای شک ندارم. شما جزئی از جامعه پزشکی هستید و می‌دانید که امروز بیماران طوری به ما نگاه می‌کنند گویی ما داریم شیره جانشان را می‌مکیم! باید روش‌ها و خودمان را اصلاح کنیم و این اصلاح، نیاز به هیاهو و سر و صدا ندارد. می‌شود با اقدامات سنجیده و درست عمل کرد.»

دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشکده پیرا دندان‌پزشکی تأسیس می کند ۳ تیر ۹۴ دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشکده پیرا دندان‌پزشکی تأسیس می کند

دکتر فرهاد فراهانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از تأسیس دانشکده پیرادندانپزشکی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بین دندان‌پزشکان و بیماران رده درمانی وجود ندارد در این دانشکده پنج رشته منشی‌گری و مدارک دندان پزشکی، بهداشت دهان، پروتز دندان پزشکی، رادیولوژی دندان پزشکی و تجهیزات دندان پزشکی در مقطع کاردانی راه‌اندازی خواهد شد.

شرکت های بازاریابی بیمه دندان‌پزشکی غیرقانونی هستند ۲ تیر ۹۴ شرکت های بازاریابی بیمه دندان‌پزشکی غیرقانونی هستند

دکتر امیر عزمی دبیر انجمن دندان پزشکی ایران شعبه فارس گفت: فعالیت مراکزی که کارت تخفیف دندان پزشکی به مردم ارائه می دهند غیر قانونی بوده و این شرکت ها مجوزی از مراجه ذی صلاح ندارند.

سوگندنامه دندان‌پزشکی پذیرش مسئولیت در قبال سلامت مردم است ۱ تیر ۹۴ سوگندنامه دندان‌پزشکی پذیرش مسئولیت در قبال سلامت مردم است

دکتر جلال پورهاشمی  رئیس دانشکده دندان پزشکی پردیس بین الملل در جشن فارغ التحصیلی دومین دوره از دانشجویان این دانشکده،  قرائت سوگندنامه را تاکید بر پذیرش مسئولیت در قبال سلامت مردم عنوان کرد.


حدود ۵۰۰ یونیت دندان‌پزشکی در مراکز تأمین اجتماعی وجود دارد ۳۰ خرداد ۹۴ حدود ۵۰۰ یونیت دندان‌پزشکی در مراکز تأمین اجتماعی وجود دارد

محمدعلی همتی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: حدودا 500 یونیت دندان پزشکی در مراکز درمانی سراسر کشور وجود دارد که در سال گذشته، این مراکز به سه میلیون و 500 هزار نفر خدمت رسانی کرده است.

تعرفه‌های مصوب دندان‌پزشکی باید  مقابل دید مراجعه‌کننده باشد ۲۹ خرداد ۹۴ تعرفه‌های مصوب دندان‌پزشکی باید مقابل دید مراجعه‌کننده باشد

«دكتر علي محرابي»، كارشناس ارشد اداره امور دندا‌‌ن‌پزشكي معاونت درمان وزارت بهداشت در مصاحبه با سایت الف اظهار داشت: "برابر قانون، تعرفه‌های مصوب باید در مقابل دید مراجعه‌کننده باشد. این وظیفه بازرس است که وقتی به جایی می‌رود بپرسد تعرفه‌ها کجاست كه اگر نيست، بپرسد چرا در دید عموم نیست؟ تعرفه‌ها هر سال از طرف هیأت وزیران تجدید و ابلاغ می‌شود."

ظرفیت پذیرش دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد طبق توافق وزارت بهداشت است ۲۸ خرداد ۹۴ ظرفیت پذیرش دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد طبق توافق وزارت بهداشت است

دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت:‌ در خصوص ظرفیت دانشجویی رشته‌های علوم پزشکی در سال جاری، بر اساس توافق و برنامه‌ای که با وزارت بهداشت برای واحدهای مختلف در سراسر کشور در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری و سایر رشته‌ها داریم ظرفیت خواهیم داشت و همان عدد ملاک عمل خواهد بود.

 دسترسی به دندان‌پزشک در شهرهای زیر٢٠هزار جمعیت افزایش یافته است ۲۷ خرداد ۹۴ دسترسی به دندان‌پزشک در شهرهای زیر٢٠هزار جمعیت افزایش یافته است

در شهرهایی که کمتر از ٢٠ هزار نفر جمعیت دارند نیز مراکز و پایگاه‌های بهداشتی فعال شده‌اند و بیش از ٦٠٠ یونیت دندان‌پزشکی نوسازی شده است؛ دسترسی به دندان پزشک هم به دلیل اعزام نیروهای طرحی به این مناطق افزایش یافته است.

ظرفیت پذیرش دندان‌پزشکی با اولویت بومی افزایش یافت ۲۵ خرداد ۹۴ ظرفیت پذیرش دندان‌پزشکی با اولویت بومی افزایش یافت

 دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت درباره ظرفیت کنکور سراسری گروه علوم تجربی در گروه دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی گفت:  بنا این است که اگر کارها خوب پیش برود بخش عمده ای از ظرفیتی که افزایش پیدا کرده است را به بومی اختصاص بدهیم.

دندان‌پزشک ایرانی در تیم ملی فوتبال فیلیپین بازی می کند ۲۵ خرداد ۹۴ دندان‌پزشک ایرانی در تیم ملی فوتبال فیلیپین بازی می کند

دکتر میثاق بهادران، فوتبالیست ایرانی - فیلیپینی است که برای تیم ملی کشور مادرش بازی می‌کند. او 28 ساله است و به طرز باور نکردنی به تازگی به فوتبال حرفه ای روی آورده است.