مطالب این بخش با همت دکتر مرتضی قادری، دکتر یاشیل احدی مقدم و دکتر منا اعتمادی سجادی از میان پرسش های کاربران در تالارهای مشاوره انتخاب و در بانک اطلاعات گذاشته شده است
پرسش و پاسخ های دندان پزشکی
ورود اطلاعات به بانک اطلاعات "پرسش و پاسخ های دندان پزشکی"
افزودن

«آر اس اس»
RSS
 

هیپوکلریت
آیا استفاده از وایتکس در هنگام عصب کشی مفید است؟ اصلا مجاز است یا خیر؟
*****

هزينه جراحي دندان عقل
خواهش می کنم لطف فرموده هزینه جراحی دندان عقل در یک مطب خصوصی را به صورت حد اقل و حد اکثر بفرمایید. قابل ذکر است که اینجانب دو عدد دندان عقل فک پایین که نیمی از آن هم در آمده بود را به صورت جراحی و بخیه در آوردم اما دکتر چیره دست ما وقتی فک مرا پایین آورد که فرمودند دویست هزار تومان. آیا واقعا این نرخ حقیقی و مصوب است؟

*****
فرستنده: روزبه صامت
*****

نگین دندان
اطلاعاتی درباره ی گذاشتن نگین یا ستاره های فلزی روی دندان های قدامی می خواستم.اندیکاسیون اون فقط زیبایی یا برای یک شکستگی کوچک و گرد مینا که سبب دیده شدن دنتین و تغییر رنگ اون به قهوه ای هست هم کاربرد داره؟مکانیسم باند اون به دندون چیه؟عمر مفید اون چقدره و آیا به دندون صدمه می رسونه؟

*****

نروييدن دندان دائمي در يك سالگي
دختر یک ساله ای دارم که هنوز دندان در نیاورده است. لطفا علل تاخیر آن را بفرمایید و این که آیا ممکن است دندان هایش در نیاید؟ و چه بکنیم تا زودتر دندان در بیاورد؟

*****

نامنظم شدن دوباره دندان ها
در سن 15 سالگی دندان هایم را ارتدنسی کردم فک پایینم نسبت به فک بالا کمی عقب تر است حالا بعد از 6 سال 4دندان جلوی هر دو فک بالا و پایین نامنظم و به هم فشرده شده اند. ارتدنتیستم عقیده دارد فک پایین و بالا نیاز به جراحی دارد در غیر اینصورت دندان ها دوباره بعد از ارتدنسی بر می گردند. می خواهم بدانم این درست است؟ بدون جراحی امکان مرتب کردن دندان هایم وجو دندارد؟

*****

مشکلات احتمالی در صورت عدم انجام جراحی
در صورتی که کسی مشکل جلو بودن فک پایین را داشته باشد و عمل نکند چه مشکلاتی ممکن است برایش
در اینده به وجود بیاید؟
و امکان لق شدن زود هنگام دندان ها
و اسیب رسیدن به لثه ها وجود دارد؟

*****

مشاوره ارتودنسی
من 21 ساله هستم  
چند سال پیش 2تا دندونهای نیشم رو کشیدم (چون نامرتب رشد کرده بودند)
ولی با این وجود فضای کمی در فک بالا وجود داره.
اون موقع بقیه دندونام مرتب بودند ولی کم کم حرکت کردند و روی هم سوار شدند. و حالا هر دو فکم نیاز به ارتودنسی ثابت داره.
برای مشاوره پیش چندمتخصص ارتودنسی رفتم ولی بیشتر در انتخاب پزشک دچار تردید شدم . چون تقریبا حرفهای مختلفی می زدند
بعضی می گفتند که چون 2تا دندون از بالا کشیده شده ، باید 2تا از پایین هم کشیده شود.(؟!)
یکی می گفت کشیدن یک دندان کافی است .
و دیگری می گفت لازم نیست دندانی کشیده شود.  
لطفا منو در این مورد راهنمایی کنید (برای من کشیدن دندان مهم نیست و فقط میخواهم درمان کامل و بدون بازگشتی داشته باشم )  
همچنین من تصمیم دارم فک بالا رو ارتودنسی نامرئی (سرامیکی) کنم و چند سوال در این مورد برایم پیش آمده
ارتودنسی سرامیکی ، چه تفاوتهایی با ارتودنسی معمولی دارد ؟(از نظر درمان)
- یکی از دکترها میگفت که چون در این نوع ارتودنسی ، براکت های سرامیکی با سیم های فلزی به کار می رود ، طول درمان رو افزایش می دهد.(؟؟؟؟؟؟؟؟)
؟ آیا در ایران ازسیم سرامیکی استفاده نمی کنند ؟ چرا؟
- و یکی از دکتر ها می گفت هنگام جدا کردن براکت های سرامیکی ، ممکن است به دندانها آسیب برسه . ؟ آیا این مساله به خاطر کیفیت براکت هاست؟

*****

بنده مدتي است كه ارتودنسي ثابت كرده ام و بنا به سفارش پزشك معالج از خوردن غذاي سفت به شدت پرهيز كرده ام ولي با اين حال در دو مرتبه ي جداگانه دو براكت از سطح دندان من جدا شد . حال از محضر اين نشريه ي محترم اين سوال را دارم كه ايا راهي براي محكمتر چسبيدن براكت بر روي سطح دندان مانند خمير دندان خاص يا داروي خاص وجود دارد كه مانع از جدا شدن براكت ها شود . و اينكه با جدا شدن يك براكت به ازاي هر روز چه ميزان به طول درمان اضافه مي شود.؟

*****

من 25 ساله هستم و قصد دارم 6 ماه دیگر برای بارداری اقدام کنم . آیا می توانم ارتودنسی کنم ؟

توضیح اینکه هم دندانهای بالا و هم دندانهای پایین من نا مرتب هستند. البته مشکل اصلی من در مورد دندانهای بالاست که دندان نیش هر دو سمت بیرون زدگی دارند . در سن حدود 10 سالگی به خاطر کمبود فضای فک دو تا از دندانهای بالام رو کشیدم و در سن 16 سالگی هم یک ارتودونسی متحرک روی فک بالام انجام دادم که یک سال طول کشید . ولی بعد از آن مقدار زیادی برگشت داشت. در ضمن دکتر یکی از دندانهای نیش منو که به گفته او شیری بود کشید . اما دندان دایمی که زیر آن بود بعد از پایان ارتودنسی در آمد و روی دندانهای دیگر قرار گرفت و الان ظاهر خوبی ندارد.

*****

من حدود یک سال است که ارتودنسی ثابت کرده ام ، برای انجام ارتودنسی دندانی نکشیدم و اکنون تغییرات لازم بر روی دندانهایم صورت گرفته و زمان استفاده از ارتودنسی متحرک رسیده است ، در انتخاب اسپلیت و یا ارتودنسی متحرک دچار سردرگمی شده ام ، پزشک من اسپلیت را پیشنهاد کرده اند اما در خصوص امکان پوسیدگی دندانها در این روش دچار شک شده ام لطفا راهنمایی فرمائید

*****

یکی از دندانهای پیشین فک بالایی من روکش شده است. آیا امکان ارتودنسی جهت مرتب کردن سایر دندانهایم وجود دارد؟
و آیا امکان ترمیم پسرفت خفیف و تغییر رنگ لثه همان دندان روکش شده ام وجود دارد؟

*****

دختری هستم 20ساله دو دندان جلویی (پیش)فک پایین من بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامد وحالا این فاصله کم شده در حدود یک دندان کوچک ضمنآفک من پهن نیست وفک بالا کاملا فک پایین را میپوشاند به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی گفته که تا استخوان وسط ازبین نرفته باید دنداها جمع شود اما دیگری میگوید که باید حدود 2سال تا 2.5 ارتودنسی شود بعد فضا برای گذاشتن یک دندان ایجاد میشود که یک دندان بگذارم حالا من میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم میدانم بدون عکس نمیشود نظر داد اما میخواهم ببینم شما کدام را ترجیح میدهید؟

*****

من مشكل اپن بايت در دندانهاي جلويي دارم و همچنين دندانهاي جلويي فك بالايم جلوتر است.
من 20 سال سن دارم و الان در حال گذراندن خدمت سربازي هستم. آيا امكان درمان براي من در اين سن وجود دارد؟
نحوه درمان به چه صورتي خواهد بود؟
و همچنين هزينه و مدت تقريبي درمان چقدر است؟

*****

من دختری هستم 23 ساله که در 12 سالگی دندان 3 بلای من را کشیدن و الان دندان های بالای من به سمت چ کشیده شده برای ارتودنسی به نظر شما باید از دندان های بالای من کشیده شود؟

*****

من در مورد ارتودنسی سوالی داشتم
دو دندان بغل دندان های نیش من مقداری از جای خودشان جلوتر هستند و من به دلیل اینکه من به فلز حساسیت شدید دارم نمی توانم از سیم کشی برای ارتودنسی استفاده کنم آیا راه دیگری برای ارتودنسی هست؟

*****

من25 ساله هستم ودندانهای نیش فک بالایم در قسمت بالا قرار دارند یعنی با بقیه دندانها هماهنگ نیستند آیا راه حلی بغیر از ارتودنسی برای درمان وجود دارد؟

*****

دندونهای ردیف پایین من کج و کوله هستن.
میخواستم بدونم که با چه روشهایی میشه این مشکل رو رفع کرد.
آیا به واسطه عمل جراحی هم میشه یا فقط با میله گذاشتن باید این مشکل رفع بشه.
لطفا در صورت امکان مدت طول درمان و هزینه تقریبی هر روش درمان رو ذکر بکنید.


*****

دندانهای جلوی من فک بالا خیلی درشت است میشه با تراشیدن این مشکل راحل کرد؟

*****
مراقبت از دندان مصنوعی کامل
نکات مهمی که برای استفاده از دندان مصنوعی نیاز است ذکر کنید تا دچار مشکل کمتری در استفاده از آن باشم

*****

لکه های قهوه ای رنگ وبرجستگی روی زبان
  مشاهده لکه های قهوهای رنگ بر روی زبان نشانه چیست؟توضیح این که دو قسمت از زبان به رنگ قهوه ای درآمده است.و در انتهای زبان هم جوشهایی تقریباً بزرگ مشاهده می شود.

*****

لق شدن دندان ها لق شدن دندان ها
مدتی هست یکی ازدندان های جلو و دندان چهار وپنج فک بالا کمی لق شده چی کار کنم؟لطفا مرا راهنمایی کنید چون خیلی نگرانم ومی ترسم دندان هایم را از دست بدهم
*****

لزوم انجام درمان اندو(معالجه ریشه)
من حدود 12 سال پیش تمام دندانهای کرسی را با آمالگام پرکردم که دو تای آنها پوسیدگی شدید و بقیه سطحی بودند.

*****

به علت درد در دندانهای پرشده به دندان پزشک مراجعه کردم که پر کردگی وسیع آمالگام را خالی و دندان مذکور که شماره 6 است را ترمیم ریشه کردند.

به گفته ایشان پوسیدگی زیر آمالگام خیلی شدید ایجاد شده که تا جایی که امکان داشته برداشته اند و با کامپوزیت نوری پر شد.

آیا روکش این دندان واجب است؟

آیا عکس تمام فک برای تشخیص پوسیدگی های زیر آمالگام و کناره دندانها که دیده نمیشوند کافی است؟

دندان 6 روبرو در 10 سال پیش کشیده شده و من اگر این دندان را از دست بدهم در فک پایین دو دندان قرینه را از دست میدهم. ممنونم
esdha

*****

دندان آسیاب من مدتی درد داشت وبعد باآنتی بیوتیک دردش رامتوقف کردم ولی الان دردش افتضاح شدید شده ومطمئن هستم به اعصاب رسیده چون لثه نیزبه شدت درد میکند.البته جایی کارمیکنم که تا3روزنمی توانم نزد دکتربروم .الان هم قرص لوپراکس برای ازبین بردن چرک وقرص ژلوفن برای کم کردن درد استفاده میکنم.آیااین قرص چرک خشک کن خوب است تا سه روزآینده؟
میهمان

*****

لزوم انجام جراحی فک
دختر 20 ساله ای هستم.من مشکل جلو بودن فک دارم و دندونو های نامرتب.برای حل مشکلم به یه ارتودنس مراجعه کردم.ایشون ضمن بررسی عکس ها فکم ، توصیه کردن به یه جراح فک مراجعه کنم.جراح فک گفتن بعد از 1سال ارتودنسی شرایط برای عمل فراهم می شه منتها گفتن که از فک پایین نباید دندونی کشیده شه ،چون ممکنه نشه عمل کرد.دکتر ارتودنس هم گفتن که بدون کشیدن دندون از فک پایین امکان ارتودنسی نیست.من نمی دونم چی کار کنم؟

*****

من يك مرد 26 ساله كه فك پائين دهانم عقب تر از فك بالاي قرار دارد يا همان اورشر كه يك دكتر گفت الان من ميتوانم اولا جراحي كنم يا نه ايا عوارضي هم دارد تا چه اندازه اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد

*****

ن هم مثل بسیاری از مراجعه کنندگان به سایت دچار ناهنجاری (پیش امدگی )در فک پائین نسبت به فک بالا هستم جهت درمان به دکتر در تهران مراجعه نمودم که ایشان فرمودند باید فک بالا و پائین عمل شود ونیاز به ارتودونسی نیز نمی باشد لذا خواهشمند است همچنین خواهشمند است در خصوص موراد ذیل اینجانب را راهنمایی فرمائید
1- یک دکتر جراح خوب به من در مشهد معرفی نمائید
2-عوارض و مشکلات پس از عمل
3-روشهای جراحی ومدت زمان دوران نقاهت
4-در زمان نوجوانی به پزشک مراجعه نمودم که ایشان علت رشد فک پائین را به دلیل بزرگی زبان اعلام نمودند در نتیجه در این عمل باید مشکل بزرگی زبان نیز حل شود وایا پس از عمل امکان بازگشت وجود دارد
5- هزینه های انجام عمل
پیشنهاد:
در صورت امکان در سایت از عکس های افرادی که این گونه عمل ها را انجام داده اند قرار دهید همچنین با توجه به تکراری بودن بسیاری از پرسش ها (در خصوص عوارض، هزینه ها ،روشهای جراحی و...) در یک صفحه شرح کاملی قرار دهید و امکان ارتباط افرادی که این گونه عملها را انجام داده اند با افرادی شبیه من از طریق این سایت مهیا نمائید

*****

بنده پسری دارم حدوداً 9 ساله که به تازگی فهمیده ایم که چرافکش جلو آمده و زبانش بیرون است و دندانهایش به روی هم چفت نمی شود و فک پائین از فک بالا جلوتر است . لطفاً مرا یاری کنید که چکار کنم و آیا ارتودنسی شود ، درست می شود؟

*****

من پسری 24 ساله هستم که به طور مادرزادی دچار ضایعه لب شکری شدم و بارها که تا به این سن رسیدم چندین مرحله عملهای مختلفی انجام دادم از جمله شکاف کام-زبان کوچک-بینی الان میخواهم فک بالای خود رو جراحی کنم و ارتودنسی هم کردم -فک پایینم هیچ مشکلی نداره
فقط تو فک بالا مشکل دارم اونم اینکه فک بلام 2 تیکه هستش میخوام اونارو به هم نزدیک کنم مشکل ایجاست که
بین این 2 قسمت یک استخوان وجود دارد که دکتر میگه امکان داره که
موقعجراحی بیارم جلو ولی ممکنه 30 تا 40 درصد به حالت قبلی برگرده در ضمن این فضای خالی به بینی من راه داره
من باید چی کار کنم منو راهنمایی کنید

*****

فک من در موقعی که خمیازه می کشم یا زیاد باز می شود مشکل دارد درد ندارم ولی در موقع خواب دهانم زیاد باز می شود و روی هر دستی بخوابم دهانم به طرف زمین است یعنی به پهلو می رود آیا فک من مشکلی دارد ؟

*****

من 15 سالمه و مشکلی که دارم اینه که لثه هام وقتی میخندم خیلی مشخصه ، به متخصص ارتودنسی هم هر سال مراجعه کردم و با دیدن عکسهای فکم به من گفتن که مشکل از فکمه و نمیتونم ارتودنسی کنم چون دندونام هیچ مشکلی نداره ودیگه گفتن به همین دلیله که گونه هام هیچ برجستگی نداره ، به جراح فک و صورت هم مراجعه کردم و بهم گفت که باید فکمو بعد از بلوغ جراحی کنن و ببرنش بالاتر ...
حالا من میترسم و نمیدونم باید بالاخره جراحی کنم یا نه ؟ و اینکه بعد از جراحی قیافم خیلی تغییر میکنه؟

*****

من مشکلی در فک بالا دارم و فک بالای من یک مقدار جلوتر فک پایینه.لثه بالا هم یک مقدار بلنده. می خواستم ببینم 1-میشه اینو عمل کرد؟2-چه خطراتی ممکنه داشته باشه؟ 3-هزینه عمل حدودا چقدر می شه؟

*****

يكسال پيش تحت عمل جراحي فك بالا و پايين قرار گرفتم عوارض جراحي : بي حسي گوشه لب پايين_بين دندانهاي فك پايين و بالا در سمت راست فاصله ايجاد شده و جويدن غذا ممكن نيست _بدليل بستن ارچ بع مدت 3 ماه دندانها خيلي بهم ريخته است لطفا مرا راهنمايي فرماييد

*****

من 24سال دارم و حدود 3سال است که توسط خانم دکتر طاهره حسین زاده نیک مورد ارتودنسی قرار گرفته ام.فک پایین من حدود3سانت جلو است و نیاز به عمل دارد.من در مورد این عمل هیچ= گونه اطلاعی ندارم.لطفا توضیحاتی برایم بدهید

*****

ن ۱۷ سالمه و مشکلی‌ که دارم اینکه ۲ دندان نهفته داشتم که یکی‌ به صورت نامناسبی دراومد و اون یکی‌ داخل فک و جدیدا فشار میاره به دندانای دیگه و اذیت میشم می‌خوام در مورد نحوه ی جراحی فک در این مورد و آسیب هایی که به دندان های دیگه زده بیشتر بدونم ممنون

*****

من دختری 20 ساله ، مشکلی که دارم فک پایینم جلوتر از فک بالاست و دندانهای نسبتاً نامرتبی دارم و کمی هم احساس کج فکی میکنم ناگفته نماند که در سن 12 سالگی برای ارتدنسی رفتم و حدود 3-4 سال از فکبند و سیمهای ثابت و متحرک استفاده کردم ولی احساس میکنم کمکی نکرد و الان حتی در حین حرف زدن یا جوییدن دچار ناراحتی و سختی میشوم

*****

من( ندا_61 ) هستم 26 ساله . فک پایین من کمی جلو هست و به این زودی ها هم میخواهم عمل کنم (البته تو بیمارستان دولتی _ حتما میدونید که چون تو بیمارستان های دیگه خیلی گرونه ‍! )
علاوه بر این دندانهای فک پایینم هم شیب داره هم انحراف که این باعث شده که دهنم کمی کج بشه سوال من از شما دوستان اینه که:
1: ایا نتیجه ی عمل تو بیمارستان دولتی با بیمارستانهای دیگه فرق میکنه یا نه؟ در طی این 6 هفته تکلیف عطسه و سرفه و یا استفراغ کردن چی میشه؟ انحراف و شیب دندانهای فک پایینم چی میشه ایا حین عمل اونم درست میشه؟
2: تو عمل جراحی جما چه چیزهایی تو فکم جا سازی میکنن ؟
3: ایا من که زخم معده دارم واسم ضرر نداره که 6 هفته با فک بسته فقط مایعات بخورم ؟
4: زیر چشم من و نزدیک بینیم تو رفتگی داره که دکتر گفته که بهتر واسم یک جفت پرتز پارانازال سایز کوچک بذاره- میخواستم در مورد این نوع پرتز توضیحات کافی بدهید . اینکه گذاشتن پرتز تو سن 26 سالگی زود نیست ؟ایا عوارض داره یا نه ؟ ایا صلاح این نیست که اول فکم رو جراحی کنم تا شکل جدید صورتم مشخص بشه و بعد اگر لازم بود پرتز بذارم ؟
5: پرتز پارانازال را چطوری تو صورت میذارن و چند تا پیچ و مهره استفاده میکنن ؟تا چند سال دوام داره و چه مراقبت هایی میخواهد؟ایا من که سینوزیت و هم انحراف بینی دارم میتونم از این پرتز استفاده کنم ؟
6: بعد از جراحی فک که6 هفته بعد فکم رو باز کردم تا کی و چه مراقبت هایی لازم دارم ؟ بعد از چه مدت میتوانم بینیم رو هم جراحی کنم ؟
6: عملی در شرایط من حد وسط چند ساعت طول میکشه؟ ایا دکتر میتونه تو عمل کوتاهی کنه و عمل منو به اصطلاح ماست مالی کنه و یه چیزهایی رو دور بزنه و عمل منو که مثلا اگر 4 ساعت کار داره تو 2 ساعت انجام بده؟
7: ایا گذاشتن پرتز پارانازال تو صورت مشکل گودی زیر چشم رو از نظر زیبایی حل میکنه یا اثری نداره؟
8: ایا کسانی که تو شیفت شب کار میکنن اگر این پرتز رو بذارن بعد از مدتی شبکاری و بی خوابی که روی صورت اثر بدی میذاره این پرتزخاصییت خودش رو از دست نمیده؟ اگر پرتز به هر دلیلی از بین رفت میشه دوباره پرتز گذاشت؟

لطفا با دقت و واضح به سوالات من که سوالات خیلی های دیگه هم هست جواب بدهید بی صبرانه منتظر جواب هستم

*****

من19 سال دارم. و مشکله من جلو بودن فک پایین به اندازه 1 سانتیمتر است.به متخصص فک وصورت مراجعه کردم وگفت که باید هم فک بالا وهم فک پایین هر دو با هم عمل شوند.
میخواستم در این مورد که ایا عمل ساده ای است یا نه؟

*****

فک پایینم تقریبا 1.5 سانتیمتر عقبتر است.می خواستم بدونم این عامل چقدر در تلفظ موثر است و آیا با عمل جراحی تکلم بنده بهتر می شود .من هم اکنون بعضی از حروف را به صورت نوک زبانی تلفظ می کنم . و سوال دیگرم این است که این عمل خطرناک است یا خیر و دوران نقاهت چه مدت طول می کشد؟

*****

من هم مثل بسیاری از مراجعه کنندگان به سایت دچار ناهنجاری (پیش امدگی )در فک پائین نسبت به فک بالا هستم جهت درمان به دکتر جراح مراجعه نمودم که ایشان فرمودند باید فک بالا و پائین عمل شود لذا خواهشمند است در خصوص موراد ذیل اینجانب را راهنمایی فرمائید
1- یک دکتر جراح خوب به من در مشهد معرفی نمائید
2-عوارض و مشکلات پس از عمل
3-روشهای جراحی ومدت زمان دوران نقاهت
4-ایا پس از عمل امکان بازگشت وجود دارد
5- هزینه های انجام عمل
6-من دچارتنفس دهانی ومشکل درجویدن وهضم غذا هستم آیابیمه مقداری ازهزینه عمل راقبول می کند؟

*****

من فکم را چونکه جلو بود جراحی کردم.
و الان هم هیچگونه مشکلی ندارم و خیلی خیلی از نتیجه عمل ام راضی هستم و خدا را هم بسیار شاکرم.
چهره ام از بعد از عمل انقدر تغییر کرده و بهتر شده که خودم هنوز در شگفتم!!!!
عمل فک انقدر ها هم که گفته میشه سخت نیست
و تنها مشکل اش بسته بودن فک به مدت یک ماه است که
خیلی هم سخت نیست و عادت می کنی.
و نه ترس داره نه درد و نه هیچ چیز دیگه.
و به نظر من ارزش اش را از هر جهت داره.
من پیش جناب اقای دکتر مسگرزاده جراحی کردم
و باید بهت بگم که ایشون از بهترین ها هستن.
و اگه بخوای پیش ایشون جراحی کنی که دیگه جای هیچگونه نگرانی نیست.
به نظر من اگه قصد جراحی هم نداری باز هم یکبار برو و با اقای دکتر مسگرزاده مشورت کن.
پشیمون نمیشی بهت قول می دم.
حتی من انجا خودم بیمارانی را دیدم که توسط دکتر های مختلف ارجاع داده شده بودن و اقای دکتر مسگرزاده بهشون گفتن که فکشون نیاز به جراحی نداره.
و مطمئن باش اگه فکت نیاز به جراحی نداشته باشه ایشون بهت خواهند گفت.
و دیگه درباره عمل هم می تونم به طور خلاصه بگم که
عمل در بیمارستان کسری انجام میشه البته اگه پیش اقای دکتر مسگرزاده عمل کنی.
و حدود 3 ساعت هم طول می کشه و تنها یک شب هم در بیمارستان بستری خواهی بود
و دیگه اگه سوالی داشتی بپرس
خوشحال میشم بهت کمک کنم
ولی در اخر این را بهت بگم که اصلا جای هیچگونه نگرانی نیست
و نتیجه بعد از عمل انقدر عالییه که باورت نمیشه.

*****
لب شکری وشکاف کام
آیا لب شکری جراحی و معالجه می شود ؟
آیا مقدار و اندازه آن در معالجه آن تاثیر دارد ؟

*****

من با نقص لب شکری به دنیا امدم . در 5/6 ماهگی عمل کردم و حالا 17 سال سن دارم . بر اثر عملی که در نوزادی انجام دادم، بینی من دچار انحراف شده و با افزایش سن نیز این انحراف بیشتر شده . میخواستم ببینم که آیا با جراحی پلاستیک میشه بینی رو به صورت سالم برگردوند؟ (البته لازم به توضیح است که این انحراف در قسمت غضروف یا استخوان نیست .)

*****

لطفا در مورد نحوه ی شیردهی در نوزادان لب شکری و کام شکری توضیح بدید

*****

من با نقص مادرزادی لب شکری به دنیا آمدم . در حال حاضر که 19 سال دارم ، در سقف دهانم سوراخی به بینی من است که در هنگام غذا خوردن ، باعث رفتن غذا به بینی من می شود . همچنین از نظر گفتار ، مشکلی در صدا دارم که به قول اطرافیان داخل بینی صحبت می کنم و از نظر ظاهری لب بالایی من به دلیل شکاف لب در هنگام تولد در جراحی ای که در شش ماهگی بر روی من انجام شده ، به صورت انحرافی بسته شده و بینی من هم به صورت انحرافی است . حال سؤالاتی داشتم :
1) آیا راهی برای طبیعی شدن صدا و طرز صحبت کردن من وجود دارد ؟ ( البته من صدایی که از صحبت کردن خودم می شنوم به صورت طبیعی است اما وقتی صدای خودم را ضبط می کنم و به آن گوش می دهم ، خیلی متفاوت است .)
2) آیا طی عملی این امکان وجود دارد تا سقف دهانم بسته شود ؟ واگر امکان پذیر است با این عمل صحبت کردن من بهبود می یابد ؟
3) آیا امکان پذیر است تا طی جراحی ای از نظر ظاهری لب بالایی من به صورت طبیعی درآید ؟ ( من در مورد جراحی پلاستیک که برای زیبایی بینی انجام می شود ، اطلاع دارم ، حال می خواهم بدانم که جراحی پلاستیک در مورد طبیعی شدن لب یالایی من انجام می شود ؟ )

*****

من پسری 24 ساله هستم که به طور مادرزادی دچار ضایعه لب شکری شدم و بارها که تا به این سن رسیدم چندین مرحله عملهای مختلفی انجام دادم از جمله شکاف کام-زبان کوچک-بینی الان میخواهم فک بالای خود رو جراحی کنم و ارتودنسی هم کردم -فک پایینم هیچ مشکلی نداره
فقط تو فک بالا مشکل دارم اونم اینکه فک بالام 2 تیکه است میخوام اونارو به هم نزدیک کنم مشکل ایجاست که
بین این 2 قسمت یک استخوان وجود دارد که دکتر میگه امکان داره که
موقع
جراحی بیارم جلو ولی ممکنه 30 تا 40 درصد به حالت قبلی برگرده در ضمن این فضای خالی به بینی من راه داره
منو راهنمایی کنید

*****

من با نقص مادرزادی لب شکری به دنیا آمدم . در حال حاضر که 19 سال دارم ، در سقف دهانم سوراخی به بینی من است که در هنگام غذا خوردن ، باعث رفتن غذا به بینی من می شود . همچنین از نظر گفتار ، مشکلی در صدا دارم که به قول اطرافیان داخل بینی صحبت می کنم و از نظر ظاهری لب بالایی من به دلیل شکاف لب در هنگام تولد در جراحی ای که در شش ماهگی بر روی من انجام شده ، به صورت انحرافی بسته شده و بینی من هم به صورت انحرافی است . حال سؤالاتی داشتم :
1) آیا راهی برای طبیعی شدن صدا و طرز صحبت کردن من وجود دارد ؟ ( البته من صدایی که از صحبت کردن خودم می شنوم به صورت طبیعی است اما وقتی صدای خودم را ضبط می کنم و به آن گوش می دهم ، خیلی متفاوت است .)
2) آیا طی عملی این امکان وجود دارد تا سقف دهانم بسته شود ؟ واگر امکان پذیر است با این عمل صحبت کردن من بهبود می یابد ؟
3) آیا امکان پذیر است تا طی جراحی ای از نظر ظاهری لب بالایی من به صورت طبیعی درآید ؟ ( من در مورد جراحی پلاستیک که برای زیبایی بینی انجام می شود ، اطلاع دارم ، حال می خواهم بدانم که جراحی پلاستیک در مورد طبیعی شدن لب یالایی من انجام می شود ؟

*****

لامینیت
لامینت دندان چیست؟

*****

در هنگام استفاده از لامینت، دندان ها به چه میزانی برش خورده و آماده شدن لامینیت برای نصب روی دندان چقدر طول می کشد؟
آیا لامینت دائمی است؟

*****

لمینیت کامپوزیت یا روکش آسیبی به دندانهای اصلی وارد میکند یانه؟؟
چه روشهایی برای زیبا کردن دندانهای نامرتب پیشنهاد میشود؟

*****

می خواستم دندان های نا مرتبم را لامینت کنم.آیا مشکلی برای دندانهایم پیش نمی آید و آیا این روش بهتر است یا روکش؟

*****


کیست صورت
در قسمت راست صورتم توموری وجود دارد گفته میشود جای حساسی است ایا امکان برداشتن ان وجود دارد یا خیر؟

*****

دود سه سال پیش دندان عقلی داشتم که کشیدم
اکنون پس از مراجعه به دندانپزشک و به واسطه دردی که داشتم متوجه شده ام که کیستی در انتهای فکم وجود دارد
پس از مراجعه به متخصص فک وو دهان پزشک با جراحی
از نوع کیست نمونه برداری کرد در حال حاضر من درد شدیدی دارم سوال من این است که چند درصد از کیستهای این چنینی خطرناک هستند واگر کیست من از نوع عود کننده باشد ایا به واسطه جراحی نکردن خطری مواجه من می باشد و ایا با داروهای چرک خشک کن میتوان انها را از بین برد؟

*****

از 2 سال پيش در سمت راست صورتم توده ايي به مانند جوش ظاهر شد كه اين جوش با خوردن دارو تا حدودي براي مدتي برطرف مي شد اما وقتي لپ خود را فشار مي دادم سفتي آن را احساس مي كردم و بعضي وقتها سمت راست صورتم ورم مي كند و درد شديدي نيز بهمراه دارد چندي پيش به پزشك مراجعه كردم و دكتر گفت كه توده مذكور كيست مي باشد و مستلزم جراحي است.
من بسيار نگرانم چرا كه جاي عمل در صورتم باقي مي ماند لطفا بفرماييد راه حل ديگيري نيست ؟

*****

من در سمت راست صورتم توموري به مدت 2 سال ظاهر شده كه پزشكان اذعان مي دارند كه اين يك كيست مي باشد و نياز به جراحي دارد آيا راه حل ديگري نيز وجود دارد؟

*****


کشیدن دندان عقل بعد از ارتودنسی
من شیما 19 ساله 3 سال پیش ارتودنسی دندانهایم را آغاز کردم و از قبل برای انجام کار 4 دندان خود را کشیدم و حالا بعد از اتمام کار دکتر گفت باید 4 دندان عقل خود را بکشید و من فقط 2 دندانهای عقل خود را کشیدم و به علت ترس فراوان قادر به کشیدن دو دندان عقل خود نیستم و دکتر گفته اگر نکشید بر اثر فشار بر روی دندان ها باعث خراب شدن و در هم ریختن دندان ها میشود .آیا به نظر شما لازم است که دو دندان عقل خود را بکشم.

*****

کاهش فاصله محل خالی دندان
سلام دختری هستم 20ساله دو دندان جلویی (پیش)فک پایین من بعد از افتادن دندانهای شیری دیگه در نیامد وحالا این فاصله کم شده در حدود یک دندان کوچک ضمنآ فک من پهن نیست وفک بالا کاملا فک پایین را می پوشاند به متخصص ارتودنسی مراجعه کردم اما یکی گفته که تا استخوان وسط ازبین نرفته باید دندان ها جمع شود اما دیگری می گوید که باید حدود 2 سال تا 2.5 ارتودنسی شود بعد فضا برای گذاشتن یک دندان ایجاد میشود که یک دندان بگذارم حالا من میخواستم نظر شما را هم در این مورد بدانم میدانم بدون عکس نمیشود نظر داد اما میخواهم ببینم شما کدام را ترجیح می دهید؟
*****

کاشت دندان.ایمپلنت.زمان مورد نیاز جهت کاشت ایمپلنت
بنده جوانی با 26 سال سن با جنسیت مذکر هستم و تعداد زیادی از دندان های من شکسته شده و یا خراب و کشیده شده اند و من قصد دارم که تمام دندانهایم را درست کنم وبا ایمپلنت دندانهای از دست رفته را جبران کنم.

*****

دندان "کاشته شده" چقدر دوام می آورد ؟
چه نکاتی را در مورد آن ها باید رعایت کرد ؟جنس آن ها از نوع دندان های پر شده است؟

*****

من 28 سال دارم. دندان 6 پایین رو در سن 13 سالگی اندو کردم.
الان از اون دندان فقط ریشه مانده. تاج کاملا از بین رفته.
خواستم بدونم بهترین روش درمان کدام میباشد.
دق پست وکوربهتره یاایمپلنت؟

*****

كودكي، فصل تشخيص ارتودنسي دندان‌ها
بهترین زمان تشخیص مشکلات مرتبط با ارتودنسی چه زمانی است؟

*****

كوچك كردن اندازه دندان جلو
آیا می شود دندان های بزرگ را کوچک کرد؟ خصوصا دو دندان جلو را.

كامل در نيامدن ريشه دندان
ديروز رفتم دندان عقلم را بكشم. آقاي دكتر بعد از كلي تلاش فقط توانست يك ريشه را بيرون بياورد. نفهميدم دومي را چه كار كرد. مي گفت فك جوش شده. كلي ور مي رفت و يك چيزي پيچ مي كرد ولي چيزي هم بيرون نياورد. الان بعد از دو روز كمي ناراحتم و فكر مي كنم ممكن است عفونت كرده باشد. از دكتر پرسيدم كه كل دندان را درآوردي؟ گفت بله؛ ولي من شك دارم. آيا ماندن يك ريشه خطر ناك است؟ چه كار بايد بكنم كه مطمئن شوم؟

فیکساتور ثابت یا کشیدن دندان
4دندان پیش من درفک تحتانی نامرتب هستند.(از20سالگی به هم ریخته اند)نظرپزشک من این است که مدت کوتاهی پس از پایان ارتودنسی دوباره به هم میریزند واستفاده از فیکساتورثابت را پیشنهاد داده اندکه تا پایان عمر باقی بماند یا
یکی از دندانهای پیش کشیده شود.به نظر شما کدام ارجح است؟مدت زمانی که صرف کارگذاشتن هریک میشود ؟ عوارض جانبی؟حدود قیمت؟ ایاباداشتن فیکساتور میتوان MRI انجام داد؟ریسک ابتلا به کاتدیدیازدهانی چقدراست؟ من 23ساله هستم.خودم روشی که درزمان کمتر نتیجه دهدوکمترین اختلال فعالیت اجتماعی رابدهد ترججیح می دهم

*****

فراتر رفتن فایل از ریشه
اگر در هنگام عصب کشی سوزن عصب کشی از ریشه فرا تر رود آیا موجب آسیب جدی به دندان یا فک می شود؟

*****

فاصله بین دندان ها
خانم حدود بیست ساله هستم. فاصله بين دندان هاي بالا و پايين قسمت جلوي دندان كه در غذا خوردن و براي بعضي كلمات برايم مشكل ايجاد كرده كه احتمالا به علت جلوبودن فك من است.مي خواستم ببينم با توجه به اينكه سنم بيست و دو سه سال است با ارتودنسي قابل درست شدن است اگرهست چه مدت به طور تقريبي؟ يا باید جراحي فك كنم؟


*****

خانم من موقع خندیدن لثه اش خیلی معلوم میشه یا به عبارتی طول لثه خیلی زیاده یا مثلا لب یه مقدار کوتاه است آیا قابل اصلاح هست با علوم دندان پزشکی؟

*****

آيا فاصله زياد بين داندانها بائث نمايش بزرگتر لب ها هم ميشود ؟

*****

پسری هستم 16 ساله و مطابق عکس ضمیمه شده داندان هایم از همدیكر فاصله دارند .
ردیف اول مربوط به جلوی دهان و ردیف دو و سه به ترتیب مربوط به راست و چپ دندان های من است .
همانطور که در ردیف دو دیده میشود فاصله به اندازه یک دندان میشود . کاملا به خاطر ندارم ولی اكر اشتباه نکنکم این دندان من افتاد و دیكر جای آن دندان دیكری رشد نکرد .
(در اثر حادثه نبوده) برای این قسمت باید دندان کاشت یا ...؟
و در جلو و راست نیز دندان هایم همانطور که پیداست از هم فاصله دارند . آیا با ارتدنسی مشکل شان حل می شود یا ...؟
فراموش نشود که دندان های بالا و پایین کاملا روی هم منطبق نمی شوند و دندانهای ردیف زیر هنكام بستن دهن زیر ردیف بالا قرار میكیرند .
دوره درمان و هزینه احتمالی چقدر خواهد بود ؟
برای سن من امکان دارد ؟
بعد از معالجه بازكشت پذیر است ؟
مراقبت های هنكام درمان و بعد درمان ؟
از چند نفر شنیده ام که همین مشکل را داشتندن و پزشک كفته بوده که : برای ارتدنسی باید سن بلوغ به اتمام رسیده باشد یعنی بالای 25 سال چنین چیزی درست است ؟
بهترین سن برای این کار چه موقع است ؟

*****

دختر 26 ساله هستم كه براي مشكل open bite به متخصص ارتو دنسي مراجعه كردم با وجود اينكه مشكل دندانهاي من زياد نيست يعني دندانهاي مرتب دارم و open بودن دندان هاي جلوي من نزديك 3 ميلي متره ولي بهم گفتن كه در يك روند چهار ساله دندانهاي من درمان مي شود كه نياز به جراحي نيز دارد و بعضي متخصصين انجام اين كار را به من توصيه نمي كنن .
همين باعث شده كه من از انجام ارتونسي بترسم.
چون دندانهاي من به هم نمي رسند وقتي دهانم را مي بندم لبهام كشيده مي شوند كه ظاهر خوبي نداره خصوصا وقت عكس گرفتن، نياز به يك مشاوره در اين باره دارم لطفا راهنمايي فرماييد .

*****

پسری 20 ساله ام مشکل اصلی من فاصله بین دندانهای جلوی درفک بالا 2فاصله دندانی اس ودر پایین هم همینطور ودر عرض یک سال اخیر شدید شده است ومشکلات روحی ودر برخوردهای اجتماعی شده است ودندان من روی هم تقریبا جفت میشود راه حل چیست؟

*****

خانم 37 ساله اي هستم که پيش آمدگي فک بالا وپايين دارم وفکر ميکنم علت آن بزرگي زبان باشد که در صورت جراحي فک ويا ارتودنسي هم مشکلي حل نميشود آيا براي کوچک نمودن زبان راهي هست وآيا اين راه صرفا جراحي است و در خصوص آن بايد به کدام پزشک متخصصي مراجعه کنم؟

*****

دختری ۲۱ساله هستم و مشکلم کجی دندانهایم است.با توجه به اینکه تا یک سال بد قصد ازدواج دارم آیا روشی‌ هست که بتوان ارتدنسی کرد و برای یک روز خاص (جشن ازدواج) آن را برداشت و بد دوباره گذاشت؟

*****

پسری هستم 17 ساله روی هم امدگی دندانهای من خیلی زیاد است و فک پایین من عقب است طوری که اصلا رشد نکردهومی خواستم ببینم اگر من ارتودنسی کنم فک پایین من رشد میکند و جلو می اید؟

******

پسری هستم 19ساله که دندان های جلوییه فک بالا
یه کمی جلوتراست وبادندانهای فک پایین خوب جفت وجور نمیشن
میخواستم بدونم این مشکل رو با ارتدنسی ثابت میشه حل کرد؟

*****

عوارض بعد از عصب کشی
در هفته 11 بارداری هستم و به عفونت دندانی که عصب کش شده مبتلا شده ام باید چه کنم آیا عفونت به جنین صدمه می زند؟

*****

حدود 3 ماه است که دندانی که عصب کشی کرده ام عفونی شده و به شدت درد میکند.مشکلی که دارم این هست که من در ایران نیستم .و با توجه به اینکه در اینجا دندانپزشکی در سطح پایینی هست هنوز اقدامی نکرده ام.میخواستم خواهش کنم راهنمایی ام کنید.اگر دارویی بتواند مشکلم را موقتا حل کند معرفی کنید

*****

هفته قبل برای عصب کشی و پر کردن به دندانپزشکی رفتم. بعد از 3 روز هنوز درد داشتم و در روز سوم هم تب کرده بودم. بعد به دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و گفت که فکم عفونت کرده (غدد لنفاوی) و گفت که احتمال آمپول تو عصب زده وبه من 10 پنیسیلین 800 داد ولی یه دونه از آمپولام مونده ولی هنوز تب دارم.

*****

عوارض بعد از جراحی
من فک پایینم جلو و دکتر گفته که باید جراحی کنم و هر دو فکم نیاز به جراحی داره و فعلا هم ارتدنسی کردم
می خواستم بدانم انجام این عمل چه قدر درد داره؟

بعد عمل فقط فک درد می گیره یا استخوانهای دیگه هم درد میکنند؟ و چه قدر طول می کشه دردش خوب بشه؟
دردش حدودا چه قدره؟ کم؟ زیاد؟ خیلی زیاد؟ چه قدره؟
قابل تحمل؟؟؟؟؟؟؟؟
من اصلا دوست ندارم فکم رو عمل کنم اما متاسفانه مجبورم
من از عمل اصلا خوشم نمیاد چی کار کنم؟
خوشبختانه ارتدنتیستم گفتن که دندونام سال دیگه اماده میشه.
من تا اون موقع چی کار کنم که بتونم خودم رو راضی کنم که عمل کنم

*****

میشه لطفا یک مقدار اطلاعات درباره بی حسی بعد از جراحی فک بدین؟
من با چند نفر که فکشون رو عمل کردن صحبت کردم همه از بیحسی شکایت میکردن
یک سال از عملهاشون گذشته بود اما بیحسی کامل از بین نرفته بود
ایا امکان دارد که این بیحسی باقی بمونه؟
و این مشکل بعد از عمل برای تمام افراد پیش میاد؟
چه مدت زمانی نیاز داره که کاملا بهبود پیدا کنه؟
به چگونگی انجام جراحی و جراح هم ارتباطی داره؟

*****

ایا این که می گویند بعد از عمل ممکن است فک کج شود؟ و یا در رفتگی به وجود بییاید درست است؟ و چه مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید؟

*****

بعد از جراحی با توجه به بسته بودن فک برای مدت طولانی و عدم امکان مسواک زدن از داخل
چه کار هایی باید انجام داد تا بتوان از پوسیده شدن دندان ها جلوگیری کرد؟
و کلا چه قدر احتمال پوسیدگی وجود دارد؟
و طبق امار احیانا موجود چند درصد افراد پوسیدگی پیدا
می کنند؟

*****

فک پایین من جلو بود و دقیقا یک ماه پیش عمل کردم.
هر دو فک جراحی شد. و امروز هم سیمها رو باز کردم
عمل خوب و موفقیت امیزی بود خدا را شکر.
فکم کاملا عقب رفته و خوب شده. مثل یک فک عادی شده
و همه چیز خوب و عالییه به جز اینکه
سمت راست صورتم متورم تر از سمت چپ و
روی گونه سمت راستم یک چیز گرد حس میکنم
که البته سمت چپم هم هست
ولی سمت راستی محسوس تره.
گردی اش بیشتر احساس میشه و
و نسبت به سمت چپی بالاتره!!!!!
از دکترم که پرسیدم گفتن که پیچ
از جنس پلاتین. باقی می مونه. در نمیاریمش.
ولی درباره اینکه چرا این با اون فرق می کنه
( یکی بالا تر و محسوس تره و دیگری نه )
خوب میشه و مثل هم میشه؟
چیز خاص و دقیقی نگفتن
فقط فرمودند که صبر کن تا ورمات بهتر بشه
حال میشه شما کمی اطلاعات کلا درباره این پیچها که در
فک و صورت میگذارند بدهید؟
اینها رو برای همه می گذارند؟ به چه منظور؟
میشه اینها رو دراورد؟؟؟ در چه شرایطی؟
اینکه یکی از اینها بالاتر و محسوس تره
چیز غیر عادی و مشکل سازییه؟
خوب میشه؟ مثل هم میشه؟
درمان داره؟؟؟؟
نیاز به جراحی دوباره نداره؟
میشه لطفا من رو راهنمایی کنید
من خیلی ناراحت و نگرانم
چه کار باید بکنم که مثل هم بشن و خوب بشن؟
خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید
به کمکتون خیلی نیاز دارم.

*****

من دختری هستم 20 ساله که 4 ماه پیش فکم رو جراحی کردم و مشکلم این بود که فک پایینم جلو بود و
هر دو فکم جراحی شد.
من از نتیجه عمل راضی ام ولی از بعد از عمل ی سری
مشکل برام به وجود امده.
از بعد از عمل نمیتونم به راحتی 2 دندان اخر یا شماره 7 فک پایینم رو مسواک بزنم. و اصلا خوب مسواک زده نمیشن.
نمیدونم چه جوری توصیف کنم ولی میتونم بگم که
لپم به لثه و دندونام خیلی بیش تر از حد معمول نزدیک شده
(جایی که بخیه ها بودن و البته الان کامل خوب شدن)
و برای همین قسمت کناری دندونام که مجاور لپم هست خوب مسواک زده نمیشه.
من حتی برای 2 دندان اخرم از مسواک کودک استفاده میکنم چون اصلا با مسواک معمولی نمیشه ولی با این حال باز هم خیلی مفید نیست.
ایا دندونام در معرض پوسیدگی نیستن؟
و برای این مشکل درمانی هست؟
و دیگه اینکه ماهیچه های گردنم گویا کمی شل شدن. در واقع من از بعد از عمل غبغب پیدا کردم!!!!!
در صورتی که در گذشته اصلا چنین مشکلی نداشتم و دقیقا از بعد از عمل این مشکل به وجود امد
و اصلا چاق هم نیستم و لاغرم.
ایا این مشکل در درجه اول به این جراحی ارتباطی داره؟ و سابقه چنین مشکلی وجو داره؟؟؟؟؟
و ایا درمانی هست؟
ایا امیدی به خوب شدنش مثلا با ورزش و یا راههای دیگه هست؟
یکی از دوستانم گفتن میتونم جراحی پلاستیک کنم!
ولی من برای این کار خیلی جوونم. ؟؟؟
میتونم خواهش کنم راهنماییم کنید
و بفرمایید چه کار میتونم بکنم؟

*****

دو ماه پیش جراحی کردم فک پایینم رو حدودد 6 الی 7 میلی متر عقب کشیدم اولش از عملم راضی بودم اما وقتی ورم صورتم خوابید و سیمها و ارچ بارها باز شدن تازه مشکلاتم شروع شد بطوری که الان به شدت دپرس شده ام و هر وقت جلوی ایینه میروم بیشتر ناراحت میشم
من الان دجار کمی لکنت زبان شده ام تلفظ بعضی از حروف مثل ش س ر و ... برایم سخت شده .وقتی صحبت میکنم لب بالام به سمت بالا میره و شبیه دندون خرگوشی ها صحبت میکنم.از همه بدتر دهنم فقط 2 سانت باز میشه و نه بیشتر در حالی که دهن یه فرد معمولی حدودا 4 سانت و نیم باز میشه و کسی که جراحی میکنه حداقل 3 سانت و نیم دهنش باز میشه . اما تو دهن من حتی قاشق هم نمیره .
درضمن من هنوز نمیتونم جیزی را بجوم .دکتر برایم پیج نگذاشته و به جای ان سیم گذاشته که همیشگی است . ایا این خوبه یا بد؟ من قبل از عمل ارتدنسی نکردم .ایا الان ارتدنسی کنم جواب میده یا نه؟ کی ارتدنسی کنم خوبه؟.بعد از عمل تو خواب خر و پف میکنم و گاهی اوقات دچار اپنه می شوم علت چیست؟بعد از عمل صورتم با هم قرینه نیست دکتر میگه چون ارتدنسی نکردی اینطور شد ایا صحت داره؟ یا نه؟بعد از عمل از همان اول سمت راست صورتم بیشتر ورم و درد داشت چند بار هم خونریزی کرد حالا هم کمی ضعیف تر از سمت چپ من است و هنوز درد دارد .دکتر م به هیچ یک از سوالاتم جواب واضح نمیدهد و من سردرگم هستم چه کنم؟

*****

من فک پایینم 4 میلی متر جولوتر از فک بالام هستش و با ارتدنتیست و جراح فک که صحبت کردم گفتند که باید عمل کنم.
چند تا سوال در مورد این عمل داشتم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم

1.دکتر به من گفت که بعد از عمل چیزی حدود 3 الی 4 هفته باید فک بسته باشه.
می خواستم ببینم که ایا راهی هست که بشه این مدت رو کم کرد و اینکه آیا در این مدت میشه صحبت کرد و غذا خورد ؟

2.چه عوارضی ممکن است که در حین عمل یا بعد از عمل بوجود بیاید ؟
آیا ممکن که از لحاظ زیبایی مشکلی بوجود بیاید مثلا فک کج بشه یا متقارن نباشه ؟
بعد از عمل ایا فک مثل قبل کار می کنه یا اینکه برای صحبت کردن و غذا خوردن و سایر اعمال با محدودیت هایی رویرو میشم ؟

3. شرایطی که فک و دندانهای من در حال حاضر دارند چه مضراتی را داره ؟
منظورم اینه که اگر عمل نکنم ممکن است که با چه مشکلاتی روبرو بشم ؟

*****

خوشبختانه برای رفع مشکل خود یک درمان تخصصی را آغاز کرده اید. بهترین پاسخ و توصیه به شما این است که درمورد هرگونه نیاز درمانی دندان پزشکی خود فقط با متخصص ارتدنسی درمانگرخود مشورت کنید که در روند درمان شما اختلالی ایجاد نشود.

*****

دختر 27 ساله هستم که دندانهای ردی بالا من کج هستند و فک بایین ام کمی به سمت چب منحرف منحرف است و کمی جلو میباشد. تا کنون به علت هزینه بالا جراحی فک و ارتودنسی اقدامی انجام ندادم. ولی حالا دیگه از ایو وع خسته شدم مشکل اصلی من زیبایی دندانهایم میباشد و مشکلی برای خوردن غذا تا کنون نداشتم. سوال من این است اگر من تنها ارتودنسی را انجام بدهم و جراحی نکنم ایا در اینده برام مشکلی بیش نمیاد و زیبایی ظاهری دندانهایم حاصل میشود واینکه جراحی فک تا چه حد برام ضرورت دارد؟

*****

من دختری 19 ساله هستم و الان دارم مراحل اولیه ارتودنسی رو انجام میدم. دنانهای من خیلی زود خراب میشن میخواستم بدونم اگر براکت بذارم باید چه طوری از دندان هایم مراقبت کنم؟ چون که شنیدم ممکنه به اونا فشار بیاد و خورد بشه شما میتونید کمکم کنید؟

*****

من دختری هستم18ساله من وقتی 10 سالم بود تشخیص دادن که دندون نهفته دارم به خاطر همین 3تا از دندونها ی اسیب کوچیکمو کشیدم الان که 18 سالمه متوجه شدم که وقتی دهنمو باز می کنم فک پایینم به سمت راست کج می شه ووقتی خمیازه می کشم صدا می ده و هنگام خندیدنم لثه ی فک بالام معلو م میشه الان که به دکتر مراجعه کردم مگه فکت مشکلی نداره و مال اینه که 3تا از دندونهای اسیاب کوچیکمو کشیدم وباید هر 4تا اسیاب کوچیکمو می کشیدم وا واسه ی همینه فکم هنگام باز شدن کج می شه اگه می شه لطفا منو راهنمایی کنین که ایا فک به ارتودنسی نیاز دارم یا به جراحی هم نیاز دارم؟

*****

من 34 ساله هستم و به تازگی برای حذف فاصله دندانهای جلوییم ارنودنسی کرده ام . در بدو کار فعلا تمام دندانهای بالای من سیم کشی شده است این سیمها هیچگونه فشاری به دندانهای من وارد نمی کند و نمی دانم هدف پزشکم از اینکار چیست . چون من می خواهم دو دندان ÷یشم را به هم نزدیک کنم و دندان نیش را به سمت دندانهای آسیایی بکشم تا در فاصله ایجاد شده بین دندان نیش و پیش دندانهای شماره دو که فاقد آن هستم بکارم . آیا نوع ارتودنسی که همه دندانهای مرا بوسیله یک سیم بهم ارتباط داده اند صحیح است؟

*****

علاج درد وقتی دندانپزشک نیست
آیا دندان درد در مواقعی كه به دندانپزشك دسترسی نداریم علاج موقت دارد؟
*****

عصب کشی شیری ها یا کشیدن آنها
فرزند 5 ساله ای دارم که دندانهای اصلی او پوسیدگی پیدا کرده است حال با توجه به سن او عصب کشی یا کشیدن دندان باید برایش انجام دهیم ؟ برای اینکار آیا باید به دندانپزشکانی خاص مراجعه کرد ؟

*****

طول مدت درمان ارتودنسی
من قصد دارم ارتودنسي كنم وكارهاي ترميمي دندانهايم را هم انجام داده ام ويك بار هم براي مشاوره به دکتریاغچی تبریزی در زنجان مراجعه كرده ام وايشان مدت ارتودنسي من را حداقل دوسال ونيم تخمين زده اند در حالي من بيشتر از يك سال زمان ندارم ويك سال ديگر مراسم ازدواجم مي باشد اگر امكان داشته باشد ميخواستم از مشاوره شما هم استفاده كنم؟

******

ضرر استفاده داروی بی حسی بر دندان اطفال
از دكتر متخصص كودكان شنيدم كه بي حس نمودن دندان براي بچه هاسبب كج در آمدن دندان دائم انها مي شود لطفا بفرماييد اين مطلب درست است.اگر بله پس چرا دكترها اقدام به چنين كاري ميكنند

*****

ضایعه(کیست) ریشه دندان
پزشک معالجم یک ضایعه ریشه را در یکی از دندان های پایینم تشخیص داده، که بر اثر انجام ناموفق عصب کشی ایجاد گشته. به گفته آنها ضایعه بزرگ شده. هنوز درد ندارد ولی می خواستم بیبنم تا چه زمانی می توانم این کار را عقب بندازم
دندان مقابلش هم یک آبسه دندانی داشتم که بعد از مصرف آنتی بیوتیک اقدام به عصب کشی کرد. آنها هم ضایعه داده ولی کوچک هس؟.

*****

من 7 سال قبل دچار کیست دندان شده ام .دکترمن جراحی ریشه دندان راتجویز کرد امامن ازجراحی می ترسیدم و به مدت 7 سال عفونت دندان را تحمل کردم در این مدت گاهی اوقات عفونت از کنار دندان من خارج میشد . تا امسال که به دکتر مراجعه نمودم و به من گفته شد که با عصب کشی مجددو مصرف آنتی بیوتیک بهبود پیدا می کنم درحال حاضر 4 دوره آموکسی کلاو مصرف نموده ام و داندان من عصب کشی مجدد شده و مجرای دندانم باز است و عفونت از آن خارج میشود تا دیروز که این مجرا خودبخود بسته شده و سقف دهانم شروع به متورم شدن کرد . من احساس می کنم که آنتی بیوتیک های مصرف شده مفید نبوده و هنوز علائم بهبودی دیده نمی شود . من از تورم سقف دهانم دچار وحشت شده ام آیا تا فردا بعد از ظهر که به دکتر مراجعه می کنم خطری ندارد؟ راه درمان دندان من چیست؟

*****

من 29 سال سن دارم
حدود 7 سال پيش دندان 7 فك پايين سمت راست دهانم را عصب كشي كردم.ولي يك سال پيش پوسيدگي وسيع بر روي سطح اين دندان مشاهده شد كه بيش از 70% دندان توسط دندانپزشك تخليه شد. به دليل اينكه دندانهاي فك پايين من تاج كوتاهي دارند پزشك معالجم پيشنهاد كرد كه در آن ناحيه جراحي لثه انجام دهم تا روكش به صورت مناسبي بر روي دندانهايم قرار گيرد. پس از اتمام جراحي لثه ، روكشها بر روي دندانهاي 6 و 7 فك پايين سمت راست قرار گرفته و معالجه دندانهايم تمام شد. پس از 6 ماه از آن تاريخ الان در كنار لثه همان دندان يك ضايه تشكيل شده است. كه علامت خاصي(مثل درد) ندارد.با مراجعه به پزشك ايشان گفتند كه اين ضايعه در اثر عدم موفقيت در عصب كشي(درمان ريشه دندان) بوجود آمده است و با جراحي ميتوان اين ضايعه را برداشت ولي ايشان احتمال موفقيت در عمل را 60% عنوان كردند.پيشنهاد ايشان اين بود كه جراحي انجام نشود و فقط ضايعه تحت كنترل باشد.ايشان گفتند كه ممكن است پس از جراحي مشكل كاملا بر طرف شود و يا ممكن است كه دوباره ضايعه عود كرده و اين بار با درد همراه باشد!!!! سوال من از شما اين است كه آيا وجود اين ضايعه در درازمدت منجر به آسيب به دندان و كلا فك و دهان نخواهد شد؟اين ضايعه منجر به عفونت در انتهاي ريشه آن دندان نميشود؟و چرا پس از 7 سال حالا اين اتفاق افتاده است؟آيا شما جراحي را توصيه ميكنيد؟

*****

من 27 سال سن دارم و پس از اسکن و گرفتن عکس مشخص شده که در سینوس سمت راست صورتم یک کیست وجود دارد و همچنین ریشه دندانم داخل فک(در کف سینوس) قرار دارد. که به تشخیص دکتر باید جراحی شوم ......نگرانی من از عوارض این عمل مثلا سوراخ شدن فک است.
اگر امکان دارد توضیحاتی در رابطه با این عمل و عوارض احتمالی آن به من بدهید.

*****

شکسته شدن فایل اندو شکسته شدن فایل اندو
<div st yle="text-align: justify;"> من دندون 5 چپ بالا مو دارم پیش یه دکتر عصب کشی می کنم. در آخرین مرحله گفتن کانال 4 دندونم بسته هست بعد با فایل شماره 10 داشتن سعی می کردن کانالو باز کنن که هی فایل خم می شد. انقدر تو این کار اصرار کردن تا لبه ی فایل شماره 10 تو کانال دندونم شکست.کلی سعی کردن درش بیارن نشد. بعد عکس انداختن گفتن وسط کاناله و بعدش باز فایل داخل دندونم کردن بعد عکس گرفتنو گفتن مشکلی نیس وقتی ریشه دندون رو پر کنیم دیگه مسه مواد پرکننده میمونه و کلی قرص چرک خشک کن واسم نوشتن، حالا قراره دو روز دیگه (شنبه) دندونمو پر کنن بدون اینکه فایل شکسته رو در بیارن. میخواستم بپرسم این خانوم دکتر کار اشتباهی میخوان بکنن یا نه؟ بعد این فایل شکسته آیا ممکنه حرکت کنه و به جایی دیگه آسیب برسونه؟ خواهشا زود جواب بدید بدونم باید چی کار کنم
  <br />
ارشیا بامشاد
  <br />

  <br />
*****
  <br />

  <br />

  <br />
</div>

شکستن دیواره دندان عصب کشی شده
یک سال پیش یکی از دندان های فک پایینم را عصب کشی کردم ولی اکنون دیواره بین دو دندانم شکسته است.

*****

چند ماه پیش دندان آسیاب فک پایین را عصب کشی کردم اما به علت سهل انگاری در روکش کردن، یک قسمت آن شکست و دندانپزشک قسمت شکسته را کشید در حال حاضر فقط نیمی از دندان و آمالگام پرشده موجودند و دکتر عنوان می کند که نیاز به جراحی داریم. آیا راهی برای نجات این دندان وجود دارد؟

شكستن ديواره دندان مدتي بعد از عصب كشي
یک سال پیش یکی از دندان های فک پایینم را عصب کشی کردم ولی اکنون دیواره بین دو دندانم شکسته است.

*****

سوالات متفرقه ارتودنسی
من خانمي 28 ساله هستم . دندان هاي جلو در فك بالا و پايين نامرتب است . اما به نظرم فك هايم جلو و عقب نيست .
لطفا در مورد زمان بهبودي با ارتدونسي با توجه به سن من و همچنين هزينه تقريبي ان مرا راهنمايي كنيد

*****

آيا در زمان درمان ارتودنسي به مدت 3سال در تكلم من تغييري(لكنت زبان)ايجاد ميشود؟

*****

می خواهم بدانم ایا با ارتدنسی می توانم مشکل روی هم قرارداشتن فک و دندانهایم را با توجه به سن 40 سال حل کنم یا نه؟

*****

من 26 سال سن دارم و از سن 23سالگي ارتو دنسي كرده ام اكنون دوره آن تمام شده يك سوال دارم آيا تغيير نحوه قرار گرفتن دندانها و فك در فرو رفتن لپها تاثير دارد؟

*****

من دختري 20 ساله هستم و الان به مدت يك سال است كه درمان ارتودنسي ثابت من تمام شده ولي دندان شماره 2 سمت چپ بالا من مقداري فاصله دارد و دكتر گفته براي بستن فاصله بايد روكش چيني كنم و چون روكش چيني دندان را از بين مي برد منبايد چكار كنم لطفا مرا راهنمايي كنيد.

*****

دختر 9 ساله ام موقع خواب دهانش را باز میگذارد او
را پیش دکتر اورتودنتیست بردم دکتر گفت
فاصله بینی تا فک بایستی
مساوی طول بینی باشد که در دختر من
کمی بیشتر است . و بایستی توسط
هدبند و پلاک ثابت و یا متحرک درمان شود. که البته
قول درمان قطعی را هم نمیدهد. آیا
رفرنسی در رابطه با اندازه های فوق و
روشهای درمان وجود دارد ؟ و پیشنهاد شما
برای مشکل دخترم چیست؟

*****

من به احتیاج به ارتوندسی کردن دندان هام دارم ولی مشکلی که هست من دانشجوی خارج از کشور هستم و خیلی زود بتونم بیام ایران هر 5 ماه یکبار هست.
میخواستم بدونم وقتی که ارتونسی میکنیم هز چند وقت یکبار یاد به پزشک مراجعه کرد برای تنظیم کردن سیم ها و چک کردن دندان ها. آیا یه نظر شما امکانش هست که هر 6 ماه یکبار این معاینه انجام بگیره؟

*****

بیماری تا سن 16 سالگی دندانهای کاملا مرتب داشته، ولی طی چند سال آینده قوس فک پایین از حالت بیضی به شکل مربعی درآمده و اکلوژن خوبی ندارد. دندانهای کانین از موقعیت خود خارج شده، در یک طرف با لترال بالا تماس دارد. در صورت امکان توضیح بدهید به جز فشاری که از طرف دندانهای عقل وارد می شوند چه عواملی باعث این تغییر هستند؟ (با این توضیح که در فرد مذکور همه ی دندانهای عقل نهفته بوده اند و به سمت دندان 7 شیب داشته اند).

*****

من 26 سال دارم.چند ساله که دو دندان جلو پائین من که کنار هم هستند شروع به کج شدن کرده اند و روز به روز بیشتر کج شده و به طرف داخل میروند در واقع یکی از آنها به دیگری عمود شده.به دکتر مراجعه کردم آنها گفتند شاید دندانهای عقلم از زیر به آنها فشار میاورند و شاید هم دلیل دیگری که معلوم نیست داشته باشد.خواستم کمکم کنید و بفرمایید که من راه دیگری بجز ارتودنسی ثابت (که دکتر ها پیشنهاد کرده اند)دارم یا نه ؟
در واقع فرم نسبتا بد دندانم آزارم میدهد.
روشهای ترمیمی چاره ساز هستند یا نه؟آیا این روشها طولانی مدت هستند یا نه؟ و آیا به لثه ضرر میرسانند؟
عملی ترین و کاربردی ترین روش چیست؟

*****

سوال جامع ارتودنسی
من 24 سال سن دارم.
مشكل اصلي و اوليه من در رابطه با دندان هايم، اين است كه دندان هاي جلو بالا، روي دندان هاي كناري آنهاافتاده و همان طور كه در عكس ديده مي شود كمي به سمت يكديگر زاويه دار شده اند.نتيجه مشاوره من با متخصص ارتودنسي اين بود كه ايشان به من گفتند كه مشكل اصلي و اوليه من مشخصبودن لثه بالا در حين خنديدن است كه بايد با درمان ارتودنسي و جراحي فك درمان شود. در ضمن به من گفتندكه روي هم افتادگي دندان هاي جلو كوچكترين مساله دندان هاي من است كه با ارتودنسي شش ماهه قابل حلمي باشد و فرمودند كه من به دليل مشكلات ديگر احتياج به درمان جامع تري دارم.
مشكلات ديگري كه براي من برشمردند در رابطه با زاويه بين خطوط سفالومتريك بر روي راديوگرافي سفالومتريكه SNB و SNA جانبي است. همان طوركه در عكس مشخص است، ايشان به من فرمودند اختلاف زوايايكه مطلوب آن 90 درجه است در IMPA در حالت ايده ال بايد 2 درجه باشد در فك من 7 درجه و اندازه زاويه راديوگرافي فك من 105 درجه مي باشد. سپس در جواب سوال من كه پرسيدم "آيا براي حل شدن اين مشكل با ارتودنسي، محور طولي دندان ها چرخش مي كند يا نسبت فك بالا به پايين تغيير مي كند؟" ايشان فرمودند كههردو. در ضمن فرمودند براي انجام ارتودنسي بايد دو دندان آسياي كوچك از بالا كشيده شود. در مورد دندان هاي پايين هم معمولا آسياهاي كوچك كشيده مي شود؛ اما چون دندان هاي 6 سمت راست و چپ پايينمن هيچ كدام در وضعيت مطلوبي نيستند (در مورد دندان 6 سمت راست اكثر متخصصين دندان پزشك به جز يك نفر فرمودند كه بهتر است كشيده شود- دندان 6 سمت چپ، روت كانال شده است) بهتر است كه آنها كشيده شوند، وبا توجه به اين كه اين دندان ها بزرگ هستند براي جا به جايي آنها به زمان بيشتري احتياج است و ارتودنسي من حداقل دو سال به طول مي انجامد. اما توضيح بيشتري ندادند. وتمايل هم نداشتند كه توضيح بيشتري بدهند.
با وجود اين كه من براي تصميم گيري راجع به ارتودنسي احتياج به اطلاعات بيشتري داشتم، اما براي انجام ارتودنسي براي چهام خرداد وقت گرفته ام. اما متاسفانه با توجه به سوال هاي باقي مانده در ذهنم به شدت دچار شك و ترديد و نگراني و اضطراب شده ام. به همراه اين ايميل، چند عكس از دهان و دندان هاي خود، همچنين عكس راديوگرافي فك و دندان هاي خود را ضميمه مي نمايم.
- من تصور مي كنم با توجه به اين كه دندان شش راست و چپ من در حال حاضر هر دو تا حدود زيادي فاقد تاج مي باشند، در نتيجه دندان هاي فك بالا و پايين در جاي صحيحي نسبت به هم قرار نمي گيرند. يعني احتمالاً اگر اين دو دندان سالم بودند- و يا درمان و روكش شده بودند- دندان هاي فك پايين و بالا در هنگام قرار گرفتن روي هم فاصله كمتري با هم داشتند و در نتيجه اندازه زاويه مقدار كوچكتري بود. يعني اين اختلاف زوايه تا حدودي تفاوتي مصنوعي است كه در اثر خراب ANB بودن دندان ها ايجاد شده. آيا تصور من صحيح است؟
- آيا براي رسيدن به زواياي مطلوب بين نقاط سفالومتريك، محل ريشه دندان ثابت مانده و محور طولي دندان چرخش كرده و همزمان با آن فك پايين به جلو و فك بالا به عقب حركت مي كند؟ سوال مهم من در ارتباط با اين موضوع اين است كه آيا چنين تغييراتي در دندان و فك باعث تغيير چهره نمي شود؟
و اگر چنين است، ميزان اين تغييرات چقدر است؟ من براي اين كه ميزان اين تغييرات را حدس بزنم درعكس شماره 3 سعي كردم اين زوايا را تا حدودي تغيير دهم، البته احتمالاً اين كار من از نظر شما بچگانه به نظر مي رسد اما چاره ديگري براي فهميدن اين موضوع نداشتم. تا حدودي به اين نتيجه رسيدم كه احتملاً جاي لب هاي بالا و پايين نسبت به هم جا به جا خواهد شد. و متاسفانه باعث تغيير چهره خواهد شد. آيا نتيجه گيري من درست است؟
- من تصميم گرفته ام كه ارتودنسي را انجام دهم اما جراحي فك را انجام ندهم، آيا اين تصميم درستي است؟
- تا جايي كه اطلاع دارم پس از ارتودنسي ثابت، حداقل بايد به مدت 1 سال از پلاك متحرك استفاده كنم و در نتيجه احتمالاً به مدت 3 تا 4 سال درگير مسائل ارتودنسي خواهم بود. كه با توجه به شرايط سني من تا حدود زيادي دشوار است. آيا نتايج ارتودنسي آن قدر موثر خواهند بود كه من اين سختي را به خودم تحميل كنم؟
- آيا راه بهتر اين نيست كه فقط دندان هاي جلو بالا با ارتودنسي شش ماهه جا به جا و مرتب شوند؟
(گرچه متخصصي كه به ايشان مراجعه نموده ام به هيچ وجه با اين مساله موافق نيستند و معتقد به درمان جامع مي باشند)
- يكي از دلايل ديگري كه من را درمورد انجام ارتودنسي مايل مي كند، چفت نبودن دندان هاي فك بالا و پايين به صورت طبيعي است كه يكي از متخصصيني كه به ايشان مراجعه نمودم به من گفتند.
همچنين وضعيت نامطلوب دندان هاي شش پايين است كه پيش از اين نيز توضيح دادم. يعني تصور مي كنم در صورتي كه مجبور به كشيدن دندان شش سمت چپ باشم و جاي اين دندان خالي بماند، علاوه بر مشكل در جويدن، قرار نگرفتن درست دندان ها بر روي هم باعث كج شدن فك پايين نسبت به بالا خواهد شد (كه در حال حاضر نيز با توجه به از بين رفتن تاج دندان، تا حدودي اين اتفاق افتاده است)، در صورتي كه با درمان ارتودنسي اين جاي خالي پر خواهد شد و همچنين وضعيت قرار گيري دندان ها بر روي هم نيز اصلاح خواهد شد. البته مي دانم كه راه ديگر پر كردن جاي خالي اين دندان به غير از ارتودنسي ايمپلنت كردن است كه هزينه آن نيز بسيار زياد است.
از اين كه سوالات من بسيار طولاني هستند از شما پوزش مي خواهم. اما اگر لطف نموده و حتي به فقط به چند مورد آنها هم پاسخ دهيد كمك زيادي به من نموده ايد.

*****

پيدا كردن مداركي كه شما فرموديد كمي طول كشيد و متاسفانه ديروز بعد از اسكن كردن تصاوير راديوگرافي و آوردن سي دي به منزل متوجه شدم كه اسكن به خوبي انجام نشده و تصاوير از وضوح كافي برخوردار نيستند. امروز پس از جست وجوي زياد موفق به يافتن مكاني شدم كه از تصاوير پزشكي اسكن تهيه مي كردند.
فقط در مورد تصوير opg لازم است توضيح دهم كه اين تصوير مربوط به حدود 6 ماه پيش است. تغييري كه در اين مدت بر روي دندان هايم اتفاق افتاده اين است كه كليه پوسيدگي ها درمان شده اند

*****

پسری هستم 19ساله که دندان های جلوییه فک بالا
یه کمی جلوتراست وبادندانهای فک پایین خوب جفت وجور نمیشن
میخواستم بدونم این مشکل رو با ارتدنسی ثابت میشه حل کرد?

*****

ن 18 سالم هنوز نشده و روی هم رفتگی دندان دارم طوریکه دندانهای بالای من بیش از حد روی دندونهای پایین من هستوبه دکتر هم مراجعه کردم و قالب گیری کردم ومیخواستم بپرسم ایا درست میشه روی هم رفتگی دندونام؟

*****

من میخواستم ارتودنسی کنم دندونام ردیف بشه چندتا سوال داشتم
1-24سالمه فقط میخوام ردیف بشه جلوعقب بودنش مهم نیست برام آیا باید جلوعقب بودنش حتما درست بشه؟
2-روش deamonکه جدید اومده ازکجا میشه فهمید کجاها این روش درست انجام میدهند وخوب این سرویس را ارایه میدهند؟؟
3-وقتی کسی ارتدنسی انجام میدهد بعد از ارتدنسی در نوع حرف زدنش تغییر ایجاد میشود صدایش سوت سوتی میشود یا به سختی حرف میزند؟

*****

من 20سال سن دارم ودندان های جلوییم نامنظم می باشد و وقتی برای ارتودنسی به دکتر مراجعه کردم به من گفت برای ایجاد فضا باید یک دندان کشیده شودحال اگر بخواهم دندانهایم را ارتودنسی کنم آیا با روش دیمون دیگر نیازی به کشیدن دندان نیست ؟

*****

در ارتدنسی میتوان دندان های اسیای بزرگ فک بالا رو چند میلیمتر به جلو اورد تا همینطور دندانهای پیش کمی جلو بیایند

*****
سندرم کروزن
برادری دارم 11 ساله که به بیماری سندرم کروزن مبتلاست
5 ساله بود که برای درمان به تهران مراجعه کردیم
اما متاسفانه جراح محترم به حدی از خطرات جراحی و سنگینی عمل به ما گفت که منصرف شدیم
7 ساله بود که به همدان مراجعه کردیم پزشک معتقد بود تا 15 سالگی نباید کاری کرد و باید فک رشد خود راابتدا بکند

1ماه پیش به پزشک جراحی در تهران مراجعه کردیم ایشان پس از مشاورهایی با جراح مغز و اعصاب ارتودنسی به این نتیجه رسیدند که باید ارتودنسی شروع بشه و بعداز 4-5 سال بعد جراحی فک بالا و گونه ها انجا بشه
حالا ما واقعا وندیم چکار کنیم
اگه میشه راهنمایی کنین
ایا ارتودنسی در درمان تاثیری داره؟
ایا جراحی نتیجه مثبتی داره؟
ریسک عمل چقدر؟
و ایا با ارتودنسی که انجام میده میتونه به کارهای معمول روزانه اش برسه؟
در مورد هزینه عمل ، هزینه اعمال زیباییه یا درمان بیماری محسوب میشه؟
و با توجه به اتوزومال غالب بودن بیماری چند درصد احتمال داره بچه برادرم در آینده مبتلا بشه؟
قابل ذکر که پدر و مادرم هیچکدام این بیماری رو ندارن
اگر ممکنه یک حراح متبحر تا حالا جراحی هاش نتایج خوبی داشته معرفی کنید؟

*****

من دختر 2ساله ای دارم که بعلت بسته شدن زودتر از موعد شیار جمجمه کمی ظاهر سرش ناهنجار شده و پزشکان بیماری کروزن تشخیص داده اند عده ای معتقد به انجام جراحی زیبایی هستند و عده ای بعلت سختی عمل و چهره قابل قبولی که دخترم دارد مخالف صددرصد هستند و همیشه هم می گویند فشار مغزی ندارد این جراحی ربطی هم به سلولهای مغزی ندارد و به خاطر همین من بسیار نگران و سر دوراهی هستم که به توصیه کدام گروه عمل کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

*****

برادری دارم 11ساله که مبتلا به بیماری سندرم کروزن می باشد
از نظر هوشی در سطح بالایی قرار دارد
اما متاسفانه به علت عدم رشد فک بالا و گونه ها ظاهر آنرمالی دارد
به جراح فک و صورت همدان مراجعه کردیم ایشان گفتند تا 15 سالگی دست نگه دارید بعد از ارتودنسی جراحی میشود
بعد از آن به تهران مراجعه کردیم دکتر خدایاری گفتند که الان باید ارتودنسی بشه بعد از 4_5 سال بعد جراحی میشه
لطفا راهنمایی کنید باید الان چه کار کنیم
لازمه پیشه دکترهای دیگه هم بره یا نه؟
چون عمل سنگینیه در انتخاب دکتر یه خورده دچار مشکل شدیم
و آیا بعد از عمل نتیجه مثبتی میگیریم و از نظر ظاهری زیبا میشه
و آیا هزینه این عمل جز زیبایی هست یا نه درمان یه بیماریه

*****

سندرم سوزش دهان
جهت در مان واقعی سندرم سوزش دهان چه باید کرد؟

*****

سن مناسب جهت انجام ارتودنسی
آیا درسن 35 سالگی هم میتوان ارتدنسی کرد؟

*****

ارتودنسی دندان ها حداکثر تا چه سنی است؟ اگر محدودیت سنی ندارد آیا نتیجه و زمانش قابل قبول است؟
هزینه ارتودنسی چگونه است؟ بسته به تعداد دندان ها دارد یا به میزان نامرتب بودن آنها؟
آیا راهی برای مرتب کردن مثلاً دو دندان بدون ارتودنسی وجود دارد یا خیر؟

*****

ارتودنسی دندان ها حداکثر تا چه سنی است؟ اگر محدودیت سنی ندارد آیا نتیجه و زمانش قابل قبول است؟
هزینه ارتودنسی چگونه است؟ بسته به تعداد دندان ها دارد یا به میزان نامرتب بودن آنها؟
آیا راهی برای مرتب کردن مثلاً دو دندان بدون ارتودنسی وجود دارد یا خیر؟

*****

ارتودنسی دندانهای دائمی حداقل از چه سنی بهتر است انجام شودودرمدت زمان کمتری نتیجه میدهد؟

*****سن عمل جراحی فک
دختری 19 ساله هستم که فک پایینم به صورت ارثی جلوتر از فک بالایم است. پزشک مربوطه گفتند که تا 22 سالگی باید صبر کنم چون احتمال جلو امدن فک بعد از عمل وجود دارد.در حالی که جلو بودن فک از نظر ظاهری برای من مشکل سازاست.لطفا راهنمایی کنید.

*****

سؤال در مورد کش ارتودنسی
من 23 سالمه - و در حال حاضر دارم ارتودنسی ميکنم -
يه کشی دکتر بسته به دندونم - تقريباً 2 هفته از بستن کش ميگذره - من وقتی دهنمو ميبندم دندونه بالا مياد رو دندونه پايين
بعداز2 هفته کش پاره شده - خواستم ببينم ميتونم کش رو خودم ببندم دوباره - چون برم دندون پزشک ميخواد دعوام کنه  من که نميتونم دهنمو باز نگاه دارم-  

يه مشکله ديگه اين که -سری پلاک به هر دندون چسبونده - دندونه اول از پاين - بعد از دندونی که بسط داره بهش - هی پلاکش کنده ميشه - هر دفعه هی پول ميگيره - چون دندونه بلا موقع بسته شدن ميخوره بهش - به دکتر گفتم ميگه کاريش نميشه کرد - ميگه بايد دهنمو باز نگاه دارم - ميگم 1 سال و نيم بايد باز باشه - ميگه آره :- به نظره شما اين طبيعيه ؟

موقع خواب بايد چيکار کنم ؟ که دهنم بسته نشه؟

*****

زیبائی
میخواستم در مورد عمل زیبایی دندان که به جای ارتودنسی انجام میشه توضیحات کافی ای بدید به علاوه هزینه این عمل و اینکه در این عمل به جز مرتب کردن دندانها چه کارهای دیگه ای انجام داده میشه مثلا:دندان عقل-عصب کشی و... هم انجام میشه؟ایا بیهوش میکنن؟

*****


من پسری هستم 16 ساله که 6 دندان جلو بالا و چهار دندان پایین از هم فاصله دارند ولی در بالا بیشتر است . آیا میشود کاری کرد یا نه اكر میشود حدودا دوره درمان و هزینه و روشهای آن ؟
در دندان های بالا فاصله بین دو تای آنها به اندازه یک دندان است که کنار دو داندان جلو واقع شده . باید دندان کاشت یا ...؟

*****

دودندان جلوييمن فاصله دار مي باشد با خواندن مطالبي در سايتها متوجه شدم كه مي توان اين فاصله را حذف كرد. من 2 سؤال دارم: 1- هزينه اش چقدره؟ 2- چقدر زمان طول ميكشه؟ من يك و نيم ماه ديگه عروسيمه تا اون موقع درست ميشه؟ اگر نه راه حل موقتي نداره كه من شب عروسي اين فاصله را از بين ببرم؟

*****

دختري 18 ساله هستم كه فقط دو دندان جلويم به اندازه يه دو ميلي متر از هم فاصله داره واين موضوع كوچيك خيلي اذيتم ميكنه . ميخواستم بپرسم واسه مرتب كردنش چقدر هزينه ميبره و مهمتر اينكه چه مدت طول ميكشه تا بهم چسبيده بشه .و اسم اين عمل در دندانپزشكي چيه؟

*****زمان رویش دندان
دختر 13 ماهه ام هنوز دندان در نیاورده لطفا راهنمایی نمایید
2پسر 20 ماهه من تنها دو دندان آنهم در فک بالا در آورده که این دندانها هم پس از زدن 3 آمپول D3 در آمد و پس از آن دندان دیگری در نیاورده . لطفا راهنماییم نمایید.

*****

رویش دندان شیری
فرزندم در حال در آوردن دندانهای شیری است.2 دندان پایینی را در آورده و الان هم تب-بیقراری-کاهش اشتها و درد بسیار دارد.چه کارهایی می توانم در کاهش دردش انجام دهم؟

*****

روکش کردن دندان

من از 8 سال پیش تا کنون به علت خرابی(دو دندان جلو) مجبور به استفاده از پروتز های ثابت 3 و 5 واحدی نمودم . متاسفانه هر بار به علت خراب شدن یکی از پایه ها یا پروتز می افتد یا مجبور به در آوردن
پروتز با ضربه می باشم) در حال حاضر از پروتز متحرک استفاده می کنم سوالم این است که آیا می توان جای دو پایه 5 واحدی اخیر که یکی به علت عفونت و دیگری به علت شکستگی حین در آوردن پروتز کشیده شده اند(فقط یک پایه سالم مانده) دوپایه در لثه کاشت و 5 واحدی را مجدد نصب کرد یا بهتر است از همین پروتز متحرک تا آخر عمر استفاده کنم؟!راه حل دیگر استفاده از تراش پایه های سالم و افزایش پرتز است که تحت هیچ شرایطی با توجه به سوابق قبلی حاضر به این کار نمی با شم!
2-آيا صلاح است براي دندان 6 كه داراي ترك مي باشداز پروتز ثابت استفاده شود يا فعلا پر گردد؟

*****

من 2 سال پیش تعدادی از دندون های قدامی را پروتز ثابت گذاشتم حالا لثه ام از سمت داخل دهان .پشت پروتز ها کم کم داره سیاه میشه حتی دچار بوی بد دهان شدم که احتمالا از همون لثه هاست ؟

 *****

 من 25 سال سن دارم. متاسفانه در قسمت دندانهاي جلويي من نامرتبي شديد وجود داره و در نوجواني اقدام نكردم و در مراجعه به دندانپزشك نسبت به مرتب سازي آن پاسخ منفي دريافت كردم و تنها راه را روكش كردن آنها گفته اند. ميخواستم بدونم كه روكش كردن مناسب ميباشد يعني در سال هاي مدائم امكان استفاده مناسب از اآنها وجود دارد؟ شما راه بهتري يا حتي راه هاي ديگر رو امكان داره به من معرفي كنين تا پي گيري كنم؟

*****

رنگ و جرم شديد دندان كه پاك نمي شود
در دندانهای جلویی من جرم بسیار زیادی از نوع سه لایه(به گفته چند تا از دکترها که از آب هم تاثیر گرفته) وجود دارد
به من گفته اند که باید سطح دندان ها را تراش دهند و روی آنرا با مواد بپوشانند.
ولی به گفته خودشان مینای دندان آسیب میبیند و هم هزینه سنگینی دارد که از توان من خارج است
اگر راه دیگری وجود دارد لطفا من را راهنمایی کنید
من سالهاست که این مشکل را دارم
و محل سکونتم مشهد است

رنگ شيري دندان
مشکل من رنگ شیری دندان هایم است. قبلا فکر می کردم که این مشکل به علت جرم است اما پس از جرم گیری هم رنگ دندانهایم تغییر نکرد و همچنان شیری است. آیا این مشکل به علت رنگ شیری مینای دندانهایم است؟ به جز روکش کردن راه حل دیگری هم دارد؟

*****

راه های دیگر جز ارتودنسی جهت منظم کردن دندانها
آیا راه دیگری وجود دارد که از ارتودنسی استفاده نکرد؟

*****

منظم كردن دندانها بدون ارتودنسي امکانپذیزاست یا خیر؟  بعضي ها مي گويند اين يه جور پر كردن دندان مي باشد آيا اين موضوع صحت دارد و آيا انجام اين كار صحيح مي باشد

*****

سلام 22 سالم هست
فقط بین 4 تا از دندانهای فک بالا فاصله هست 2 تا از دندانهای شیری فک بالاییم نیفتاده فکر میکنم به خاطر همین بین دندانهایم فاصله افتاده ونا منظم شده از ارتدنسی و زندانی کردن دندان ها متنفرم شاید تا حالا به همین خاطر سراغ ارتودنسی نرفتم البته ویزیت شدم و متخصص گفته باید بعد از ارتدنسی روکش هم شود که خانوادم مخالفت کردند شما بگید من چه کار کنم ؟

*****

28 سالمه و دندانهایم تامرتبه.نیشهای بالا جلو تر هستند.می خواهم از روش ترمیمی که گفتید به جای ارتودنسی استفاده کنم.ایا این روش در مورد دندانهای جلو امده هم کارایی دارد و ایا در دراز مدت ضرری متوجه دندانها نمی کند؟

*****


1. ارتودنسی نامرئی در تهران وجود دارد ؟
2. اگر وجود دارد بهترين مرکز آن در کجا و هزينه آن چقدر است ؟

*****

دندانهای نا مرتبی دارم میخواستم بدانم راهی غیراز ارتودنسی وجود دارد؟

*****

دو مشکل اساسی با ریتینر متحرک
سلام
دکتر . من دو سال و چهار ماه هست که ارتودنسی ثابت کردم و حال , ریتینر متحرک را دریافت کردم.اما دو مشکل اساسی با ریتینر متحرک دارم . یک اینکه به هیچ وجه دندان های من روی هم قرار نمیگیرند (فلز ریتینر در قسمت دندان های اسیاب به داخل چفت نشده) و دوم بنده به هیچ وجه قادر به صحبت نیستم. بطوریکه زبان بنده به قسمت پلاستیکی ریتینر در سقف دهان برخورد می کند.آیا مشکل از سایز بزرگ آن می باشد؟

دندانی که باید عصب کشی شود
علائم دندانی که باید عصب کشی شود چیست؟

*****