در ایردن سه گروه متفاوت تحت عنوان "ارج یاد" کنار هم قرار می گیرند تا نام و خاطره ارزشمند آن ها در تاریخ حرفه دندان پزشکی باقی باشد:

"پیشگامان": دندان پزشکان یا حرفه ای های دندان پزشکی پیش گام و پیش کسوت، آنها که ورای نیازها و مسائل شخصی، به رشد و ارتقاء حرفه ی خویش اندیشیده و موجب ایجاد، رشد ویا حفظ ارکان دندان پزشکی کشور بوده اند.
"فعالان دیگرعرصه ها": دندان پزشکان یا سایرحرفه ای های دندانپزشکی که علاوه بر حرفه ی خود، در سایر عرصه های علمی، هنری یا اجرایی نیز دارای تحصیلات یا تجربه بوده و ورای حرفه خود، دریچه های دیگری را نیز به جهان هستی گشوده اند.
"زنده یاد ها": افرادی که پس از کسب تحصیلات و یا تجربه در حرفه دندان پزشکی، و ارائه خدمت ارزشمند حرفه ای به جامعه، دارفانی را وداع گفته اند.
یادمان هایی که می شناسید معرفی کنید


پیشگام های دندان پزشکی ایرانپیشگامان دندان پزشکی ایران

پیش گام ها، بخشی از یادمان های هفتگانه دندان پزشکی ایران هستند. حرفه ای های دندان پزشکی که تأثیر مهمی بر فرهنگ دندان پزشکی ایرانیان داشته و خصوصاً با خلاقیت یا پشتکار، موجب عزت حرفه را فراهم نموده باشند در بخش "پیشگامان" معرفی می شوند. به طور غیرمستقیم زمزمه هایی از اعتراض برخی عزیزان درمورد نحوه ی معرفی یادمان ها، بخصوص پیشگامان شنیده شده، اما تا کنون هیچ نظر روشنی برای ایردن ارسال نشده است. از کاربران صاحب نظر و مطلع تقاضا داریم که ایردن را در تعیین ملاک های قابل اعتماد برای معرفی بزرگان این رشته به عنوان "پیشگام" یاری کنند. طبعاً تا زمانی که افراد منتقد انتقاد و پیشنهاد خود را صریحاً اعلام نکنند ایردن به جای سکوت ترجیح می دهد که حداقلی از تکلیف خود را انجام دهد. طبیعی است که دیکته ی نانوشته غلط ندارد! تاکنون یک مرجع مستقل به طور خاص به این مقوله نپرداخته که افراد تأثیرگذار بر حرفه را شناسایی و معرفی کند. ایردن هم که به این کار دست یازیده به طور طبیعی (ازنظرفرهنگ نوستیز ایرانی) مورد هجوم قرار گرفته است. درصورتی که به نظر بزرگواران صاحب نظر،  تعیین و معرفی پیشگامان اشکالی دارد، عدم سکوت و راهنمایی شما و یا طرح موضوع با افراد غیرمرتبط نمی تواند در اصلاح روش ما تأثیری داشته باشد. منتظر نظرات افراد اندیشمند و مطلع هستیم.

لطفن با این ایمیل تماس بگیرید [email protected]
فعالان دیگرعرصه ها
منظور از "دیگرعرضه ها" دندان‏پزشکان و اعضای پیشه های وابسته به دندانپزشکی است که علاوه بر حرفه‏ی دندان‏پزشکی، در زمینه های دیگری چون مدیریت، هنر، ورزش، سیاست و سایر حرفه های غیردندانپزشکی نیز توانایی و یا تجربه ای دارند. بسیار دندان پزشکان، دانشجویان، بهداشتکاران، دندانسازان و حرفه ای هایی هستند که علاوه بر حرفه ی خود در زمینه (های) دیگری نیز توانایی و فعالیت دارند. معرفی این افراد، ضمن احترام به ایشان، آشنایی بیشتر سایرین با این تخصص ها را نیز در پی دارد. از کاربران محترم انتظار دارد با معرفی افراد فعال در دیگر عرصه ها به غنای اطلاعات ایردن کمک کنند تا دیگران از آن بهره مند شوند.  ایردن مفتخر است که مدیریت این بخش را آقای دکتر مهدی یزدان پناه ، که خود از دندان پزشکان هنرمند و "فعال دیگرعرصه ها" هستند برعهده دارند.   
زنده یاد های دندان پزشکی ایران

دندان پزشکان و همکاران حرفه ای فراوانی پیش از ما در این عرصه حضور داشتند که با گذر زمان از میان رفتند. خاطره ی حضور این افراد باید در خاطره ی تاریخی این حرفه زندا بماند. بخشی از ایشان در میان گروه های بالا بوده اند که در "پیشگامان" و "فعالان دیگرعرصه ها" نیز یاد می شوند اما بسیاری نیز بودند که در زمینه ی حرفه دندان پزشکی عمر خود را سرکردند و غیر از زحمات تحصیل و آموزش و کسب تجربه، برای جامعه خویش مفید بودند. این بخش به شناسایی و معرفی همه آنها اختصاص دارد که چندی در حرفه دندان پزشکی درخشیدند و اکنون در میان ما نیستند. یادشان گرامی باد!
  

برای گرافیک این صفحه به ایده ها و طرح های شما نیازمندیم.
با ارسال نظرات و یا طرح های گرافیکی خود، ایردن را یاری کنید. لطفاً اینجا کلیک کنید

پیشنهاد های شما
Name نام*
Email رایانامه*
Message پیام *