نام خود یا موضوع مورد نظر را در محل خالی وارد نموده، جستجو را کلیک کنید

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۳۰:۰۰ دو مشکل اساسی با ریتینر متحرک
سلام
دکتر . من دو سال و چهار ماه هست که ارتودنسی ثابت کردم و حال , ریتینر متحرک را دریافت کردم.اما دو مشکل اساسی با ریتینر متحرک دارم . یک اینکه به هیچ وجه دندان های من روی هم قرار نمیگیرند (فلز ریتینر در قسمت دندان های اسیاب به داخل چفت نشده) و دوم بنده به هیچ وجه قادر به صحبت نیستم. بطوریکه زبان بنده به قسمت پلاستیکی ریتینر در سقف دهان برخورد می کند.آیا مشکل از سایز بزرگ آن می باشد؟

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درد پس از عصب کشی
اگر دندانم عصب کشی شده پس چرا چند روز است که درد شدید دارم؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ فراتر رفتن فایل از ریشه
اگر در هنگام عصب کشی سوزن عصب کشی از ریشه فرا تر رود آیا موجب آسیب جدی به دندان یا فک می شود؟

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ هیپوکلریت
آیا استفاده از وایتکس در هنگام عصب کشی مفید است؟ اصلا مجاز است یا خیر؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندانی که باید عصب کشی شود
علائم دندانی که باید عصب کشی شود چیست؟

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تقارن دو سمت فک
من ۱۸ سال دارم و سمت راست فک صورتم تقریبا بزرگتر از سمت چپ صورتم است. می خواستم دلیل آن را بدانم. آیا می توانم درستش کنم یا نه؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی دندان عقل
آیا جراحی دندان عقل خطرناک است؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ترس از دندان پزشکی
از بچگی ترس از دندانپزشکی دارم. وضع دندانهایم روز به روز خراب تر شده است. آیا روشی برای افرادی مثل من وجود دارد؟ راههایی مثل بی هوشی، هیپنوتیزم یا ... برای درمان دندان وجود دارد؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ علاج درد وقتی دندانپزشک نیست
آیا دندان درد در مواقعی كه به دندانپزشك دسترسی نداریم علاج موقت دارد؟
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ رنگ شيري دندان
مشکل من رنگ شیری دندان هایم است. قبلا فکر می کردم که این مشکل به علت جرم است اما پس از جرم گیری هم رنگ دندانهایم تغییر نکرد و همچنان شیری است. آیا این مشکل به علت رنگ شیری مینای دندانهایم است؟ به جز روکش کردن راه حل دیگری هم دارد؟

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندان هاي سفيد
می خواهم دندان های سفیدی داشته باشم. روزی سه بار مسواک می زنم ولی بازم انگار نه انگار. چه کار کنم؟

*****
فرستنده: محمدرضا یگانه خواه
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درمان پوسيدگي دندان
آیا پوسیدگی دندان قابل درمان است یا فقط می توان جلوی پیشرفت آن را گرفت؟ متاسفانه چند دندان جلویی فک پایینم از داخل و ریشه دچار پوسیدگی شده و باعث شده که هر بار از نخ دندان برای تمیز کردن استفاده می کنم خونریزی می کند.

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ پوسيدن دندان آسياب اول
فرزندم 13 سال دارد و دندان آسیاب اول فک پایین او پوسیده شده ولی نمی دانم شیری است یا اصلی. جهت ترمیم آن چه کار باید کرد؟ آیا با کشیدن آن، دندان جدید رویش می کند یا خیر؟

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ نروييدن دندان دائمي در يك سالگي
دختر یک ساله ای دارم که هنوز دندان در نیاورده است. لطفا علل تاخیر آن را بفرمایید و این که آیا ممکن است دندان هایش در نیاید؟ و چه بکنیم تا زودتر دندان در بیاورد؟

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ در نيامدن دندان دائمي در بيست سالگي
من بیست سال دارم و یک دندان شیری داشتم که هفته پیش کشیدم ولی دندان دایمی ام در لثه مانده. در ضمن دو عقل بالا را جراحی کردم تا فضا باز شود. فکر می کنید در این سن دندانم در بیاید؟

*****
فرستنده: زهرا
*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ شكستن ديواره دندان مدتي بعد از عصب كشي
یک سال پیش یکی از دندان های فک پایینم را عصب کشی کردم ولی اکنون دیواره بین دو دندانم شکسته است.

*****

۶ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ هزينه جراحي دندان عقل
خواهش می کنم لطف فرموده هزینه جراحی دندان عقل در یک مطب خصوصی را به صورت حد اقل و حد اکثر بفرمایید. قابل ذکر است که اینجانب دو عدد دندان عقل فک پایین که نیمی از آن هم در آمده بود را به صورت جراحی و بخیه در آوردم اما دکتر چیره دست ما وقتی فک مرا پایین آورد که فرمودند دویست هزار تومان. آیا واقعا این نرخ حقیقی و مصوب است؟

*****
فرستنده: روزبه صامت
*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ انحراف فک حین بستن
پسر برادرم 12 ساله است و موقع بستن فک، آن را به سمت چپ می برد. او را معاینه کردم و دیدم کراس بایت یک طرفه دارد. اگر با بازکردن کام اقدام کنم در یک طرف مشکل رفع می شود اما طرف دیگر بیرون می زند. آیا باید صبر کنیم تا کانین ها در بیاید که درمان ثابت را متخصص انجام دهند، یا الان لازم است اقدام خاصی انجام دهم؟

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ فیکساتور ثابت یا کشیدن دندان
4دندان پیش من درفک تحتانی نامرتب هستند.(از20سالگی به هم ریخته اند)نظرپزشک من این است که مدت کوتاهی پس از پایان ارتودنسی دوباره به هم میریزند واستفاده از فیکساتورثابت را پیشنهاد داده اندکه تا پایان عمر باقی بماند یا
یکی از دندانهای پیش کشیده شود.به نظر شما کدام ارجح است؟مدت زمانی که صرف کارگذاشتن هریک میشود ؟ عوارض جانبی؟حدود قیمت؟ ایاباداشتن فیکساتور میتوان MRI انجام داد؟ریسک ابتلا به کاتدیدیازدهانی چقدراست؟ من 23ساله هستم.خودم روشی که درزمان کمتر نتیجه دهدوکمترین اختلال فعالیت اجتماعی رابدهد ترججیح می دهم

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جلوبودن فک پایین
با سلام من یه مرد 27 ساله هستم که از یه چیزی رنج میبرم اونم اینکه فک پایینم جلو زده و از دوران بلوغ اینجوری شدم الته زیاد جلو نزده اما بازم روی زیباییم تاثیر گذاشته می دونم که عمل میشه اما ایا عملش بدون خطر و عوارضه؟ بعد اینکه مثل اینکه خرجش زیاد میشه خواستم بدونم جایی نیست که مطمئن باشه و منو عمل کنه خرجشم زیاد نشه متاسفانه اینو مثل اینکه جزئ عمل زیبایی میدونن و تحت پوشش بیمه نیست در حالی که این یه نا هنجاریه و نمی دونم چرا بیمه عملشو تحت پوشش قرار نمیده اگه میتونید منو راهنمایی کنین

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ کشیدن دندان عقل بعد از ارتودنسی
من شیما 19 ساله 3 سال پیش ارتودنسی دندانهایم را آغاز کردم و از قبل برای انجام کار 4 دندان خود را کشیدم و حالا بعد از اتمام کار دکتر گفت باید 4 دندان عقل خود را بکشید و من فقط 2 دندانهای عقل خود را کشیدم و به علت ترس فراوان قادر به کشیدن دو دندان عقل خود نیستم و دکتر گفته اگر نکشید بر اثر فشار بر روی دندان ها باعث خراب شدن و در هم ریختن دندان ها میشود .آیا به نظر شما لازم است که دو دندان عقل خود را بکشم.

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ براکت
مدت 2 ماه است ارتدنسی کرده ام ، اولین بار زیر براکت های ارتدنسی ، چیزی شبیه چسب به رنگ زرد- سبز قرار داده اند .اکنون بعد از گذشت 1 ماه آنها کاملا خورده شده و فلز براكت ها مستقیما روی دندانهایم است . آیا نباید هر بار این ماده تعویض شود؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سوالات متفرقه ارتودنسی
من خانمي 28 ساله هستم . دندان هاي جلو در فك بالا و پايين نامرتب است . اما به نظرم فك هايم جلو و عقب نيست .
لطفا در مورد زمان بهبودي با ارتدونسي با توجه به سن من و همچنين هزينه تقريبي ان مرا راهنمايي كنيد

*****

آيا در زمان درمان ارتودنسي به مدت 3سال در تكلم من تغييري(لكنت زبان)ايجاد ميشود؟

*****

می خواهم بدانم ایا با ارتدنسی می توانم مشکل روی هم قرارداشتن فک و دندانهایم را با توجه به سن 40 سال حل کنم یا نه؟

*****

من 26 سال سن دارم و از سن 23سالگي ارتو دنسي كرده ام اكنون دوره آن تمام شده يك سوال دارم آيا تغيير نحوه قرار گرفتن دندانها و فك در فرو رفتن لپها تاثير دارد؟

*****

من دختري 20 ساله هستم و الان به مدت يك سال است كه درمان ارتودنسي ثابت من تمام شده ولي دندان شماره 2 سمت چپ بالا من مقداري فاصله دارد و دكتر گفته براي بستن فاصله بايد روكش چيني كنم و چون روكش چيني دندان را از بين مي برد منبايد چكار كنم لطفا مرا راهنمايي كنيد.

*****

دختر 9 ساله ام موقع خواب دهانش را باز میگذارد او
را پیش دکتر اورتودنتیست بردم دکتر گفت
فاصله بینی تا فک بایستی
مساوی طول بینی باشد که در دختر من
کمی بیشتر است . و بایستی توسط
هدبند و پلاک ثابت و یا متحرک درمان شود. که البته
قول درمان قطعی را هم نمیدهد. آیا
رفرنسی در رابطه با اندازه های فوق و
روشهای درمان وجود دارد ؟ و پیشنهاد شما
برای مشکل دخترم چیست؟

*****

من به احتیاج به ارتوندسی کردن دندان هام دارم ولی مشکلی که هست من دانشجوی خارج از کشور هستم و خیلی زود بتونم بیام ایران هر 5 ماه یکبار هست.
میخواستم بدونم وقتی که ارتونسی میکنیم هز چند وقت یکبار یاد به پزشک مراجعه کرد برای تنظیم کردن سیم ها و چک کردن دندان ها. آیا یه نظر شما امکانش هست که هر 6 ماه یکبار این معاینه انجام بگیره؟

*****

بیماری تا سن 16 سالگی دندانهای کاملا مرتب داشته، ولی طی چند سال آینده قوس فک پایین از حالت بیضی به شکل مربعی درآمده و اکلوژن خوبی ندارد. دندانهای کانین از موقعیت خود خارج شده، در یک طرف با لترال بالا تماس دارد. در صورت امکان توضیح بدهید به جز فشاری که از طرف دندانهای عقل وارد می شوند چه عواملی باعث این تغییر هستند؟ (با این توضیح که در فرد مذکور همه ی دندانهای عقل نهفته بوده اند و به سمت دندان 7 شیب داشته اند).

*****

من 26 سال دارم.چند ساله که دو دندان جلو پائین من که کنار هم هستند شروع به کج شدن کرده اند و روز به روز بیشتر کج شده و به طرف داخل میروند در واقع یکی از آنها به دیگری عمود شده.به دکتر مراجعه کردم آنها گفتند شاید دندانهای عقلم از زیر به آنها فشار میاورند و شاید هم دلیل دیگری که معلوم نیست داشته باشد.خواستم کمکم کنید و بفرمایید که من راه دیگری بجز ارتودنسی ثابت (که دکتر ها پیشنهاد کرده اند)دارم یا نه ؟
در واقع فرم نسبتا بد دندانم آزارم میدهد.
روشهای ترمیمی چاره ساز هستند یا نه؟آیا این روشها طولانی مدت هستند یا نه؟ و آیا به لثه ضرر میرسانند؟
عملی ترین و کاربردی ترین روش چیست؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سؤال در مورد کش ارتودنسی
من 23 سالمه - و در حال حاضر دارم ارتودنسی ميکنم -
يه کشی دکتر بسته به دندونم - تقريباً 2 هفته از بستن کش ميگذره - من وقتی دهنمو ميبندم دندونه بالا مياد رو دندونه پايين
بعداز2 هفته کش پاره شده - خواستم ببينم ميتونم کش رو خودم ببندم دوباره - چون برم دندون پزشک ميخواد دعوام کنه  من که نميتونم دهنمو باز نگاه دارم-  

يه مشکله ديگه اين که -سری پلاک به هر دندون چسبونده - دندونه اول از پاين - بعد از دندونی که بسط داره بهش - هی پلاکش کنده ميشه - هر دفعه هی پول ميگيره - چون دندونه بلا موقع بسته شدن ميخوره بهش - به دکتر گفتم ميگه کاريش نميشه کرد - ميگه بايد دهنمو باز نگاه دارم - ميگم 1 سال و نيم بايد باز باشه - ميگه آره :- به نظره شما اين طبيعيه ؟

موقع خواب بايد چيکار کنم ؟ که دهنم بسته نشه؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی فک بدون ارتودنسی
میخواستم بدونم اصلا ممنکه فقط با جراحی فک مشکل حل شه و دیگه حدودا دو سال منتظر کامل شدن ارتودنسی نباشه آدم؟
خیلی علاقه مندم بدونم که اصلا امکان داره یا نه؟
من تقریبا دندونام رو هم جفت میشه(یه مقدار کم پایینی جلوتر ه) بعدشم اینکه در چه شرایطی ممکنه بدون ارتودنسی جراحی کرد؟ خیلی وضعیت وخیم باشه یا خیلی خفیف... ؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ارتودنسی ناموفق
من دانشجوی هند هستم و دوسال پیش در یکی از دندانپزشکی های اینجا که دکترش هم ایرانی بود(دکتر پویا) دندونهام رو ارتودنسی کردم
علت رجوع من به دندان پزشکی فقط چکاپ سالانه بود نه چیز دیگری اما من از بچگی فقط یک دندون کج دارم و اسمش رو نمیدونم چی میشه به ایرانی اما اولین دندون کنار دوتا دندون بزرگ جلو / بالا / چپ هست و قرینه ی سمت راست اونو ندارم و البته ارثی هست اما سایرین مشکلی ندارند ولی برای من همون دندون از دورانی که دندون شیری افتاد کج شد و دکتر اینجا هم که رفتم فقط ازش سوال کردم این دندون رو آیا میشه کاری کرد یا نه که پیشنهاد ارتودنسی رو به من داد!!! منم قبول کردم و همون جلسه قالب دندون رو از من گرفت و از همون شب چند تا تیکه پلاستیکی گذاشتن لای دندونهای عقب که یلی دردناک بود و یک هفته بعد ارتودنسی کردم!
من به خاطر اینکه زیاد پیپ میکشم دندونهام جرم زیادی داره و حتی قبلش به دکتر گفتم که جرم گیری کنه که گفت بعد از ارتودنسی میکنن نه قبلش! منم چیزی نگفتم اما بعد از ارتودنسی و قبل از خروج از مطب دکتر از یکی از پلاکها صدای شکستن اومد و به دکتر گفتم وقتی که داشت دستش رو میشست و گفت این صداها طبیعیه!!
هنوز به خونه نرسیده بودم که احساس کردم یک سوزن رفت توی لثه هام و دست زدم دیدم همه ردیفها در اومده و از فشار فنر هاش سر یک طرف از میله فنری رفته توی لثه ام...
بگذریم که این مصیبت که پلاکها هر چند وقت یکبار در می اومد و خلاصه کار من هفته ای دوبار رفتن پیش دکتر بود برای چشباندن دوباره ی پلاکها که خود دکتر هم کم کم صداش در اومده بود! و منم خجالت میکشیدم برم... تا این حد!
زمانیکه خواستم بیام ایران هم همین مشکل بود که نرفتم دکتر و چون یکی از پلاکها باز هم در اومده بود به یک دکتری التماس کردم فقط اون یک پلاک رو بچسبونه برام تا مثل پیرمردها تو فرودگاه پدر و مادرم رو بغل نکنم!
ایران اولین کاری که کردم چکاپ دندونها و ارتودنسی بودو اونها گفتن این یک مدل خیلی قدیمیه که استفاده شده و بهش میگن روش " بگ" و ایران کسی این روش رو کار نمیکنه!
باز هم التماس که این رو بچسبونن و چند روز بعد که دراومد به واسطه حرف اون عزیزان و سابقه ای که داشتم از خیر ارتودنسی لعنتی کشیدم و با کلید خونه دونه دونه پلاکها رو از دندونهام کندم و وقتی به هند برگشتم دیگه دکتر نرفتم و به کلی حس بدی نسبت به ارتودنسی پیدا کردم و پولی هم که داده بودم حلال اون دکتر کردم چرا که عذابش سخت تر بود!
اینهمه طولانی نوشتم اینکه از شما عزیزان بپرسم اصلا برای یک دندون نیازی به ارتودنسی هست یا نه؟ البته دکتری که هند رفتم پیشش گفت فک شما روی هم هست و به مرور زمان ممکنه دندونهات ساییده بشه و یک دلیل ارتو همون بود! اما من برای اون دندون این اقدام رو قبول کردم!
میخوام بدونم برای یک دندون لازمه ارتو کنم دوباره یا اینکه روش بهتری هست که همون دندون اصلی یکجوری راست بشه و به حالت طبیعی برگرده... باور بفرمایید از این حالم شکایتی ندارم اما اگه این حالت بشه که درست بشه حاضرم در ایران دوباره این کار رو انجام بدم اما واقعا دکترش کسی نباشه که برای پول کار کنه و به قول گفتنی به جوری اهل فن باشه که صادقانه مسیر درست رو نشون بده و طبق وجدان کاری عمل کنه... اگر لازم باشه عکس هم میتونم برای شما عزیزان ارسال کنم ضمن اینکه من 9 روز دیگه دارم میام ایران و اگه میتونید یک مرکزی رو به من معرفی کنید

*****

من 28 سال دارم پنج سال پیش ارتدونسی در ناحیه فک بالا انجام دادم متاسفانه به علت عدم توجه دکتر معالجم دچار تحلیل در ناحیه فک شدم که علت آن را فشار بیش از حد به روی دندان هایم تشخیص دادن در حال حاضر تا حدودی تحلیل فک بهبود یافته اما متخصصین متعددی من را از ارتدونسی برحذر داشتن اما من به شدت به علت به ریختگی وجابجایی دندانهایم دچار درد هستم به طوری که قادر به خوردن هر نوع غذایی نیستم و مجبور هستم فقط غذاهایی را بخورم که نرم میباشد ایا من میتوانم دوباره ارتدونسی انجام دهم و به کدام مرکز می توانم مراجعه کنم و ایا راه درمانی برای درمان تحلیل فک من هست


*****

من دختری 23 ساله هستم که دندانهای فک بالایم از هم فاصله دارد. دندانهای فک پایینم هم بسیار نامرتب و کج است به طوریکه هر وقت مسواک میکنم 2 تا از دندانهایم در معرض مسواک قرار نمیگیرد و زرد شده است.
در موقع خندیدن مجبورم دهانم را ببندم! لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا باید دندانهایم را ارتدونسی کنم؟ خیلی از افراد مرا می ترسانند که ممکن است چهره ام با ارتدونسی کردن به هم بخورد ویا اینکه بعضی می گویند ارتدونسی معایب فراوانی دارد از جمله عفونت دهان و دندان و ...
لطفا مرا در این باره و معایب ارتدونسی راهنمایی ام نمایید.
اگر بخواهم هر دو فک بالا و پایینم را ارتدونسی کنم هزینه آن چقدر می شود؟


*****

من 16 سال دارم و تازه رفتم پیش دکتر واسه ارتودنسی
دندونای فک بالام خوبه ولی فک پایینم یه خورده کج و کوله ست...دکترم گفته دندونای بالامم ( یه خورده کجه...خیلیی کم) باید ارتدونسی کنم ولی یه دکتر دیگه گفته با ترمیم خوب میشه؟

*****

دختر 23 ساله هستم. حدود یک سال قبل درمان ارتدنسی ثابتم تمام شده است اما کمی دندان هایم جابه جا شده اند. می خواستم علت آن را توضیح دهید.


*****۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ارتودنسی متحرک
من 23 سالمه . مدت 8 ماه است که ارتدنسی متحرک کردم . دندانهای من فقط یک کمی جلو بود . با گذاشتن ارتدنسی متحرک دندانهایم کاملاً عقب رفت ( داندانهای عقل بالا را هم کشیدم ) و اینکه من فقط فک بالا را ارتدنسی کردم . بعد از گذشت این 8 ماه داندان شماره 4 من بالا رفت شکل بدی نگرفته اما بین دو دندانم خالی شده و دندان شماره 4 من کوچک به نظر می آید ، وقتی اعتراض کردم گفت باید دندان شماره 4 را هم بکشی تا فضای خالی برای حرکت داشته باشد چون فضا کم بوده اینطوری شده . می خواستم ببینم آیا تشخیص دکتر درست بوده یا خیر ؟ حالا من چه کار کنم ؟

*****

من دندانهام رو به دليل اينكه دندانهاي نيشم بالاتر از حد معمول قرار داشت به مدت 1 سال ارتودنسي كردم و نتيجه دلخواه رو كسب كردم و اكنون نوبت به استفتده از پلاك متحرك رسيده است سوالي كه از شما دارم اين است كه با توجه به اينكه پزشك معالج من گفته اند كه ميبايست به مدت 1 سال بطور مداوم و 1 سال بطور نيمه وقت از پلاك استفاده كنم ايا طي اين زمان ضروريست يا اينكه 6 ماه براي هر دوره كفايت ميكند؟ و ديگر اينكه ايا من در طي دوره اوليه چند ساعت در شبانه روز 100% بايد از پلاك استفاده كنم؟ ايا ميتوانم در بعضي زمانها نظير قرار گرفتن در ميهماني از پلاك استفاده نكنم؟

*****

من 21 سال دارم.مدت 3 ماهه از ارتودنسی متحرک استفاده می کنم. تغییراتی هم در دندونام احساس کردم . اما از وقتی شنیدم که با ارتودنسی متحرک بعد از مدتی دندونا به شکل اول بر می گرده ، نگرانم . خواهش می کنم راهنماییم کنید

*****

تازه ارتدنسی من تموم شده و دکتر یک پلاک داده که شش ماه استفاده کنم. خسته شدم! لازمه شش ماه بذارم؟


*****

حدود 5 ماه است که درمانم تمام شده و ریتینر استفاده می کنم. به توصیه دکترم 24 ساعته از پلاک ها استفاده کردم ولی فاصله محسوسی بین دندان هایم ایجاد شده. چون به دکتر خود دسترسی ندارم لطفاً راهنمایی کنید که چه کنم؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ بلیچینگ(سفید کردن دندانها)
من حدود دو ماه که براکتها و سیمهای ارتدنسی را برداشتم
و قصد دارم که دندانهایم را سفید کنم.
ایا این کار ضرر و تاثیر منفی بر روی دندانها ندارد؟
و شما پیشنهاد میکنید؟

*****

۲۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درد ارتودنسی
دندون های جلوی من فاصله داره می خوام برم ارتدنسی کنم ولی یه ترس کوچیکی دارم.می خوام بدونم که درد داره یا نه؟

*****

۲۱ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ فاصله بین دندان ها
خانم حدود بیست ساله هستم. فاصله بين دندان هاي بالا و پايين قسمت جلوي دندان كه در غذا خوردن و براي بعضي كلمات برايم مشكل ايجاد كرده كه احتمالا به علت جلوبودن فك من است.مي خواستم ببينم با توجه به اينكه سنم بيست و دو سه سال است با ارتودنسي قابل درست شدن است اگرهست چه مدت به طور تقريبي؟ يا باید جراحي فك كنم؟


*****

خانم من موقع خندیدن لثه اش خیلی معلوم میشه یا به عبارتی طول لثه خیلی زیاده یا مثلا لب یه مقدار کوتاه است آیا قابل اصلاح هست با علوم دندان پزشکی؟

*****

آيا فاصله زياد بين داندانها بائث نمايش بزرگتر لب ها هم ميشود ؟

*****

پسری هستم 16 ساله و مطابق عکس ضمیمه شده داندان هایم از همدیكر فاصله دارند .
ردیف اول مربوط به جلوی دهان و ردیف دو و سه به ترتیب مربوط به راست و چپ دندان های من است .
همانطور که در ردیف دو دیده میشود فاصله به اندازه یک دندان میشود . کاملا به خاطر ندارم ولی اكر اشتباه نکنکم این دندان من افتاد و دیكر جای آن دندان دیكری رشد نکرد .
(در اثر حادثه نبوده) برای این قسمت باید دندان کاشت یا ...؟
و در جلو و راست نیز دندان هایم همانطور که پیداست از هم فاصله دارند . آیا با ارتدنسی مشکل شان حل می شود یا ...؟
فراموش نشود که دندان های بالا و پایین کاملا روی هم منطبق نمی شوند و دندانهای ردیف زیر هنكام بستن دهن زیر ردیف بالا قرار میكیرند .
دوره درمان و هزینه احتمالی چقدر خواهد بود ؟
برای سن من امکان دارد ؟
بعد از معالجه بازكشت پذیر است ؟
مراقبت های هنكام درمان و بعد درمان ؟
از چند نفر شنیده ام که همین مشکل را داشتندن و پزشک كفته بوده که : برای ارتدنسی باید سن بلوغ به اتمام رسیده باشد یعنی بالای 25 سال چنین چیزی درست است ؟
بهترین سن برای این کار چه موقع است ؟

*****

دختر 26 ساله هستم كه براي مشكل open bite به متخصص ارتو دنسي مراجعه كردم با وجود اينكه مشكل دندانهاي من زياد نيست يعني دندانهاي مرتب دارم و open بودن دندان هاي جلوي من نزديك 3 ميلي متره ولي بهم گفتن كه در يك روند چهار ساله دندانهاي من درمان مي شود كه نياز به جراحي نيز دارد و بعضي متخصصين انجام اين كار را به من توصيه نمي كنن .
همين باعث شده كه من از انجام ارتونسي بترسم.
چون دندانهاي من به هم نمي رسند وقتي دهانم را مي بندم لبهام كشيده مي شوند كه ظاهر خوبي نداره خصوصا وقت عكس گرفتن، نياز به يك مشاوره در اين باره دارم لطفا راهنمايي فرماييد .

*****

پسری 20 ساله ام مشکل اصلی من فاصله بین دندانهای جلوی درفک بالا 2فاصله دندانی اس ودر پایین هم همینطور ودر عرض یک سال اخیر شدید شده است ومشکلات روحی ودر برخوردهای اجتماعی شده است ودندان من روی هم تقریبا جفت میشود راه حل چیست؟

*****

خانم 37 ساله اي هستم که پيش آمدگي فک بالا وپايين دارم وفکر ميکنم علت آن بزرگي زبان باشد که در صورت جراحي فک ويا ارتودنسي هم مشکلي حل نميشود آيا براي کوچک نمودن زبان راهي هست وآيا اين راه صرفا جراحي است و در خصوص آن بايد به کدام پزشک متخصصي مراجعه کنم؟

*****

دختری ۲۱ساله هستم و مشکلم کجی دندانهایم است.با توجه به اینکه تا یک سال بد قصد ازدواج دارم آیا روشی‌ هست که بتوان ارتدنسی کرد و برای یک روز خاص (جشن ازدواج) آن را برداشت و بد دوباره گذاشت؟

*****

پسری هستم 17 ساله روی هم امدگی دندانهای من خیلی زیاد است و فک پایین من عقب است طوری که اصلا رشد نکردهومی خواستم ببینم اگر من ارتودنسی کنم فک پایین من رشد میکند و جلو می اید؟

******

پسری هستم 19ساله که دندان های جلوییه فک بالا
یه کمی جلوتراست وبادندانهای فک پایین خوب جفت وجور نمیشن
میخواستم بدونم این مشکل رو با ارتدنسی ثابت میشه حل کرد؟

*****

۲۱ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ بهترین راه درمان ناهنجاریهای فکی
من 22 سالمه و مشکلی که دارم اینه که فک پایین من جلوتر از فک بالام می باشد (البته نه خیلی زیاد) و وقتی دندان هام را روی هم قرار می دهم دندانهای پایینم کمی جلوتر می باشد (در هنگام خندیدن بیشتر مشخص می شود).
به چندین دکتر دندانپزشک و اورتودنتیست مراجعه کردم ولی هر کذام راه های مختلفی را پیشنهاد کردند برا همین واقعا موندم که کدام روش بهتره.
البته من بخاطر اینکه دانشجوی تاتر هستم بنابراین استفاده از اورتودنسی ثابت بخصوص برای مدت زمان طولانی برام امکان پذیر نیست.ضمنا من هدفم درمان جلو بودن فکم می باشد نه ردیف کردن دندان ها
در زیر روش های درمانی که دکتر های مختلف پیشنهاد کردند رو نوشتم :
1. استفاده از اورتودنسی متحرک
2.استفاده از اورتودنسی ثابت برای مدت 6 تا 9 ماه و سپس اورتودنسی متحرک به مدت 2 سال
3.استفاده از اورتودنسی ثابت به مدت 18 تا 24 ماه
4. جراحی فک

چیزی که برام مبهم اینه که هر کدام از دکتر ها یکی از این روش ها رو پیشنهاد کرده و مثلا می گفتند که سایر روش ها نتیجه بخش نیست(الیته کسانی که متحرک رو پیشنهاد داده بودند می گفتند که ثابت بهتره ولی با توجه به وضعیتم متحرک هم نتیجه بخش هست)

می خواستم از اساتید محترم سوال کنم که آیا با اورتودنسی بخصوص متحرک درمان می شود و یا اینکه باید جراحی صورت بگیرد و دوم اینکه کدام روش عوارض کمتری داره?

*****

می خواستم اگه ممکنه راجع به naso maxillary complex برام توضیح بدین، اینکه دقیقا مکانش کجاست. برای فهمیدن یک مطلب در مورد آناتومی به پاسخ این سوال نیاز دارم.

*****

من20 ساله هستم ودر فک پایینم دو تا دندانهای جلویی ام بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامدواین فاصله دو تا دندان به مرور زمان کم شد تا به اندازه یک دندان کوچک رسیده ضمنا فک من خیلی جمع هست و پهن نیست ودندانهای بالا کاملا دندانهای پایین رو می پوشونه به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی میگوید که دندانها باید جمع شود ولی دیگری میگوید که به مدت 2.5-2باید ارتودنسی ثابت شود بعد آن وقت جا برای یک دندان باز میشود که باید یک دندان بکارم می خواستم نظر شمارا هم بدانم ؟

*****

من 24 سالمه و حدود يك سال است كه از ارتدنسي ثابت استفاده ميكنم و احتمالا تا يك سال ديگه هم ادامه خواهد داشت سوالي كه از شما داشتم اينكه من علاوه از اينكه دندونام نامرتب هستند البته دندون فك پايين يه مشكلي كه بيشتر منو ناراحت ميكنه اينكه نمي تونم لبامو راحت ببندم مي خواستم راهنماييم كنيد آيا با ادامه ارتدنسي اين مشكل رفع مي شه يا تنها راهش جراحي؟

*****

I have got very small chin I am planing to do the IMPLANT CHIN and get rid of the my small chin. but I am not sure :
Is it right surgery for me?
waht will be hapen after the surgery Will I be satisfy with my new chin ?

please give some advice that help me
Look forward from you

*****

ن نوزده سالمه و دندانهای فک بالایم به جلو منحرف هستند بدای اورتودنسی به پزشک مراجعه کردم که که گفت مبلغ 600 هزار تومان برای ارتودنسی متحرک باید پرداخت کنم . مبلغ آن زیاد مهم نیست ولی برایم مهم هست بدانم که آیا دندان های من بعد از شش ماه یا دو سال ردیف میشوند یا نه فقط وقت و پولم هدر رفته است

******

من به ناهنجاري فك پاييني مبتلا هستم كه مرا ناراحت و كلافه نموده است و متاسفانه تا كنون به هيچ پزشكي مراجعه نكرده ام ( اين مسئله ناهنجاري باعث شد كه من حدود پنج سال پيش در معاينات دندانپزشكي يكي از دانشگاههاي افسري مردود شوم .) فك پاييني من نسبتا جلوتر از بالايي قرار دارد بطوريكه دندانهاي بالاو پايين در يك سمت هيچ تماسي با هم نميتوانند داشته باشند و فقط در يك سمت آنهم بطور خيلي مختصر بهم ساييده ميشوند. البته از نظر نظم در چينش و رديف بودن دندانها وضعيت نسبتا مناسبي دارم.(گهگاه با توجه به اين موضوع كه دندانهاي من مانند بعضي اشخاص بهم قفل نخواهند شد خودم را تسكين ميدهم.)
شايان ذكر است كه من اكنون در سن 24 سالگي هستم و اين مشكل طي سالهاي اخير بيشتر شده و تقريبا حالت ثابتي به خود گرفته است و ترس از اينكه بدتر شود در من وجود دارد و نيز مطمئن نيستم كه از دوران طفوليت و كوكي اين بيماري را داشته باشم .
لطفا بفرمائيد مشكل من چگونه قابل برطرف شدن است .آيا ارتودنسي چاره ساز خواهد بود و يا اينكه با توجه به سنم بايد جراحي شوم؟
ضمنا در اسرع وقت چند عكس در اين رابطه خدمتتان خواهم فرستاد. در پايان خواهشمندم چند پزشك متخصص مجرب و قابل اعتماد در تبريز يا تهران در اين خصوص معرفي فرمائيد

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندان های جلوبیرون زده
دو دندان جلوی من در فک بالا به سمت جلو امده اند ا و در هنگام صحبت کردن ظاهر زشتی به صورتم می دهند.در ضمن فکر می کنم فک تحتانی من هم مقداری به طرف داخل رفته است.ایا با ارتدنسی قابل درمان هست.23 سال نیز سن دارم.

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ نامنظم شدن دوباره دندان ها
در سن 15 سالگی دندان هایم را ارتدنسی کردم فک پایینم نسبت به فک بالا کمی عقب تر است حالا بعد از 6 سال 4دندان جلوی هر دو فک بالا و پایین نامنظم و به هم فشرده شده اند. ارتدنتیستم عقیده دارد فک پایین و بالا نیاز به جراحی دارد در غیر اینصورت دندان ها دوباره بعد از ارتدنسی بر می گردند. می خواهم بدانم این درست است؟ بدون جراحی امکان مرتب کردن دندان هایم وجو دندارد؟

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ انحراف فك
22 ساله هستم و فكم به طرف راست انحراف دارد طوريكه دندان يك سمت چپ پايين زير دندان يك سمت راست بالا قرار گرفته يعني 7 ميليمتر فك پايينم به سمت راست رفته و سمت راست صورتم بزرگتر ازسمت چپم است.
متخصص فك و صورت گفته كه احتياج به ارتدنسي و جراحي دارم.ارتدنسي كردم و بعد از گذشت دو ماه دندان هاي 1و2و3 فك پايينم كمي كمتراز يك ميل جلو تر از دندانهاي فك بالايم قرار گرفته.
1- آيا ممكن كه اصلاح قوس دندانها منجر به جلوترآمدن دندان هاي فك پايين از بالا بشه و اصلاح اين مشكل به عهده جراحي گذاشته بشه؟
2- در هنگام جراحي ارتدنسي ها برداشته مي شود؟و اگر ميشود آيا ارتدنسي بعد از جراحي هزينه اي ديگر در بر خواهد داشت؟

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ بسته نشدن لبها بعد از ارتدنسی
من در 10 سال پیش به خاطر نامرتب بودن دندانها و بیرون زدگی دندانهای بالایم ارتدنسی کردم. و به نظر خودم و حتی دیگران خیلی خوب بوده. حالا نمی دونم اون زمان تا حالا متدها چقدر فرق کرده.هم اکنون 26 سال دارم.
اما مشکلی که الان من رو رنج می دهد این است که هنوز لب های من جفت نمی شوند و فک بالام جلوتر از فک پایین من می باشد. به نحوی که شاید تصور پیش بیاید من اصلا ارتدنسی نکردم!
دکتر معالج من علت این امر را کوچک بودن لب بالا و جلو بودن بیش از حد فک بالای من عنوان می کرد.
دندانهای جلوی من اگر چه روی هر قرار نمی گیرند اما مرتب هستند.
حالا می خواستم یدونم آیا می شود دوباره ارتدنسی کرد یا باید جراحی فک انجام بدهم.
در ضمن من با یک دکتر جراحی زیبایی که مشورت کردم عنوان داشت می توان با یک عمل کوچک کمی لب بالا را پایین تر آورد. آیا این امکان دارد؟

*****

28 ساله
دندانهای ردیف بالای من در دو طرف دندانهای نیش یعنی 6 دندان جلویی فک بالا جلوتر از دندانهای هم ردیف خود در فک پایین است آیا برای ارتودنسی لازم است دندانهای خاصی کشیده شود ؟ آیا بدون اینکه دندانی کشیده شود با فرض جادار بودن فک آیا امکان ارتودنسی است. ؟ آیا امکان برآورد تقریبی هزینه کامل ارتودنسی از طرف شما متخصص محترم برایم هست؟ لازم به ذکر است فک این جانب ناهنجاری خاصی ندارد؟

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ترمیمی ارتدنسی, عقب رفتن دندانهای جلودراثرارتدنسی
در سن13 سالگی اقدام به ارتدنسی نمودم و اکنون29 سال سن دارم که پس از اتمام ارتدنسی دندانها ی جلو شکل خود را از دست داد و به سمت داخل جهت گرفت در حال حاظر از شما مشاوره میخواهم که مدت درمان من چقدر به طول مینجامد با توجه به سن ؟در ضمن امکان برگشت وجود دا رد؟

*****

۲۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ راه های دیگر جز ارتودنسی جهت منظم کردن دندانها
آیا راه دیگری وجود دارد که از ارتودنسی استفاده نکرد؟

*****

منظم كردن دندانها بدون ارتودنسي امکانپذیزاست یا خیر؟  بعضي ها مي گويند اين يه جور پر كردن دندان مي باشد آيا اين موضوع صحت دارد و آيا انجام اين كار صحيح مي باشد

*****

سلام 22 سالم هست
فقط بین 4 تا از دندانهای فک بالا فاصله هست 2 تا از دندانهای شیری فک بالاییم نیفتاده فکر میکنم به خاطر همین بین دندانهایم فاصله افتاده ونا منظم شده از ارتدنسی و زندانی کردن دندان ها متنفرم شاید تا حالا به همین خاطر سراغ ارتودنسی نرفتم البته ویزیت شدم و متخصص گفته باید بعد از ارتدنسی روکش هم شود که خانوادم مخالفت کردند شما بگید من چه کار کنم ؟

*****

28 سالمه و دندانهایم تامرتبه.نیشهای بالا جلو تر هستند.می خواهم از روش ترمیمی که گفتید به جای ارتودنسی استفاده کنم.ایا این روش در مورد دندانهای جلو امده هم کارایی دارد و ایا در دراز مدت ضرری متوجه دندانها نمی کند؟

*****


1. ارتودنسی نامرئی در تهران وجود دارد ؟
2. اگر وجود دارد بهترين مرکز آن در کجا و هزينه آن چقدر است ؟

*****

دندانهای نا مرتبی دارم میخواستم بدانم راهی غیراز ارتودنسی وجود دارد؟

*****

۱۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ طول مدت درمان ارتودنسی
من قصد دارم ارتودنسي كنم وكارهاي ترميمي دندانهايم را هم انجام داده ام ويك بار هم براي مشاوره به دکتریاغچی تبریزی در زنجان مراجعه كرده ام وايشان مدت ارتودنسي من را حداقل دوسال ونيم تخمين زده اند در حالي من بيشتر از يك سال زمان ندارم ويك سال ديگر مراسم ازدواجم مي باشد اگر امكان داشته باشد ميخواستم از مشاوره شما هم استفاده كنم؟

******

۱۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سوال جامع ارتودنسی
من 24 سال سن دارم.
مشكل اصلي و اوليه من در رابطه با دندان هايم، اين است كه دندان هاي جلو بالا، روي دندان هاي كناري آنهاافتاده و همان طور كه در عكس ديده مي شود كمي به سمت يكديگر زاويه دار شده اند.نتيجه مشاوره من با متخصص ارتودنسي اين بود كه ايشان به من گفتند كه مشكل اصلي و اوليه من مشخصبودن لثه بالا در حين خنديدن است كه بايد با درمان ارتودنسي و جراحي فك درمان شود. در ضمن به من گفتندكه روي هم افتادگي دندان هاي جلو كوچكترين مساله دندان هاي من است كه با ارتودنسي شش ماهه قابل حلمي باشد و فرمودند كه من به دليل مشكلات ديگر احتياج به درمان جامع تري دارم.
مشكلات ديگري كه براي من برشمردند در رابطه با زاويه بين خطوط سفالومتريك بر روي راديوگرافي سفالومتريكه SNB و SNA جانبي است. همان طوركه در عكس مشخص است، ايشان به من فرمودند اختلاف زوايايكه مطلوب آن 90 درجه است در IMPA در حالت ايده ال بايد 2 درجه باشد در فك من 7 درجه و اندازه زاويه راديوگرافي فك من 105 درجه مي باشد. سپس در جواب سوال من كه پرسيدم "آيا براي حل شدن اين مشكل با ارتودنسي، محور طولي دندان ها چرخش مي كند يا نسبت فك بالا به پايين تغيير مي كند؟" ايشان فرمودند كههردو. در ضمن فرمودند براي انجام ارتودنسي بايد دو دندان آسياي كوچك از بالا كشيده شود. در مورد دندان هاي پايين هم معمولا آسياهاي كوچك كشيده مي شود؛ اما چون دندان هاي 6 سمت راست و چپ پايينمن هيچ كدام در وضعيت مطلوبي نيستند (در مورد دندان 6 سمت راست اكثر متخصصين دندان پزشك به جز يك نفر فرمودند كه بهتر است كشيده شود- دندان 6 سمت چپ، روت كانال شده است) بهتر است كه آنها كشيده شوند، وبا توجه به اين كه اين دندان ها بزرگ هستند براي جا به جايي آنها به زمان بيشتري احتياج است و ارتودنسي من حداقل دو سال به طول مي انجامد. اما توضيح بيشتري ندادند. وتمايل هم نداشتند كه توضيح بيشتري بدهند.
با وجود اين كه من براي تصميم گيري راجع به ارتودنسي احتياج به اطلاعات بيشتري داشتم، اما براي انجام ارتودنسي براي چهام خرداد وقت گرفته ام. اما متاسفانه با توجه به سوال هاي باقي مانده در ذهنم به شدت دچار شك و ترديد و نگراني و اضطراب شده ام. به همراه اين ايميل، چند عكس از دهان و دندان هاي خود، همچنين عكس راديوگرافي فك و دندان هاي خود را ضميمه مي نمايم.
- من تصور مي كنم با توجه به اين كه دندان شش راست و چپ من در حال حاضر هر دو تا حدود زيادي فاقد تاج مي باشند، در نتيجه دندان هاي فك بالا و پايين در جاي صحيحي نسبت به هم قرار نمي گيرند. يعني احتمالاً اگر اين دو دندان سالم بودند- و يا درمان و روكش شده بودند- دندان هاي فك پايين و بالا در هنگام قرار گرفتن روي هم فاصله كمتري با هم داشتند و در نتيجه اندازه زاويه مقدار كوچكتري بود. يعني اين اختلاف زوايه تا حدودي تفاوتي مصنوعي است كه در اثر خراب ANB بودن دندان ها ايجاد شده. آيا تصور من صحيح است؟
- آيا براي رسيدن به زواياي مطلوب بين نقاط سفالومتريك، محل ريشه دندان ثابت مانده و محور طولي دندان چرخش كرده و همزمان با آن فك پايين به جلو و فك بالا به عقب حركت مي كند؟ سوال مهم من در ارتباط با اين موضوع اين است كه آيا چنين تغييراتي در دندان و فك باعث تغيير چهره نمي شود؟
و اگر چنين است، ميزان اين تغييرات چقدر است؟ من براي اين كه ميزان اين تغييرات را حدس بزنم درعكس شماره 3 سعي كردم اين زوايا را تا حدودي تغيير دهم، البته احتمالاً اين كار من از نظر شما بچگانه به نظر مي رسد اما چاره ديگري براي فهميدن اين موضوع نداشتم. تا حدودي به اين نتيجه رسيدم كه احتملاً جاي لب هاي بالا و پايين نسبت به هم جا به جا خواهد شد. و متاسفانه باعث تغيير چهره خواهد شد. آيا نتيجه گيري من درست است؟
- من تصميم گرفته ام كه ارتودنسي را انجام دهم اما جراحي فك را انجام ندهم، آيا اين تصميم درستي است؟
- تا جايي كه اطلاع دارم پس از ارتودنسي ثابت، حداقل بايد به مدت 1 سال از پلاك متحرك استفاده كنم و در نتيجه احتمالاً به مدت 3 تا 4 سال درگير مسائل ارتودنسي خواهم بود. كه با توجه به شرايط سني من تا حدود زيادي دشوار است. آيا نتايج ارتودنسي آن قدر موثر خواهند بود كه من اين سختي را به خودم تحميل كنم؟
- آيا راه بهتر اين نيست كه فقط دندان هاي جلو بالا با ارتودنسي شش ماهه جا به جا و مرتب شوند؟
(گرچه متخصصي كه به ايشان مراجعه نموده ام به هيچ وجه با اين مساله موافق نيستند و معتقد به درمان جامع مي باشند)
- يكي از دلايل ديگري كه من را درمورد انجام ارتودنسي مايل مي كند، چفت نبودن دندان هاي فك بالا و پايين به صورت طبيعي است كه يكي از متخصصيني كه به ايشان مراجعه نمودم به من گفتند.
همچنين وضعيت نامطلوب دندان هاي شش پايين است كه پيش از اين نيز توضيح دادم. يعني تصور مي كنم در صورتي كه مجبور به كشيدن دندان شش سمت چپ باشم و جاي اين دندان خالي بماند، علاوه بر مشكل در جويدن، قرار نگرفتن درست دندان ها بر روي هم باعث كج شدن فك پايين نسبت به بالا خواهد شد (كه در حال حاضر نيز با توجه به از بين رفتن تاج دندان، تا حدودي اين اتفاق افتاده است)، در صورتي كه با درمان ارتودنسي اين جاي خالي پر خواهد شد و همچنين وضعيت قرار گيري دندان ها بر روي هم نيز اصلاح خواهد شد. البته مي دانم كه راه ديگر پر كردن جاي خالي اين دندان به غير از ارتودنسي ايمپلنت كردن است كه هزينه آن نيز بسيار زياد است.
از اين كه سوالات من بسيار طولاني هستند از شما پوزش مي خواهم. اما اگر لطف نموده و حتي به فقط به چند مورد آنها هم پاسخ دهيد كمك زيادي به من نموده ايد.

*****

پيدا كردن مداركي كه شما فرموديد كمي طول كشيد و متاسفانه ديروز بعد از اسكن كردن تصاوير راديوگرافي و آوردن سي دي به منزل متوجه شدم كه اسكن به خوبي انجام نشده و تصاوير از وضوح كافي برخوردار نيستند. امروز پس از جست وجوي زياد موفق به يافتن مكاني شدم كه از تصاوير پزشكي اسكن تهيه مي كردند.
فقط در مورد تصوير opg لازم است توضيح دهم كه اين تصوير مربوط به حدود 6 ماه پيش است. تغييري كه در اين مدت بر روي دندان هايم اتفاق افتاده اين است كه كليه پوسيدگي ها درمان شده اند

*****

پسری هستم 19ساله که دندان های جلوییه فک بالا
یه کمی جلوتراست وبادندانهای فک پایین خوب جفت وجور نمیشن
میخواستم بدونم این مشکل رو با ارتدنسی ثابت میشه حل کرد?

*****

ن 18 سالم هنوز نشده و روی هم رفتگی دندان دارم طوریکه دندانهای بالای من بیش از حد روی دندونهای پایین من هستوبه دکتر هم مراجعه کردم و قالب گیری کردم ومیخواستم بپرسم ایا درست میشه روی هم رفتگی دندونام؟

*****

من میخواستم ارتودنسی کنم دندونام ردیف بشه چندتا سوال داشتم
1-24سالمه فقط میخوام ردیف بشه جلوعقب بودنش مهم نیست برام آیا باید جلوعقب بودنش حتما درست بشه؟
2-روش deamonکه جدید اومده ازکجا میشه فهمید کجاها این روش درست انجام میدهند وخوب این سرویس را ارایه میدهند؟؟
3-وقتی کسی ارتدنسی انجام میدهد بعد از ارتدنسی در نوع حرف زدنش تغییر ایجاد میشود صدایش سوت سوتی میشود یا به سختی حرف میزند؟

*****

من 20سال سن دارم ودندان های جلوییم نامنظم می باشد و وقتی برای ارتودنسی به دکتر مراجعه کردم به من گفت برای ایجاد فضا باید یک دندان کشیده شودحال اگر بخواهم دندانهایم را ارتودنسی کنم آیا با روش دیمون دیگر نیازی به کشیدن دندان نیست ؟

*****

در ارتدنسی میتوان دندان های اسیای بزرگ فک بالا رو چند میلیمتر به جلو اورد تا همینطور دندانهای پیش کمی جلو بیایند

*****
۱۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سن مناسب جهت انجام ارتودنسی
آیا درسن 35 سالگی هم میتوان ارتدنسی کرد؟

*****

ارتودنسی دندان ها حداکثر تا چه سنی است؟ اگر محدودیت سنی ندارد آیا نتیجه و زمانش قابل قبول است؟
هزینه ارتودنسی چگونه است؟ بسته به تعداد دندان ها دارد یا به میزان نامرتب بودن آنها؟
آیا راهی برای مرتب کردن مثلاً دو دندان بدون ارتودنسی وجود دارد یا خیر؟

*****

ارتودنسی دندان ها حداکثر تا چه سنی است؟ اگر محدودیت سنی ندارد آیا نتیجه و زمانش قابل قبول است؟
هزینه ارتودنسی چگونه است؟ بسته به تعداد دندان ها دارد یا به میزان نامرتب بودن آنها؟
آیا راهی برای مرتب کردن مثلاً دو دندان بدون ارتودنسی وجود دارد یا خیر؟

*****

ارتودنسی دندانهای دائمی حداقل از چه سنی بهتر است انجام شودودرمدت زمان کمتری نتیجه میدهد؟

*****۱۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ مشاوره ارتودنسی
من 21 ساله هستم  
چند سال پیش 2تا دندونهای نیشم رو کشیدم (چون نامرتب رشد کرده بودند)
ولی با این وجود فضای کمی در فک بالا وجود داره.
اون موقع بقیه دندونام مرتب بودند ولی کم کم حرکت کردند و روی هم سوار شدند. و حالا هر دو فکم نیاز به ارتودنسی ثابت داره.
برای مشاوره پیش چندمتخصص ارتودنسی رفتم ولی بیشتر در انتخاب پزشک دچار تردید شدم . چون تقریبا حرفهای مختلفی می زدند
بعضی می گفتند که چون 2تا دندون از بالا کشیده شده ، باید 2تا از پایین هم کشیده شود.(؟!)
یکی می گفت کشیدن یک دندان کافی است .
و دیگری می گفت لازم نیست دندانی کشیده شود.  
لطفا منو در این مورد راهنمایی کنید (برای من کشیدن دندان مهم نیست و فقط میخواهم درمان کامل و بدون بازگشتی داشته باشم )  
همچنین من تصمیم دارم فک بالا رو ارتودنسی نامرئی (سرامیکی) کنم و چند سوال در این مورد برایم پیش آمده
ارتودنسی سرامیکی ، چه تفاوتهایی با ارتودنسی معمولی دارد ؟(از نظر درمان)
- یکی از دکترها میگفت که چون در این نوع ارتودنسی ، براکت های سرامیکی با سیم های فلزی به کار می رود ، طول درمان رو افزایش می دهد.(؟؟؟؟؟؟؟؟)
؟ آیا در ایران ازسیم سرامیکی استفاده نمی کنند ؟ چرا؟
- و یکی از دکتر ها می گفت هنگام جدا کردن براکت های سرامیکی ، ممکن است به دندانها آسیب برسه . ؟ آیا این مساله به خاطر کیفیت براکت هاست؟

*****

بنده مدتي است كه ارتودنسي ثابت كرده ام و بنا به سفارش پزشك معالج از خوردن غذاي سفت به شدت پرهيز كرده ام ولي با اين حال در دو مرتبه ي جداگانه دو براكت از سطح دندان من جدا شد . حال از محضر اين نشريه ي محترم اين سوال را دارم كه ايا راهي براي محكمتر چسبيدن براكت بر روي سطح دندان مانند خمير دندان خاص يا داروي خاص وجود دارد كه مانع از جدا شدن براكت ها شود . و اينكه با جدا شدن يك براكت به ازاي هر روز چه ميزان به طول درمان اضافه مي شود.؟

*****

من 25 ساله هستم و قصد دارم 6 ماه دیگر برای بارداری اقدام کنم . آیا می توانم ارتودنسی کنم ؟

توضیح اینکه هم دندانهای بالا و هم دندانهای پایین من نا مرتب هستند. البته مشکل اصلی من در مورد دندانهای بالاست که دندان نیش هر دو سمت بیرون زدگی دارند . در سن حدود 10 سالگی به خاطر کمبود فضای فک دو تا از دندانهای بالام رو کشیدم و در سن 16 سالگی هم یک ارتودونسی متحرک روی فک بالام انجام دادم که یک سال طول کشید . ولی بعد از آن مقدار زیادی برگشت داشت. در ضمن دکتر یکی از دندانهای نیش منو که به گفته او شیری بود کشید . اما دندان دایمی که زیر آن بود بعد از پایان ارتودنسی در آمد و روی دندانهای دیگر قرار گرفت و الان ظاهر خوبی ندارد.

*****

من حدود یک سال است که ارتودنسی ثابت کرده ام ، برای انجام ارتودنسی دندانی نکشیدم و اکنون تغییرات لازم بر روی دندانهایم صورت گرفته و زمان استفاده از ارتودنسی متحرک رسیده است ، در انتخاب اسپلیت و یا ارتودنسی متحرک دچار سردرگمی شده ام ، پزشک من اسپلیت را پیشنهاد کرده اند اما در خصوص امکان پوسیدگی دندانها در این روش دچار شک شده ام لطفا راهنمایی فرمائید

*****

یکی از دندانهای پیشین فک بالایی من روکش شده است. آیا امکان ارتودنسی جهت مرتب کردن سایر دندانهایم وجود دارد؟
و آیا امکان ترمیم پسرفت خفیف و تغییر رنگ لثه همان دندان روکش شده ام وجود دارد؟

*****

دختری هستم 20ساله دو دندان جلویی (پیش)فک پایین من بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامد وحالا این فاصله کم شده در حدود یک دندان کوچک ضمنآفک من پهن نیست وفک بالا کاملا فک پایین را میپوشاند به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی گفته که تا استخوان وسط ازبین نرفته باید دنداها جمع شود اما دیگری میگوید که باید حدود 2سال تا 2.5 ارتودنسی شود بعد فضا برای گذاشتن یک دندان ایجاد میشود که یک دندان بگذارم حالا من میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم میدانم بدون عکس نمیشود نظر داد اما میخواهم ببینم شما کدام را ترجیح میدهید؟

*****

من مشكل اپن بايت در دندانهاي جلويي دارم و همچنين دندانهاي جلويي فك بالايم جلوتر است.
من 20 سال سن دارم و الان در حال گذراندن خدمت سربازي هستم. آيا امكان درمان براي من در اين سن وجود دارد؟
نحوه درمان به چه صورتي خواهد بود؟
و همچنين هزينه و مدت تقريبي درمان چقدر است؟

*****

من دختری هستم 23 ساله که در 12 سالگی دندان 3 بلای من را کشیدن و الان دندان های بالای من به سمت چ کشیده شده برای ارتودنسی به نظر شما باید از دندان های بالای من کشیده شود؟

*****

من در مورد ارتودنسی سوالی داشتم
دو دندان بغل دندان های نیش من مقداری از جای خودشان جلوتر هستند و من به دلیل اینکه من به فلز حساسیت شدید دارم نمی توانم از سیم کشی برای ارتودنسی استفاده کنم آیا راه دیگری برای ارتودنسی هست؟

*****

من25 ساله هستم ودندانهای نیش فک بالایم در قسمت بالا قرار دارند یعنی با بقیه دندانها هماهنگ نیستند آیا راه حلی بغیر از ارتودنسی برای درمان وجود دارد؟

*****

دندونهای ردیف پایین من کج و کوله هستن.
میخواستم بدونم که با چه روشهایی میشه این مشکل رو رفع کرد.
آیا به واسطه عمل جراحی هم میشه یا فقط با میله گذاشتن باید این مشکل رفع بشه.
لطفا در صورت امکان مدت طول درمان و هزینه تقریبی هر روش درمان رو ذکر بکنید.


*****

دندانهای جلوی من فک بالا خیلی درشت است میشه با تراشیدن این مشکل راحل کرد؟

*****
۱۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ارتدنسی نامرئی
دندان پزشکی در محله ما تابلو زده و مدعی انجام درمان ارتدنسی نامرئی هستند. من که دندان هایم درست روی هم سوار نمی شوند به ایشان مراجعه کردم و درمورد چگونگی این درمان پرسیدم، ظاهراً از این که کنجکاوی زیادی کردم ناراحت شدند و گفتند این درمان برای شما امکان پذیر نیست!
اولاً لطفاً بفرمایید این درمان چگونه است؟
ثانیاً آیا واقعاً برای من نمی توانند با ارتدنسی نامرئی درمان انجام بدهند؟

*****

من یک دندان نهفته داشتم که در لثه بیرون آمد و الان باعث کج شدن یکی از دندانهای جلویی من شده میخواستم بدونم باید چه کار کنم.دکتر به من گفته بود باید ارتودنسی کنم راهی غیر از ارتودنسی نیست من از ارتودنسی بدم میاد و نمیخوام مشخص باشه لطفا" من را راهنمایی کنید که چه بکنم?

*****

من 22 سال سن دارم
دندان هاي پايينم كمي نا مرتبه
دوتا از دندونام يه كم رويه هم هست
آيا ممكنه فقط رديف پايين رو ارتدنسي كنم؟
يا اينكه بايد حتما بالا و پايين با هم ارتدنسي بشن؟
آيا ميتونم از ارتدنسي نا مرئي استفاده كنم؟

*****

با سلام من 27سال سن دارم .

بعد از مراجعه به ارتودنتيست  به من گفتن كه چون نامرتبي دندان كم هست مي شود با ارتودنسي نامرئي انجام داد. آيا امكان برگشت آن وجود دارد?

*****

۱۵ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی بینی
من دختري هستم 27 ساله كه قصد دارم بيني خودم رو عمل كنم كه البته اين عمل بيشتر به اين دليل هست كه انحراف داخلي بيني دارم و اين مسئله دو سه سالي هست كه مشكل جدي در نفس كشيدن و خوابيدنم ايجاد كرده . من ميخوام در ضمن اين عمل ، عمل جراحي زيبايي بيني رو هم انجام بدم . سوال من اين هست كه واقعا مشكل من با اين عمل حل ميشه و اين دو عمل همزمان مشكلي برام ايجاد نمي كنه ؟ اين عمل عوارض جانبي در پي نداره ؟ انجام اين عمل در كلينيك به جاي بيمارستان مشكلي ايجاد نميكنه ؟
توضيحا اينكه من در حال حاضر مشكل تنگي نفس و تپش قلب عصبي دارم و گاهي اوقات فشار خونم پائين مي ياد
آيا من نياز به مراقبت ويژه در حين عمل دارم ؟

*****

من دختری هستم 20 ساله و مانند بیمار قبلی انحراف بینی خیلی شدیدی دارم و متاسفانه همیشه با دهان نفس میکشم.
من در تابستون فکم را جراحی کردم
و در چند ماه اینده قصد دارم که انحراف و زیبایی بینی ام را با هم جراحی کنم.
سوالی که از حضورتون داشتم این است که ایا امکانش هست که یک دکتر متخصص رینوپلاست خوب و با تجربه به من معرفی کنید و یا بفرمایید که چگونه میتونم یک دکتر خوب پیدا کنم؟
( البته و مسلما تمامی دکترها خوب و متبحر هستند و
قصد جسارت ندارم )
حقیقتش من چیزهایی شنیدم مبنی بر اینکه که
گاهی اوقات بعضی از افرد که جراحی کردن
مشکلاتی براشون پیش اومده و حتی
مجبور شدن دوباره و یا چندباره جراحی کنند
به همین دلیل خیلی میترسم و میخوام که مشکلی پیش نیاد
از طرفی هم دکترای متخصص زیادی هستن ولی من
نمیدونم پیش چه کسی با ید برم
من فکم رو پیش جناب اقای دکتر مسگرزاده جراحی کردم
و واقعا دستشون درد نکنه و خیلی ازشون ممنونم.
معجزه کردن.
من قبل از عمل فکم هم خیلی نگران بودم
ولی با لطف خدا و عمل خوب ایشون
عمل به خوبی انجام شد و
مشکلم بر طرف شد ( فک پایینم جلو بود .

*****

من 28سالم دوران دبیرستان زمین خوردم و بینی من کاملا" کج شده و 3 سال قصد جراحی زیبایی بینی دارم

*****

من ۲۴ سال سن دارم و بینی من دارای انحراف است ( در اثر ضربه در بچگی‌). می‌خواستم عمل جراحی انجام بدم ولی‌ مشکلی‌ که دارم این هست که من تقریبا ۹ ساله پیش مبتلا به بیماری تشنج خفیف بودم البته الان تقریبا ۷ سال است که دارو مصرف نمی کنم و مشکلی‌ هم برام پیش نیومد. فقط نگرنی من این است که سابقهٔ بیماری من برای انجام این عمل جراحی خطرناک است یا خیر؟

*****

من پسری 24 ساله هستم 9 ماه انحراف بینی وزیبایی بینیمو عمل کردم اما انحراف بینیم زیاد رفع نشده و تورمش هنوز زیاده من هر روز نا امید تر میشم نمیدونم تورم بینیم میخوابه یا نه لطفا منو راهنمایی کنید.

*****

۱۵ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جلو بودن فک بالا
من یه مشکل اساسی دارم که خیلی اعصابمو بهم ریخته! فک بالام یه خورده جلو هست طوری شده که وقتی دهنم رو میبندم از بیرون روی قسمت هایی دندون نیش و بقیه هستن برآمدگی داره و باد کرده . اصلا نمیتونم عکس 3 در 4 بگیرم آخه خیلی تابلو میشه! نمیدونم منظور من رو متوجه شدید که مشکلم چیه؟ حالا باید چی کار کنم که این برامدگی ها در قسمت بالا فک بر روی صورت از بین بره؟ آیا عملش سخته؟ هزینش تقریبا چقدره؟ به غیر از عمل راهی داره؟

*****

دندان هاي جلوي فك بالاي يكي از بستگانم بيرون زده است. ايا ميتوان كاري كرد.؟

*****

۱۵ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سن عمل جراحی فک
دختری 19 ساله هستم که فک پایینم به صورت ارثی جلوتر از فک بالایم است. پزشک مربوطه گفتند که تا 22 سالگی باید صبر کنم چون احتمال جلو امدن فک بعد از عمل وجود دارد.در حالی که جلو بودن فک از نظر ظاهری برای من مشکل سازاست.لطفا راهنمایی کنید.

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحي بيني
من دختري هستم 27 ساله كه قصد دارم بيني خودم رو عمل كنم كه البته اين عمل بيشتر به اين دليل هست كه انحراف داخلي بيني دارم و اين مسئله دو سه سالي هست كه مشكل جدي در نفس كشيدن و خوابيدنم ايجاد كرده . من ميخوام در ضمن اين عمل ، عمل جراحي زيبايي بيني رو هم انجام بدم . سوال من اين هست كه واقعا مشكل من با اين عمل حل ميشه و اين دو عمل همزمان مشكلي برام ايجاد نمي كنه ؟ اين عمل عوارض جانبي در پي نداره ؟ انجام اين عمل در كلينيك به جاي بيمارستان مشكلي ايجاد نميكنه ؟
توضيحا اينكه من در حال حاضر مشكل تنگي نفس و تپش قلب عصبي دارم و گاهي اوقات فشار خونم پائين مي ياد
آيا من نياز به مراقبت ويژه در حين عمل دارم ؟

*****

من دختری هستم 20 ساله و مانند بیمار قبلی انحراف بینی خیلی شدیدی دارم و متاسفانه همیشه با دهان نفس میکشم.
من در تابستون فکم را جراحی کردم
و در چند ماه اینده قصد دارم که انحراف و زیبایی بینی ام را با هم جراحی کنم.
سوالی که از حضورتون داشتم این است که ایا امکانش هست که یک دکتر متخصص رینوپلاست خوب و با تجربه به من معرفی کنید و یا بفرمایید که چگونه میتونم یک دکتر خوب پیدا کنم؟
( البته و مسلما تمامی دکترها خوب و متبحر هستند و
قصد جسارت ندارم )
حقیقتش من چیزهایی شنیدم مبنی بر اینکه که
گاهی اوقات بعضی از افرد که جراحی کردن
مشکلاتی براشون پیش اومده و حتی
مجبور شدن دوباره و یا چندباره جراحی کنند
به همین دلیل خیلی میترسم و میخوام که مشکلی پیش نیاد
از طرفی هم دکترای متخصص زیادی هستن ولی من
نمیدونم پیش چه کسی با ید برم
من فکم رو پیش جناب اقای دکتر مسگرزاده جراحی کردم
و واقعا دستشون درد نکنه و خیلی ازشون ممنونم.
معجزه کردن.
من قبل از عمل فکم هم خیلی نگران بودم
ولی با لطف خدا و عمل خوب ایشون
عمل به خوبی انجام شد و
مشکلم بر طرف شد ( فک پایینم جلو بود )

*****

من 28سالم دوران دبیرستان زمین خوردم و بینی من کاملا" کج شده و 3 سال قصد جراحی زیبایی بینی دارم خیلی دکتر رفتم ولی از بین آنها نمی توانم انتخاب کنم می ترسم لطفا" یک دکتر خیلی خوب با هر قیمتی که بود به من معرفی کنید .

*****

تقریبا 3 ماه پیش واسه شما عزیزان پیغام گذاشتم با همین نام . دو ماه پیش جراحی کردم فک پایینم رو حدودد 6 الی 7 میلی متر عقب کشیدم اولش از عملم راضی بودم اما وقتی ورم صورتم خوابید و سیمها و ارچ بارها باز شدن تازه مشکلاتم شروع شد بطوری که الان به شدت دپرس شده ام و هر وقت جلوی ایینه میروم بیشتر ناراحت میشم
من الان دجار کمی لکنت زبان شده ام تلفظ بعضی از حروف مثل ش س ر و ... برایم سخت شده .وقتی صحبت میکنم لب بالام به سمت بالا میره و شبیه دندون خرگوشی ها صحبت میکنم.از همه بدتر دهنم فقط 2 سانت باز میشه و نه بیشتر در حالی که دهن یه فرد معمولی حدودا 4 سانت و نیم باز میشه و کسی که جراحی میکنه حداقل 3 سانت و نیم دهنش باز میشه . اما تو دهن من حتی قاشق هم نمیره .
درضمن من هنوز نمیتونم جیزی را بجوم .دکتر برایم پیج نگذاشته و به جای ان سیم گذاشته که همیشگی است . ایا این خوبه یا بد؟ من قبل از عمل ارتدنسی نکردم .ایا الان ارتدنسی کنم جواب میده یا نه؟ کی ارتدنسی کنم خوبه؟.بعد از عمل تو خواب خر و پف میکنم و گاهی اوقات دچار اپنه می شوم علت چیست؟بعد از عمل صورتم با هم قرینه نیست دکتر میگه چون ارتدنسی نکردی اینطور شد ایا صحت داره؟ یا نه؟بعد از عمل از همان اول سمت راست صورتم بیشتر ورم و درد داشت چند بار هم خونریزی کرد حالا هم کمی ضعیف تر از سمت چپ من است و هنوز درد دارد .دکتر م به هیچ یک از سوالاتم جواب واضح نمیدهد و من سردرگم هستم چه کنم؟؟؟؟؟ ایا درست میشود ؟ اگر دهنم بیشتر از 2 سانت باز نشد و فیزییوتراپی هم نتیجه نداد ؟من چکار باید بکنم ؟ راستی فیزییوتراپی فک چگونه است؟
بعد از عمل چونه ام دراز تر از قبل دیده میشود چرا؟ ایا ارتدنسی نتیجه ی عمل مرا به هم نمیزند؟

*****

. من ۲۴ سال سن دارم و بینی من دارای انحراف است ( در اثر ضربه در بچگی‌). می‌خواستم عمل جراحی انجام بدم ولی‌ مشکلی‌ که دارم این هست که من تقریبا ۹ ساله پیش مبتلا به بیماری تشنج خفیف بودم البته الان تقریبا ۷ سال است که دارو مصرف نمی کنم و مشکلی‌ هم برام پیش نیومد. فقط نگرنی من این است که سابقهٔ بیماری من برای انجام این عمل جراحی خطرناک است یا خیر؟؟؟

*****

سلام من پسری 24 ساله هستم 9 ماه انحراف بینی وزیبایی بینیمو عمل کردم اما انحراف بینیم زیاد رفع نشده و تورمش هنوز زیاده من هر روز نا امید تر میشم نمیدونم تورم بینیم میخوابه یا نه لطفا منو راهنمایی کنید

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی کلاس 3
مشکلی که من دارم اینه که فک پایین من جلوتر از حد معموله تقریباً مثل فک علی کریمی بازیکن فوتبال. وقتی 8 سالم بود به پزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن مشکل من با فک بند حل نمیشه و باید صبر کنم تا سن رشدم تمام بشه و جراحی کنم.
الان من 21 سال دارم و ایران نیستم. قراره تا 20 روز دیگه به مدت 3 ماه بیام ایران و فکم رو عمل کنم. من جراح خوب برای فک و صورت نمی شناسم و به طور کلی اطلاعاتی در این زمینه ندارم. شنیدم دکتر مسگر زاده کارشون خوبه ولی نمی دونم آیا می تونم از ایشون وقت بگیرم یا نه! اگه امکان داره اطلاعاتی در این زمینه به من بدین و همین طور در مورد هزینه این جراحی اگه میشه یه قیمت حدودی به من بگین. لطفاً اگه جراح خوبی میشناسین و کارشو دیدین به من معرفی کنین.

*****

من دختری هستم 22 ساله که فک پایینم کشیده تر از حد معمول هست ولی دندان ها یم روی هم چفت میشود میخواستم منو راهنمایی کنین که آیا احتیاجی به عمل هست ؟
و کلا اگر مشکلی وجود نداشته باشه میشه فقط برای زیبایی عمل کرد؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ مشکلات احتمالی در صورت عدم انجام جراحی
در صورتی که کسی مشکل جلو بودن فک پایین را داشته باشد و عمل نکند چه مشکلاتی ممکن است برایش
در اینده به وجود بیاید؟
و امکان لق شدن زود هنگام دندان ها
و اسیب رسیدن به لثه ها وجود دارد؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ارتوسرجری
من دختری هستم 20 ساله و دچار مشکل پیش امدگی فک پایین بودم. از موقعی که بچه بودم از این مشکل اطلاع داشتم و از همان بچگی درمان ارتدنسی را اغاز کردم.
و وسیله های ارتدنسی مختلفی داشتم ولی هیچکدام موثر واقع نشدن و در نهایت ارتوسرجری کردم. حدود 5 ماه پیش جراحی کردم و فکم خوب شد. ولی ارتدنسی هنوز ادامه داره.
ارتدنسی ثابت را یک سال قبل از جراحی اغاز کردم و در این مدت وضعیت دندانهایم از نظر زیبایی بدتر شد که البته دکتر ارتدنتیستم قبل از شروع درمان به این موضوع اشاره کرده بودند و گفته بودند که بعد از جراحی با ادامه ارتدنسی دندانها صاف و منظم میشوند.
و این را هم بگویم که من در فک بالا 4دندان به طور مادرزادی ندارم و 2 دندان عقل بالایم را هم جراحی کردم. و فکم بالام کمی هم کوچیکه.
دکتر اردنتیستم میخواهند ماه دیگه سیمها را باز کنند!!!
ولی دندانهای من هنوز کامل صاف و منظم نشدن و من یک سری مشکل دارم:
چون در فک بالا چند دندان ندارم بین دندانهای فک بالام فاصله به وجود امده. و این فاصله نسبتا محسوس و مشخص و وقتی صحبت میکنم و یا میخندم کاملا واضح و معلومه.
و وقتی دندانهایم را روی هم میگذارم بین دندانهای فک پایین و دندانهای فک بالا هم فاصله هست که خیلی هم محسوسه و این فاصله در سمت راست خیلی بیشتره.
دندان جلو ام پارسال کاملا با ارتدنسی کج شد تا فاصله ای به وجود بیاد تا من بعد از عمل بتونم غذا بخورم
الان در این چند ماه بهتر شده ولی هنوز کجه.
و چندتا از دندانهای پایینم هم هنوز کامل صاف نیست
ولی با وجود تمام این مشکلات دکتر ارتدنتیستم میخواهند ماه دیگه سیمها را باز کنند.
قسمت اول توضیحاتم را از این جهت عنوان کردم که بگم مدت زمان واقعا زیادی است که تحت درمان هستم
(از9 سالگی تا الان که 20 سالمه)
و کم هم سختی نکشیدم!!!
و در نهایت به دنبال یک نتیجه نسبتا معقول هستم.
به نظر شما با ادامه ارتدنسی دندانهایم صاف و منظم نمیشوند؟مخصوصا دندان جلو ام که قبلا هم صاف بود؟ smile:cry:
با ارتدنسی فاصله بین دندانهای بالام بر طرف نمیشه؟ smile:cry:
توجه دارم که بدون معاینه و عکس امکان تشخیص زیاد نیست
(امکان ارسال عکس را متاسفانه ندارم)
ولی با این حال میشه شما نظرتون را بفرمایید؟
نمیدانم باید چه کار کنم؟
و نمیدونم چی به دکترم بگم؟
و مهمتر اینکه نمیدونم چه جوری باید بگم چون ایشون خیلی خوش اخلاق نیستن یعنی در واقع کمی بداخلاق اند.
و البته این را هم بگویم که ایشان دکتر بسیار خوب و
با تجربه ای هستن و ازشون بسیار ممنون و سپاسگزارم
ولی نمیدانم چرا میخواهند در این مرحله
درمان را به اتمام برسانند؟
و اگه من با ایشون صحبت کنم و ایشون قبول نکنند من چیکار کنم؟ و حقیقتش من امکانی که بخواهم برای ادامه درمان به ارتدتیست دیگری مراجعه کنم را ندارم.
من در این مدت هزینه بسیار زیادی را پرداخت کردم
یک سری هزینه برای درمانهای ارتدنسی که در بچگی و نوجوانی داشتم که اصلا کم نبود. هزینه ای که دوباره برای ارتدنسی ثابت پرداخت کردم که خیلی زیاد بود و
هزینه جراحی که چون در بخش خصوصی بود
خیلی خیلی زیاد شد.
و دیگه بیشتر ازاین واقعا نمیتونم هزینه کنم.


یعنی دندانهای من بعد از گذشت این همه مدت
و صرف هزینه و تحمل این همه سختی صاف و منظم
نمیشن؟

*****

در حالت معمول دندانهاي جلوي فك بالا و پايين من (دندانهاي پيش و نيش) كاملا روي همديگر قرار دارند آيا اين مشكل با اورتودنسي رفع ميشود يا نياز به عمل جراحي فك ميباشد ضمنا"با توجه به سن من آيا هركدام ازاين روشها نتيجه مطلوبي خواهد داشت همچنين عوارض و خطرات جراحي فك تا چه حد ميباشد?

*****

من يك جوان 31 ساله هستم در قسمت جلوي بين دندان هاي بالا و پايين من 6 ميلي متر فاصله ميباشد ، قرار است تابستان عمل نمايم. جراح اينجانب دكتر حيدر يكي از معروفترين جراح هاي فك و صورت است ايشان مي گويد پس از جلو آوردن فك پايين در قسمت جلو نيز استخوان فك پايين را پايين آورده تا دندان ها بر روي هم جفت شهد و نياز به ارتودنسي نباشد . البته ايشان مي گويد با توجه به فاصله كم تاثير زيادي بر روي چهره شما ندارد، از طرفي اين فاصله را ميخواهم رفع نمايم آيا با تغيير شيب دندان ها به وسيله روكش اين فاصله رفع مي گردد و يا جراحي نمايم و يك سئوال ديگر آيا با تغيير يك فك به ميزان 6 ميلي متر تاثير بر روي چهره ندارد؟

*****

من 20 سال سن دارم.برای برطرف کردن جلو بودن فک پایین به یک دندان پزشک(متخصص ارتودنسی) مراجعه کردم.ایشون ضمن توصیه ارتودنسی ، نظر یک جراح فک رو هم خواستن.نظر جراح فک این بود:بعد از 1 سال ارتودنسی ، عمل جراحی انجام شه و بعد ادامه ی ارتودنسی.منتها گفتن که نباید دندونی کشیده بشه.دکتر ارتودنسی هم می گن باید کشیده شه، چون امکان ارتودنسی نیست.حالا مشکل من اینه که اگه دندونی رو بکشم ، ممکنه نتونم عمل کنم.ممنون می شم راهنماییم کنین

*****

مرد جوانی هستم که فکم مقداری جلوتراست نکتهی دیگر بزرگی زبانم است که این ترس را در من ایجاد کرده که با عمل مشکلی در حرف زدنم ایجاد نمی شود؟

*****۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لزوم انجام جراحی فک
دختر 20 ساله ای هستم.من مشکل جلو بودن فک دارم و دندونو های نامرتب.برای حل مشکلم به یه ارتودنس مراجعه کردم.ایشون ضمن بررسی عکس ها فکم ، توصیه کردن به یه جراح فک مراجعه کنم.جراح فک گفتن بعد از 1سال ارتودنسی شرایط برای عمل فراهم می شه منتها گفتن که از فک پایین نباید دندونی کشیده شه ،چون ممکنه نشه عمل کرد.دکتر ارتودنس هم گفتن که بدون کشیدن دندون از فک پایین امکان ارتودنسی نیست.من نمی دونم چی کار کنم؟

*****

من يك مرد 26 ساله كه فك پائين دهانم عقب تر از فك بالاي قرار دارد يا همان اورشر كه يك دكتر گفت الان من ميتوانم اولا جراحي كنم يا نه ايا عوارضي هم دارد تا چه اندازه اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد

*****

ن هم مثل بسیاری از مراجعه کنندگان به سایت دچار ناهنجاری (پیش امدگی )در فک پائین نسبت به فک بالا هستم جهت درمان به دکتر در تهران مراجعه نمودم که ایشان فرمودند باید فک بالا و پائین عمل شود ونیاز به ارتودونسی نیز نمی باشد لذا خواهشمند است همچنین خواهشمند است در خصوص موراد ذیل اینجانب را راهنمایی فرمائید
1- یک دکتر جراح خوب به من در مشهد معرفی نمائید
2-عوارض و مشکلات پس از عمل
3-روشهای جراحی ومدت زمان دوران نقاهت
4-در زمان نوجوانی به پزشک مراجعه نمودم که ایشان علت رشد فک پائین را به دلیل بزرگی زبان اعلام نمودند در نتیجه در این عمل باید مشکل بزرگی زبان نیز حل شود وایا پس از عمل امکان بازگشت وجود دارد
5- هزینه های انجام عمل
پیشنهاد:
در صورت امکان در سایت از عکس های افرادی که این گونه عمل ها را انجام داده اند قرار دهید همچنین با توجه به تکراری بودن بسیاری از پرسش ها (در خصوص عوارض، هزینه ها ،روشهای جراحی و...) در یک صفحه شرح کاملی قرار دهید و امکان ارتباط افرادی که این گونه عملها را انجام داده اند با افرادی شبیه من از طریق این سایت مهیا نمائید

*****

بنده پسری دارم حدوداً 9 ساله که به تازگی فهمیده ایم که چرافکش جلو آمده و زبانش بیرون است و دندانهایش به روی هم چفت نمی شود و فک پائین از فک بالا جلوتر است . لطفاً مرا یاری کنید که چکار کنم و آیا ارتودنسی شود ، درست می شود؟

*****

من پسری 24 ساله هستم که به طور مادرزادی دچار ضایعه لب شکری شدم و بارها که تا به این سن رسیدم چندین مرحله عملهای مختلفی انجام دادم از جمله شکاف کام-زبان کوچک-بینی الان میخواهم فک بالای خود رو جراحی کنم و ارتودنسی هم کردم -فک پایینم هیچ مشکلی نداره
فقط تو فک بالا مشکل دارم اونم اینکه فک بلام 2 تیکه هستش میخوام اونارو به هم نزدیک کنم مشکل ایجاست که
بین این 2 قسمت یک استخوان وجود دارد که دکتر میگه امکان داره که
موقعجراحی بیارم جلو ولی ممکنه 30 تا 40 درصد به حالت قبلی برگرده در ضمن این فضای خالی به بینی من راه داره
من باید چی کار کنم منو راهنمایی کنید

*****

فک من در موقعی که خمیازه می کشم یا زیاد باز می شود مشکل دارد درد ندارم ولی در موقع خواب دهانم زیاد باز می شود و روی هر دستی بخوابم دهانم به طرف زمین است یعنی به پهلو می رود آیا فک من مشکلی دارد ؟

*****

من 15 سالمه و مشکلی که دارم اینه که لثه هام وقتی میخندم خیلی مشخصه ، به متخصص ارتودنسی هم هر سال مراجعه کردم و با دیدن عکسهای فکم به من گفتن که مشکل از فکمه و نمیتونم ارتودنسی کنم چون دندونام هیچ مشکلی نداره ودیگه گفتن به همین دلیله که گونه هام هیچ برجستگی نداره ، به جراح فک و صورت هم مراجعه کردم و بهم گفت که باید فکمو بعد از بلوغ جراحی کنن و ببرنش بالاتر ...
حالا من میترسم و نمیدونم باید بالاخره جراحی کنم یا نه ؟ و اینکه بعد از جراحی قیافم خیلی تغییر میکنه؟

*****

من مشکلی در فک بالا دارم و فک بالای من یک مقدار جلوتر فک پایینه.لثه بالا هم یک مقدار بلنده. می خواستم ببینم 1-میشه اینو عمل کرد؟2-چه خطراتی ممکنه داشته باشه؟ 3-هزینه عمل حدودا چقدر می شه؟

*****

يكسال پيش تحت عمل جراحي فك بالا و پايين قرار گرفتم عوارض جراحي : بي حسي گوشه لب پايين_بين دندانهاي فك پايين و بالا در سمت راست فاصله ايجاد شده و جويدن غذا ممكن نيست _بدليل بستن ارچ بع مدت 3 ماه دندانها خيلي بهم ريخته است لطفا مرا راهنمايي فرماييد

*****

من 24سال دارم و حدود 3سال است که توسط خانم دکتر طاهره حسین زاده نیک مورد ارتودنسی قرار گرفته ام.فک پایین من حدود3سانت جلو است و نیاز به عمل دارد.من در مورد این عمل هیچ= گونه اطلاعی ندارم.لطفا توضیحاتی برایم بدهید

*****

ن ۱۷ سالمه و مشکلی‌ که دارم اینکه ۲ دندان نهفته داشتم که یکی‌ به صورت نامناسبی دراومد و اون یکی‌ داخل فک و جدیدا فشار میاره به دندانای دیگه و اذیت میشم می‌خوام در مورد نحوه ی جراحی فک در این مورد و آسیب هایی که به دندان های دیگه زده بیشتر بدونم ممنون

*****

من دختری 20 ساله ، مشکلی که دارم فک پایینم جلوتر از فک بالاست و دندانهای نسبتاً نامرتبی دارم و کمی هم احساس کج فکی میکنم ناگفته نماند که در سن 12 سالگی برای ارتدنسی رفتم و حدود 3-4 سال از فکبند و سیمهای ثابت و متحرک استفاده کردم ولی احساس میکنم کمکی نکرد و الان حتی در حین حرف زدن یا جوییدن دچار ناراحتی و سختی میشوم

*****

من( ندا_61 ) هستم 26 ساله . فک پایین من کمی جلو هست و به این زودی ها هم میخواهم عمل کنم (البته تو بیمارستان دولتی _ حتما میدونید که چون تو بیمارستان های دیگه خیلی گرونه ‍! )
علاوه بر این دندانهای فک پایینم هم شیب داره هم انحراف که این باعث شده که دهنم کمی کج بشه سوال من از شما دوستان اینه که:
1: ایا نتیجه ی عمل تو بیمارستان دولتی با بیمارستانهای دیگه فرق میکنه یا نه؟ در طی این 6 هفته تکلیف عطسه و سرفه و یا استفراغ کردن چی میشه؟ انحراف و شیب دندانهای فک پایینم چی میشه ایا حین عمل اونم درست میشه؟
2: تو عمل جراحی جما چه چیزهایی تو فکم جا سازی میکنن ؟
3: ایا من که زخم معده دارم واسم ضرر نداره که 6 هفته با فک بسته فقط مایعات بخورم ؟
4: زیر چشم من و نزدیک بینیم تو رفتگی داره که دکتر گفته که بهتر واسم یک جفت پرتز پارانازال سایز کوچک بذاره- میخواستم در مورد این نوع پرتز توضیحات کافی بدهید . اینکه گذاشتن پرتز تو سن 26 سالگی زود نیست ؟ایا عوارض داره یا نه ؟ ایا صلاح این نیست که اول فکم رو جراحی کنم تا شکل جدید صورتم مشخص بشه و بعد اگر لازم بود پرتز بذارم ؟
5: پرتز پارانازال را چطوری تو صورت میذارن و چند تا پیچ و مهره استفاده میکنن ؟تا چند سال دوام داره و چه مراقبت هایی میخواهد؟ایا من که سینوزیت و هم انحراف بینی دارم میتونم از این پرتز استفاده کنم ؟
6: بعد از جراحی فک که6 هفته بعد فکم رو باز کردم تا کی و چه مراقبت هایی لازم دارم ؟ بعد از چه مدت میتوانم بینیم رو هم جراحی کنم ؟
6: عملی در شرایط من حد وسط چند ساعت طول میکشه؟ ایا دکتر میتونه تو عمل کوتاهی کنه و عمل منو به اصطلاح ماست مالی کنه و یه چیزهایی رو دور بزنه و عمل منو که مثلا اگر 4 ساعت کار داره تو 2 ساعت انجام بده؟
7: ایا گذاشتن پرتز پارانازال تو صورت مشکل گودی زیر چشم رو از نظر زیبایی حل میکنه یا اثری نداره؟
8: ایا کسانی که تو شیفت شب کار میکنن اگر این پرتز رو بذارن بعد از مدتی شبکاری و بی خوابی که روی صورت اثر بدی میذاره این پرتزخاصییت خودش رو از دست نمیده؟ اگر پرتز به هر دلیلی از بین رفت میشه دوباره پرتز گذاشت؟

لطفا با دقت و واضح به سوالات من که سوالات خیلی های دیگه هم هست جواب بدهید بی صبرانه منتظر جواب هستم

*****

من19 سال دارم. و مشکله من جلو بودن فک پایین به اندازه 1 سانتیمتر است.به متخصص فک وصورت مراجعه کردم وگفت که باید هم فک بالا وهم فک پایین هر دو با هم عمل شوند.
میخواستم در این مورد که ایا عمل ساده ای است یا نه؟

*****

فک پایینم تقریبا 1.5 سانتیمتر عقبتر است.می خواستم بدونم این عامل چقدر در تلفظ موثر است و آیا با عمل جراحی تکلم بنده بهتر می شود .من هم اکنون بعضی از حروف را به صورت نوک زبانی تلفظ می کنم . و سوال دیگرم این است که این عمل خطرناک است یا خیر و دوران نقاهت چه مدت طول می کشد؟

*****

من هم مثل بسیاری از مراجعه کنندگان به سایت دچار ناهنجاری (پیش امدگی )در فک پائین نسبت به فک بالا هستم جهت درمان به دکتر جراح مراجعه نمودم که ایشان فرمودند باید فک بالا و پائین عمل شود لذا خواهشمند است در خصوص موراد ذیل اینجانب را راهنمایی فرمائید
1- یک دکتر جراح خوب به من در مشهد معرفی نمائید
2-عوارض و مشکلات پس از عمل
3-روشهای جراحی ومدت زمان دوران نقاهت
4-ایا پس از عمل امکان بازگشت وجود دارد
5- هزینه های انجام عمل
6-من دچارتنفس دهانی ومشکل درجویدن وهضم غذا هستم آیابیمه مقداری ازهزینه عمل راقبول می کند؟

*****

من فکم را چونکه جلو بود جراحی کردم.
و الان هم هیچگونه مشکلی ندارم و خیلی خیلی از نتیجه عمل ام راضی هستم و خدا را هم بسیار شاکرم.
چهره ام از بعد از عمل انقدر تغییر کرده و بهتر شده که خودم هنوز در شگفتم!!!!
عمل فک انقدر ها هم که گفته میشه سخت نیست
و تنها مشکل اش بسته بودن فک به مدت یک ماه است که
خیلی هم سخت نیست و عادت می کنی.
و نه ترس داره نه درد و نه هیچ چیز دیگه.
و به نظر من ارزش اش را از هر جهت داره.
من پیش جناب اقای دکتر مسگرزاده جراحی کردم
و باید بهت بگم که ایشون از بهترین ها هستن.
و اگه بخوای پیش ایشون جراحی کنی که دیگه جای هیچگونه نگرانی نیست.
به نظر من اگه قصد جراحی هم نداری باز هم یکبار برو و با اقای دکتر مسگرزاده مشورت کن.
پشیمون نمیشی بهت قول می دم.
حتی من انجا خودم بیمارانی را دیدم که توسط دکتر های مختلف ارجاع داده شده بودن و اقای دکتر مسگرزاده بهشون گفتن که فکشون نیاز به جراحی نداره.
و مطمئن باش اگه فکت نیاز به جراحی نداشته باشه ایشون بهت خواهند گفت.
و دیگه درباره عمل هم می تونم به طور خلاصه بگم که
عمل در بیمارستان کسری انجام میشه البته اگه پیش اقای دکتر مسگرزاده عمل کنی.
و حدود 3 ساعت هم طول می کشه و تنها یک شب هم در بیمارستان بستری خواهی بود
و دیگه اگه سوالی داشتی بپرس
خوشحال میشم بهت کمک کنم
ولی در اخر این را بهت بگم که اصلا جای هیچگونه نگرانی نیست
و نتیجه بعد از عمل انقدر عالییه که باورت نمیشه.

*****
۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی دندان عقل
ه ایا بهتره جراحی
دندان عقل توسط جراح دندانپزشک انجام بگیره یا
جراح فک و صورت؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ انحراف فک بعد از انجام جراحی
من سه ماه پیش جراحی کردم. فک پایینم جلو بود و به سمت راست هم انحراف داشت.
دو فکم جراحی شد و شکر خدا فکم خوب شد و
به عقب رفت.
بعد از جراحی به مدت یک ماه فکم با سیم ثابت بود و بعد از باز کردن سیمها دکتر جراحم یک سری کش بهم دادن که مدت سه هفته از انها استفاده کردم و سپس برای ادامه درمان ارتدنسی پیش دکتر ارتدنتیستم رفتم. ایشون هم یک سری دیگه کش دادن و گفتن به نحوه دیگری از انها استفاده کنم. بعد از چند روز با وجود استفاده از کشها فکم کمی به سمت راست انحراف پیدا کرد. به دکتر ارتدنتیستم مراجعه کردم و ایشان نحوه استفاده از کشها رو تغییر دادن و مدت یک ماه از کشها استفاده کردم و انحراف به وجود امده بر طرف شد و بعد از یک ماه دکترم فرمودن که دیگه نیازی به استفاده از کش نیست.
ولی بعد از چند روز که از کشها استفاده نکردم فکم دوباره کمی به سمت راست انحراف پیدا کرد و با مرور زمان هم بیشتر شد. پیش دکتر ارتدنتیستم رفتم و ایشون گفتن که به دلیل ماهیچه هاست که تمایل دارن به وضعیت قبلی برگردن و در نتیجه دوباره بهم کش دادن و گفتن که نیاز به زمان داره.
و در حال حاضر با وجود گذشت سه ماه از زمان جراحی هنوز کش دارم و تا موقعی که از انها استفاده میکنم فکم خوبه ولی به محض برداشتن کشها فکم انحراف پیدا میکنه و به مرور زمان بیشتر هم میشه.
میخواستم بدانم ایا این مشکل عادی؟ و جای نگرانی نیست؟
و تا الان نباید خوب میشد و یا بهتر میشد؟
کمی طولانی نشده؟؟؟
(من با کسانی که جراحی کردن صحبت کردم گفتن که حدود یک ماه فقط از کش استفاده کردن و خوب شدن.)
و تنها استفاده از کش کافییه و نیاز به درمان دیگری نیست؟
واقعا ممنون و سپاسگزار میشم اگه راهنماییم بفرمایید.

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ در رفتگی فک
من یک سالی است که وقتی غذا می خورم فکم لق لق می کند وصدا می دهد و الان 1ماهی میشه که شدید تر شده ودو طرف صورتمو گرفته ووقتی از خواب بیدار می شم حرف که می زنم خیلی شدید تر ولی طول روز کمتر میشه و خوب میشه من از این که برم دکتر و بگه جراحی می ترسم خواهش می کنم کمکم کنید می ید من چه کار کنم؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سندرم کروزن
برادری دارم 11 ساله که به بیماری سندرم کروزن مبتلاست
5 ساله بود که برای درمان به تهران مراجعه کردیم
اما متاسفانه جراح محترم به حدی از خطرات جراحی و سنگینی عمل به ما گفت که منصرف شدیم
7 ساله بود که به همدان مراجعه کردیم پزشک معتقد بود تا 15 سالگی نباید کاری کرد و باید فک رشد خود راابتدا بکند

1ماه پیش به پزشک جراحی در تهران مراجعه کردیم ایشان پس از مشاورهایی با جراح مغز و اعصاب ارتودنسی به این نتیجه رسیدند که باید ارتودنسی شروع بشه و بعداز 4-5 سال بعد جراحی فک بالا و گونه ها انجا بشه
حالا ما واقعا وندیم چکار کنیم
اگه میشه راهنمایی کنین
ایا ارتودنسی در درمان تاثیری داره؟
ایا جراحی نتیجه مثبتی داره؟
ریسک عمل چقدر؟
و ایا با ارتودنسی که انجام میده میتونه به کارهای معمول روزانه اش برسه؟
در مورد هزینه عمل ، هزینه اعمال زیباییه یا درمان بیماری محسوب میشه؟
و با توجه به اتوزومال غالب بودن بیماری چند درصد احتمال داره بچه برادرم در آینده مبتلا بشه؟
قابل ذکر که پدر و مادرم هیچکدام این بیماری رو ندارن
اگر ممکنه یک حراح متبحر تا حالا جراحی هاش نتایج خوبی داشته معرفی کنید؟

*****

من دختر 2ساله ای دارم که بعلت بسته شدن زودتر از موعد شیار جمجمه کمی ظاهر سرش ناهنجار شده و پزشکان بیماری کروزن تشخیص داده اند عده ای معتقد به انجام جراحی زیبایی هستند و عده ای بعلت سختی عمل و چهره قابل قبولی که دخترم دارد مخالف صددرصد هستند و همیشه هم می گویند فشار مغزی ندارد این جراحی ربطی هم به سلولهای مغزی ندارد و به خاطر همین من بسیار نگران و سر دوراهی هستم که به توصیه کدام گروه عمل کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

*****

برادری دارم 11ساله که مبتلا به بیماری سندرم کروزن می باشد
از نظر هوشی در سطح بالایی قرار دارد
اما متاسفانه به علت عدم رشد فک بالا و گونه ها ظاهر آنرمالی دارد
به جراح فک و صورت همدان مراجعه کردیم ایشان گفتند تا 15 سالگی دست نگه دارید بعد از ارتودنسی جراحی میشود
بعد از آن به تهران مراجعه کردیم دکتر خدایاری گفتند که الان باید ارتودنسی بشه بعد از 4_5 سال بعد جراحی میشه
لطفا راهنمایی کنید باید الان چه کار کنیم
لازمه پیشه دکترهای دیگه هم بره یا نه؟
چون عمل سنگینیه در انتخاب دکتر یه خورده دچار مشکل شدیم
و آیا بعد از عمل نتیجه مثبتی میگیریم و از نظر ظاهری زیبا میشه
و آیا هزینه این عمل جز زیبایی هست یا نه درمان یه بیماریه

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ عوارض بعد از جراحی
من فک پایینم جلو و دکتر گفته که باید جراحی کنم و هر دو فکم نیاز به جراحی داره و فعلا هم ارتدنسی کردم
می خواستم بدانم انجام این عمل چه قدر درد داره؟

بعد عمل فقط فک درد می گیره یا استخوانهای دیگه هم درد میکنند؟ و چه قدر طول می کشه دردش خوب بشه؟
دردش حدودا چه قدره؟ کم؟ زیاد؟ خیلی زیاد؟ چه قدره؟
قابل تحمل؟؟؟؟؟؟؟؟
من اصلا دوست ندارم فکم رو عمل کنم اما متاسفانه مجبورم
من از عمل اصلا خوشم نمیاد چی کار کنم؟
خوشبختانه ارتدنتیستم گفتن که دندونام سال دیگه اماده میشه.
من تا اون موقع چی کار کنم که بتونم خودم رو راضی کنم که عمل کنم

*****

میشه لطفا یک مقدار اطلاعات درباره بی حسی بعد از جراحی فک بدین؟
من با چند نفر که فکشون رو عمل کردن صحبت کردم همه از بیحسی شکایت میکردن
یک سال از عملهاشون گذشته بود اما بیحسی کامل از بین نرفته بود
ایا امکان دارد که این بیحسی باقی بمونه؟
و این مشکل بعد از عمل برای تمام افراد پیش میاد؟
چه مدت زمانی نیاز داره که کاملا بهبود پیدا کنه؟
به چگونگی انجام جراحی و جراح هم ارتباطی داره؟

*****

ایا این که می گویند بعد از عمل ممکن است فک کج شود؟ و یا در رفتگی به وجود بییاید درست است؟ و چه مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید؟

*****

بعد از جراحی با توجه به بسته بودن فک برای مدت طولانی و عدم امکان مسواک زدن از داخل
چه کار هایی باید انجام داد تا بتوان از پوسیده شدن دندان ها جلوگیری کرد؟
و کلا چه قدر احتمال پوسیدگی وجود دارد؟
و طبق امار احیانا موجود چند درصد افراد پوسیدگی پیدا
می کنند؟

*****

فک پایین من جلو بود و دقیقا یک ماه پیش عمل کردم.
هر دو فک جراحی شد. و امروز هم سیمها رو باز کردم
عمل خوب و موفقیت امیزی بود خدا را شکر.
فکم کاملا عقب رفته و خوب شده. مثل یک فک عادی شده
و همه چیز خوب و عالییه به جز اینکه
سمت راست صورتم متورم تر از سمت چپ و
روی گونه سمت راستم یک چیز گرد حس میکنم
که البته سمت چپم هم هست
ولی سمت راستی محسوس تره.
گردی اش بیشتر احساس میشه و
و نسبت به سمت چپی بالاتره!!!!!
از دکترم که پرسیدم گفتن که پیچ
از جنس پلاتین. باقی می مونه. در نمیاریمش.
ولی درباره اینکه چرا این با اون فرق می کنه
( یکی بالا تر و محسوس تره و دیگری نه )
خوب میشه و مثل هم میشه؟
چیز خاص و دقیقی نگفتن
فقط فرمودند که صبر کن تا ورمات بهتر بشه
حال میشه شما کمی اطلاعات کلا درباره این پیچها که در
فک و صورت میگذارند بدهید؟
اینها رو برای همه می گذارند؟ به چه منظور؟
میشه اینها رو دراورد؟؟؟ در چه شرایطی؟
اینکه یکی از اینها بالاتر و محسوس تره
چیز غیر عادی و مشکل سازییه؟
خوب میشه؟ مثل هم میشه؟
درمان داره؟؟؟؟
نیاز به جراحی دوباره نداره؟
میشه لطفا من رو راهنمایی کنید
من خیلی ناراحت و نگرانم
چه کار باید بکنم که مثل هم بشن و خوب بشن؟
خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید
به کمکتون خیلی نیاز دارم.

*****

من دختری هستم 20 ساله که 4 ماه پیش فکم رو جراحی کردم و مشکلم این بود که فک پایینم جلو بود و
هر دو فکم جراحی شد.
من از نتیجه عمل راضی ام ولی از بعد از عمل ی سری
مشکل برام به وجود امده.
از بعد از عمل نمیتونم به راحتی 2 دندان اخر یا شماره 7 فک پایینم رو مسواک بزنم. و اصلا خوب مسواک زده نمیشن.
نمیدونم چه جوری توصیف کنم ولی میتونم بگم که
لپم به لثه و دندونام خیلی بیش تر از حد معمول نزدیک شده
(جایی که بخیه ها بودن و البته الان کامل خوب شدن)
و برای همین قسمت کناری دندونام که مجاور لپم هست خوب مسواک زده نمیشه.
من حتی برای 2 دندان اخرم از مسواک کودک استفاده میکنم چون اصلا با مسواک معمولی نمیشه ولی با این حال باز هم خیلی مفید نیست.
ایا دندونام در معرض پوسیدگی نیستن؟
و برای این مشکل درمانی هست؟
و دیگه اینکه ماهیچه های گردنم گویا کمی شل شدن. در واقع من از بعد از عمل غبغب پیدا کردم!!!!!
در صورتی که در گذشته اصلا چنین مشکلی نداشتم و دقیقا از بعد از عمل این مشکل به وجود امد
و اصلا چاق هم نیستم و لاغرم.
ایا این مشکل در درجه اول به این جراحی ارتباطی داره؟ و سابقه چنین مشکلی وجو داره؟؟؟؟؟
و ایا درمانی هست؟
ایا امیدی به خوب شدنش مثلا با ورزش و یا راههای دیگه هست؟
یکی از دوستانم گفتن میتونم جراحی پلاستیک کنم!
ولی من برای این کار خیلی جوونم. ؟؟؟
میتونم خواهش کنم راهنماییم کنید
و بفرمایید چه کار میتونم بکنم؟

*****

دو ماه پیش جراحی کردم فک پایینم رو حدودد 6 الی 7 میلی متر عقب کشیدم اولش از عملم راضی بودم اما وقتی ورم صورتم خوابید و سیمها و ارچ بارها باز شدن تازه مشکلاتم شروع شد بطوری که الان به شدت دپرس شده ام و هر وقت جلوی ایینه میروم بیشتر ناراحت میشم
من الان دجار کمی لکنت زبان شده ام تلفظ بعضی از حروف مثل ش س ر و ... برایم سخت شده .وقتی صحبت میکنم لب بالام به سمت بالا میره و شبیه دندون خرگوشی ها صحبت میکنم.از همه بدتر دهنم فقط 2 سانت باز میشه و نه بیشتر در حالی که دهن یه فرد معمولی حدودا 4 سانت و نیم باز میشه و کسی که جراحی میکنه حداقل 3 سانت و نیم دهنش باز میشه . اما تو دهن من حتی قاشق هم نمیره .
درضمن من هنوز نمیتونم جیزی را بجوم .دکتر برایم پیج نگذاشته و به جای ان سیم گذاشته که همیشگی است . ایا این خوبه یا بد؟ من قبل از عمل ارتدنسی نکردم .ایا الان ارتدنسی کنم جواب میده یا نه؟ کی ارتدنسی کنم خوبه؟.بعد از عمل تو خواب خر و پف میکنم و گاهی اوقات دچار اپنه می شوم علت چیست؟بعد از عمل صورتم با هم قرینه نیست دکتر میگه چون ارتدنسی نکردی اینطور شد ایا صحت داره؟ یا نه؟بعد از عمل از همان اول سمت راست صورتم بیشتر ورم و درد داشت چند بار هم خونریزی کرد حالا هم کمی ضعیف تر از سمت چپ من است و هنوز درد دارد .دکتر م به هیچ یک از سوالاتم جواب واضح نمیدهد و من سردرگم هستم چه کنم؟

*****

من فک پایینم 4 میلی متر جولوتر از فک بالام هستش و با ارتدنتیست و جراح فک که صحبت کردم گفتند که باید عمل کنم.
چند تا سوال در مورد این عمل داشتم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم

1.دکتر به من گفت که بعد از عمل چیزی حدود 3 الی 4 هفته باید فک بسته باشه.
می خواستم ببینم که ایا راهی هست که بشه این مدت رو کم کرد و اینکه آیا در این مدت میشه صحبت کرد و غذا خورد ؟

2.چه عوارضی ممکن است که در حین عمل یا بعد از عمل بوجود بیاید ؟
آیا ممکن که از لحاظ زیبایی مشکلی بوجود بیاید مثلا فک کج بشه یا متقارن نباشه ؟
بعد از عمل ایا فک مثل قبل کار می کنه یا اینکه برای صحبت کردن و غذا خوردن و سایر اعمال با محدودیت هایی رویرو میشم ؟

3. شرایطی که فک و دندانهای من در حال حاضر دارند چه مضراتی را داره ؟
منظورم اینه که اگر عمل نکنم ممکن است که با چه مشکلاتی روبرو بشم ؟

*****

خوشبختانه برای رفع مشکل خود یک درمان تخصصی را آغاز کرده اید. بهترین پاسخ و توصیه به شما این است که درمورد هرگونه نیاز درمانی دندان پزشکی خود فقط با متخصص ارتدنسی درمانگرخود مشورت کنید که در روند درمان شما اختلالی ایجاد نشود.

*****

دختر 27 ساله هستم که دندانهای ردی بالا من کج هستند و فک بایین ام کمی به سمت چب منحرف منحرف است و کمی جلو میباشد. تا کنون به علت هزینه بالا جراحی فک و ارتودنسی اقدامی انجام ندادم. ولی حالا دیگه از ایو وع خسته شدم مشکل اصلی من زیبایی دندانهایم میباشد و مشکلی برای خوردن غذا تا کنون نداشتم. سوال من این است اگر من تنها ارتودنسی را انجام بدهم و جراحی نکنم ایا در اینده برام مشکلی بیش نمیاد و زیبایی ظاهری دندانهایم حاصل میشود واینکه جراحی فک تا چه حد برام ضرورت دارد؟

*****

من دختری 19 ساله هستم و الان دارم مراحل اولیه ارتودنسی رو انجام میدم. دنانهای من خیلی زود خراب میشن میخواستم بدونم اگر براکت بذارم باید چه طوری از دندان هایم مراقبت کنم؟ چون که شنیدم ممکنه به اونا فشار بیاد و خورد بشه شما میتونید کمکم کنید؟

*****

من دختری هستم18ساله من وقتی 10 سالم بود تشخیص دادن که دندون نهفته دارم به خاطر همین 3تا از دندونها ی اسیب کوچیکمو کشیدم الان که 18 سالمه متوجه شدم که وقتی دهنمو باز می کنم فک پایینم به سمت راست کج می شه ووقتی خمیازه می کشم صدا می ده و هنگام خندیدنم لثه ی فک بالام معلو م میشه الان که به دکتر مراجعه کردم مگه فکت مشکلی نداره و مال اینه که 3تا از دندونهای اسیاب کوچیکمو کشیدم وباید هر 4تا اسیاب کوچیکمو می کشیدم وا واسه ی همینه فکم هنگام باز شدن کج می شه اگه می شه لطفا منو راهنمایی کنین که ایا فک به ارتودنسی نیاز دارم یا به جراحی هم نیاز دارم؟

*****

من 34 ساله هستم و به تازگی برای حذف فاصله دندانهای جلوییم ارنودنسی کرده ام . در بدو کار فعلا تمام دندانهای بالای من سیم کشی شده است این سیمها هیچگونه فشاری به دندانهای من وارد نمی کند و نمی دانم هدف پزشکم از اینکار چیست . چون من می خواهم دو دندان ÷یشم را به هم نزدیک کنم و دندان نیش را به سمت دندانهای آسیایی بکشم تا در فاصله ایجاد شده بین دندان نیش و پیش دندانهای شماره دو که فاقد آن هستم بکارم . آیا نوع ارتودنسی که همه دندانهای مرا بوسیله یک سیم بهم ارتباط داده اند صحیح است؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی همزمان فک وبینی
من دختری هستم 20 ساله که فک پایین ام جلو تر از حد معمول است و قرار است که یک الی دو ماه اینده فک ام را عمل کنم
از طرف دیگر انحراف شدید بینی هم دارم و متاسفنه همیشه با دهان نفس می کشم

می خواستم بدانم که ایا شما انجام دو عمل فک با
بینی(انحراف و زیبایی) را در یک زمان با هم تایید یا پیشنهد میکنید؟
عده ای از دکترها تایید میکنند و عدهای هم نه.
من واقعا گیج شده ام.
حالا به نظر شما اگر این دو عمل جداگانه انجام شود بهتر است یا هم زمان؟ با توجه به این که فرد یک بار بیهوش میشود و یک بار تحت عمل جراحی قرار می گیرد؟
و کلا همزمانی چه نتیجه منفی خواهد داشت؟
و این کار در ایران و دنیا چه قدر مورد تایید است؟
و ایا این صحیح است که می گویند انجام عمل فک به تنهایی در تنفس تاثیر بسزایی دارد؟
و در اخر اگر بینی ام را عمل نکنم چگونه باید بعد از عمل با فک بسته از راه دهان نفس بکشم؟


*****

بنده از لحاظ ظاهر در فک خودم مشکلی ندارم اما وقتی عکس رادیوگرافی را به دکترم که تخصص در جراحی فک و صورت دارد نشان دادم من ،از وجود دو کیست عفونتی در میان دندان های نهفته در فک زیرینم باخبرم کرد و هر چه سریعتر مرا به عمل فراخواندند و قرار است 3 شنبه هفته آینده عمل کنم.
دکتر فرمودند که عملی هست نسبتا طولانی و سختی بعد از عمل تا یک هفته برای شما وجود دارد(تغذیه از طریق مایعات و ..)
1.من قصد عمل زیبایی بینی را هم دارم.از دکتر پرسیدم که آیا دو عمل اینها بر هم واکنش نشان نمیدهند؟ و با جواب منفی مواجه شدم اما گفتند که دردسر خودت زیاد میشود
به نظر شما عمل بینی را کنسل کنم؟
2.عمل در اوردن کیست ها عوارضی دارد؟بعد از آن وضعیت دردناکی وجود دارد؟
مشخصات من:
سن 22 سال
مرد  
دندانهای فشرده بدلیل کوچکی فک که بعدها نیاز به ارتودنسی هم دارم.

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندان عقل
ینجانب سی و شش ساله هستم. متاسفانه دارای دندان عقل نهفته در سمت راست فک پایینم هستم. سال گذشته جداگانه نزد دو دندان پزشک رفتم گفتم اگر روی استخوان را بردارید دندان درمیاید گفتند خیر چون دندان رشد خود را کرده و دیگر رشد نمیکند من عرض نمودم پس این درد فک پایین از چیست؟ گفتند: التهاب اما پس از این مدت شاهد یک نیش دندان از بغل داخل هستم پس از مدتی نیز یک نیش ریشه از پایین آن در آمده و نظریه مرا ثابت نمود که ....داندن در حال رشد است. اینها را از این جهت عرض نمودم چرا باید عقل من دیپلمه غیر متخصص از متخصصان جراح دندادن بیشتر باشد؟ دوما باتوجه به اینکه بخشی از دندان زیر استخوان است آیا اگر صبرکنم بیرون میاید؟چون از پایین ریشه اش دارد درمیاید فکر میکنم جا ندارد که اینچگونه شده است. واما سوال اساسی تر و متاسفانه تر اینکه برابر عکس ؛ ریشه دندان فوق الذکر نزدیک عصب است و دو دندان پزشکی که مراجعه نمودم به ایشان عمل آنرا در بیمارستان و توسط جراح فک توصیه میکنند. راهنمایی بفرمایید آیا لازم است حتما آنرا به جراح فک بسپارم؟ بویژه اینکه تحمل درد و عذاب آن را ندارم.

*****

من حدود یک ماه پیش دندان های عقل نهفته سمت چپ بالا و پائین را همزمان خارج کردم . دندان پائینم به صورت افقی بود و قطعه قطعه و با فشار بسیار زیاد به دندانهای مجاور خارج شد . پس از مدتی دچار عارضه دردناک حفره خشک شدم که هنوز هم ادامه دارد . و همزمان احساس درد و انقباض بسیاری در ناحیه گلو - گوش و فک دارم . دکتر معالج توضیح منطقی نمیدهد و فقط داروهای مسکن قوی و آنتی بیوتیک تجویز میکند که اثر بدنی بسیار بدی در مدت یک ماه استفاده داشته است - درد کمتر شده ولی احساس سوزش و تیر کشیدن در تمام این نواحی دارم . حال واقعا مستاصل شده ام که چه بکنم

*****

من دختر 20 ساله ای هستم که مشکل جلو بودن فک دارم
و دو هفته دیگر هم وقت عمل دارم
و از طرفی فک بالایم هم کوچک تر از حد معمول است و در فک بالایم چهار تا دندان هم ندارم و اگر اشتباه نکنم
دندان های شماره های 5-2-1-5 می باشند
من تا سال گذشته دو دندان اسیای کوچک شیری ام را نگه داشته بودم ولی پارسال برای ارتو سرجری انها را کشیدم
که از کشیدن انها فاصله ای بین دندان هایم به وجود امده که ارتدنتیستم فرمودند بعد از عمل با ادامه ارتدنسی این
فاصله ها درست می شوند
ولی ایشان همچنین گفتند که فکت جای دندان های عقلت را ندارد و هنگام جراحی تمام دندان های عقلت کشیده می شوند
اما در گذشته دکتر دندانپزشکم گفته بودند که دو دندان عقل فک بالایم را چون دندان کم دارم نگه خواهم داشت.
من از این که چهار تا دندان ندارم خیلی ناراحتم و در صورت امکان می خواهم که دو دندان عقل بالایم را نگه دارم
ایا واقعا نمی شود از فاصله ای که از کشیدن دندان های شیری ام به وجود امده استفاده کرد؟(همانطور که دندانپزشکم هم در گذشته گفته بودند)
تمامی عکس های رادیوگرافی و فتوگرافی ام پیش دکترهای ارتدنتیست و جراح فکم می باشند و به همین دلیل من امکان ارسال انها را برای شما ندارم
و می دانم که بدون انها امکان تشخیص زیاد نیست
ولی شما در کل و با این توصیفات طولانی و خسته کننده من چه پیشنهاد و نظری دارید؟
و من اگر دندان های عقل ام را بخواهم واقعا باید جه کار کنم

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ کیست صورت
در قسمت راست صورتم توموری وجود دارد گفته میشود جای حساسی است ایا امکان برداشتن ان وجود دارد یا خیر؟

*****

دود سه سال پیش دندان عقلی داشتم که کشیدم
اکنون پس از مراجعه به دندانپزشک و به واسطه دردی که داشتم متوجه شده ام که کیستی در انتهای فکم وجود دارد
پس از مراجعه به متخصص فک وو دهان پزشک با جراحی
از نوع کیست نمونه برداری کرد در حال حاضر من درد شدیدی دارم سوال من این است که چند درصد از کیستهای این چنینی خطرناک هستند واگر کیست من از نوع عود کننده باشد ایا به واسطه جراحی نکردن خطری مواجه من می باشد و ایا با داروهای چرک خشک کن میتوان انها را از بین برد؟

*****

از 2 سال پيش در سمت راست صورتم توده ايي به مانند جوش ظاهر شد كه اين جوش با خوردن دارو تا حدودي براي مدتي برطرف مي شد اما وقتي لپ خود را فشار مي دادم سفتي آن را احساس مي كردم و بعضي وقتها سمت راست صورتم ورم مي كند و درد شديدي نيز بهمراه دارد چندي پيش به پزشك مراجعه كردم و دكتر گفت كه توده مذكور كيست مي باشد و مستلزم جراحي است.
من بسيار نگرانم چرا كه جاي عمل در صورتم باقي مي ماند لطفا بفرماييد راه حل ديگيري نيست ؟

*****

من در سمت راست صورتم توموري به مدت 2 سال ظاهر شده كه پزشكان اذعان مي دارند كه اين يك كيست مي باشد و نياز به جراحي دارد آيا راه حل ديگري نيز وجود دارد؟

*****


۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لب شکری وشکاف کام
آیا لب شکری جراحی و معالجه می شود ؟
آیا مقدار و اندازه آن در معالجه آن تاثیر دارد ؟

*****

من با نقص لب شکری به دنیا امدم . در 5/6 ماهگی عمل کردم و حالا 17 سال سن دارم . بر اثر عملی که در نوزادی انجام دادم، بینی من دچار انحراف شده و با افزایش سن نیز این انحراف بیشتر شده . میخواستم ببینم که آیا با جراحی پلاستیک میشه بینی رو به صورت سالم برگردوند؟ (البته لازم به توضیح است که این انحراف در قسمت غضروف یا استخوان نیست .)

*****

لطفا در مورد نحوه ی شیردهی در نوزادان لب شکری و کام شکری توضیح بدید

*****

من با نقص مادرزادی لب شکری به دنیا آمدم . در حال حاضر که 19 سال دارم ، در سقف دهانم سوراخی به بینی من است که در هنگام غذا خوردن ، باعث رفتن غذا به بینی من می شود . همچنین از نظر گفتار ، مشکلی در صدا دارم که به قول اطرافیان داخل بینی صحبت می کنم و از نظر ظاهری لب بالایی من به دلیل شکاف لب در هنگام تولد در جراحی ای که در شش ماهگی بر روی من انجام شده ، به صورت انحرافی بسته شده و بینی من هم به صورت انحرافی است . حال سؤالاتی داشتم :
1) آیا راهی برای طبیعی شدن صدا و طرز صحبت کردن من وجود دارد ؟ ( البته من صدایی که از صحبت کردن خودم می شنوم به صورت طبیعی است اما وقتی صدای خودم را ضبط می کنم و به آن گوش می دهم ، خیلی متفاوت است .)
2) آیا طی عملی این امکان وجود دارد تا سقف دهانم بسته شود ؟ واگر امکان پذیر است با این عمل صحبت کردن من بهبود می یابد ؟
3) آیا امکان پذیر است تا طی جراحی ای از نظر ظاهری لب بالایی من به صورت طبیعی درآید ؟ ( من در مورد جراحی پلاستیک که برای زیبایی بینی انجام می شود ، اطلاع دارم ، حال می خواهم بدانم که جراحی پلاستیک در مورد طبیعی شدن لب یالایی من انجام می شود ؟ )

*****

من پسری 24 ساله هستم که به طور مادرزادی دچار ضایعه لب شکری شدم و بارها که تا به این سن رسیدم چندین مرحله عملهای مختلفی انجام دادم از جمله شکاف کام-زبان کوچک-بینی الان میخواهم فک بالای خود رو جراحی کنم و ارتودنسی هم کردم -فک پایینم هیچ مشکلی نداره
فقط تو فک بالا مشکل دارم اونم اینکه فک بالام 2 تیکه است میخوام اونارو به هم نزدیک کنم مشکل ایجاست که
بین این 2 قسمت یک استخوان وجود دارد که دکتر میگه امکان داره که
موقع
جراحی بیارم جلو ولی ممکنه 30 تا 40 درصد به حالت قبلی برگرده در ضمن این فضای خالی به بینی من راه داره
منو راهنمایی کنید

*****

من با نقص مادرزادی لب شکری به دنیا آمدم . در حال حاضر که 19 سال دارم ، در سقف دهانم سوراخی به بینی من است که در هنگام غذا خوردن ، باعث رفتن غذا به بینی من می شود . همچنین از نظر گفتار ، مشکلی در صدا دارم که به قول اطرافیان داخل بینی صحبت می کنم و از نظر ظاهری لب بالایی من به دلیل شکاف لب در هنگام تولد در جراحی ای که در شش ماهگی بر روی من انجام شده ، به صورت انحرافی بسته شده و بینی من هم به صورت انحرافی است . حال سؤالاتی داشتم :
1) آیا راهی برای طبیعی شدن صدا و طرز صحبت کردن من وجود دارد ؟ ( البته من صدایی که از صحبت کردن خودم می شنوم به صورت طبیعی است اما وقتی صدای خودم را ضبط می کنم و به آن گوش می دهم ، خیلی متفاوت است .)
2) آیا طی عملی این امکان وجود دارد تا سقف دهانم بسته شود ؟ واگر امکان پذیر است با این عمل صحبت کردن من بهبود می یابد ؟
3) آیا امکان پذیر است تا طی جراحی ای از نظر ظاهری لب بالایی من به صورت طبیعی درآید ؟ ( من در مورد جراحی پلاستیک که برای زیبایی بینی انجام می شود ، اطلاع دارم ، حال می خواهم بدانم که جراحی پلاستیک در مورد طبیعی شدن لب یالایی من انجام می شود ؟

*****

۱۲ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درمان اپن بایت
من 4-5 سال پیش برای ارتودنسی به دندانپزشک مراجعه کردم وقتی دندانهایم رو دید گفت شما open bite دارید و اول باید جراحی کنید و من را به یه جراح فک معرفی کردم وقتی رفتم اونم گفت بعلت open bite و فاصله بین فک بالا و پائین نیاز به جراحی دارید اون موقع پیگیرش دیگه نشدم الان میخوام جدا وارد عمل بشم از شما متخصص محترم تقاضای راهنمایی در مورد Open bite و نوع جراحی آن را دارم.
آیا امکان داره عمل موفقیت آمیز نباشه یا اینکه عمل هم خوب نشه؟

*****

من 22 سالمه 4-5 سال پیش برای ارتودنسی به دندانپزشک مراجعه کردم گفت بعلت اپن بایت اول باید جراحی شوید من اطلاعاتی در مورد اپن بایت و نوع جراحی آن می خواهم.
آیا این جراحی عوارضی هم دارد؟
و آیا احتمال دارد با جراحی هم درست نشود؟

*****

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی تی ام جیTMJ
من 27 ساله هستم داراي التهاب مفصل فكي گيجگاهي هستم پزشكهاي زيادي مراجعهكردم از شنيدن پاسخهاي ضدونقيض خسته شده ام درد مبهم در انتهاي گوش داخلي حس ميكنم فشار به مفصل باعث انتقال اين فشار به استخوان گيجگاهي شده و انقباضو سفت شدگي توام با خارش يا سوزن شدن در استخوان گيجگاهي و بغل سرم احساس مي كنم كه به پشت سرم ميزنه. تا حالا عكس تخصصي از مفصل فك برنداشتم اما سي تي اسكن داده ام كه ميگن سالمه. چرا پزشك حاضر نيست به بيمار كمك كنه و حرف اونو كامل بشنوه تا درمان مناسبي هم پيدا كنه .بمن ميگه چيزي نيست حساسي...مي تونيدمنو راهنمايي كنيد ويه پرشك متخصص تي ام جي خو ببه من معرفي كنيد؟

در خصوص روحیه ام که متاسفانه خیلی خراب است چون از خوردن مایعات خسته شده ام ضعف و سیستی هم مضاعف شده افسردگی شدید گرفته ام و از دنیا سیر استغفرالله می دونم باید محکم باشم اما چرا اهمال و بی مسئولیتی یک پزشک بادی چنین بلایی را بر سر من می آورد؟ در خصوص سوالاتتان :1.درد همیشه نیست پس از عمل جویدن که نمیشه گفت می جوم چون یک عذای نرم هم نمی توانم بجوم بعلت عدم تحرم مفصل است که فک پایینم به طرفین حرکت نمیکنه.بسختی یک قاشق برنج را با دردسر زیاد از یه سمت به سمت دیگه می چرخانم و ناچارا آنرا می بلعم
که روی معده ام هم تاثیر منفی گذاشته است...
البته غالبا برنج هم نمی خورم معاش برایم سخته چون همیشه معده ام رو خالی حس می کنم.پس التهاب و انقباض و سفت شدگی در مفصل که بسیار جدی بسمت بغل سرم یعنی محل استخوان گیجگاهی کشیده شده و آن قسمت خیلی ماتهب و سفت و از داخل گویا متورم شده است را دائما دارم اما درد ، اوقاتی که گفتم که آنهم نه در استخوان فک که در عضله مفصل بین فک و جمجمه است که شدیده و به انتهای گوش داخلی میزنه. من متخصص گوش رفتم و آزمایش دقیق دادم گفت کمی شیپور استاش بد عمل میکنه ولی ربطی به درد
نداره و دردت از ناحیه فک ناشی میشه. ببیخشید طولانی شد
دردم هم به شب و روز ربط نداره به جویدن ربط داره البته شبها نمی تونم سمت گیجاهیمو روی بالش بذارم خیلی ملتهب و دردناکه باید دائم سمت راست بخوابم که اونم خسته ام میکنه. دردم به عصبانیت مربوط نیست و در آرامش اعصابم درد دارم البته گفتم که وقتی بجوم.در خواب هم دندان قروجه ندارم. البته جاری شدن اب دهان زیاد اتفاق میفته .ساعات خوابم طبیعیست و زیاد و کم نمی خابم کل 6 الی 7 ساعت می خابم داروی خاصی نمی خورم. ÷زشک فک متخصص تی ام جی رفتم گفتم احتمال آرتروز و .. هست خواهش کردم عکس مفصل بنویسد بگیرم وضعیت این مفصل را بدانم با بی مسئولیتی تمام ننوشت و من با دردها و اشکهام رها رکد... فریاد هم سرم زد... من جراحی تی جی ام نیاز دارم و این از روز برای روشنتره چون تمام علائم التهاب مفصل فکی گیجگاهی رو دارم و مطالعه کردم دیدم همش در من هست سنم 27 ساله. انحراف زیاد در زانو دارم که سالها پیش دکترم گفت که مستعد نرمی استخوان هستم... سابقه آرتروز شدید و پوکی استخوان در خاله و پدر بزرگم هست البته انشاءالله نداشته باشم اما اگه باشه و الان درمان نکنم سنم از 30 بگذره باید چه کنم؟ و چه هزینه ای بابت این اهمال پزشکان بدهم خواهشا منو کمک کنید تخصص نعمتیست که خداوند به شما داده تا مشکلات بندگانش را حل کنید مجردم و کارمند . کارم راحته و هیچ تنش روحی الحمدلله ندارم. محیط فرهنگیست.تا حالا هم ارتودنسی نکردم اما بد قرار گرفتن دندانها صفحات پاییین و بالای ک دارم و دو دندان نیشم روی لثه بوده ه کشیده ام . چون قدرت پرداخت هزینه ارتودنسی ور نداشتم!. دنان عقل سمت چپ هم سال پییش کشیدم.. با تشکر این جامع اطلاات جسمی و روحی من بود بامید مدد الهی .منتظر پاسخم

*****

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جراحی فک
با سلام من در هند زندگي مي كنم و مشكل جلو رفتگي فك پايين در حد 5 ميلي دارم 35 سالمه .ميخوام اينجا چون هزينه عمل كم است عمل كنم.اينجا عملهاي زيباي خيلي كم انجام ميشود وميترسم نتيجه عملم خوب نشود . بعد از مشورت با جند دكتر كه هر كدام يك روش را را براي عمل پيشنهاد مي كردند .نهايتا يك دكتر را انتخاب كردم.دو دكتر براي عملم با هم همكاري مي كنند 1 ارتودنس2 جراح فك و صورت فرغ التحصيل انگليس و جوان 3 ,الان حدود سه ماه است ارتدونس ابتدا دو دندون بالام دندانهاي 4 بالا را كشيد و سيم كار كذاشت برنامه انها بدين شكل هست كه 3 ميل دندانهاي بالا را عقب بكشند با ارتدونسي كه ان را در اين 3 ماه حس مي كنم بعد حدودا 3 ماه ديگر عملم را انجام بدهند عمل بر فك پايين وان را حدود 8 ميل عقب بكشند.عمل از داخل انجام مي شود و در قسمت عقب فك پا يين برش انجام مي شود .به قول دكتر 2 شب بستري هستم و حدودا يك هفته دهانم بسته است, خواهشمندم بفر ماييد به نظر شما اين مراحل طبيعي است.واقعيت من خيلي نگرانم ,سايت شما واينكه مي توانم از توصيه شمااستفاده كنم تا حدود زيادي به من ارامش داده است, خواهشمندم خطراتي كه ممكن است من را تهديد كند وهر چه كه لازم ا ست من بدانم. من از راهنمايي خودتان بهره مند فرمايد

*****

اينجانب خانم 37 ساله اي هستم که پيش آمدگي فک بالا و پايين دارم و فکر ميکنم علت آن بزرگي زبان (به دليل ژنتيکي) باشد که مرتب زبانم دندانهايم را به سمت جلو فشار ميدهد و به دليل بزرگي زبان فکر ميکنم انجام عمل ارتودنسي ويا جراحي فک بيهوده باشد لطفا بنده را راهنمايي بفرماييد که آيا براي کوچک نمودن زبان روشي وجود دارد و آيا اين روش صرفا جراحي است و درصورت مثبت بودن پاسخ (امکان اصلاح اندازه ربان) کدام روش اصلاحي پيشنهاد ميشود؟

******

من دختری 22 ساله هستم فک پایینم کمی عقبتر از فک بالایم است دندان پزشک برای گرفتن جواب ایده آل از من خواستند جراحی کنم وچند ماهی است که ارتودنسی کرده ام تا فکم برای جراحی آماده شود با توجه به مطالبی که در سایت شما وسایر ساتها خواندم و پیشنهاد اطرافیان از قبول جراحی فک خیلی پشیمان هستم می خواهم اگر امکان داشته باشد ادامه ندهم لطفا مراراهنمایی فرماییدهمان طور که توضیح داده بودم چند ماهی است درمان را شروع کرده ام و دو دندان پایینم راهم کشیده ام با دکتر جراح که صحبت کردم گفتند حالا دیگه دیر شده و بهتره جراحی کنی . الان فک پایینم با اورتدنسی نسبت به قبل عقب تر رفته است آیا الان برای منصرف شدن دیر نشده است ؟ به من گفته بودند با اورتدنسی 60 درصد به نتیجه می رسی

*****

من دختری 23 ساله هستم و به صورت مادرزادی فک پایین من جلوتر از فک بالایم است
برخی مواقع تمام دندانها و فک و صورتم درد میگیرد و گاهی تکلم برایم دشوار می شود وبرخی مواقع در غذا خوردن هم با مشکل مواجه می شوم و غیر از مایعات چیزی نمی خورم با وجود اینکه در بهداشت دهان و دندانهایم با وسواس زیادی رفتار می کنم و روزی 5الی6 بار مسواک می زنم اما حدود 12 دندانم دچار پوسیدگی شده اند
حدود چند ماهی است که فک پایینم کمی دچار انحراف به سمت راست شده و یکی از دندانهای نیش پایینم که با دندانهای فک بالایم تماسی نداشته هم اکنون تماس پیدا کرده که مرا نگران کرده که شاید استخوان فکم دچار تحلیل شده باشد
حال اگر امکان دارد مرا راهنمایی کنید که اقدام برای اصلاح انحراف در فک تا چه سنی امکان دارد؟ و بهترین زمان آن در چه سنی است؟ و اینکه آیا عدم رسیدگی به این مشکل عواقبی در پی دارد یا نه؟ و یا اینکه نیازی به پیگیری این مطلب می باشد؟ و نیز اینکه اگر این موضوع را پیگیری نکنم عوارض و خطری برای سلامتی من ایجاد می کند؟ 3 تا مشکل دیگه هم دارم:
1)اکثر دندانهایم مانند دندانهای شیری درون دهانم لق شده
2)لثه ام به شدت دردناک است و موقع مسواک زدن خونریزی میکند.
3)موقع اقدامات درمانی با وجود عدم عفونت دهانی با8الی11آمپول بی حسی دندانم سر نمی شود و جواب دندانپزشکان محترم به من این بوده که(شما یک پدیده ی جدید هستید که مشکلاتتان در تاریخ دندانپزشکی منحصر به فرد است).


*****

چرا بعضی ها حتی دندانپزشکان توصیه می کنند که عمل فک رو انجام ندهید؟

*****

من فک بایینم مقداری جلوتر از بالایی هست الان مراحل ارتودنسی رو میگذرونم اخه می خوام یک ساله دیگه عمل کنم اگه می شه از عوارض این عمل منو اگاه کنید

*****

ختر من 14 ساله است فک پایینش کمی جلو است و فک بالایش کوچک است.دکتر گفته باید 2 سال ارتودنسی شود بعد جراحی شود و بعد دوباره 1 سال ارتودنسی.لطفا مرا از عوارض جراحی فک مطلع کنید.در ضمن هزینه معقول چنین فرایندی چقدر است؟

*****

من فک بالایی ام کمی جلوتر است لطفا در مورد جراحی و عوارض آن راهنمایی کنید

*****

من به ناهنجاري فك پاييني مبتلا هستم كه مرا ناراحت و كلافه نموده است و متاسفانه تا كنون به هيچ پزشكي مراجعه نكرده ام ( اين مسئله ناهنجاري باعث شد كه من حدود پنج سال پيش در معاينات دندانپزشكي يكي از دانشگاههاي افسري مردود شوم .) فك پاييني من نسبتا جلوتر از بالايي قرار دارد بطوريكه دندانهاي بالاو پايين در يك سمت هيچ تماسي با هم نميتوانند داشته باشند و فقط در يك سمت آنهم بطور خيلي مختصر بهم ساييده ميشوند. البته از نظر نظم در چينش و رديف بودن دندانها وضعيت نسبتا مناسبي دارم.(گهگاه با توجه به اين موضوع كه دندانهاي من مانند بعضي اشخاص بهم قفل نخواهند شد خودم را تسكين ميدهم.)
شايان ذكر است كه من اكنون در سن 24 سالگي هستم و اين مشكل طي سالهاي اخير بيشتر شده و تقريبا حالت ثابتي به خود گرفته است و ترس از اينكه بدتر شود در من وجود دارد و نيز مطمئن نيستم كه از دوران طفوليت و كوكي اين بيماري را داشته باشم .
لطفا بفرمائيد مشكل من چگونه قابل برطرف شدن است .آيا ارتودنسي چاره ساز خواهد بود و يا اينكه با توجه به سنم بايد جراحي شوم؟

*****

من مردی 35 ساله هستم که فک پایینم 12 میل جلوتر است
و حدود 1 سال است که وقتی غذا میخورم یا زیاد حرف میزنم
فک و گوشم درد میگیره و عصبی میشم .
1- آیا این حالتها بخاطر همین مشکل فک است ؟
2- به گفته شده که عمل فکم 6 یا 7 میلیون خرج داره آیا درسته ؟
3- آیا بیمه میتونه برای من کاری بکنه ؟
4- خطرات و عوارض این عمل چیه ؟
5- آیا این هرینه ها رو قسطی میشه پرداخت کرد ؟
6- لطفا یک بیمارستان به من معرفی کنید؟
7- کتری به من گفته با توجه به ناهنجاری حاد فکت . شاید
بیمه هزینه عمل را تقبل کند . نظر شما چیست ؟

*****من يك جوان 31 ساله هستم در قسمت جلوي بين دندان هاي بالا و پايين من 6 ميلي متر فاصله ميباشد ، قرار است تابستان عمل نمايم. جراح اينجانب دكتر حيدر يكي از معروفترين جراح هاي فك و صورت است ايشان مي گويد پس از جلو آوردن فك پايين در قسمت جلو نيز استخوان فك پايين را پايين آورده تا دندان ها بر روي هم جفت شهد و نياز به ارتودنسي نباشد . البته ايشان مي گويد با توجه به فاصله كم تاثير زيادي بر روي چهره شما ندارد، از طرفي اين فاصله را ميخواهم رفع نمايم آيا با تغيير شيب دندان ها به وسيله روكش اين فاصله رفع مي گردد و يا جراحي نمايم و يك سئوال ديگر آيا با تغيير يك فك به ميزان 6 ميلي متر تاثير بر روي چهره ندارد؟

*****

فك پايين م 8 ميلي متر جلوه
الان ارتودنسيكردم
قصد جراحي ندارم
ول ارتو دنس ميگه بايد جراحي كني
چون اگه اين سيم هر رو باز كنم
دندون هات بهم مي ريزه
م خواستم ببنم امكان داره عمل نكنم؟

*****


۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ شکستن دیواره دندان عصب کشی شده
یک سال پیش یکی از دندان های فک پایینم را عصب کشی کردم ولی اکنون دیواره بین دو دندانم شکسته است.

*****

چند ماه پیش دندان آسیاب فک پایین را عصب کشی کردم اما به علت سهل انگاری در روکش کردن، یک قسمت آن شکست و دندانپزشک قسمت شکسته را کشید در حال حاضر فقط نیمی از دندان و آمالگام پرشده موجودند و دکتر عنوان می کند که نیاز به جراحی داریم. آیا راهی برای نجات این دندان وجود دارد؟

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جلو بودن دندان و خالی شدن زود به زود
من دندان هایم خیلی جلو است. همچنین خیلی زود زود خالی می شود.

فرستنده: محسن موسی خانی

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تاثیر بی هوشی در نطفه
آیا مواد بیهوشی که در دندانپزشکی استعمال می شود تاثیری روی تشکیل نطفه و خود نطفه دارد؟

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ اعتماد به دندان پزشک
آیا می توان به هر دکتری اعتماد کرد؟

فرستنده: محمد

۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جرم گیری و آسیب
می خواهم جرم گیری کنم. می خواستم بدانم آیا دندان ها خراب نمی شوند؟

فرستنده: محمد

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ نگین دندان
اطلاعاتی درباره ی گذاشتن نگین یا ستاره های فلزی روی دندان های قدامی می خواستم.اندیکاسیون اون فقط زیبایی یا برای یک شکستگی کوچک و گرد مینا که سبب دیده شدن دنتین و تغییر رنگ اون به قهوه ای هست هم کاربرد داره؟مکانیسم باند اون به دندون چیه؟عمر مفید اون چقدره و آیا به دندون صدمه می رسونه؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندان عقل
من چند روز پيش در ناحيه دندون عقل كمي درد داشتم، رفتم پيش دكتر دندونپزشك، نگاه كرد و گفت كه بايد عكس راديولوژي بگيري و احتمالا يكيشون بد رشد كرده و بايد جراحي شي، رفتم راديولوژي و عكس رو گرفتم. دكتر دندونپزشك كه ديد گفت، نياز به جراحي نيست و رشد هر چهار تا دندون عقل نرمال و در مسير خودشون هست. بعدش هم به خاطر عفوني شدن آموكسي سيلين 500mg نوشت و محلول دهانشويه روزي دو بار.
الان يك هفته‌ست كه آموكسي سيلين مي‌خورم عفونتش تقريبا خوب شده و دردي هم احساس نكردم كه بخوام مسكن بخورم

مي‌خواستم در مورد متن نامه دكتر راديولوژي به دكتر دندونپزشك در صورت امكان برام توضيح بديد


در راديولوژي پانوراميك فوق،‌ حدود كورتيكال وپترن ترابكولار استخوان؛ سينوس‌هاي ماگزيلاري نرمال مي‌باشند. Faltting قدام سركنديل در هر دو سمت مشاهده مي‌گردد، در صورت عدم وجود علائم كلينيكي TMD ، Adaptive در نظر گرفته مي‌شود
راديوسنسي در دسيتال دندانهاي 8T8 مشاهده مي‌شود كه براي آن تشخيص Pericronitis در نظر گرفته مي‌شود؟

*****

بنده پسری 25 ساله هستم ولی تا الان دندان عقلم در نیامدهاست آیا نیازی هست به دکتر مراجعه کنم یا که خیر?

*****

23 ساله هستم و تازه دندان های عقل فک پایینم شروع به بیرون آمدن کرده اند. بد بختانه جفتشان به حالت افقی قرار گرفته اند (ب جای اینکه عمودی باشند و سطح رویه دندان به سمت بالا باشد برعکس هستند. به حالت افقی). از این می ترسم که به هنگام کشیدن دندان ها به اعصاب فک و صورتم لطمه ای وارد شود.

*****

من بیست سالمه
دندان عقل فک پایین سمت چپ من
با توجه به عکس که گرفتم
ریشش توی عصبه
دکتر گفت 20 درصد امکان داره قسمتی از فکت و لبت که نزدیک این دندان هست بی حس شه
منم که اینو شنیدم فعلا دست نگه داشتم
تا ببینم راه بهتری هم پیدا میشه یا نه؟


*****۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ امور دندانپزشكي كودكان ناتوان ذهني
در صورت امكان راهنمايي فرمائيد كه براي كودكان ناتوان ذهني چكونه ميتوان امور مربوط به دندانپزشكي آنها را دنبال نمود؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ آفت
من مرتب دهانم آفت میزنه و دکترم بهم داروهای مختلفی میده که گاهی مدتها طول می کشه تا خوب بشه. لطفا در مورد این مشکل توضیح بدید که چطوری درمان کنم. واقعاً زخمهای زجرآوریه که کلافم کرده

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درد پس از ترمیم
من 6 ماه قبل دندان شماره 6 فك بالا را به علت پوسيدگي نزد دندانپزشك ترميم كردم ولي الان بعد از 6 ماه دندان من هنوز به سرما حساس است و گاهي بعد از غذا خوردن درد خفيفي مي گيرد آيا اين دندان من نياز به عصب كشي دارد؟

*****

یک هفته است که دندان 6 راستم را ترمیم کامپوزیت کرده ام اما از آن روز احساس درد می کنم همین طور نسبت به سرما حساس شده است می خواستم بدانم آیا این مورد طبیعی است یا نیاز به معالجعه مجدد دیگری است در صورت امکان مرا راهنمایی کنید

*****

من مدتی پیش دندانم را پر کردم. ولی الان دوباره دردش شروع شده و ریشه اش درد می کند و با رسیدن آب سرد یا خنک به آن تیر میکشد. نگرانم که کارم به جراحی می کشد یا نه ؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ زیبائی
میخواستم در مورد عمل زیبایی دندان که به جای ارتودنسی انجام میشه توضیحات کافی ای بدید به علاوه هزینه این عمل و اینکه در این عمل به جز مرتب کردن دندانها چه کارهای دیگه ای انجام داده میشه مثلا:دندان عقل-عصب کشی و... هم انجام میشه؟ایا بیهوش میکنن؟

*****


من پسری هستم 16 ساله که 6 دندان جلو بالا و چهار دندان پایین از هم فاصله دارند ولی در بالا بیشتر است . آیا میشود کاری کرد یا نه اكر میشود حدودا دوره درمان و هزینه و روشهای آن ؟
در دندان های بالا فاصله بین دو تای آنها به اندازه یک دندان است که کنار دو داندان جلو واقع شده . باید دندان کاشت یا ...؟

*****

دودندان جلوييمن فاصله دار مي باشد با خواندن مطالبي در سايتها متوجه شدم كه مي توان اين فاصله را حذف كرد. من 2 سؤال دارم: 1- هزينه اش چقدره؟ 2- چقدر زمان طول ميكشه؟ من يك و نيم ماه ديگه عروسيمه تا اون موقع درست ميشه؟ اگر نه راه حل موقتي نداره كه من شب عروسي اين فاصله را از بين ببرم؟

*****

دختري 18 ساله هستم كه فقط دو دندان جلويم به اندازه يه دو ميلي متر از هم فاصله داره واين موضوع كوچيك خيلي اذيتم ميكنه . ميخواستم بپرسم واسه مرتب كردنش چقدر هزينه ميبره و مهمتر اينكه چه مدت طول ميكشه تا بهم چسبيده بشه .و اسم اين عمل در دندانپزشكي چيه؟

*****۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ بی حسی دندان ومسائل مربوطه
من برای رفع پوسیدگی دندان آسیا به دندانپزشکی رفتم ولی دکتر تشخیص دادن اول باید دندان عقل من را بکشند وبعد برای ترمیم دندان کناری آن اقدام کنم . ولی ایشان بعد از یک ساعت و نیم تلاش و فشار روی لثه و دندان من موفق به بیرون کشیدن آن نشدند. که بعد از 2 روز که دهانم هم باز نمی شد به سراغ یک جراح فک وصورت رفتم و ایشان هر قدر آمپول بی حسی می زدن دندان من سر نمی شد به هر حال دندان را در دو مرحه و کمتر از 2 دقیقه کشیدن. الان که 2 ماه ونیم از این موضوع می گذرد رفتم دندانپزشکی برای معالجه همان دندان آسیا اولی ولی این دندان هم هر چقدر آمپول بی حسی می زنن سر نمی شود ولی لب و صورت من به قدری سر شده است که دو روز حالت کرختی دارد. من قبلا هم دندان پر کردم با یک آمپول بی حس می شد ولی حالا دکتر دست به دندان آسیای کنار دندان عقل من که بعدا کشیده شده دست می زند درد امانم را میبرد. برام پنی سیلین و .. تجویز کردن. خواهش می کنم راهنمایی کنید من فکر می کنم استخوان فک یا عصب های آن آسیب دیده.

*****

من چهار روز قبل دندان شماره 6 فك پايين را درمان ريشه كردم .از ان روز تب و وقسمت جلو چانه بي حس است. چكار بايد كرد؟

*****
دندان آسیاب من مدتی درد داشت وبعد باآنتی بیوتیک دردش رامتوقف کردم ولی الان دردش افتضاح شدید شده ومطمئن هستم به اعصاب رسیده چون لثه نیزبه شدت درد میکند.البته جایی کارمیکنم که تا3روزنمی توانم نزد دکتربروم .الان هم قرص لوپراکس برای ازبین بردن چرک وقرص ژلوفن برای کم کردن درد استفاده میکنم.آیااین قرص چرک خشک کن خوب است تا سه روزآینده؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لامینیت
لامینت دندان چیست؟

*****

در هنگام استفاده از لامینت، دندان ها به چه میزانی برش خورده و آماده شدن لامینیت برای نصب روی دندان چقدر طول می کشد؟
آیا لامینت دائمی است؟

*****

لمینیت کامپوزیت یا روکش آسیبی به دندانهای اصلی وارد میکند یانه؟؟
چه روشهایی برای زیبا کردن دندانهای نامرتب پیشنهاد میشود؟

*****

می خواستم دندان های نا مرتبم را لامینت کنم.آیا مشکلی برای دندانهایم پیش نمی آید و آیا این روش بهتر است یا روکش؟

*****


۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ پوسیدگی دندان
من 7-8 سال يكي از دندونامو به علت پوسيدگي شديد كشيدم و حالا دوتا از دندونام پوسيدن ودارن ذره ذره ميريزن
مي خواستم بپرسم براي جلوگيري و ترميمشون چيكار بايد بكنم ؟

*****

قسمتهای بالایی(قسمتی که دندان به لثه متصل میشود) دندانهای آسیابم کمی پوسیده شدن چطوری میتونم از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کنم و قسمتهای پوسیده شده رو دوباره ترمیم کنم در ضمن دندونام درد نمیکنن و اگه ممکنه چند دارو که به ترمیم و استحکام دندان کمک میکنند رو معرفی کنید

*****

در حدود 1سال گذشته یکی از دندان های فک بالایم سوراخ شده است وبخاطر بی توجهی پیش هیچ دندان پزشکی نرفته ام. صورتم بد جوری باد کرده است وبشدت درد می کند نمی توانم چیزی بخورم.
لطفا من را راهنمایی کنید که اولین کاری را که باید انجام دهم چیست.ضمنا جنس دندان هایم خوب است وبسیار زیبا ومرتب هستند

*****

من دختری 20 ساله هستم که اصلا دچار دندان درد تا به حال نشدم و الان هم دندان هایم درد نم کند و من بعضی شبها از دهانشویه استفاده می کنم ولی چند وقت است که فکه پایینم آخرین دندانم , فکر نکنم دندانه عقلم باشد کمی سیاه شده ولی هیچ احساس دردی نمی کنم لطفا بگویید چه کنم.دوست ندارم به دکتر هم مراجعه کنم .چون احساس بدی دارم

*****

مدت چند ماه است كه دو تا از دندان هاي فك بالايئم در هنگام خوردن مواد شيرين مخصوصا شكلات وشيريني به شدت درد ميگيرد وبعد از يك ربع بدون خوردن مسكن خوب مي شود .سوال من از شما اين است كه ايا اين دندان ها پوسيدگي دارد؟

*****
۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تغییر رنگ لثه ناشی ازترمیم های دندانی. روکش.
حدود 4 سال است که دندان پیشین فوقانی چپ ام رو کش تمام چینی شده است. که در یک سال اخیر دچار تغییر رنگ لثه شده است. به گفته دندانپزشک زحمت کش لثه ام دچار تاتویینگ ناشی از رسوب پین روکش شده است.آیا امکان رفع این مشکل وجود دارد؟

*****

من مدت 5ساله که دندونهای جلویی فک بالا را روکش کرده ام چون ظاهر خوبی نداشتن و دندونام پس و پیش بودند دندونپزشک برام عصب کشی نکرد و این مدت دندونام به گرما و سرما حساس بوده این مسئله برام دردناک بوده می خواستم بدونم الان میشه کاری کرد ؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تحلیل لثه
دندانهاي نيش فك پايينم دچار تحليل لثه شده اند .باتوجه به اينكه 23 سال دارم شما چه درماني را توصيه مي كنيد ؟براي تقويت لثه ها بايد چه كار كرد؟

*****

من 35 سال دارم وبعدازمراجعه به دندان اپزشک متوجه شدم که در دندان آسیاب در قسمت پایین استخوان دندانم تحلیل در لثه رفته است لطفا مرا رهنمایی کنید

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تغییر رنگ .عفونت وتورم لثه.
من حدود يك سال پيش دو دندادن اسياب كوچك كنار هم را روكش كردم كه با اينكه مرتب مسواك مي زنم و نخ مي كشم .داراي جراحت شده و از يكي از انها عفونت خارج مي شود.باید چکار کنم؟

*****

سلام مدتي است كنار يكي ازدندانهايم ورمي ايجاد شده كه بدون درد است ولي هنگام نخ دندان كشيدن يا مسواك زدن خونريزي ميكند وتاكنون دوبار اين ورم كه شامل بافت نرمي بود توسط دندانپزشك برداشته ونمونه برداري شده ولي نتيجه نمونه برداري نيز چيزي نشان نمي دهد ولي دوباره عود كرده راه حلي براي من پيشنهاد كنيد

*****
وقتي به لثه روي دندان عقل پايين سمت راستم زبان ميزنم و بازي ميکنم بوي تعفن ميده همچنين دهانم هميشه خشکه ميخواستم بدانم ايا مشکل لثه دارم و بايد جراحي کنم يا نه مشکل از دندان عقل هست درضمن دندان عقلم هنوز در نيامده و روي ان به سختي پوشيده شده

*****

بافت لثه ام کمی تغییر کرده و زبر شده است. رنگ آن هم اندکی تغییر کرده و به قرمزی قبل نیست در قسمت اتصال دندانها به لثه هم در محل برخی دندانها لثه ام کمی عقب رفته است. لطفا"بفرمایید علت چیست و برای درمان این حالت وجلوگیری ازپیشرفت و تشدید آن باید چکار کنم؟

*****

چند وقتی است رنگ لثه ام سفید تر شده و و از قرمز بودن آن کاسته شده است علت چیست ؟ و باید چه کنم ؟

*****

سلام من همیشه لثه هایم ورم دارد و بعضی وقتها خون می آید اگه می شود یک راهنمایی بفرمائید

*****

من حدودآ یک سال قبل دندانم را عصب کشی کردم و از آن تاریخ به بعد هر چند مدت یک بار لثه قسمت همان دندان چرک می کند و یک سری آنتی بیوتیک می خورم خوب به مدت 2 ماه خوب می شود و دوباره بعد از 2 ماه باز چرک می کند .آیا دارویی برای درمان هست؟ با توجه به اینکه من مشکل حرکتی دارم مراجعه به دندانپزشک برایم مشکل است لطفآ اگر درمان دارویی دارد راهنماییم کنید و همچنین مصرف دو ماه یکبار آنتی بیوتیک برای من ضرر دارد و من را ضعیف می کند لطفآ اگر آنتی بیوتیک موضعی وجود دارد که به جای خوردن مثلآ مثل پماد یا محلول به لثه بزنم به من بگویید

******


۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ کاشت دندان.ایمپلنت.زمان مورد نیاز جهت کاشت ایمپلنت
بنده جوانی با 26 سال سن با جنسیت مذکر هستم و تعداد زیادی از دندان های من شکسته شده و یا خراب و کشیده شده اند و من قصد دارم که تمام دندانهایم را درست کنم وبا ایمپلنت دندانهای از دست رفته را جبران کنم.

*****

دندان "کاشته شده" چقدر دوام می آورد ؟
چه نکاتی را در مورد آن ها باید رعایت کرد ؟جنس آن ها از نوع دندان های پر شده است؟

*****

من 28 سال دارم. دندان 6 پایین رو در سن 13 سالگی اندو کردم.
الان از اون دندان فقط ریشه مانده. تاج کاملا از بین رفته.
خواستم بدونم بهترین روش درمان کدام میباشد.
دق پست وکوربهتره یاایمپلنت؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ عوارض بعد از عصب کشی
در هفته 11 بارداری هستم و به عفونت دندانی که عصب کش شده مبتلا شده ام باید چه کنم آیا عفونت به جنین صدمه می زند؟

*****

حدود 3 ماه است که دندانی که عصب کشی کرده ام عفونی شده و به شدت درد میکند.مشکلی که دارم این هست که من در ایران نیستم .و با توجه به اینکه در اینجا دندانپزشکی در سطح پایینی هست هنوز اقدامی نکرده ام.میخواستم خواهش کنم راهنمایی ام کنید.اگر دارویی بتواند مشکلم را موقتا حل کند معرفی کنید

*****

هفته قبل برای عصب کشی و پر کردن به دندانپزشکی رفتم. بعد از 3 روز هنوز درد داشتم و در روز سوم هم تب کرده بودم. بعد به دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و گفت که فکم عفونت کرده (غدد لنفاوی) و گفت که احتمال آمپول تو عصب زده وبه من 10 پنیسیلین 800 داد ولی یه دونه از آمپولام مونده ولی هنوز تب دارم.

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درمان مجدد ریشه دندان(ری اندو) وجراحی ریشه (اپیکو)
سال 82 دندان 6 پايين را عصب كشي و روكش كرده ولي اوايل امسال متوجه دو كيست در ريشه آن شده ام .بعضي از دكترها گفتند بايد ري اندو شود و در صورتي كه جواب نداد اپيكو كنيد و دكتران جراح فك وصورت نظر دادند از همان ابتدا اپيكو كنند خواهشمند است در  این زمینه راهنمايي کنید

*****

من1 سال 6 ماه که عصب کشی کردم ودندانم از همان ابتدا شروع به درد کردن کرد 1ماه نگذشته بود که به پزشک مراجعه کردم گفت که از تکان های شدیدی که موقع عصب کشی به دندانت وارد شده اینطور شده 6ماه نگذشته بود که عفونت کرد به پزشک دیگری مراجعه کردم :گفت ناقص عصب کشی شده وباید دوباره عصب کشی شود ومن پس از فرو کش کردن عفونت مراجعه نکردم تا اینکه از دو ماه قبل باز عفونت شروع شدواینبار من به 6 پزشک مراجعه کردم همه آنها همین که میرسیدم پیشنهاد می دهند که دندانم بکشم چرا بعلت اینکه می گویند دندانت کیست دارد واگر عصب کشی مجدد شد ودندانت نشکست باید پس از 6 ماه کیست انرا خارج کنند اگر موفقیت آمیزبود.
علت کیست پای دندان من چیست  
چرا دندانم ممکن است بشکند  
من با 10 دقیقه مسواک ونخ دندان کشی روزانه احساس بیهوده بودن کارم را میکنم
وآیا همه پزشکان عصب کشی ناقص انجام داده ومسئولیت کار کرده رابه عهده نمی گیرند؟

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ضایعه(کیست) ریشه دندان
پزشک معالجم یک ضایعه ریشه را در یکی از دندان های پایینم تشخیص داده، که بر اثر انجام ناموفق عصب کشی ایجاد گشته. به گفته آنها ضایعه بزرگ شده. هنوز درد ندارد ولی می خواستم بیبنم تا چه زمانی می توانم این کار را عقب بندازم
دندان مقابلش هم یک آبسه دندانی داشتم که بعد از مصرف آنتی بیوتیک اقدام به عصب کشی کرد. آنها هم ضایعه داده ولی کوچک هس؟.

*****

من 7 سال قبل دچار کیست دندان شده ام .دکترمن جراحی ریشه دندان راتجویز کرد امامن ازجراحی می ترسیدم و به مدت 7 سال عفونت دندان را تحمل کردم در این مدت گاهی اوقات عفونت از کنار دندان من خارج میشد . تا امسال که به دکتر مراجعه نمودم و به من گفته شد که با عصب کشی مجددو مصرف آنتی بیوتیک بهبود پیدا می کنم درحال حاضر 4 دوره آموکسی کلاو مصرف نموده ام و داندان من عصب کشی مجدد شده و مجرای دندانم باز است و عفونت از آن خارج میشود تا دیروز که این مجرا خودبخود بسته شده و سقف دهانم شروع به متورم شدن کرد . من احساس می کنم که آنتی بیوتیک های مصرف شده مفید نبوده و هنوز علائم بهبودی دیده نمی شود . من از تورم سقف دهانم دچار وحشت شده ام آیا تا فردا بعد از ظهر که به دکتر مراجعه می کنم خطری ندارد؟ راه درمان دندان من چیست؟

*****

من 29 سال سن دارم
حدود 7 سال پيش دندان 7 فك پايين سمت راست دهانم را عصب كشي كردم.ولي يك سال پيش پوسيدگي وسيع بر روي سطح اين دندان مشاهده شد كه بيش از 70% دندان توسط دندانپزشك تخليه شد. به دليل اينكه دندانهاي فك پايين من تاج كوتاهي دارند پزشك معالجم پيشنهاد كرد كه در آن ناحيه جراحي لثه انجام دهم تا روكش به صورت مناسبي بر روي دندانهايم قرار گيرد. پس از اتمام جراحي لثه ، روكشها بر روي دندانهاي 6 و 7 فك پايين سمت راست قرار گرفته و معالجه دندانهايم تمام شد. پس از 6 ماه از آن تاريخ الان در كنار لثه همان دندان يك ضايه تشكيل شده است. كه علامت خاصي(مثل درد) ندارد.با مراجعه به پزشك ايشان گفتند كه اين ضايعه در اثر عدم موفقيت در عصب كشي(درمان ريشه دندان) بوجود آمده است و با جراحي ميتوان اين ضايعه را برداشت ولي ايشان احتمال موفقيت در عمل را 60% عنوان كردند.پيشنهاد ايشان اين بود كه جراحي انجام نشود و فقط ضايعه تحت كنترل باشد.ايشان گفتند كه ممكن است پس از جراحي مشكل كاملا بر طرف شود و يا ممكن است كه دوباره ضايعه عود كرده و اين بار با درد همراه باشد!!!! سوال من از شما اين است كه آيا وجود اين ضايعه در درازمدت منجر به آسيب به دندان و كلا فك و دهان نخواهد شد؟اين ضايعه منجر به عفونت در انتهاي ريشه آن دندان نميشود؟و چرا پس از 7 سال حالا اين اتفاق افتاده است؟آيا شما جراحي را توصيه ميكنيد؟

*****

من 27 سال سن دارم و پس از اسکن و گرفتن عکس مشخص شده که در سینوس سمت راست صورتم یک کیست وجود دارد و همچنین ریشه دندانم داخل فک(در کف سینوس) قرار دارد. که به تشخیص دکتر باید جراحی شوم ......نگرانی من از عوارض این عمل مثلا سوراخ شدن فک است.
اگر امکان دارد توضیحاتی در رابطه با این عمل و عوارض احتمالی آن به من بدهید.

*****

شکسته شدن فایل اندو ۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ شکسته شدن فایل اندو
<div st yle="text-align: justify;"> من دندون 5 چپ بالا مو دارم پیش یه دکتر عصب کشی می کنم. در آخرین مرحله گفتن کانال 4 دندونم بسته هست بعد با فایل شماره 10 داشتن سعی می کردن کانالو باز کنن که هی فایل خم می شد. انقدر تو این کار اصرار کردن تا لبه ی فایل شماره 10 تو کانال دندونم شکست.کلی سعی کردن درش بیارن نشد. بعد عکس انداختن گفتن وسط کاناله و بعدش باز فایل داخل دندونم کردن بعد عکس گرفتنو گفتن مشکلی نیس وقتی ریشه دندون رو پر کنیم دیگه مسه مواد پرکننده میمونه و کلی قرص چرک خشک کن واسم نوشتن، حالا قراره دو روز دیگه (شنبه) دندونمو پر کنن بدون اینکه فایل شکسته رو در بیارن. میخواستم بپرسم این خانوم دکتر کار اشتباهی میخوان بکنن یا نه؟ بعد این فایل شکسته آیا ممکنه حرکت کنه و به جایی دیگه آسیب برسونه؟ خواهشا زود جواب بدید بدونم باید چی کار کنم
  <br />
ارشیا بامشاد
  <br />

  <br />
*****
  <br />

  <br />

  <br />
</div>

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ترمیم دندان (پر کردن دندان)
<div align="justify">ایا عصب کشی بدون ترمیم اشکالی دارد؟
  <br />

  <br />
*****
  <br />

  <br />
من براي پركردن دندون به يك آقا دكتر در قشم مراجعه كردم گفت با ليزرم مي تونم پركنم كه قيمتش دوبرابره. قبلا دندونامئ با مواد آهني (آمالگام)پركردم و 24 ساله تكون نخورده. اگه ممكنه راهنمايي كنين كه ليزر چه فرق مي كنه و آيا بهتره يا نه؟
  <br />

  <br />
*****
  <br />
 
  <br />
من چند ماه قبل دو دندان ترمیم ریشه داشتم (دندان شماره 6 از فک پایین) . بعد از ترمیم ریشه به من گفتند که لازم است بعد از چند ماه اقدام به گذاشتن روکش کنی، چون دندان ضعیف شده است.
  <br />
من می دانستم که:
  <br />
1) ترمیم ریشه یک درمان 100% نیست و حداکثر 90% موفقیت آمیز است.
  <br />
2) استفاده از روکش 2 مشکل عمده ایجاد می کند: الف) به مرور زمان چسب روکش از بین می رود و روکش می افتد. ب) دندان از زیر روکش شروع به پوسیدن می کند.
  <br />
با علم به مطالب بالا من از روکش کردن اجتناب کردم تا اینکه بعد از 5 ماه هنگام غذا خوردن گوشه دندانم افتاد. بعد از مراجعه به پزشک، مجددا به من گفت که باید روکش کنی.
  <br />

  <br />
سوال من این است که: آیا پر کردن بخش ریخته شده با عنایت به مشکلات روکش اقدام مناسب تری نیست؟ چرا؟
  <br />
kambiz rahbar کامبیز رهبر
  <br />

  <br />
*****
  <br />

  <br />
در کودکی در اثر شکستن دنداد و بعد از آن پوسیدگی ریشه، دندان شماره 1 بالا را از دست داده و در حال حاضر جای آن با دندانهای کناری پر شده اما به شکل نامتقارن.
  <br />
پیشنهاد شما چیست؟
  <br />

  <br />
*****
  <br />

  <br />

  <br />

  <br />

  <br />
</div>

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لزوم انجام درمان اندو(معالجه ریشه)
من حدود 12 سال پیش تمام دندانهای کرسی را با آمالگام پرکردم که دو تای آنها پوسیدگی شدید و بقیه سطحی بودند.

*****

به علت درد در دندانهای پرشده به دندان پزشک مراجعه کردم که پر کردگی وسیع آمالگام را خالی و دندان مذکور که شماره 6 است را ترمیم ریشه کردند.

به گفته ایشان پوسیدگی زیر آمالگام خیلی شدید ایجاد شده که تا جایی که امکان داشته برداشته اند و با کامپوزیت نوری پر شد.

آیا روکش این دندان واجب است؟

آیا عکس تمام فک برای تشخیص پوسیدگی های زیر آمالگام و کناره دندانها که دیده نمیشوند کافی است؟

دندان 6 روبرو در 10 سال پیش کشیده شده و من اگر این دندان را از دست بدهم در فک پایین دو دندان قرینه را از دست میدهم. ممنونم
esdha

*****

دندان آسیاب من مدتی درد داشت وبعد باآنتی بیوتیک دردش رامتوقف کردم ولی الان دردش افتضاح شدید شده ومطمئن هستم به اعصاب رسیده چون لثه نیزبه شدت درد میکند.البته جایی کارمیکنم که تا3روزنمی توانم نزد دکتربروم .الان هم قرص لوپراکس برای ازبین بردن چرک وقرص ژلوفن برای کم کردن درد استفاده میکنم.آیااین قرص چرک خشک کن خوب است تا سه روزآینده؟
میهمان

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ درد بعد از عصب کشی(روت کانال.معالجه ریشه.درمان ریشه)
من چهار روز است عصب كشي سه كاناله كردم بنا به گفته دكتر عصب دندان من چهار كاناله است يك كانال آن موند براي جلسه بعد و من چهار روز است از درد دندان خواب و خوراك ندارم جه بايد بکنم
میهمان

*****

من دندانم را حدود 9 ماه قبل یعنی شهریور پارسال عصب کشی کرده ام و از آن وقت تا حالا باهاش مشکل دارم. تقریباهر یک ماه یکبار یک چند روزی درد می گیرد به طوری که باید دایما لثه را در آن قسمت فشار بدهم تا درد پخش شود. گاهی هم اگر آب یا میوه سرد بخورم عجیب درد می گیره که این درد که حدود 15 یا 20 ثانیه است، باید حتما طی بشود و به هیچ ترتیبی قطع و نصف نمی شود. در حالت عادی هم همیشه یک احساس فشار مداوم بدون درد در آن قسمت دارم. آن دکتر اول که عصب کشی کرده رفته خارج و دستم بهش نمی رسد. بهمن ماه پیش یک دکتر دیگه رفتم گفت که عصب مانده ولی عجله ای نیست. بعدش گفت که تخصصش جراحی لثه است و نه ریشه دندان. یک هفته پیش به متخصص مراجعه کردم و گفت عصب کشی خوبی نیست ولی آنقدر هم بد نیست که دوباره انجام بشود و بهتر است که مدارا کنم. و گفت ممکن است که دندانم به سرما حساس شده باشد و یک خمیر دندان پیشنهاد کرد. اما من همچنان احساس فشار پیوسته را در لثه ام دارم. چه کار باید بکنم؟ درد و فشار مهم نیست. نگرانم که صدمه های بدتری پیش بیاد. علایم آنها چیه؟ چه وقت باید به پزشک مراجعه کنم؟ راستی ببخشید اینقدر طولانی شد
مانا

*****

چهار روز است كه دندانم را عصب كشي سه كاناله كردم و دكتر گفت كه دندان شنا چهار كانال دارد يك كانال آن موند براي جلسه بعد ومن در اين چهار روز از درد دندان خواب وخوراك ندارم مشكل از چيست . باتشكر
میهمان

*****

با گذشت حدود 1 ماه از عصب كشي يكي از دندانهايم، اين دندان هنوز بدنبال جويدن درد ميگيرد. لطفا در اين مورد مرا راهنمايي بفرماييد. آيا اين وضعيت طبيعي است؟ (درمان ريشه توسط اندودنتيست عضو هيأت علمي دانشگاه انجام پذيرفته است).
بسيار ممنون خواهم شد اگر در ارسال جواب تسريع نماييد
میهمان

*****

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ رنگ و جرم شديد دندان كه پاك نمي شود
در دندانهای جلویی من جرم بسیار زیادی از نوع سه لایه(به گفته چند تا از دکترها که از آب هم تاثیر گرفته) وجود دارد
به من گفته اند که باید سطح دندان ها را تراش دهند و روی آنرا با مواد بپوشانند.
ولی به گفته خودشان مینای دندان آسیب میبیند و هم هزینه سنگینی دارد که از توان من خارج است
اگر راه دیگری وجود دارد لطفا من را راهنمایی کنید
من سالهاست که این مشکل را دارم
و محل سکونتم مشهد است

۹ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تميز كردن لكه پوسيدگي با مسواك
آيا مي توانم لكه را اي كه در اثر پوسيدگي روي يكي از دندانهاي جلويي من افتاده، در خانه پاك كنم؟

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ سندرم سوزش دهان
جهت در مان واقعی سندرم سوزش دهان چه باید کرد؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تغییر رنگ دندان
hamsare man ba inke nesbate be mesvak zadan deghat khasi daran va be hich onvan sigar estefade nemikonan ahle noshidanihaye alkoli ham nistan ama baz ham dandanhaye fake payin az ghesmate motasel be lase zard rang shodan albate ta chand sal pish in tor nabod az harnoe khamir dandani ham ke estefade kardim fayde nadasht
mamnoon misham rahnamayi konid

*****

من دندانهاي جلوييم زرد شده اند البته بصورت خطي يعني بر روي دندانهاييم جندين خط زرد بوجود آمده است . دليل آن چيست البته من سيگاري نيستم و چاي هم كم مي نوشم

*****

خانم 41 ساله ای هستم که تعدادی از دندان های تغییر رنگ داده و سیاه شده است البته سطح رویی دندان سیاه شده اما احساس درد ندارم.در صورت امکان علت آن را بیان کنید و راهنمایی کنید که چه کار می توانم انجام دهم.

*****

خانم 41 ساله ای هستم که تعدادی از دندان های تغییر رنگ داده و سیاه شده است البته سطح رویی دندان سیاه شده اما احساس درد ندارم.در صورت امکان علت آن را بیان کنید و راهنمایی کنید که چه کار می توانم انجام دهم.


*****

من دندانم بر اثر ضربه تغییر رنگ داده است و سیاه شده است لطفا راهنمایی کنید که چه کار می توانم انجام دهم

*****

من دندان جلوی خود را چند سال پیش عصب کشی کردم و در حال حاضر تغییر رنگ داده و قهوه ای شده است. آیا تنها راه حل روکش است و از آنجا که این دندان دندان جلوی من است آیا پس از روکش محل اتصال دندان به مینا ظاهر طبیعی دارد؟

*****

چند روزی است که اکثر دندان هایم دودی رنگ شده اند و همچنین زبانم.
مثل وقتی که چیز رنگ داری مثل توت سیاه خورده باشیم.
دردی در دندان ها احساس نمیکنم.
قرص آهن و فولیک اسید و شربت فروگلوبین مصرف میکنم؟

*****

تمام دندانهای من در نزدیکی لثه رنگ زردتری دارند که با جرمگیری هم از بین نمیرود. تا چه اندازه میتوان لثه ای را که از پای دندان کنار رفته به حالت اولیه برگرداند؟

*****

در مورد ترمیم دندانی که 8سال پیش ضربه خورده و کاری انجام نشده راهنمایی کنید.که چطور رنگ خاکستری را بپوشانم

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ خونریزی ناشی از عدم رعایت بهداشت دهان ودندان
من مشكلي داشتم مي خواستم با كمك شما دوستان و بزرگان اين مشكل رو حل كنم
مشكل:هر شب مسواك ميزنم صبح خون كمرنگ و لخته هاي كوچك خون ديده ميشه و بوي دهان دارم با استفاده از مسواك هنوز هم مشكل بوي دهان دارم
ممنون ميشم اگه راهنماي كنيد

*****


حدود 1سال است كه عمل بريج انجام دادم ولي حدود 1هفته است كه خونریزی فقط در اطراف و حول و حوش همان دندانهائی که روکش گذاشتم دارم وضمنا بوي بدي هم در همان جا حس ميشود و نميدانم چه بايد كنم لطفا مرا راهنمايي كنيد و ضمنا من1ماه است كه باردار هستم آيا ممكن به اين دليل باشد ؟

*****

من دختری19ساله هستم و با 3 مشکل در لثه ام مواجه شده ام.
1)اکثر دندانهایم مانند دندانهای شیری درون دهانم لق شده و با مراجعه به دندانپزشک مشکل مرا جدی تلقی نکردند.
2)لثه ام به شدت دردناک است و موقع مسواک زدن یا استفاده از خلال دندان و نخ دندان خونریزی میکند.
3)موقع اقدامات درمانی با وجود عدم عفونت دهانی با8الی11 امپول بی حسی دندانم سر می شود و جواب دندانپزشکان محترم به من این بوده که(شما یک پدیده ی جدید هستید که مشکلاتتان در تاریخ دندانپزشکی منحصر به فرد است).

*****

محض این که سیب گاز می زنم یا بعضی وقتا مسواک می زنم از لثه ام خون میاد. نمی دونم علتش چیه و چکار کنم. راهنمایی بفرمایید؟

*****


۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لکه های قهوه ای رنگ وبرجستگی روی زبان
  مشاهده لکه های قهوهای رنگ بر روی زبان نشانه چیست؟توضیح این که دو قسمت از زبان به رنگ قهوه ای درآمده است.و در انتهای زبان هم جوشهایی تقریباً بزرگ مشاهده می شود.

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تاول داخل دهان- پشت لب
حدود 4 ماه است که به مشکلی دچار شده ام که امیدوارم با کمک شما حل شود.
در داخل دهان- پشت لبم- زائده ای مثل تاول می زند که در هنگام غذا خوردن و یا هر وقت دیگری که گرم می شود، بزرگ و خون آلود و بسیار دردناک می شود. این تاول 4-5 روز باقی می ماند و بعد بوسیله دارو ها و محلول هایی که "تجویز دندانپزشک است"(مثل ایرال وکس) بصورت موقتی از بین می رود.اما یک نقطه سفت که مثل ریشه این تاول است باقی می ماند و دفعه بعد در همان قسمت دوباره تاول شکل می گیرد.
هر 10-15 روز یکبار این اتفاق تکرار می شود.
لطفاً راهنمایی کنید چون خیلی دردناک است و گاهاً غذا خوردن را هم مشکل می کند.

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ تغییر بافت و مزه ی بافت مخاط داخل گونه
مدتی ست که بافت داخل گونه ی چپ من تغییر کرده و با صافی باقی داخل دهانم نیست. قدری هم مزه ی شوری دارد اما من خونی نمیبینم. در بیماری های دهان همچین نمونه ای ندیدم و خیلی نگرانم که نشان از سرطان دهان باشد. ممنون میشوم اگر من رو راهنمایی کنید.
من در آمریکا زندگی میکنم و هزینه ی دندانپزشکی خیلی بالاست و بیمه ی من هم شامل دادنپزشکی نمیشود. آیا برای این مساله میتوانم به دکتر عمومی مراجعه کنم؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ بوی بد دهان
من حدود 4 سال هستش که دچار بوی بد دهان شدم. اینم یک نفر به صورت غیر مستقیم به من گفت. من 16 سالمه و حدود 4 ماه بود که مسواک هم میزدم ولی هیچ تغییری مشاهده نکردم. میخواستم اگه میشه منو کمک کنید

*****

من دجار مشکل بوی بد دهان هستم.بیماری من خیلی حاد هستش. تا الان حدودا به 20 پزشک متخصص مراجعه کرده ام اماهیچکدام از انها نتوانستند مشکلم را حل کنند

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ پروتز ثابت یا ایمپلنت
من دندان سوم فک بالا را سال هاست که از دست داده ام. ( دندان شیری تا 25 سالگی مونده و دندان دائمی الان بصورت افقی در فک نهفته است )
می خوام از پروتز ثابت استفاده کنم . آیا روشی هست که بدون تراش دندان های مجاور این کار صورت بگیرد ؟ می توان این فضا را با کامپوزیت  پر کرد؟

*****

دختری هستم ۲۷ ساله ،۶ ساله پیش به علت بیماری کرترل گینت در فک پائین مورد عمل جراحی قرار گرفتم، اکنون به علت عدم کارایی دندانهای ۲ ، ۳ پائین (محل اولی‌ بیماری) مجبور به کشیدن ۲ دندونم شدم ،قصد داشتم بعد از کشیدن دندانها از ایمپلنت استفاده کنم ،اما پزشکان گفتند که در زیر این دو دندان استخوان سازی کمی‌ صورت گرفت و باید منتظر بود که اگر استخوان سازی صورت بگیرد ،از ایمپلنت استفاده کرد. می‌خواستم در این مورد منو راهنمایی کنید و اینکه آیا روش یا داروی خاصی‌ برای صورت بخشیدن به استخوان سازی وجود دارد؟گرافی های لازم به شما ارسال شده.

*****۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ روکش کردن دندان

من از 8 سال پیش تا کنون به علت خرابی(دو دندان جلو) مجبور به استفاده از پروتز های ثابت 3 و 5 واحدی نمودم . متاسفانه هر بار به علت خراب شدن یکی از پایه ها یا پروتز می افتد یا مجبور به در آوردن
پروتز با ضربه می باشم) در حال حاضر از پروتز متحرک استفاده می کنم سوالم این است که آیا می توان جای دو پایه 5 واحدی اخیر که یکی به علت عفونت و دیگری به علت شکستگی حین در آوردن پروتز کشیده شده اند(فقط یک پایه سالم مانده) دوپایه در لثه کاشت و 5 واحدی را مجدد نصب کرد یا بهتر است از همین پروتز متحرک تا آخر عمر استفاده کنم؟!راه حل دیگر استفاده از تراش پایه های سالم و افزایش پرتز است که تحت هیچ شرایطی با توجه به سوابق قبلی حاضر به این کار نمی با شم!
2-آيا صلاح است براي دندان 6 كه داراي ترك مي باشداز پروتز ثابت استفاده شود يا فعلا پر گردد؟

*****

من 2 سال پیش تعدادی از دندون های قدامی را پروتز ثابت گذاشتم حالا لثه ام از سمت داخل دهان .پشت پروتز ها کم کم داره سیاه میشه حتی دچار بوی بد دهان شدم که احتمالا از همون لثه هاست ؟

 *****

 من 25 سال سن دارم. متاسفانه در قسمت دندانهاي جلويي من نامرتبي شديد وجود داره و در نوجواني اقدام نكردم و در مراجعه به دندانپزشك نسبت به مرتب سازي آن پاسخ منفي دريافت كردم و تنها راه را روكش كردن آنها گفته اند. ميخواستم بدونم كه روكش كردن مناسب ميباشد يعني در سال هاي مدائم امكان استفاده مناسب از اآنها وجود دارد؟ شما راه بهتري يا حتي راه هاي ديگر رو امكان داره به من معرفي كنين تا پي گيري كنم؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ مراقبت از دندان مصنوعی کامل
نکات مهمی که برای استفاده از دندان مصنوعی نیاز است ذکر کنید تا دچار مشکل کمتری در استفاده از آن باشم

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ كودكي، فصل تشخيص ارتودنسي دندان‌ها
بهترین زمان تشخیص مشکلات مرتبط با ارتودنسی چه زمانی است؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ضرر استفاده داروی بی حسی بر دندان اطفال
از دكتر متخصص كودكان شنيدم كه بي حس نمودن دندان براي بچه هاسبب كج در آمدن دندان دائم انها مي شود لطفا بفرماييد اين مطلب درست است.اگر بله پس چرا دكترها اقدام به چنين كاري ميكنند

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ اثر قطره آهن بر دندان
1-لطفاً درمورد علت وجول لکه های سیاه و تیره روی دندان های شیری و علت آن توضیح دهید

*****

2-  
من یک دختر 20 ماهه دارم که دندانهاش به خاطر قطره آهن سیاه شده . با وجود اینکه هر بار بلافاصله بعد از خوردن قطره آب میخوره و بعدش هم براش مسواک میزنم . میخواستم بدونم این لکه ها از بین میرند؟ یا ممکنه باعث پوسیدگی بشند؟

*****

اضطراب کودکان ۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ اضطراب کودکان
چهاردندان جلوی پسریک و نیم ساله ام درسیزده ماهگی پوسیدندوحالا که یک ونیم ساله است این دندانها عفونت کرده اندودکترش پیشنهادکشیدن دندانهایش راداده است
این تصوربخصوص که حتی معاینه معمولی اوراتاحدمرگ مضطرب می سازدبسیارسخت است ازطرفی تعدادی گفته اند که بعداززدن آمپول بی حسی دندانهای دائمی درنمی آیند
آیامیتوان برای کشیدن این دندانهاازبی هوشی کمک گرفت
واگرامکان داشته باشدبه کجاوبه چه کسی می توانم مراجعه کنم خواهشمندم کمکم نمائید بسیارمستاصل مانده ام فکراینکه چطوراورادرصندلی بنشانم واوراتاحدمرگ بترسانم وحتی بعدازکشیدن دندان چطوروسیله پانسمان رادردهانش نگه دارم بسیارسخت است

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ عصب کشی شیری ها یا کشیدن آنها
فرزند 5 ساله ای دارم که دندانهای اصلی او پوسیدگی پیدا کرده است حال با توجه به سن او عصب کشی یا کشیدن دندان باید برایش انجام دهیم ؟ برای اینکار آیا باید به دندانپزشکانی خاص مراجعه کرد ؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ زمان رویش دندان
دختر 13 ماهه ام هنوز دندان در نیاورده لطفا راهنمایی نمایید
2پسر 20 ماهه من تنها دو دندان آنهم در فک بالا در آورده که این دندانها هم پس از زدن 3 آمپول D3 در آمد و پس از آن دندان دیگری در نیاورده . لطفا راهنماییم نمایید.

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ رویش دندان شیری
فرزندم در حال در آوردن دندانهای شیری است.2 دندان پایینی را در آورده و الان هم تب-بیقراری-کاهش اشتها و درد بسیار دارد.چه کارهایی می توانم در کاهش دردش انجام دهم؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ دندان شیری
آیا دندان شیری را می شود عصب کشی کرد؟

*****

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ كوچك كردن اندازه دندان جلو
آیا می شود دندان های بزرگ را کوچک کرد؟ خصوصا دو دندان جلو را.

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ كامل در نيامدن ريشه دندان
ديروز رفتم دندان عقلم را بكشم. آقاي دكتر بعد از كلي تلاش فقط توانست يك ريشه را بيرون بياورد. نفهميدم دومي را چه كار كرد. مي گفت فك جوش شده. كلي ور مي رفت و يك چيزي پيچ مي كرد ولي چيزي هم بيرون نياورد. الان بعد از دو روز كمي ناراحتم و فكر مي كنم ممكن است عفونت كرده باشد. از دكتر پرسيدم كه كل دندان را درآوردي؟ گفت بله؛ ولي من شك دارم. آيا ماندن يك ريشه خطر ناك است؟ چه كار بايد بكنم كه مطمئن شوم؟

۸ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جويدن آدامس
آيا جويدن آدامس براي دندان ها مفيد است يا مضر؟

لق شدن دندان ها ۷ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ لق شدن دندان ها
مدتی هست یکی ازدندان های جلو و دندان چهار وپنج فک بالا کمی لق شده چی کار کنم؟لطفا مرا راهنمایی کنید چون خیلی نگرانم ومی ترسم دندان هایم را از دست بدهم
*****

۶ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ کاهش فاصله محل خالی دندان
سلام دختری هستم 20ساله دو دندان جلویی (پیش)فک پایین من بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامد وحالا این فاصله کم شده در حدود یک دندان کوچک ضمنآ فک من پهن نیست وفک بالا کاملا فک پایین را می پوشاند به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی گفته که تا استخوان وسط ازبین نرفته باید دندان ها جمع شود اما دیگری می گوید که باید حدود 2 سال تا 2.5 ارتودنسی شود بعد فضا برای گذاشتن یک دندان ایجاد میشود که یک دندان بگذارم حالا من میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم میدانم بدون عکس نمیشود نظر داد اما میخواهم ببینم شما کدام را ترجیح می دهید؟
*****

ارتدنسی نامرئی ۶ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ ارتدنسی نامرئی
من دندان هایم درست روی هم سوار نمی شوند. به دندان پزشکی که در تابلو خود نوشته اند "ارتدنسی نامرئی" مراجعه کردم  اما ایشان گفتند این درمان برای شما امکان پذیر نیست!
اولاً لطفاً بفرمایید این درمان چگونه است؟
ثانیاً آیا واقعاً برای من نمی توانند با ارتدنسی نامرئی درمان انجام بدهند؟
-----
من 22 سال سن دارم
دندان هاي پايينم كمي نا مرتبه
دوتا از دندونام يه كم رويه هم هست
آيا ممكنه فقط رديف پايين رو ارتدنسي كنم؟
يا اينكه بايد حتما بالا و پايين با هم ارتدنسي بشن؟

, و آيا ميتونم از ارتدنسي نا مرئي استفاده كنم؟
-----
من دستگاهی شبیه این عکس را دیده ام که نام آن "نایت گارد" بود، آیا این همان است؟
-----
بعد از مراجعه به پزشك ارتودنتيست خود آقاي مسعود پورشاهي به من گفتن كه چون نامرتبي دندان كم هست مي شود با ارتودنسي نامرئي انجام داد. آيا امكان برگشت آن وجود دارد.


  * * *

جرم دندان ۳ آذر ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰:۰۰ جرم دندان
لطفاً درمورد جرم دندان توضیح بدهید. آیا میشه جرم رو با مسواک برداشت؟
*****
جرم همون مواد غذایی است که روی دندون باقی می مونه؟
*****